Ameliyat olanların göğüs altı, göğüs çevresi ölçüsü ve protez büyüklükleri hakkında

170 boy,48 kg ve hiç göğüs dokum yoktu. 285 cc kasaltı, yuvarlak protez kondu. 1 hafta oldu ameliyat olalı. 80 b sporcu sütyeni takıyorum şimdilik, heralde 80 c yada 85a falan takarım ilerde. :KK1::KK16::21:

meraba kime oldunuz ameliyatinizi ve ne kadara mal oldu iyilesme surecinizi anlatirmisiniz

meraba kime oldunuz ameliyatinizi ve ne kadara mal oldu iyilesme surecinizi anlatirmisiniz

merhaba canım =):KK55:
ankara eğitim ve araştırma hastanesinde prof dr uğur koçere oldum, 3600 tl civarı tuttu.
ameliyatım 1 saat civarı sürdü,o gün hastahanede kaldım. Geçen persembe oldum ameliyatı. Kas altı oldugum,göğüs dokum hiç olmadığı için 2-3 gün cok fazla ağrım oldu,bide kollarımı hiç bi şekilde kullanamadım. yataktan yardım olmadan tek başıma kalkamadım. dün ilk defa banyo yaptım, bgnde kollarımı kullanabilmeye tek başıma dogrulmaya basladım =) ağrı kesicilerle ağrım artık hiç olmuyo. sadece gerginlik hissi var göğüslerde cok fazla, oda ödemi atınca zamanla geccek inşallah. zaten göğüslerin görüntüsünü görünce ağrı falan kalmıyo.
ama doktorum cok iyiydi, kesinlikle tavsiye ederim. cok cok başarılı kendimden ve baska meme büyütme ameliyatı olan hastahanedeki arklardan biliyorum. =)) :KK66::KK3:

z£yn€p;13057437 .!.:
yuvarlak bence süper duruyor, kesinlikle tavsiye ederim
sütyensizken bile harikalar, bomba gibiler :)
forumda damla düşünenler benim fotoğraflarımı görünce yuvarlak yaptırmaya karar verdi
2. ameliyat için acele karar verme ama olursan sana tavsiyem yuvarlak olsun
Dekolte muhteşem sütyen giymeye gerek kalmıyor sütyensiz daha güzeller valla:dance:

Zeynep bende damla şeklinde olanların daha doğal olduğunu düşünüyorum. bilmiyorum seninkiler nasıl*

z£yn€p;13057437 .!.:
yuvarlak bence süper duruyor, kesinlikle tavsiye ederim
sütyensizken bile harikalar, bomba gibiler :)
forumda damla düşünenler benim fotoğraflarımı görünce yuvarlak yaptırmaya karar verdi
2. ameliyat için acele karar verme ama olursan sana tavsiyem yuvarlak olsun
Dekolte muhteşem sütyen giymeye gerek kalmıyor sütyensiz daha güzeller valla:dance:

Bence damla göğüs daha doğal duruyor. bilmiyorum seninkiler nasıl*

ben eksik kalmıyım bari :)
5 ay önce ameliyat oldum
300cc yuvarlak yüksek profil dual plane uygulandı
göğüs altı 72 göğüs ucu 95cm
75c bazen 75d oluyor markalara göre değişiyor öncesinde göğüs dokum vardı
umarım yardımı olur :)

bnmde göğüs altı 70 üstü 82 cm. aynıyız banda hıgh 290 yuvarlak takıldı. ve bende ilk günler çok sıkılmıştım pamela anderson gibi sekd bombası gibi olmuştum resmen, ve 70 b kullanıyorum. kötükedihüsoşimdi çok şükür normal göğüs kıvamında ve çok ideal bir boyda, bnm tam 2 ay oldu, ve acayip küçüldüler, işlh bundan sonrası hiç küçülmez gerçekten bundan küçüğü silikon taktırdım desen inanmazlar, bnm göğüsler sıfırdı, çok memnunum boyundan, ancak birinde hala 1 cm kdr aşağıda bir durum var, doktorum masajla halledilebilir bir durum dedi 3. ayı bekle dedi bekliyorum bakalım,

sizin boy kilo nasıl, ben 170 52 yim, 1 kilosu silikon dersek 51 im:))

Badehancım senin symmasti olmadan önceki drun kimdi?Kimin ameliyatı sonrası oluşmuştu?Ben de bu hafta göğüs büyütme olmayı düşünüyorum ama dr konusunda kararsız kaldım 2 kişide.Yardımcı olur musun?

Selam kizlar. ben yeni uye oldum. keske ameliyatdan once okusaydim yazdiklarinizi. 3 gun oldu olali. boyum170 kilom55 275cc konuldu. ama hic memnun deyilim. sisi cekilince ne kalicak hic bilmiyorum. kas alti konuldu agrilar feci. iyne yapiliyor her gun2-3 tane. ama yinede 2 ameliyat dusunuyorum bu kez 350. tekrar ameliyat ne zaman ola bilirim?

Selam kizlar. ben yeni uye oldum. keske ameliyatdan once okusaydim yazdiklarinizi. 3 gun oldu olali. boyum170 kilom55 275cc konuldu. ama hic memnun deyilim. sisi cekilince ne kalicak hic bilmiyorum. kas alti konuldu agrilar feci. iyne yapiliyor her gun2-3 tane. ama yinede 2 ameliyat dusunuyorum bu kez 350. tekrar ameliyat ne zaman ola bilirim?
Önce 6 ayın geçmesi lazım.Kas altı biraz daha zor ve zahmetli geçmiş olsun inşallah kısa sürede toparlanırsın.Biraz daha bekle merak etme şişler inince o kadarda küçülmüyo normal meme kıvamına geliyo doğallaşıyo_O zaman daha çok beğeneceksin göğüslerini.Özelliklede normal sütyenlere geçtiğinde boyutları net ortaya çıkıyo.

göğüs altı 73, göğüs çevresi 89
320 cc, modarate plus ,dual plan tekniği uygulandı
ameliyatımın 12. günü . buraya yazmak için erken biliyorum, ödemlerim geçmedi çünkü. :KK17: ama yazmak istedim :KK17:
bu arada, her defasında , özellikle göğüs alt tarafımı yanlış ölçüyorum. 69-73 arası ölçüyorum. beceremiyorum sanırım ölçü alma işini.
ama dün satıcı kızlar ölçtü ve 32 C kullanıyorum artık :KK52:

bebeğimm sen de benim gibisin desene ben de bir ölçüyorum göğüs altımı 68 cm bir ölçüyorum 69 birinde 70 :) ama 70 den fazla değil göğüs altım..en çok 70 çıkıyor hep..sen de 32 c kullanıyorsan eğer göğüs altının 70 den büyük olması olmmaz yavrumm çünkü 32 70 e denk geliyor :KK66:

bu arada c cupsun bak bebeğimmm istediğin gibi.

göğüs altı 73, göğüs çevresi 89
320 cc, modarate plus ,dual plan tekniği uygulandı
ameliyatımın 12. günü . buraya yazmak için erken biliyorum, ödemlerim geçmedi çünkü. :KK17: ama yazmak istedim :KK17:
bu arada, her defasında , özellikle göğüs alt tarafımı yanlış ölçüyorum. 69-73 arası ölçüyorum. beceremiyorum sanırım ölçü alma işini.
ama dün satıcı kızlar ölçtü ve 32 C kullanıyorum artık :KK52:

bebeğimm sen de benim gibisin desene ben de bir ölçüyorum göğüs altımı 68 cm bir ölçüyorum 69 birinde 70 :) ama 70 den fazla değil göğüs altım..en çok 70 çıkıyor hep..sen de 32 c kullanıyorsan eğer göğüs altının 70 den büyük olması olmmaz yavrumm çünkü 32 70 e denk geliyor :KK66:

bu arada c cupsun bak bebeğimmm istediğin gibi.

canım, 70 üstü de olsa c cup olsun o önemli :KK52: dün bir sütyeni 32 b aldım. kalıbı büyüktü, iyi oturdu. diğerleri 34 c. 32 b bulmak çok zor. sen de benim gibisin, hımmmm.32 34 kullanmak çok farklı olmasa gerek?

canım, 70 üstü de olsa c cup olsun o önemli :KK52: dün bir sütyeni 32 b aldım. kalıbı büyüktü, iyi oturdu. diğerleri 34 c. 32 b bulmak çok zor. sen de benim gibisin, hımmmm.32 34 kullanmak çok farklı olmasa gerek?

Bu bedenleri La Senzada ve Marks & spencer da kolaylıkla bulabilirsin canım.Yada Türkiyede kullanılan beden olarak bakacaksın.70 C cup gibi :KK34: Bence 75 C cupta sana daha rahat olacaktır,bilgine :KK34:

170 boy,48 kg ve hiç göğüs dokum yoktu. 285 cc kasaltı, yuvarlak protez kondu. 1 hafta oldu ameliyat olalı. 80 b sporcu sütyeni takıyorum şimdilik, heralde 80 c yada 85a falan takarım ilerde. :KK1::KK16::21:

sanırım yanlışın var: 80 C yada 85 A ikisi birbirine zıt....C cup ı kullanan bayan A cup ı kullanamaz.....

Bu bedenleri La Senzada ve Marks & spencer da kolaylıkla bulabilirsin canım.Yada Türkiyede kullanılan beden olarak bakacaksın.70 C cup gibi :KK34: Bence 75 C cupta sana daha rahat olacaktır,bilgine :KK34:

istemsiz kilo kaybım oldu ameliyattan önce. bu da ölçümü az da olsa etkiliyor. bu sabah tekrar ölçtüm göğüs altı 72 (kilo alsam 73 olur en çok) göğüs üstü 89. ödemler geçince 87 olursa 15 cm fark olur. bu da c cuptır ki, beni deli eder :KK52::KK52::KK52:
laSenzaya da bakayım. iyi fikir. :92::92::92::92::92:

bacım ben de değiştirdim nickimi sonundaa :))) ama sende de bir yanlışlık var göğüs altın 73 cm ise 80 c kullanman olmaz..senin 75 c ya da 75 d cup kullanman lazım :KK66:

göğüs altı 73, göğüs çevresi 93 cm, 275-300 cc, yuvarlak high profile. kullandığım cup: 80 C

istemsiz kilo kaybım oldu ameliyattan önce. bu da ölçümü az da olsa etkiliyor. bu sabah tekrar ölçtüm göğüs altı 72 (kilo alsam 73 olur en çok) göğüs üstü 89. ödemler geçince 87 olursa 15 cm fark olur. bu da c cuptır ki, beni deli eder :KK52::KK52::KK52:
laSenzaya da bakayım. iyi fikir. :92::92::92::92::92:

Canım şu aralar ölçülerin çok değişiklik gösterir.Çünkü ciddi ödemlerin vardır :KK34: Bence kesin C cup olacak :KK52:Tam istedigin gibi bir sonuca ulaşmanın degeri...... Paha biçilmez :KK16:

Canım şu aralar ölçülerin çok değişiklik gösterir.Çünkü ciddi ödemlerin vardır :KK34: Bence kesin C cup olacak :KK52:Tam istedigin gibi bir sonuca ulaşmanın degeri...... Paha biçilmez :KK16:

:KK52::KK52::KK52: kesinlikleeee. :119::119::119::119: çok mutlu oldum bir kez daha :KK16:

:KK16:bu dediğiniz ölçüleri ameliyat öncesi ve sonrası olarak yazamazmmısınız. şimdi benim dudağım uçukladı göğüs altı 73 göğüs 93 :KK52: bnm göğüs altım 72 göğüs taş çatlasa 82 gelir ama ben silikon taktırınca çok büyük şstemiyorum minyonum boyumda kısa destekli sütyen takıyorum şimdi. ben istiyorum ki o destekli sütyen kadar kendi memem olsun sütyenle ölçünce de 88 fln oluyo.. çok istiyorum bu ameliyatı olmak. ama para işini ayarlamam kocamı ikna etmem lazım bide.. dr a istediğim büyüklüğü bu şeilde anlatsam olur mu?:KK4::KK16:

X