Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

:KK14: ben adett oldummm... son adetim bittikten 15 gün sonra =(((( çok az gelio ama geliyo işteeeeeeeee =((( neyin nesi bu şimdi yaaa

canım evliyim ben.tedavi görüyorum.çatlatma iğnesi oldum.öbür gün adet günüm.beklemedeyim.kısmet artık :))
hadi hayırlısı canımm
Gebelikte benden telaşlısı var mı diyecektim varmış:)))
Kendinizi böyle germeyin, bebeğinize zarar (ki bunu gerginin önde gideni söylüyor düşünün)
Dişetlerine gelince bir diş doktoruna gidin gebe olduğunuzu belirtin bir muayene etsin (film ultrason falan olmadan) ilaç kullanamayacağından bir baktırın derim.
Bir de dişlerinizi fırçaladıktan sonra temiz elle diş etlerine masaj yapın, işaret parmaklarınızla ovalayın.

Sakinlik çok önemli, benim heyacandan tansiyonum fırlıyor, sabah doktordaydım 12/8 çıktı, doktor heyecandandır dedi, çünkü normalde 10/6 falandır tansiyonum...
Kalp atışını güp güp duymuyorsunuz, doktor bana doppler ultrasonda duyulur o, bu ultrason da daha bu kadar küçük bebeği sarsar gerek yok, ben atışını gördüm dedi...
Yani öyle güm güm atış sesi beklemeyin, duymazsanız da korkmayın...
:)))
ben çok telaşlıyım canım sormaaaa ya.bir arkadaşım biyoloji öğretmeni rengi gördü hemen dediki bol bol c vitamini al c vitaminini bebek aldıysa sana kalmadı demek oda diş etlerini koyulaştırırmış.ayyy heyecandan benimde tansiyon yükseliyor yaaa
hiç bilemiyorum canım bende burun kanaması oluyor,doktor normal dedi
burun kanamasını okumuştum olurmuş

talım gebelik süresince artan kan hacmi yoğunlaşıyor buda dediğim gibi senin diş etlerinde olmuş olabilir yada ,diş etlerinde zaten problem vardı ama gebelik ile fark ettiğin için bundan mı oldu diye düşünebilirsin. takma kafana dediğim gibi bir dişçiye göster bakalım. mutlaka günde en az 2 litre su içmeyi ihmal etme. ha birde her gün 1 tane maden suyu.
maden suyu içecem hiç içmiyorum ya.normaldede içmezdim zaten

benımde sag kasıgımda batma var oturuyorum kalkıyorum batıyor egılıyorum batıyor kasıklarım sankı adet olucakmısım gıbı agrıyor agrıdan duramadım bugun hap aldım hep yattım sıcak su torbasıyla sanırım yumurrta catlıyacagı zaman oluomus karnımı gorsen bende hıc gobek yoktu sankı 4 aylık hamıle gıbı şiştimm doktoru aradım sordum bugun yumurta buyudugu zaman veya catladıgı zaman agrı yapar dedi

tatlım adet sonrası filan düşünme biz pkoluyuz olabilir öyle şeyler yumurtan erken gelişmiş çatlamış olabilir.

herkese iyi haftasonları kızlar neşeniz bol olsun:))

yeşil canım erkek ya fazla tepki veriyordur.
emin ol baban bile bukadar tepki vermeyecektir öğrendiğinde.
inşallah yatışır abin sizin ciddi olduğunuzu idrak eder.

123m bebeğinin kesesini de görmüşün değerlerinde ne güzel yükserlmiş artık gerçekten hamilesin tebrikler.
darısı isteyip de hala kavuşamayanların başınaaa
amiiin:))

kızlar bişey sorcam ben size şimdi cevaplarsanız sevinirim.
biz şimdi artık çalışmaları eylüle kadar bırakcaz sanırım
eşimin askerliği giriyor araya
o vakitte de birşey olsun istemiyoruz tek doğurmiyim diye:KK70:D
ama o süre zarfında tedavimi tamamlamak ne varsa yapmak istiyorum.
rahim filmi çektirmek istiyorum ayrıca eşime sperm testi yaptırmak istiyorum.
bunun için ne yapmam lazım benim devlet hastanesine gitsem rahim filmi istiyorum desem gelecek ay adetten sonra hemen gün verirler miki
bir de sperm testi için hangi doktora hani branşa gitmek gerekiyor kadın doğumcu kocama müdahale edebilirmiki git sperm testini yap diyip.
yoksa sperm testi yaptırmk istiyorum dediğimde doktora gerek kalmadan hemen yaparlarmı parasıyla.

cevap verenlere şimdiden teşekkürler:)

amin canımmm darısı başınıza.tatlım uzun süredir korunmuyoruz bebek olmuyor ben pkoluyum de ama rahim filmi çektirmedim eşimede bakılmadı de hemen yapıyorlar ozaman.

üzülme tatlımmm.inşallah erkek arkadaşının hayatı bir an önce düzene girer hemen evlenirsiniz sende bu tür sıkıntılardan kurtulursun

üzülme tatlımmm.inşallah erkek arkadaşının hayatı bir an önce düzene girer hemen evlenirsiniz sende bu tür sıkıntılardan kurtulursun

Eki Görüntüle 391043

bu sana gelsin tatlımmm... şafak 10

oyyyy çok şirinler.. annecik aynı benim kedişime benziyor.. çok özledim kedişimi.. o şimdi belçika'da.. ahh ahh hep eşim yüzünden ayrıldık nazlı kızımla.. yeşilim canım hatırlattın bana şimdi..
günler de nasıl geçiyor ama.. bak 5 gün bitti sayılır.. kaldı 10 gün. ama bende hiç umut yok, çünki adet öncesi gerginliği yaşamaya başladım ve göğüslerim çok şişip hassaslaştı.. en büyük iki adet belirtim bunlar benim ve genel olarak döngünün 2. yarısında ortaya çıkarlar hep.. aha yine beliriverdi işte.. sabah eşimi yiyecektim nerdeyse.. iyi bi kapıştık, şimdi o dışarı çıktı ben evde tek başımayım.. hakkımda hayırlısını diliyorum.. benim için en hayırlı olan ne olacaksa onu göreyim.. bunlar benden haberler..
şimdi geliyorum sana.. abinle konuşup anlaşmışsın sanırım.. ahh ahhh bizim oraların geri kafalı erkekleri.. bende eşimle görüştüğümü söyleyememiştim babama.. düşün ki sevgili olduğumuzu hiç bilmedi.. eh tabi düşünmüştür ama hiç dile getirmedi.. bende hiç söylemedim.. biri var evlenmek istiyo benle bende görüşmek istiyorum demiştim :KK9::KK9: hatta ailesi ile gelip senle tanışmak istiyolar demiştim.. 2 ay hiç konuşmamıştı benimle, resmen iki yabancı gibi geçirmiştik 2 ayı.. sonrasında ilk kurduğu cümle ''tamam gelsinler hafta sonu'' olmuştu.. geldiklerinde de çok akıllı kayınpederim çocuklar görüşüp anlaşmış bize destek olmak düşer demiş.. anaaaaaam nerden dedi; babam düğün haftasına dek sürekli kafama kakmıştı.. :KK9::KK9::KK9:
Allah sabır versin valla.. ama abinle bi şekilde anlaşmışsın zaten.. bozma moralini, projene yoğunlaş bence de dediği gibi.. :KK34:
bekar abi var mı sende? benim bi ablacığım var da :KK51: :KK30: ablam duysa kafamı kırar valla :KK9::KK9:

Son düzenleme:
selam kızlar nasılsınız filiz fgph cvr 123m :)))

adet günüme 4 gün kaldı ve hamilelikle alakalı hiççbir belirtim yok :KK43:

bari gününde adet olabilsem yaaaaaa

bide soğan suyunu yemekten kaç dakika önce içiyoruz

balkonu yıkayıp çamaşırları asıp geliyorum hemen..
ben gelene kadar gidecek olursanız öpüyorum hepinizi..
123m minnoşunun nokta halini görmüşsün ya gerisi de gelir inşallah :KK16: dua et bize deeee... :KK54:

dün çok kötüydüm bütün gün ağrı çektim gece geç saate kadar uyuyamadım bende sıcak su torbası yaptım yattım şansıma eşimden uzaktayım yumurta falan çatladıysa boşa geçti bu ayım ne zaman istanbula gelsem yumurtam çatlıyor sanırım burda stresten uzaktayım istanbul bana iyi geliyor

dün tam 14. günümdeydim cnm perşembe gecesi ilişki oldu üç gün yaşadıysa spermler belki yakalamışımdır ne dersin :KK1::KK1:
abin konusuna gelince sen birde benim eşimi abi olarak gör çok daha kötü olurdu böyle bir durumla karşılaşsaydı eminim kız kardeşi var göz açtırmıyor kıza ben tek çocuğum ne abi ne abla hep rahattım ama yinede isterdim bir kardeşim olsun

aynen bende oleydım valla canım sıcak su torbası iyi geldı bana bugun yok agrım cok sukur istanbulu yasadıgım ıcın deıl gercekten bende cok sevıyorum.. spermler sanırım 24 saat yasıomus o yuzden doktorlar gun asırı ılsıkı onerıyor ya Eki Görüntüle 391101

oyyyy çok şirinler.. annecik aynı benim kedişime benziyor.. çok özledim kedişimi.. o şimdi belçika'da.. ahh ahh hep eşim yüzünden ayrıldık nazlı kızımla.. yeşilim canım hatırlattın bana şimdi..
günler de nasıl geçiyor ama.. bak 5 gün bitti sayılır.. kaldı 10 gün. ama bende hiç umut yok, çünki adet öncesi gerginliği yaşamaya başladım ve göğüslerim çok şişip hassaslaştı.. en büyük iki adet belirtim bunlar benim ve genel olarak döngünün 2. yarısında ortaya çıkarlar hep.. aha yine beliriverdi işte.. sabah eşimi yiyecektim nerdeyse.. iyi bi kapıştık, şimdi o dışarı çıktı ben evde tek başımayım.. hakkımda hayırlısını diliyorum.. benim için en hayırlı olan ne olacaksa onu göreyim.. bunlar benden haberler..
şimdi geliyorum sana.. abinle konuşup anlaşmışsın sanırım.. ahh ahhh bizim oraların geri kafalı erkekleri.. bende eşimle görüştüğümü söyleyememiştim babama.. düşün ki sevgili olduğumuzu hiç bilmedi.. eh tabi düşünmüştür ama hiç dile getirmedi.. bende hiç söylemedim.. biri var evlenmek istiyo benle bende görüşmek istiyorum demiştim :KK9::KK9: hatta ailesi ile gelip senle tanışmak istiyolar demiştim.. 2 ay hiç konuşmamıştı benimle, resmen iki yabancı gibi geçirmiştik 2 ayı.. sonrasında ilk kurduğu cümle ''tamam gelsinler hafta sonu'' olmuştu.. geldiklerinde de çok akıllı kayınpederim çocuklar görüşüp anlaşmış bize destek olmak düşer demiş.. anaaaaaam nerden dedi; babam düğün haftasına dek sürekli kafama kakmıştı.. :KK9::KK9::KK9:
Allah sabır versin valla.. ama abinle bi şekilde anlaşmışsın zaten.. bozma moralini, projene yoğunlaş bence de dediği gibi.. :KK34:
bekar abi var mı sende? benim bi ablacığım var da :KK51: :KK30: ablam duysa kafamı kırar valla :KK9::KK9:
aynen canım çok iyi tarif etmişsinn.. aynı aynı deim her cümlesinde..:KK1: bakalım abim ne kadar sessiz kalacak şimdilik sesi çıkmıyor.. bende abiler evlli biri bekar ama o da nışanlı..:KK1: ablanın yerinde olsam aynen dediğini yapardım canım:KK52::KK52: stresten kalktım yyemek pişirdim hepsini yiyemiyorum bi başşıma komşulara veriyorum az yemek yapamıyorum çünkü leziz olmuyor..

şimdi sana gelince daha 10 gün var canım bekle hele.. kzııyorum he..tamam çok ümit verdirip sonunda negatif olursa hüzranla karşılaşamnı istemem ama şimdi sık dişini otur.. ooohh eşinin kıymetini bil hala kavuşamayanlar var:KK50: bu arada kayınpedere bayıldım benimkisi de öyle birine benziyor ve başından beri sevgilimin ailesinin haberi var.. rahat insanlar aynı bizimkiler dermişim tuncss:KK1::KK1::KK1:
:KK14: ben adett oldummm... son adetim bittikten 15 gün sonra =(((( çok az gelio ama geliyo işteeeeeeeee =((( neyin nesi bu şimdi yaaa

herhangi bir ilaç kullanmışmıydın fpgz merak ettim tatlım?

selam kızlar nasılsınız filiz fgph cvr 123m :)))

adet günüme 4 gün kaldı ve hamilelikle alakalı hiççbir belirtim yok :KK43:

bari gününde adet olabilsem yaaaaaa

bide soğan suyunu yemekten kaç dakika önce içiyoruz

iyi sayılırım canım kendı adıma senden nbr hıc gozukmuosun :) 4 gunun mu kaldı adete hadı bakalım stres yapma canım kısmet belkıde hamilesindir ılla belırtılerını yasıycaksın dıye bısey yok kı ..sogan suyunu yemekten yarım saat yada 1 saat once ıcebılırsın .ohhh sen soganada basladınn hadı bakalım ben ıcemıyorum üüfffEki Görüntüle 391115

iyi sayılırım canım kendı adıma senden nbr hıc gozukmuosun :) 4 gunun mu kaldı adete hadı bakalım stres yapma canım kısmet belkıde hamilesindir ılla belırtılerını yasıycaksın dıye bısey yok kı ..sogan suyunu yemekten yarım saat yada 1 saat once ıcebılırsın .ohhh sen soganada basladınn hadı bakalım ben ıcemıyorum üüfffEki Görüntüle 391115
12 gün oldu başlayalı canım 3 günüm kaldı öyle merak ettim sordum ben 15.20 dk kala içiyorum ama :))

bu arada eşim bu hafta evde oldugu için gelemedim maluum :)))

sitres yapmıyorum aslında sadece adet olmak istiyorum tabi hamilelik yoksa sen ne yaptın bakalım filmi çekecekmisin gelecek ay ve belki bilmiyosundur canım filmi çekeceğin ayda tedavisiz gececek o yüzden o ayı güzel değerlendir çünkü filmde verilen ilacın yan etkisi hamile bıraktırıyomuş :)))

12 gün oldu başlayalı canım 3 günüm kaldı öyle merak ettim sordum ben 15.20 dk kala içiyorum ama :))

bu arada eşim bu hafta evde oldugu için gelemedim maluum :)))

sitres yapmıyorum aslında sadece adet olmak istiyorum tabi hamilelik yoksa sen ne yaptın bakalım filmi çekecekmisin gelecek ay ve belki bilmiyosundur canım filmi çekeceğin ayda tedavisiz gececek o yüzden o ayı güzel değerlendir çünkü filmde verilen ilacın yan etkisi hamile bıraktırıyomuş :)))

hadi ya onu bılmıodum ben cekılcem sanırım fılmı tabı korkupta 1 ay daha ertelemessem :))) cekılıp hemen gunluk ıgnelere baslıcaz dıye bılıodum ..fılmden sonra sadece hamılelık sansın daha cok dedı cunku tüplerını acıyoruz dedi 3 4 ay ıcınde hamıle kalabılırsın belkıde dedı ..ama ben hala erken oldugunu dusunuyorum film için annemde ole dıyor hemen radyosyona maruz kalcaksın dıyor 1 2 sene daha bekle dıo ama ne bılıyım cok kararsızım cok $umursamaz.gif

aynen canım çok iyi tarif etmişsinn.. aynı aynı deim her cümlesinde..:KK1: bakalım abim ne kadar sessiz kalacak şimdilik sesi çıkmıyor.. bende abiler evlli biri bekar ama o da nışanlı..:KK1: ablanın yerinde olsam aynen dediğini yapardım canım:KK52::KK52: stresten kalktım yyemek pişirdim hepsini yiyemiyorum bi başşıma komşulara veriyorum az yemek yapamıyorum çünkü leziz olmuyor..

şimdi sana gelince daha 10 gün var canım bekle hele.. kzııyorum he..tamam çok ümit verdirip sonunda negatif olursa hüzranla karşılaşamnı istemem ama şimdi sık dişini otur.. ooohh eşinin kıymetini bil hala kavuşamayanlar var:KK50: bu arada kayınpedere bayıldım benimkisi de öyle birine benziyor ve başından beri sevgilimin ailesinin haberi var.. rahat insanlar aynı bizimkiler dermişim tuncss:KK1::KK1::KK1:

herhangi bir ilaç kullanmışmıydın fpgz merak ettim tatlım?

:KK9::KK9::KK9::KK9: fazla yeme zaten.. bende sıkıntılı ve stresli olduğumda hiçbirşey yapamıyorum.. öğrenci evi gibi oluyor her yer.. darmandağınık, bulaşıklar, ütüler, çamaşırlar birikmiş.. mecburiyetten beyazları yıkadım eşimin çamaşırlar azalmış.. yoksa onu da yapmazdım.. bi de ben bahar geldi mi bi süre adapte olamıyorum.. bunalıma giriyorum resmen.. kendimi herşeye dış dünyaya resmen kapatıyorum:KK9: bu sıralar aynen bu moddayım.. geçer bir iki haftaya..
kızma kızma bana.. bir de karamanın koyunu sonra çıkar oyunu denir ya.. çok güvenme insanlara.. benim eşimin ailesi de öyle mükemmellerdi ki.. her daim ilgililerdi, sevgi gösterileri.. ama iş başa düştü mü ağız da iyi laf yapıyor da icraat yok.. bir sürü vaadde bulundular ama tek birini bile yapmadılar.. bi sürü sıkıntılı şey yaşadım onlarla ilgili.. şimdi de çocuk olayına takılmış durumdalar.. köye gitmişler dün kaynanamla kayınpederim, sabah aradılar orda hocaya meyve okuttuk tuncss'a yedir diyo.. çocuğu olur bunu yiyince belki diyo.. kendimi eksik hissettiriyo gıcık insanlar.. sanki bu çocuğu ben tek yapıyorum.. eşimden dolayı olmuyo belki, belki onların şimdiye dek kırdıkların kalpler yüzünden olmuyo.. hiç düşünmüyolar.. ben tek sorumlusuyum bu konunun.. buna çok canım sıkılıyor.. Rabbim hayırlısı ile nasip etsin de çeneleri kapansın diyorum..
abilerine de üzüldüm.. keşke biri bekar olaydı yaaaaaa :KK9::KK9::KK9: bak hala ablam kafamı kırsın diye uğraşıyorum :KK51::KK51:

hadi ya onu bılmıodum ben cekılcem sanırım fılmı tabı korkupta 1 ay daha ertelemessem :))) cekılıp hemen gunluk ıgnelere baslıcaz dıye bılıodum ..fılmden sonra sadece hamılelık sansın daha cok dedı cunku tüplerını acıyoruz dedi 3 4 ay ıcınde hamıle kalabılırsın belkıde dedı ..ama ben hala erken oldugunu dusunuyorum film için annemde ole dıyor hemen radyosyona maruz kalcaksın dıyor 1 2 sene daha bekle dıo ama ne bılıyım cok kararsızım cok Eki Görüntüle 391130

hmm şimdi sen günlük iğnelere adetin başında gececeksen olmaz çünkü film adet bitiminde çekiliyor .. eğer öyleyse o ayda tedavisiz geçecek ama yok iğnelere filmden sonra gecillecekse bilemicem ama oda geç olur sanırım .. hem neden erkenmiş filizcim ben 22 yaşındayım ve filmi çekmek zorunda kaldım tüpümde kapalıydı zaten .. tamam ertele ama 1.2 yıl değil bikaç ay en fazla .. ve sen korktugun içinmi çekmek istemiyosun hem istersen anestezi alabilirsin hissetmessin bile canım korkma tamam kolay bi film değil ama gerekli iyi bi doktora denk gelirsen muhabbet ede ede bitirir hemen .. öyle olmasa doktor neden versinki banada vermedi taa sonuna kadar baktık başka çare yok :)))

hmm şimdi sen günlük iğnelere adetin başında gececeksen olmaz çünkü film adet bitiminde çekiliyor .. eğer öyleyse o ayda tedavisiz geçecek ama yok iğnelere filmden sonra gecillecekse bilemicem ama oda geç olur sanırım .. hem neden erkenmiş filizcim ben 22 yaşındayım ve filmi çekmek zorunda kaldım tüpümde kapalıydı zaten .. tamam ertele ama 1.2 yıl değil bikaç ay en fazla .. ve sen korktugun içinmi çekmek istemiyosun hem istersen anestezi alabilirsin hissetmessin bile canım korkma tamam kolay bi film değil ama gerekli iyi bi doktora denk gelirsen muhabbet ede ede bitirir hemen .. öyle olmasa doktor neden versinki banada vermedi taa sonuna kadar baktık başka çare yok :)))

korkumdan hemde ne bılıyım yaş ıtıbarı ıle daha erkenmı dıye dusunuyorum anestezıye gerek yok dedi doktorum..doktorum cok ıyı ama ıste ya tüp tıkalı olursa acırsa dıe korkum var daha cekılmeden senaryoyu hemen kuruyorum :)))))) en fazla 10 dk surer dıo ama gel gorkı ben 10 dakkayı 10 saat gıbı goruyorum neyse bakalım bıdakı aya kaçış yok mecburmusum zaten ıgnelı tedavıye gecmeden cekılmem gereklıymıs

korkumdan hemde ne bılıyım yaş ıtıbarı ıle daha erkenmı dıye dusunuyorum anestezıye gerek yok dedi doktorum..doktorum cok ıyı ama ıste ya tüp tıkalı olursa acırsa dıe korkum var daha cekılmeden senaryoyu hemen kuruyorum :)))))) en fazla 10 dk surer dıo ama gel gorkı ben 10 dakkayı 10 saat gıbı goruyorum neyse bakalım bıdakı aya kaçış yok mecburmusum zaten ıgnelı tedavıye gecmeden cekılmem gereklıymıs

canım yaşın gayet iyi ya bana ne demeli :)) hem biliyomusun ben hamile kalamayınca gittim filmi çekmeye o an dua ediyorum inşallah eğer tüpüm kapalıysa açarlar ve umarım kapalıdır diyodum çünkü benim doktorum çok tecrübeli tüpüm kapalıysa kesin açacağını söyledi ve hamilelik şansım yükselir dedi bende umud ettim kapalıysa açılır diye ve açıldıda şükür bu 2. ayım inşallah filmde işe yarar.. sakın korkma derim sakin ol bende senin gibiydim ama doktor iyi olunca umursamıyo insan

canım yaşın gayet iyi ya bana ne demeli :)) hem biliyomusun ben hamile kalamayınca gittim filmi çekmeye o an dua ediyorum inşallah eğer tüpüm kapalıysa açarlar ve umarım kapalıdır diyodum çünkü benim doktorum çok tecrübeli tüpüm kapalıysa kesin açacağını söyledi ve hamilelik şansım yükselir dedi bende umud ettim kapalıysa açılır diye ve açıldıda şükür bu 2. ayım inşallah filmde işe yarar.. sakın korkma derim sakin ol bende senin gibiydim ama doktor iyi olunca umursamıyo insan

fılmden sonra evet sansın artıomus bakalım kısmet artık canım hehe senın evet 22 ozaman ben evlı bıle deıldım :))inşallah canım sonunda bebişin gelır cekıldın kurtuldun ne guzell bana doktor ultrsyonla baktı yanı cok ıhtımal vermıyorum tüpünün tıkalı olacagna dedi ama genede cekelim ıcımız rahatlasın dedı ..bakalımm

X