Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
amin inşallah...nidilat dilaltı tansiyon ilacı aslında biz yutarak kullanıyoruz alt karın kaslarına direk etki etsin diye..hastanede günde 6 tane idi standart perinotojide hemen herkese veriyorlardı.. şimdilik günde 3 tane alıyorum rahimde kasılma olmaması için kullanılıyor bildiğim..aslında ben doğum saatine çok inanıyorum o gün doğacağı varsa doğuyor işte..bizimkisi de teselli...bu hamileliğimde hiç progestan almadım..ne bileyim ne yaptığımı bende bilmiyorum:))) Allaha emanet olsunlar inşallah..

hmm,anladim canim,faydasi olsun da muhim olan o.Dedigin gibi Allah' a emanetiz,ne de yapsak bazi seylerin onune gecilmiyor bazen.Progestan konusunda hatirliyorsan ilk baslarda bayag arastirma yaptim bende,kafam karismisti cunku bana ilk gebeligimde kimse bahsetmedi bile,dolu dolu magnezyum verildi sadece,bu sefer de tam tersi magnezyumun faydasi yok sana progestan alacaksin dendi.Yav bunye ayni bunye,ilaclar ayni ilaclar ama iste doktorlarin ekolleri farkli ve herkes farkli bir sekilde yaklasiyor olaya,ilaclara.hicbiri yanlis degil,yeter ki mutlu sona ulastirsin.Saglicakla insallah.

chnb canim gercekten zor zamanlar geciriyorsun,Allah yardimcin olsun.Islaklik progestandan olabilir evet ama yine de Arda beye bir sorsan mi acaba,yani riske atmamak acisindan,gerci hatirliyorsan bende progestani vajinal baslayinca 1-2 gun sonra suyum mu geliyor kokrusuyla acile gitmistim cok sukur sivi artisi oluyor demislerdi ama onlar da ancak test yaparak anladilar ne oldugunu.Takip et bakalim,bugun gunduz olacak mi,olmazsa endise edecek bir sey oldugunu da sanmiyorum.
Sen simdi kabuslarla bogusuyorsun,ve endiselenmekte de haklisin,ama yine de biraz daha sakin olmaya calis,sezeryan olayini da doktorunla konus ama hazirlikli ol yuksek ihtimal normal dogum olmayacktir,sikmayacaksin canini,muhim olan o degil,muhim olan saglikla bebegini zamaninda dogurman.
b;r de kusmalarin dinmedi mi daha canim ya,en azindan onlar rahat biraksaydi.

Çok sağ ol canım..Bir de gece farkında olmadan dönmüşüm yanına sondadan mı oldu, progestandan mı, Allah korusun amniyo sıvısı mı? Canım ya, desem hastaneye git diyebilir yatış filan yapılırsa altından kalkamayız. İNŞALLAH SORUN YOKTUR AZICIK LEKE DE OLUYOR AMAbu olacak zaten..En iyisi ben yarın turnusol kağıdı alayım nasıldı renge göre yorumu? Senin nasıl anlaşıldı? Canım geniz akıntım devam ediyor bulantı günde bir kez çıkarıyorum. Zofran zydis içiyorum bulantı için.. YEMEK YİYEMİYORUM DİYE ELEVİT verdi...

Efulim geçecek canım inşallah kafanı dağıtmaya çalış eşinle dolaş biraz... Bu arada testleri yaptır dr lere bakarsan hiçbir şeye gerek yok...

Canım ben sezaryeni takmıyorum da Allah korusun çok erken haftalarda bir şey olsa arkadaşların dikişini alıyorlardı da doğum oluyordu ya Allah korusun benim başıma gelse dikişim vajinadan alınmayıp sezaryen mi olur?

merhaba canlar
biliyorsunuz doğum ve serklajın alınması için hastane arayışındayım....geçen perşembe bizim burda özel bir hastaneye gittim...dr un ultrason muayenesi sadece 1 dk sürdü bebeğin neresini nasıl ölçtü anlayamasdım....
hıım bu bebek küçük hemde erkek bu doğunca küvöze girer sana ciğer geliştiriciş iğne yapalım serklajınıda çarşamba alalım dedi......
benim bebeğim biraz küçük ama nerdeyse 38 i bitecek bu haftada bu iğneye gerek varmı dedim...üstelik bebeğide 36 haftalık 2900 gr olarak ölçtü(normalde bebeğim biraz daha küçük)sen bu iğneyi vurulmak istemiyorsun ama bebeğin küvöze girerse sonra bizimle tartışma burda genelde bizi dinlemiyorlar sonrada bebeğim neden küvözde diğe bizimle tartışıyorlar dedi...neyse fazla uzatmadım ve çıktım...ben bu konuyu arda beyle önceden konuşmuştum 34 den sonra iğneyi pek gerekli görmüyordu hem bunca yıl bu sitede bizim gibi hastalar gördüm bu haftadan sonra bu iğneyi vurulanı görmedim...
eşim başka bir hastaneylede konuşmuş biz dikişi doğum sırasında alıyoruz demiş yani direk sezaryan ben şimdilik mani çıkmassa normal düşünüyorum...

eşime dedim bizim gibi hastaları böyle küçük hastanelerde anlamazlar büyüyünede gücümüz yetmiyor biz iyi bir devlet hastanesine gidelim...zaten haftalar önce doğum yaklaşınca lazım olur diye zeynep kamile randevu almıştım (bu sıralar devlet hastanelerine zor randevu alınıyor istediğin zamana bulunmuyor)
randevumuzda dün yani cuma günüydü... bari gidelim dedik...perşembe hastaneye gitmiştimya biraz fazla yol yürüdüm galiba akşam kasılmalarım biraz arttı dikişim durduğu içinde baya telaşyaptım...gece gece neyapacağız diye...ama çok şükür sonra kesildi ama ben o andan sonra dikişi fazla bekletmemeye karar verdim zaten hafta sonu geliyor bir aksilik olsa acillerde ne yaparım...zamanında dikişi aldırabilirmiyim...

zaten zeynep kamildeki dr da dikişin alınmasına karar verdi biraz daha durabilir ama her ihtimale rahim ağzını riske atmayalım ne zaman ne olacağı belli olmaz dedi bende kabul ettim...ve dün dikiş alındı gerçekten dikiş alınması çok basitmiş 5 dk bile sürmüyor ama daha önce yazmıştımya benim bu sıralar spekulum korkum var diye...korku dediğsem pskolojik değil kendimide kasmıyorum ama çok zor oluyor...
düşündüğüm gibi bu daha zor oldu hamilelik öncesi bu konuda çok rahattım ama hamileyken fitil kullandığım zamanlar bu durumu anladım...fitili iterken parmağımın çok sıkıldığını farkettim fitili bile zor koyuyordum ama kesinlikle ben sıkmıyordum...
işte bu yüzden zor oldu ama kısa bir işlemdi bitti gitti işte...
dr kanamam olabileceğini söyledi ve olduda ama şiddetli değil tabi...bu arada serklaj alındıktan sonra kanama oluyormuydu? sanki ben burda böyle birşey hiç duymadım gibi... bilen arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim...
sonra nst girdim maşallah oda iyi çıktı...eğer acil birşey olursa hemen bura veya başka bir hastaneye git olmassada bir hafta sonra yine gel dedi...
son durumlar böyle işte canlar...

CNm, gecmis olsun
Bnde arkadaslara katılıyorum, cok doğru bir karar vermissin
Bazı hastaneler insan psikolojisinden hiç anlamıyorlar, orada dalasim geliyor insanlara, bu insan hamile, dikişi var diye hiç düşünmüyorlar
Allahtan sen bilinçli bir hareket yapmissin
Bebeğinin haftası gayet iyi tatlım
Benim oğlum bukadarken kucagimdaydi :)))
Umarım kolay bir doğumun olur
Günaydın kızlar. N e zor bir gece geçirdim. Dün gece 12 gibi berbat bir şekilde kustum çok korktum dikişime bir şey olacak diye... Yatmadan 2 saat kadar önce progestanı bu sefer vajinal kullandım. Dünden beri Allah korusun ya erken doğum olsa benim hemen dikişim alınamaz mı yine sezaryenle mi müdahale edilir diye kaygım vardı bir gece önce yine rüyamda değişik bu türde rüyalar görmüştüm. Kaygılı uydum gece 3 te antibiyotiğim var kaktım yatağımda portakal büyüklüğünde ıslaklık. Çok korktum. Hemşire görümcem ve eşim geldi. Pogestan olabileceğini düşündük. Arada gaz sancılarım oluyor biraz vardı korkumdan endol koydum yattım valla imkanım olsa 9 ay hastanede yatardım...

Kiyamam ya, ne kadar zorlaniyorsun, bir yandan mide bulantisi
Bir yandan dikiş
Allah sana sabır versin,bu cabalarını görsün ,bebişini saglikla kucağına almayı nasip etsin
Bnce islakligi sor Arda beye
Dediğin testi deyapmalisin bence
İcinde yaziyordur hangi renk neye isaraet diye

chnb canım sende haklısın,oldukca masraflı oldu zaten senin islemler,yatıs olursa daha da zorlanırsınız ama sen yine de yatıs olması gereken bir durumda kendine bir devlet hastanesi dusunsen mi acaba,yani bizim durumda her an her sey olabilir biliyorsun.Biraz kendini toparlayınca baska bir alternatif daha dusun istersen acil durumlar icin.Ben ilk gebeligimde turnusol kagıdı kullandım,ablam bir medicalciden alıp yollamıstı bana,su anda hangi renk neye tekabul ediyordu hatırlamıyorum ama eminim nette buluruz,sen sıkma canını.Bu seferki akıntımda da tıp fakultesinde AmniSure diye bir test yaptılar oyle anlasıldı,doktordan adını ogrendim ki evde de alıp yapabileyim ama sonradan evde uygulamaya musait olmadıgını anladım.Spekulum ile vajına acılıp pamuklu cubukla ornek alınıp bir kabın icinde bekletilerek amnio sıvısı mı degil mi bakılıyor,haliyle evde kullanıma musait degil(hemsire gorumcen bu uygulamayı yapabilir mi bilmiyorum gerci).Bir de bu testin de fiyatı cok yuksek geldi bana yani her aklımıza estikce de kullanılabilecek bir sey degil zaten,baktıgım sitede 90 lira civarıydı fiyatı.

test bu:

AmniSure®

burda da gerci aynı testin ev ortamında da uygulanabilecegi yazıyor,belki de olabilir

Amnisure

yine KK dan baska bir konuda kadınlardan biri tavsişye etmis ve bu test evde uygulanabilir gozukuyor hem fiyatı da gayet uygun(15-16 lira civarı),sanırım senin icin su anda en iyisi bu olur-medikalcilerde varmis yine.Altest adı

Altest ALTEST Hamilelik Sznt Testi | | FurkanSaglik.Com

Son düzenleme:
Kızlar moralim bozuldu,
Şimdiden 2 kilo almış görünüyorum
İştahım acik, mide bulantım cok az...
Zaten 12-13 kilo fazla ile hamlle kaldım:KK43:
Birde karnım davul gibi sanki 5 aylık hamileyim:KK50::KK50:
Diyetisyene mı gitsem ne yapsam?
100 kilo olacağım bu gidişle

fadik cok guzel gelismeler bunlar,ozeldeki hal ve tavır benim de pek icime sinmiyor,sanki surekli kandırılmaya calısıyormusum hissine kapılıyorum ve guvenemiyorum.Devlet hastanesi secmekle iyi yapmıssın bence,insallah hakkında en hayırlısı olur ve cok cok kolay bir dogumun olur,saglıkla alırsın kuzunu kollarına.
evet tecrube ettigin gibi serklajın alınması oldukca kısa bir islem ve rahatsız edici olsa bile agrılı sayılmaz.bu spekulum ve kasılma durumu bende de olusuyor hamilelikte,sanırım vaginada bir siskinlik olusuyor,bunu vajinal jeli uygularken bende hissediyorum,bazı kadınlarda aşırı şişme olabiliyormus o bolgede,ama en buyuk sorun bu olsun deyip geciyoruz.Serklaj alındıktan sonra kanama degil ama lekelenme olmustu yanlıs hatırlamıyorsam ama o da cok hafif.İsin garip tarafı ben serklajım alındıktan sonra cok rahat bir hafta gecirmistim,butun kasılma ve sancılarım kesilmisti,serklajın verdigi o baskı hissi kaybolmustu.

ciger gelistirici igneye gelince,bu haftada bence de gereksiz bir uygulama olur,bebegin normal sartlarda ufak olsada kuvoze girmez,benim kızım 2 kiloluk haliyle girmedi cunku kilosu dısında butun gelisimi iyiydi.eger kuvoze girerse bu kilosundan dolayı olmayacaktır zaten.Senin bebegin miadında dogacak,Allah izin verirse solunumla ilgili bir sıkıntısı da olmayacak,ustelik masallah 3 kiloya yakın dogacak.
simdi sanırım dogal olarak dogumun baslamasını bekleyeceksin,ya suyun gelecek ya da sancıların baslayacak :)) bu cok heyecanlı ve guzel bir surec,Allah yar ve yardımcın olsun,dogum olunca haber et olur mu.Saglıcakla.
canım bende özelin hiç bir şeyine güvenemiyorum...
test istese acaba gereklimi, sezaryan deseler acaba şu aşamada şartmı, küvöze koysalar yine acaba diyorum...
çünkü hepsini para için yapabiiliyorlar....çoğu yerden duyduğuma göre ssk dan para koparmak için gereksiz küvezede koyabiliyorlar...
tam kilosunda gününde de doğmuş olsa her bebeğin küvöze girme ihtimali var tabi ama benimle ilk muayenede öyle konuşması hoşuma gitmedi...
benim kanama lekelenme şeklinde değildi bir günde sürdü sonra rengi açıldı....
kasılmalarım hiç yok değil ama çok artışta yok gibi... her zamanki gibi düzensiz oluyor ama sanki bazısını artık daha fazla hissediyorum...
iğne hiç düşünmüyorum canım dediğin gibi küvöze girse bile bunun nedeni basşka birşey olacaktır...
tabi canım sizlerede haber veririm inş...

fadik maşallah size artık allah tamamına erdirsin...güzel haberlerini bekliyoruz..özel takıntım yok benimde kanunide doğum yaptım tabi allaha emanettik ama özelde olsa kesin 27 haftada sezaryen derlerdi..bakım yoktu ama kendi kendime hallettim..
sofika ben incide celestonu 26 artıda vuruldum ama o gün wcde zorlanınca pembe bir kitle geldi hemen dr gittim celestonla birlikte serumlarda verildi bende 27 ye girmeyi sabırsızlıkla beklemiştim iğne için..sonra eve geldim 2.dozdan 3 saat hem kanamam oldu hemde su geldi..o sabah hastaneye yattım..18 gün sonra doğum yaptım..eğer ilk önce nişan gelmese bende iğne tetikledi diyebilirdim..
bu sefer de celestonu 25 artı da vuruldum 19 gün oldu haftaya belki tekrar vurulurum bende dikiş olmadığından acele ettim..çok şükür 27 artıyım gerçi sat 29 kasım ona göre 28 29 ama ölçümler 27 neyse bugünümüze şükür
bazen iğneden bende korkuyorum ama bu haftalarda stresten ölmemek için vurdurmayı ben istedim..nidilattan ve mağnezyumdan başka da önlemim yok..
inşallah korkularımız boşa çıkar da miadı görürüz..
sağol canim kanunide kadın doğum üzerine çok iyi bir hastane...zaten bizim gibi hastaların özelde normal doğum yapması çok zor ben sezaryana karşı değilim gerekirse tabi olurum ama gereksiz yerede olmak istemiyorum...

Fadik bence en doğru kararı vermişsin. Zeynep Kamil tecrübeli bir hastane hem normal doğum yönetimi de iyi. Ben orada yatarken sesleri duymuştum. Dr normal doğum için nefes yönetimi vardı ben Edirnede dr ye gittiğimde ebeler dr mi beklediler ve ben o arads deli gibi bağırdım dr geldi makas korkuma doğum masasından indim dr sezaryen kararı verdi dr. Ama devletti ben muayenesine gidiyordım hemen özele gitttik o acıyla boşuna sezaryren oldum bak başıma bu sezaryen yüzünden neler geldi. Normal doğum yap bacım:))

Bize de dua et emi?
canım şu aşamada zeynep kamil bizim gibi hastalar için çok iyi ama doğum için baya kalabalık stresli olacak gibi.....hayırlısı bakalım...
canım devlette zaten eğer gerekiyorsa sezaryan yapılıyor yoksa sen sezaryan diye yalvarsan yapmıyorlar...
hayırlısı bakalım...
dua için hep aklımdasınız...

Fadik cok doğru bı karar vermissin küçük özel hastanelere gitmektense devlet en iyisi bizim gibi zor hamilelik geçirenler icin Zeynep kâmilde iyi bir hastane sana Göztepe araştırma hast.tavsiye ederim
evet göztepede iyi orada olabilir.....birde semiha şakir var ben 18 haftalık doğumumu orda yapmıştım bence orasıda olabilir...
ama ordada şahit olduğum küvöz sorunu çok oluyordu çoğu hastayı başka yerllere gönderiyorlardı...
izeynep kamilin bu sıkıntısı olmuyor her ne kadar maşallah bebişim artık büyümüş olsada her zaman yoğun bakımıda düşünmek lazım...

FADİK canım ne güzel mutlu sona az kalmıs lütfen bizlerede dua et dogum yapanın lohusa kadının duası kabul olurmus insaallah hersey yolunda gider ve bebegini mutlu bir şekilde kucagına alırsn rabbim yar ve yardımcın olsun doguma girdiginde haberimz olabilse meryem surası okurduk dogumu kolaylastırırmıs haberimz olamasada dualrımz seninle insaallah hersey cok iyiyi olsun amin
sağol canım hep aklımdasınız hepinize bol bol dua edeceğim inş...

Günaydın kızlar. N e zor bir gece geçirdim. Dün gece 12 gibi berbat bir şekilde kustum çok korktum dikişime bir şey olacak diye... Yatmadan 2 saat kadar önce progestanı bu sefer vajinal kullandım. Dünden beri Allah korusun ya erken doğum olsa benim hemen dikişim alınamaz mı yine sezaryenle mi müdahale edilir diye kaygım vardı bir gece önce yine rüyamda değişik bu türde rüyalar görmüştüm. Kaygılı uydum gece 3 te antibiyotiğim var kaktım yatağımda portakal büyüklüğünde ıslaklık. Çok korktum. Hemşire görümcem ve eşim geldi. Pogestan olabileceğini düşündük. Arada gaz sancılarım oluyor biraz vardı korkumdan endol koydum yattım valla imkanım olsa 9 ay hastanede yatardım...
ah canım ben o korkuyu çok yaşadım vajinal konulan progestan baya bir sulu akıntı yapıyor (illada 200 lük olanı 100 lüğün az oluyor)...hatta progestan önce gelirdi baya bir sonra tam su gibi akıntım olurdu...
birde enfeksiyon için kullandığım fitiller aynıydı...
bazen fitilden derdim bazen ya değilse diye kafayı yerdim...
bunlar çok zor süreçler seni çok iyi anlıyorum ama elimden birşey gelmiyor...
canım o dediğin kağıttan al bence hiç değilse yaparsında için rahatlar....
sezaryan konusuna bu kadar takılmamaya çalış canım biliyorum zor ama bunları düşünerek stres yapmış oluyorsun...hep iyi şeyler düşün inş. herşey güzel olcak...

CNm, gecmis olsun
Bnde arkadaslara katılıyorum, cok doğru bir karar vermissin
Bazı hastaneler insan psikolojisinden hiç anlamıyorlar, orada dalasim geliyor insanlara, bu insan hamile, dikişi var diye hiç düşünmüyorlar
Allahtan sen bilinçli bir hareket yapmissin
Bebeğinin haftası gayet iyi tatlım
Benim oğlum bukadarken kucagimdaydi :)))
Umarım kolay bir doğumun olur

Kiyamam ya, ne kadar zorlaniyorsun, bir yandan mide bulantisi
Bir yandan dikiş
Allah sana sabır versin,bu cabalarını görsün ,bebişini saglikla kucağına almayı nasip etsin
Bnce islakligi sor Arda beye
Dediğin testi deyapmalisin bence
İcinde yaziyordur hangi renk neye isaraet diye
sağol canım....
bundan sonra hayırlısı artık bakaşlm benim bebişim ne zaman gelecek...

Son düzenleme:
Kızlar moralim bozuldu,
Şimdiden 2 kilo almış görünüyorum
İştahım acik, mide bulantım cok az...
Zaten 12-13 kilo fazla ile hamlle kaldım:KK43:
Birde karnım davul gibi sanki 5 aylık hamileyim:KK50::KK50:
Diyetisyene mı gitsem ne yapsam?
100 kilo olacağım bu gidişle
canım ya dertler hiç bitmiyor değil mi?
diyetisyende olabilir yada kendin biraz dikkat etmeye çalış... sadece hamur işi ekmeği vede pilav makarnayı bile kıssan baya faydası olur...

cok gecmiş olsun canım ya insaallah önemli bir sorun yoktur cok zor günler bunlar ama insaallah düzeleck dualrım seninle

Kızlar çok sağ olun.. İçim rahat etmedi Yeşim hanım aracılığıyla Arda Beye ulaştım toplantıdaymış. Ataşehire gitsin oradaki dr baksın beni arasın dr demiş. Hemen gittik. Sağ olsun Erol Bey de çok ilgilendi Arda Beyin yönlndirmesi ile işlem yapıldı. Bebeğe bakıldı. Sofika canım dediğin işlem yapıldı canım çok yandı. Şükür amniyo değilmiş. Allah korusun sıvı çok gelse bu haftada bir şey yapılmaz dinlen dedi. Bir de Allah korusun şimdi bile olsa sezaryenle olurmuş. Hem acıdan hem de sevinçten ağladım.Hemşireyi geçen günlerden tanıyordum o da tanıdı beni elimi tuttu o acılı işlemde. Bir de hasta bakım görevlisi de çok iyiydi. Eşim de incelemelerini çok beğendi hem işlem öncesi hem sonrası bebeğe baktı dr. Şükür rahatladım...Paşamın deyişiyle 40 haftyı görürüm inşallah:)

Sofika orada kendiniz yapmayın yanlış yorumlayabilirsiniz dediler ama alıp kenarda tutmak lazım. Eşime dedim başka bir alternatif daha düşünsek diye. Eşim de bu işlemi orada yaptırdık oradan başkası da anlamaz diyor. Normal serklaj değil ya ben de her dr anlar mı diyorum. İşin ilginci ben bu kadar işleme epey ücret öderiz diyordum. Özel sağlık sigortamdan mı, pazar acil diye mi, yeni ameliyat oldum kontrol oldu diye mi ücret de alınmadı.:))

Hiddenisko canım ben de 67 idim 59.6 oldum ama çok çekiyorum kiloyu takmıyorum keşke yiyebilsem diyorum. Tabi bizzlerin kilosu da iyi olmaz. İstersen git canım diyetisyene...

Efulim sağ ol canım. İnşallah bulantım var dediğin günleri de okuyacağız...Ben ilk düşüğümde hamile kedi görsem ağlardım. Üzülmek normal ama ne olur çok yıpratma kendini...

Fadik canım çantan hazır mı? progestanı içsem mi acaba?

Ha bu arada endol kullndım dedim kullanma suyu azalır dedi hem de kalbine zararı var dedi Erol bey...

Kızlar çok sağ olun.. İçim rahat etmedi Yeşim hanım aracılığıyla Arda Beye ulaştım toplantıdaymış. Ataşehire gitsin oradaki dr baksın beni arasın dr demiş. Hemen gittik. Sağ olsun Erol Bey de çok ilgilendi Arda Beyin yönlndirmesi ile işlem yapıldı. Bebeğe bakıldı. Sofika canım dediğin işlem yapıldı canım çok yandı. Şükür amniyo değilmiş. Allah korusun sıvı çok gelse bu haftada bir şey yapılmaz dinlen dedi. Bir de Allah korusun şimdi bile olsa sezaryenle olurmuş. Hem acıdan hem de sevinçten ağladım.Hemşireyi geçen günlerden tanıyordum o da tanıdı beni elimi tuttu o acılı işlemde. Bir de hasta bakım görevlisi de çok iyiydi. Eşim de incelemelerini çok beğendi hem işlem öncesi hem sonrası bebeğe baktı dr. Şükür rahatladım...Paşamın deyişiyle 40 haftyı görürüm inşallah:)

Sofika orada kendiniz yapmayın yanlış yorumlayabilirsiniz dediler ama alıp kenarda tutmak lazım. Eşime dedim başka bir alternatif daha düşünsek diye. Eşim de bu işlemi orada yaptırdık oradan başkası da anlamaz diyor. Normal serklaj değil ya ben de her dr anlar mı diyorum. İşin ilginci ben bu kadar işleme epey ücret öderiz diyordum. Özel sağlık sigortamdan mı, pazar acil diye mi, yeni ameliyat oldum kontrol oldu diye mi ücret de alınmadı.:))

Hiddenisko canım ben de 67 idim 59.6 oldum ama çok çekiyorum kiloyu takmıyorum keşke yiyebilsem diyorum. Tabi bizzlerin kilosu da iyi olmaz. İstersen git canım diyetisyene...

Efulim sağ ol canım. İnşallah bulantım var dediğin günleri de okuyacağız...Ben ilk düşüğümde hamile kedi görsem ağlardım. Üzülmek normal ama ne olur çok yıpratma kendini...

Fadik canım çantan hazır mı? progestanı içsem mi acaba?

Ha bu arada endol kullndım dedim kullanma suyu azalır dedi hem de kalbine zararı var dedi Erol bey...

chnb canım çok geçmiş olsun içinin rahatlamasınada sevindim...progesteron altan konulduğunda su gibi akıntı yapıyor bende bunun için doktora gitmiştim..sende çok haklısın endişelenmemek mümkün olmuyor...sana yapılan işlemi ben buradaki doktora sordum başarılı yöntemmiş...enfeksiyon oranı diğer serklaj türüne göre bir nebze daha azmış...sezeryan olayınada fazla takılma inşallah 40 haftaları görüceksin....

merhaba canlar
biliyorsunuz doğum ve serklajın alınması için hastane arayışındayım....geçen perşembe bizim burda özel bir hastaneye gittim...dr un ultrason muayenesi sadece 1 dk sürdü bebeğin neresini nasıl ölçtü anlayamasdım....
hıım bu bebek küçük hemde erkek bu doğunca küvöze girer sana ciğer geliştiriciş iğne yapalım serklajınıda çarşamba alalım dedi......
benim bebeğim biraz küçük ama nerdeyse 38 i bitecek bu haftada bu iğneye gerek varmı dedim...üstelik bebeğide 36 haftalık 2900 gr olarak ölçtü(normalde bebeğim biraz daha küçük)sen bu iğneyi vurulmak istemiyorsun ama bebeğin küvöze girerse sonra bizimle tartışma burda genelde bizi dinlemiyorlar sonrada bebeğim neden küvözde diğe bizimle tartışıyorlar dedi...neyse fazla uzatmadım ve çıktım...ben bu konuyu arda beyle önceden konuşmuştum 34 den sonra iğneyi pek gerekli görmüyordu hem bunca yıl bu sitede bizim gibi hastalar gördüm bu haftadan sonra bu iğneyi vurulanı görmedim...
eşim başka bir hastaneylede konuşmuş biz dikişi doğum sırasında alıyoruz demiş yani direk sezaryan ben şimdilik mani çıkmassa normal düşünüyorum...

eşime dedim bizim gibi hastaları böyle küçük hastanelerde anlamazlar büyüyünede gücümüz yetmiyor biz iyi bir devlet hastanesine gidelim...zaten haftalar önce doğum yaklaşınca lazım olur diye zeynep kamile randevu almıştım (bu sıralar devlet hastanelerine zor randevu alınıyor istediğin zamana bulunmuyor)
randevumuzda dün yani cuma günüydü... bari gidelim dedik...perşembe hastaneye gitmiştimya biraz fazla yol yürüdüm galiba akşam kasılmalarım biraz arttı dikişim durduğu içinde baya telaşyaptım...gece gece neyapacağız diye...ama çok şükür sonra kesildi ama ben o andan sonra dikişi fazla bekletmemeye karar verdim zaten hafta sonu geliyor bir aksilik olsa acillerde ne yaparım...zamanında dikişi aldırabilirmiyim...

zaten zeynep kamildeki dr da dikişin alınmasına karar verdi biraz daha durabilir ama her ihtimale rahim ağzını riske atmayalım ne zaman ne olacağı belli olmaz dedi bende kabul ettim...ve dün dikiş alındı gerçekten dikiş alınması çok basitmiş 5 dk bile sürmüyor ama daha önce yazmıştımya benim bu sıralar spekulum korkum var diye...korku dediğsem pskolojik değil kendimide kasmıyorum ama çok zor oluyor...
düşündüğüm gibi bu daha zor oldu hamilelik öncesi bu konuda çok rahattım ama hamileyken fitil kullandığım zamanlar bu durumu anladım...fitili iterken parmağımın çok sıkıldığını farkettim fitili bile zor koyuyordum ama kesinlikle ben sıkmıyordum...
işte bu yüzden zor oldu ama kısa bir işlemdi bitti gitti işte...
dr kanamam olabileceğini söyledi ve olduda ama şiddetli değil tabi...bu arada serklaj alındıktan sonra kanama oluyormuydu? sanki ben burda böyle birşey hiç duymadım gibi... bilen arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim...
sonra nst girdim maşallah oda iyi çıktı...eğer acil birşey olursa hemen bura veya başka bir hastaneye git olmassada bir hafta sonra yine gel dedi...
son durumlar böyle işte canlar...

fadik çok sevindim dikişlerini aldırdığına için biraz rahatlamıştır...çünkü dikşile sancı çekmek çok zor...ben yaşadım dikişin olduğu rahim ağzı her sancıyla açılmaya çalışıyor dikişde zorluyor....en güzeli devlet hastanesi olmuş seni zorunlu kalmadıkça özel hastaneler gibi sezeryana almaya çalışmazlar....allah yardımcın olsun bebeğine kavuşmana az kaldı ne mutlu sana...

chnb canım çok geçmiş olsun içinin rahatlamasınada sevindim...progesteron altan konulduğunda su gibi akıntı yapıyor bende bunun için doktora gitmiştim..sende çok haklısın endişelenmemek mümkün olmuyor...sana yapılan işlemi ben buradaki doktora sordum başarılı yöntemmiş...enfeksiyon oranı diğer serklaj türüne göre bir nebze daha azmış...sezeryan olayınada fazla takılma inşallah 40 haftaları görüceksin....

Canım çok sağ olasın. Dikiş bu yöntemle yukarıdan atılıyormuş. Ha unuttum yazmayı 14 gibi yine geldi su o yüzden gittik... Canım sen kontrole mi gittin ne dedi? Yeni gebelikte ne yapılabilirmiş? tEST İSTEDİ Mİ?

Canım çok sağ olasın. Dikiş bu yöntemle yukarıdan atılıyormuş. Ha unuttum yazmayı 14 gibi yine geldi su o yüzden gittik... Canım sen kontrole mi gittin ne dedi? Yeni gebelikte ne yapılabilirmiş? tEST İSTEDİ Mİ?

canım doktora kontrole gittmiştim...sordum benimki neden olabilir diye bir dahakine abdominal deneriz dedi...40 çıktıktan sonrada diğer testleri yaptıracağız....hormonlarımın normale dönmesini bekliyoruz...benim doktor adanadaki acıbademde burası çok tuzlu...eşim senin dediğin özel sikortaları araştırıyor 1 sene hamilelik yasak diyorlar...acaba senin yaptırdığın hangi sigorta türü...ha birde korkma gerçekten bu abdominal serklaj yurtdışındada buardaki hastalarda da gerçekten başarılı sonuçları olmuş...inan sen aklıma gelerek sordum...sen yeterki kafanı rahat tutmaya çalış...

canım doktora kontrole gittmiştim...sordum benimki neden olabilir diye bir dahakine abdominal deneriz dedi...40 çıktıktan sonrada diğer testleri yaptıracağız....hormonlarımın normale dönmesini bekliyoruz...benim doktor adanadaki acıbademde burası çok tuzlu...eşim senin dediğin özel sikortaları araştırıyor 1 sene hamilelik yasak diyorlar...acaba senin yaptırdığın hangi sigorta türü...ha birde korkma gerçekten bu abdominal serklaj yurtdışındada buardaki hastalarda da gerçekten başarılı sonuçları olmuş...inan sen aklıma gelerek sordum...sen yeterki kafanı rahat tutmaya çalış...

Yaptır canım testlerini bazen tek sorun bizim sorun olmuyor... Sağ ol canım bu yöntem daha iyiymiş Allahtan Türk dr leri deyapıyor bu operasyonları... Canım benim Allianz sigortaydı. Regrete sağ olsun o yardım etti yaptırma prosödürüne. Onda süre 5 aydı. Ama ben bekleyemeden hamile kaldım yüzde 50 60 indirim oldu. Ama yine de bu hastaneler biraz tuzlu. Allianza bakın ama fiyatlar yükselmiş sigortada da ama yine yaptır mutlaka canım. Bizleri normal dr ler anlayamaz bence. Tabi iyi dr lerin çalıştığı hastaneler pahalı. Valla hak ediyor dr ler keşke imkanlar çok iyi olsa da o ücretleri verebilsek... Bir de bak hastanende hangi sigortalr geçiyor...
ayin 31de serklajim oldu canim 1gun sonra ciktim 2gun sonra kanamam olunca hastaneye yattim yogun bakima alindim 2gun yattim simdi evdeyim surekli yatiyorum sukur iyiyim.....sanada gecmis olsun canim iyimisin...

Meleğim canım geçmiş olsun ben de daha iyiyim dr ye gittim rahatladım...Haftamız yakın yaz sık sık...

X