lasz (Antidepresansz)Yaam isteyenlerin paylam alan

İlaçsız yaşam isteyenlerr yada yapamam diyenler buyrunn anketimize

• Ankete Katılan
    314
Merhaba,

Yaklaşık 4.5 aydır sabah akşam 50'er mg Lustral kullanıyordum. Geçtiğimiz hafta değil önceki hafta ilaçlarımı bir sabah bir akşam yerine sadece sabah almaya başladım, daha sonrasında ise tamamen kestim. Ancak bir haftadır sürekli olarak duygusal patlamalar yaşıyorum, sürekli agresifim ve üzüntülüyüm, geceleri uyuyamıyorum ve uyuduğumda ise kabuslar görüyorum. Bu ilacı daha önce kullanıp da bırakırken aynı etkileri gözlemleyen arkadaşlar varsa, bu daha tahminen ne kadar böyle gidecek bana söyleyebilirler mi? Psikologla randevum çarşamba günü ancak bu ilacı bana yazan psikiyatristimle uzunca bir süre daha görüşemeyeceğim. Bu yüzden bocalıyorum, napmam gerek bilemiyorum..

sana bunu bu şekilde bıraktıran doktormu yokse senmi bıraktın.benm bildiğim önce mg düşürülür sen 1 haftada bırakmışsın olmazki...

sana bunu bu şekilde bıraktıran doktormu yokse senmi bıraktın.benm bildiğim önce mg düşürülür sen 1 haftada bırakmışsın olmazki...

Psikiyatristimle konuşmadan bıraktım açıkçası. Sadece psikologuma bırakmak istediğimden bahsettim, o da Lustral'in azaltılarak bırakılmasının zorunlu olup olmadığından emin olmadığını ama yine de bırakmayı illa ki istiyorsam azaltma yoluyla bırakmam gerektiğini söyledi, reçetesiz de satılan bi ilaç olduğu için çok da etkileyeceğini düşünmedim ama sanırım büyük bi hata yaptım. İşin kötüsü şimdi de kötü olsam bile içemiyorum, çünkü bu kadar gün içmedim hazır, eğer şimdi içersem en başa dönerim diye korkuyorum..

Arkadaşlar ben de yarın ilk kez psikolog randevusuna gidiyorum. İlaçlardan bıktım tükendim artık. Ellerimde titremeker başladı hiç yoktu böyle bişey. Hiç birşey hissedemez oldum. Yaşadığımın bile farkında değilim artık. Burada bir arkadaşımızın önerdiği psikologdan randevu aldım. Yarın gideceğim. Bakalım derdime çare olabilcek mi bilmiyorum. Umarım bu sefer bu ilaçlardan kurtulurum artık.

Psikiyatristimle konuşmadan bıraktım açıkçası. Sadece psikologuma bırakmak istediğimden bahsettim, o da Lustral'in azaltılarak bırakılmasının zorunlu olup olmadığından emin olmadığını ama yine de bırakmayı illa ki istiyorsam azaltma yoluyla bırakmam gerektiğini söyledi, reçetesiz de satılan bi ilaç olduğu için çok da etkileyeceğini düşünmedim ama sanırım büyük bi hata yaptım. İşin kötüsü şimdi de kötü olsam bile içemiyorum, çünkü bu kadar gün içmedim hazır, eğer şimdi içersem en başa dönerim diye korkuyorum..

en başa nasıl dönersin biliyomusun bu şekilde bırakarak.cahillik etmişsin arkadaşım bu ilaçlar böyle bırakılmıyor,uzman kontrolünde bırakmassan eski halinden daha beterbir şekilde doktorunun kapısına geri dönersin çok şahit oldum böyle hastalara emin ol böyle bırakmak biraz daha kullanmaktan daha kötü..bu arada psikolok değil psikiyatristine söylemelisin ilacı bırakmak istediğini o yardımcı olur

Arkadaşlar ben de yarın ilk kez psikolog randevusuna gidiyorum. İlaçlardan bıktım tükendim artık. Ellerimde titremeker başladı hiç yoktu böyle bişey. Hiç birşey hissedemez oldum. Yaşadığımın bile farkında değilim artık. Burada bir arkadaşımızın önerdiği psikologdan randevu aldım. Yarın gideceğim. Bakalım derdime çare olabilcek mi bilmiyorum. Umarım bu sefer bu ilaçlardan kurtulurum artık.

ilaçların yan etkilerini kafanızda büyütmeyin bir zaman sonra bitiyor ve tedaviniz iyiye gittiğinde yavaş yavaş bıraktırıyor zaten doktorunuz.ben haftada 3 gün psikolok görüyordum klinikte ama yinede her gün psikiyatrist görüyordum.depresyon hastalığında en çabuk ve kesin etki psikiyatristtir isterse beraberinde psikolok önerir isterse ilaçları kesince önerir. ben felçte geçirmiştim,hafızamıda kaybetmiştim,titremeler,krizler,halüsinasyonlar,kabuslar,intiharlar.hepsini atlattım ama ilacımı yinede bırakmadım çünkü tedavim çok zordu.şuan çok iyiyim maş..yarın azaltmaya başlıyoruz mesela eskiden psikolok isterdim hep sanki anlatsam rahatlasam derdim ama öyle olmadığını fark ettim.bir zaman sonra beyinde dayanamıyo sistem çöküyo resmen.sende hem ilaç hem psikolokla devam et zaten doktorun uygun zamanda bıraktırır..

ben bir kez rahatlamak ıcın duydugum ataraksi kullandım belkı uc gun gozumu acamadım..cok kotu cok allahım bızlere ılacsız basa cıkabılecek ıradeyı versin:KK43:

aranızda hiç venegis kullanan oldumu olduysa faydasını gördümü

Arkadaşlar az önce başka bir topicte de belirttim. Ben de bu yollardan geçmiş bir dert ortağınız olarak deneyimlerimi sizle de paylaşmak isterim.
Bilmem yardımcı olur mu bu yazı sizin için ama yine de katkı sağlamak istedim. Uzun yıllar major depreyon problemi öektim. İlaçlar işe o an için yaradı fakat bırakınca yine aynı tas aynı hamam. Depresyon problemim evlenmek üzere olduğum nişanlımdan ayrılmam ile başlamıştı. Beni aldattığı için ayrıldık. Sonra da işler sarpa sardı vs. O olaydan sonra artık ne hayattan zevk alıyordum ne de elim kolum kalkıyordu. Her gün düşünceler içinde boğuluyordum. O kızın nasıl biri olduğu hayalini kuruyordum ve onları yakınlaşırken hayal ediyordum. Bu görüntüler gözümden gitmiyordu. Özgüvensizlik de arkasından geldi. Kendimi beğenmemeye başladım. Kimseyle görüşmüyordum ve en sonunda beni arayan soran da kalmadı ne yazık ki. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile İstanbulda bir psikoloğa gittim. İlk gün seansımı nredeyse iptal edecektim hatta asistanı ile konuştum. Sonrasında psikolog hanım beni aradı ve bir kez olsun cesaretimi toplamam ve denemem için bana destek verdi. Şuan o gün oraya gittiğim için şükrediyorum. Hayatımı değiştirdi diyebilirim. Şlk günden beri bana söylediği şey seni kendi terapistin haline getireceğizdi. Öyle de oldu. Her gidişimde yeni bir şey keşfettim ve duygularını insanın aslında nasıl kendisi belirliyor bunu öğrendim. Sadece depresyonu yenmekle kalmadım artık hayata ve kendime daha farklı bakıyorum. Umudum arttığından mıdır nedir insan pozitif oldukça çeker pozitif şeyleri denir ya aynen o şekilde şansımda ben iyileştikçe yaver gitmeye başladı. Kaybettiğim herşeyi geri kazandım. Size önerim eğer psikolog arayışındaysanız psikoloğunuzun bilişsel davranışçı teknik kullanmasına önem verin. Ayrıca dediğiniz gibi fiyatlar çok yüksek. 150-200Tl lerden söz ediliyor. Bence psikolog ile görüşüp uygun bir fiyatta anlaşın. Ben bu konuda da şanslıydım çünkü psikoloğum Gizem Hanım çok yardımcı oldu. Sonuçta bir psikoloğun insancıl ve yardım etmeye açık olması gerekir. Bu konuda katı davrananlardan ticari görnlerden uzak durun. Buarada psikoloğumun ismi Gizem Pekcan. Aa ara teşkkür için ziyaretine giderdim ama son durumundan bilgim yok. En son Bakırköyde idi.

aynı şeyleri bende yaşadım erkek arkadaşım bıraktı beni başkası ile evlendi sürekli onu karısı ile hayal ediyorum o nasıl başkasına dokunur diye.sürekli ağlıyorum insanlardan uzaklaştım hiçbir arkadaşımla görüşmüyorum çünkü kimse beni anlamıyor basit bir acıymış gibi geçer diyor.ama geçmiyor aklımdan çıkmıyor başka kadınla evliliği.benim napmam gerekiyor kızlar yardım edin

aynı şeyleri bende yaşadım erkek arkadaşım bıraktı beni başkası ile evlendi sürekli onu karısı ile hayal ediyorum o nasıl başkasına dokunur diye.sürekli ağlıyorum insanlardan uzaklaştım hiçbir arkadaşımla görüşmüyorum çünkü kimse beni anlamıyor basit bir acıymış gibi geçer diyor.ama geçmiyor aklımdan çıkmıyor başka kadınla evliliği.benim napmam gerekiyor kızlar yardım edin

Hayatım ne yazık ki bazı takıntı haline gelmiş mantıksız düşüncelerimizi kendi kendimize aşamıyoruz. Eğer çok zor durumdaysan bence vakit kaybetmeden bir psikolog desteği almalısın. Kendin kendine günlerini heba edeceğine en azından etkili çözümler bulma şansın olur. Meriç arkadaşımız da anca bir destek alarak atlatmış. Ben de Mericin önerdiği psikoloğa gitmeye başladım daha 2 seans gittim ama bakalım. şimdi EMDR diye bir tekniğe başlayacakmışız ama bu benim uçuş korkumla alakalı. Belki sana da yardımcı olabilir bu yöntem. İster misin senin için danışabilirim psikoluma?

Hayatım ne yazık ki bazı takıntı haline gelmiş mantıksız düşüncelerimizi kendi kendimize aşamıyoruz. Eğer çok zor durumdaysan bence vakit kaybetmeden bir psikolog desteği almalısın. Kendin kendine günlerini heba edeceğine en azından etkili çözümler bulma şansın olur. Meriç arkadaşımız da anca bir destek alarak atlatmış. Ben de Mericin önerdiği psikoloğa gitmeye başladım daha 2 seans gittim ama bakalım. şimdi EMDR diye bir tekniğe başlayacakmışız ama bu benim uçuş korkumla alakalı. Belki sana da yardımcı olabilir bu yöntem. İster misin senin için danışabilirim psikoluma?

Psikoloğum da EMDR tekniğini uyguluyor bana.
Şu an fikirlerim hem değişmiş, hem değişmemiş gibi.
Değişik bir hal yani.

canım ben küçük bi şehirde yaşıyorum büyük şehirde değil burda da iyi bir psikolğ bulup gitmeyi düşünüyorum sizce psikoloğamı gdeyim psikiyatriye mi onu düşünmeden geçen günlerim olsun istiyrm artık ben çok zor durumdayım sürekli öfkelym onu karısını hayal ediyrm nolcak halim bilmiyrm

canım ben küçük bi şehirde yaşıyorum büyük şehirde değil burda da iyi bir psikolğ bulup gitmeyi düşünüyorum sizce psikoloğamı gdeyim psikiyatriye mi onu düşünmeden geçen günlerim olsun istiyrm artık ben çok zor durumdayım sürekli öfkelym onu karısını hayal ediyrm nolcak halim bilmiyrm

ben küçük şehirde yaşıyorum kızlar büyük şehirde değil yani pek doktor seçeneğim yok.sizce psikoloğamı gideyim psikyatriyemi.artık iyileşmek istiyorum onu karısını doğacak çocuğunu hayal etmekten yoruldum artık ben çok üzgünüm günlerim çok üzgün geçiyor ona karşı çok öfkleyim hayallermle oynamasını beni yarı yolda bırakmasını hazmedemiyrm

psikiyatriste gitmeni tavsiye ederim.bazı psikiyatristler aynı zamanda terapide yapabiliyorlar.bu tip bir doktor seçersen daha kolay bir çözüm yolu olacaktır.

İlacın gerektiği hastalıklarlar var , birde ilaçsız tedavi edilebilecek duygusal sorunlar ..
Psikolog - Psikiyatr biri seçilmeli ..
Ben ikisinide denedim. Aşk acısı hariç iyiyim çok şükür :KK37:

sagol canım birazdan kayınvalidemler çaya gelecek iyiyim bugun. kısır falan yaptım gelin yiyelim :KK56: sen nasıl oldun pek girmiyorsun yogunsun heralde neler yapıyorsun

Cnm bende hamileyim:)) ilacı kestim şuan fena sayılmam gerginim sadece sen asılsın? yrn psikolog doktorumla görüşücem bnm için dua edinnn lütfen hamileliğimi iyi atlatayım Allahım yardımcımız olsu..senide merak ediyorum nasılsınnn ???

Cnm bende hamileyim:)) ilacı kestim şuan fena sayılmam gerginim sadece sen asılsın? yrn psikolog doktorumla görüşücem bnm için dua edinnn lütfen hamileliğimi iyi atlatayım Allahım yardımcımız olsu..senide merak ediyorum nasılsınnn ???

canım cok sevındım ben ıyıyım 7 aylık olmak uzere dogumu beklıyorum valla cok sevındım ınsallah ıyı gecer hamılelıgın:emir_bebek:

antidepresansız yaşama adım atmaya karar verdim bugünden itibaren dozu azalttım. çevremdekiler bisüre asabiyetimi çekicek artık :84:

canım bende 5 hasftalık hamileyim aynı senin durumundayım destek olalım birbirimize

EMDR'yi denedikten sonra uçuş fobinizin geçip geçmediğini paylaşır mısnız?

X