2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
salı gunu gelmek bılmıyor bebegımın ılk kalp atısını duyacagın allah ızın verırse cok heyecanlıyım anlatamam 7 yıl sonra bebegım olacak cabuk buyu bebegım saglıkla goreyım senı çokk özledimmm çokkkkk

canım gözün aydın,sağlıcakla kucağına alırsın inşalllah bebeğini:emir_bebek::nazar:

Selam Haziran anneleri :)
yazdıklarınızı okuyunca geçtiğim yollar geliyor aklıma :)
Ben bebeğimin kalp atışını 10. haftamda duydum geç döllenme olduğu için..ah beklemek ne zordur bilirim...
2 hafta mide bulantıları-afedersiniz çıkarmalar ah ne zordu serumlar yedim birkaç lokmayla yatarak geçirdim...zaten mutfağa hiç giremiyordum herşey ama herşey kokuyordu...
ama şükür çoğunu atlattım hele bebekleriniz büyüsün ultrasonda hareketlerini görün herşeyi unutacaksınız inanın bana :)

Kızlar kesemi gördüm 5+4 müşüm .Ve kistimde oluşmuş..Doktorum bir sorun yok sadece ağrın 3 ay çok olur ve kist beta hcg hormonu düştüğünde yok olur dedi..24 ekim yani arife günü kalp atışını duymaya gidicez....Üzgünüm biraz korkuyorum sadece..Ama doktorum bişey olmaz dediyse olmıcağınıda biliyorum..Yasaklara gelince kahve gazlı içecekler kesinlikle yasak çay açık olmak koşuluyla şuan için günde 1 yada 2 bardak,yemeklerden bildiğiniz şeyler yasak,akşamları hafif ye dedi.Akşamları gaz oluşacağı için muz gibi bakliyat gibi gaz yapıcı şeylerden uzak dur dedi..uzanmak ,aniden kalkmak yada yatmak egzersiz yasak..bu aralar kendini koru dedi..ilaç sadece folik asit al başka hiçbir ilaç benden habersiz kullanma ddi..Sağlıklı beslen sağlıklı yaşa hiç bişeyi abartma dedi..ilk 3 ay bunlar önemli dedi.Bakalım bende ekstradan kist çıktı gelişmeleri yazarım..

aynıyız senle:KK16: beni 13 ekimde çağırdı kalp atışı için,araya bayram girdi die mi uzadı acaba o kadar?
kist hiç bi problem olmuyor canım, büyüyüp çatlamayan yumurta yumurtalıkta kalıo kist oluyo, sonra kendi kendine sönüyo..bi arkadasımın öyleydi hepsi indi bi kaç ay içinde..benimde varmıs catlamamıs yumurtam,o ağrı yapıomus..
hadı hayırlı olsun,keseyi gördün kız tadını çıkar:21::21:

Günaydın kızlar
Bebeğimi görmeye son 3 gün inşallah.Sonra da kalp atışına çağırır galiba. Keşke kalp atışı pazartesi duyulsa ne güzel olur :emir_bebek:

Günaydın kızlar
Bebeğimi görmeye son 3 gün inşallah.Sonra da kalp atışına çağırır galiba. Keşke kalp atışı pazartesi duyulsa ne güzel olur :emir_bebek:

Benim de bebişimi görmeme son 7 buçuk saat :) 6'da randevumuz. Nasıl geçecek bakalım saatler :)

Gerçi şu an sadece keseyi görebiliyoruz sanırım, bebişi değil :KK43:

Son düzenleme:
aynıyız senle:KK16: beni 13 ekimde çağırdı kalp atışı için,araya bayram girdi die mi uzadı acaba o kadar?
kist hiç bi problem olmuyor canım, büyüyüp çatlamayan yumurta yumurtalıkta kalıo kist oluyo, sonra kendi kendine sönüyo..bi arkadasımın öyleydi hepsi indi bi kaç ay içinde..benimde varmıs catlamamıs yumurtam,o ağrı yapıomus..
hadı hayırlı olsun,keseyi gördün kız tadını çıkar:21::21:

Tam görmek istiyorum dedi.Kalp atışını gelişimini bekleyelim biraz daha dedi..Nasıl geçicek bu haftalar bilmiyorum..Çok heycanlıyım aslında..

Benim de bebişimi görmeme son 7 buçuk saat :) 6'da randevumuz. Nasıl geçecek bakalım saatler :)

Gerçi şu an sadece keseyi görebiliyoruz sanırım, bebişi değil :KK43:
Tam rahmimde dolu bir kese görmek demek dış gebelik, boş gebelik, kimyasal gebelik ihtimalleri yok olacak demek. O yüzden heyecanla bekliyorum. Minicik bir kesenin içinde de olsa benim bebeğim o :KK49:

Merhabalar; ben de aranıza yeni katıldım. 4+2 yim. B-hcg değerim olumlu şekilde artıyor. Dr'um ilk kontrol için 17 Ekim'e randevu verdi. Tam 6 haftalık olacak o zaman. Bekliyorum şimdilik. Hepimizin hamileliği hayırlı olsun...:KK3:

Son düzenleme:
Merhabalar; ben de aranıza yeni katıldım. 4+2 yim. B-hcg değerim olumlu şekilde artıyor. Dr'um ilk kontrol için 17 Ekim'e randevu verdi. Tam 6 haftalık olacak o zaman. Bekliyorum şimdilik. Hepimizin hamileliği hayırlı olsun...:KK3:
Tebrikler. Allah kucağına almayı da nasip etsin

Kuzular selamlar, şimdi doktordan geldim..
BHCG yi ölçtürdüm, 1118 çıktı.
4+5 deyim.
Ama sorun su kı gecen hafta perşembe yanı 8 gun once 90 dı
buna gore bugun en az 1440 falan olmalıydı.
Doktor da sezeryana gırdıgı ıcın soramadım..
Yanı artıs var ama neden tam ıkı katına cıkma kuralına uymuyor anlamadım..
Degerım haftama göre yuksek gıbı gelebılır ama erken yumrutladıgım ıcın aslında o acıdan da dusuk..
Kafam karıstı, haftaya yeniden gıdıcem,
sızın yorumlarınız ve tecrubelerınız ne der bu konuda.. :KK43:(
Ben en az 1500 beklerken 1118 nereden cıktı anlamadım. :/(

4+5 deyim.
Degerım haftama göre yuksek gıbı gelebılır ama erken yumrutladıgım ıcın aslında o acıdan da dusuk..
canım olumsuz düşünme, aklına soru işaretleri yerleştirip gereksiz stres yaratma kendine..
Daha çok küçük bebeğin, bence değerin normal..
Ben de yarın yapıcam kan testi bakalım benim değerim kaç çıkacak, daha 3+5 teyim ben :KK31:

canım olumsuz düşünme, aklına soru işaretleri yerleştirip gereksiz stres yaratma kendine..
Daha çok küçük bebeğin, bence değerin normal..
Ben de yarın yapıcam kan testi bakalım benim değerim kaç çıkacak, daha 3+5 teyim ben :KK31:

cnm sımdı baktım netten
2 gunde 1 demıyor
2-3 gunde 1 ıkı katına cıkar dıyor
yanı zaten bhcg degerlerındekı aralık cok yuksek
yanı alt ve üst sınıırlar arasındkaı fark cok asırı yuksek
demek kı kımınde 2 gunde 1 ıkı katına cıkıyor kımınde daha uzun suruyor
sımdı ıcım bıraz rahatladı
2-3 gunde 1 denınce normal oluyor bu deger
haftaya bır daha gıdecegım
orada da anlasılır sanırım
aslınd abu merak, bu sabırsızlık ınsanı telase mudur yapıyor
oysa sakın olsak beklemeyı bılsek daha huzurlu olacagız
tesekkur ederım ılgıne yıne de :)

4+5 deyim.
canım stres yapma şurdan bi bak grafik nasıl çıkıor..
HCG Calculator and hCG Level Tool | BabyMed.com

4+5 deyim.

tatlım öncelikle sakın kafaya takıpta gereksiz yere canını sıkma
bu hcg değerleri pek bir oynak vede kişiden kişiye değişen birşey herhalde
benimde kafama çok takıldı ama sonrasında atlattım, mesela benimde 4+1 de 795 çıktı gününde ilişki olmuş dedi doktor iyi dedi bir daha hcg istemedi
5+1 de tahmini 6000 olur o zaman kese görünür demişti ki bende burdakileri görüyorum 1500 den sonra görmeye başlıyorlar fazlasıyla benimde kafama takılmadı değil
hatta bazı arkadaşlarımıza ikiz bile olabilir diyor doktorları e ben iyice düşünüyorum peki neden bende böyle
doktora sorduğumdada hafta olarak gayet normal gözüküyor

yani anlıcağın bende herkese göre değişken bir durum belkide hesaplar tutmuyor, canını sıkcak birşey yok bugün soramadın yarın doktoruna sorabilirsin çok sıkıntı yaparsan :KK49:

bide benden sana tavsiye,doktora gidene kadar bekleme..2 gün sonra yine aynı yerde beta hcg ölçümü yaptır,kendin bak değerinin artısına..ben öyle yapmıstım..117 idi 4 gün sonra 550 oldu,4 gün sonra 3500 oldu..kisiden kisiye farklılık gösteriyor benim çok fazla arttı mesela..

X