Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam kızlar,nasılsınız..

Ben bugün hiç dukana yaraşır bi gun geciremedim..
Garip bi şekilde motivasyonsuzum..

Takıntı mı yaptım bilmiyorum.regl de degilim..
Kisaca mutsuzum bugün...:KK50:
Ooy oy..

Erkek arkadaşımla konuştum sesi de kötüydu..noldu allah bilir..
Bitsin artık..:KK50:
ne işi var onun hakkari daglarinda:KK50:

Çok zor ..

noldu bana...
hiç böyle olmazdım...:KK50:

bi de ben hiç 10 kilo vermiş gibi görünmüyorum yani bi iki kişi zayıflamışsın diyo da kimse inanmaz on kilo verdiğime hep spor yüzünden kesin :KK14:
callan yapıcam vallahi bu akşam inş :KK8: zaten 100 hayatta yapamam ki yapamıyorum :KK9:

tarifi de veriim hemen bi çırpıda, 10 dakika sürmüyo yapması :)
2 yk yulaf kepeğini 1 tatlı kaşığı yağda bayaa kokusu çıkana kadar kavurun, hatta benimki birazcık yandı bile.
1.5 yemek kaşığı tatlandırıcı ekleyin bir iki karıştırın. ben splenda koydum, pişirilebilir olandan:)
sonra da 1.5 çay bardağı süt ekleyin bi iki karıştırın kapağını kapatın göz göz olunca da altını kapatın, üstüne de tarçın mis oluyo vallahi anlatımı uzun oldu ama yapması çok kolay :KK55:
bi kase kadar çıkıyo bu tariften, ben yarısını sıcakken yedim. yarısını da dolaba koydum çünkü 4 yk yulaf kepeği koyduğumu düşünmüştüm o anda :KK9: anneme yedirdim o kalan yarısını da işte, 2 yk olduğunu unutmasaydım kendim yerdim :KK9: dolaptan çıkmış soğuk tadı da çok güzeldi :KK8:

foto da çekmiştim hatta onu da ekliym :)Eki Görüntüle 561346

bi başla bakalım callana gerisi gelir sen kilo ver millet demesede olur formun düşmez hem benim gibi ben 8 kg verdim nerdeyse ama herkes ne kadar çok vermişin dio rahata bağladım olayı sıkmaya çalışıyorum 1 aya yakındırda callan yapıyorum her müsait günde inşallah bununda faydasını görcez sen sık dişini sağlıklı olcaz biz başkaları ne derse desin :)

bu arada tarifde görüntüde şahane ellerine sağlık tekrardan:KK56::KK56::KK56:

Ooy oy..

Çok zor ..

noldu bana...

senin derdin ne biliyor musun cnm tek kelime ile hasret...

eşim gemi mühendisi ve 4 aylığına gemiye gitti ki gemi hollanda, norveç, isveç, danimarka,almanya vs çalışıyor.1,5 ay oldu.

senin hissettiğini bende çok zaman hissediyorum.

bol bol dua et, sağ salim bitsin gelsin kavuşalım diye.

çünkü başka bişey elimizden gelmiyor.

kızlar selamlar
herkese mutlu haftalar
kızlar ben çok sıkıldım şu duraklamadan 2 ay oldu +500 -500
ne yapayım ne önerirsiniz :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

yeterince sıkı devam ediyor musun diyete? yoksa nasıl olsa durakladım diyerek ara ara tavsatıyr musun? eğer 2. şık doğruysa, daha sürer duraklama.

Selam Bayanlar,

Dukanda 22. gripte 2. günüm :)

Kafam kazan gibi. Öğretmenler günü kutlaması var diye okula da gidip geldim, iyice üşüttüm sanırım, tüm vücudum dökülüyor.

Ama dukan amcamı bırakmama sebep olamaz grip mırip :)

Menümü bildiriyorum

Sabah sadece doğadanın tarçınlı-baharatlı yeşil çayı (kesinlikle öneriyorum.kış çayı gibi süper)

Ara 1 fincan sütlü nescafe

Öğle 4 ızgara köfte, 1 bardak light ayran

Akşam tavuk suyuna çorba, 2 parça tavuk (tavuğu knorun fırında tavuk harcına bulayıp yaptım. Koca paketi açıp içinden 1 tatlı kaşığı kullanıp geri kalanını dolaba kaldırdım ki daha 3-5 pişirme daha idare eder.)

Şimdi de adaçayımı demledim. Onu içeceğim ki sesim düzelsin.

Belki 1 tane de yeşil çay içerim.

Bugün toplam 1 litre su içmemişimdir. Grip su isteğimi yok etti.

Hemen iyileşmek istiyorum ki bir an önce spor yapabileyim.

Ooy oy..

Çok zor ..

noldu bana...

ay canım benim ya kıyamam :KK50:
bi günlük kaçamaktan bişicik olmaz hem yeterki moralini yüksek tut kuzum, yüksek tut ki erkek arkadaşına da güç ver :KK48::KK48:hem seni böyle çıtır görünce nasıl sevincek kim bilir :KK48: hiç bişey için değilse bile kendin için ve onu sevindirmek için iradeni yüksek tutmalısın :KK16:
en iradeli gördüğüm çıtırlardan biriydin sen, nazar mı değdirdim noldu maşallah diyim iradene :KK19:
Allahım senin sevdiceğini de bütün ana kuzularını da korusun kollasın, sizin de hasretiniz en kısa zamanda son bulsun inşallah :KK54:

Ooy oy..

Çok zor ..

noldu bana...

sıkıntı etmemeye çalış. yapabileceğin başka birşye yok ne yazık ki. Allah hepsinin yardımcısı olsun...

Ooy oy..

Çok zor ..

noldu bana...

Mervem canımm sıkma canını , olsun bi kerecikten bişey olmaz , moralini yüksek tut , 3te 2sini bitirdik canım benim yedik şafağı , ama sona doğru yaklaştıkça daha bi zorlaşmaya başladı sanki , bizdede aynı durum var , sık dişini kuzum ,52 gün sonra güneş bizim için doğacak Allahın izniylee :KK34::KK34::KK34::KK34:

şimdi bugünü unut , callenını yap hem kendini daha iyi hissedersin hemde yediklerinden dolayı kendini suçlu hissetmessin , hadi kuşum topla kendinii :KK34::KK34::KK34:
:KK34:

ben geldim, geçmişi okumayı bırak ahaliyi tanıyamadım neredeyse.. çook değişmiş buralar, halbuki yemyeşildi bir zamanlar .:)

selam kızlar,

bu sabah kek ve çay,

arada neskayfe

öğlen izmir köftenin köfteleri, yoğurt ve salata

ara zero

akşam süt içerisine yumurta kırdım yedim. evdekilere mercimekli erişte yapmıştım. kendime de hızlısından ancak bunu yapabildim.

şimdi de bi mistik içeyim. canım habire tatlı bişiler istiyor. :KK53:

senin derdin ne biliyor musun cnm tek kelime ile hasret...

eşim gemi mühendisi ve 4 aylığına gemiye gitti ki gemi hollanda, norveç, isveç, danimarka,almanya vs çalışıyor.1,5 ay oldu.

senin hissettiğini bende çok zaman hissediyorum.

bol bol dua et, sağ salim bitsin gelsin kavuşalım diye.

çünkü başka bişey elimizden gelmiyor.

canımm senin işin de zormuş,Rabbim senin de yardımcın olsun..

ay canım benim ya kıyamam :KK50:
bi günlük kaçamaktan bişicik olmaz hem yeterki moralini yüksek tut kuzum, yüksek tut ki erkek arkadaşına da güç ver :KK48::KK48:hem seni böyle çıtır görünce nasıl sevincek kim bilir :KK48: hiç bişey için değilse bile kendin için ve onu sevindirmek için iradeni yüksek tutmalısın :KK16:
en iradeli gördüğüm çıtırlardan biriydin sen, nazar mı değdirdim noldu maşallah diyim iradene :KK19:
Allahım senin sevdiceğini de bütün ana kuzularını da korusun kollasın, sizin de hasretiniz en kısa zamanda son bulsun inşallah :KK54:

sıkıntı etmemeye çalış. yapabileceğin başka birşye yok ne yazık ki. Allah hepsinin yardımcısı olsun...

Mervem canımm sıkma canını , olsun bi kerecikten bişey olmaz , moralini yüksek tut , 3te 2sini bitirdik canım benim yedik şafağı , ama sona doğru yaklaştıkça daha bi zorlaşmaya başladı sanki , bizdede aynı durum var , sık dişini kuzum ,52 gün sonra güneş bizim için doğacak Allahın izniylee :KK34::KK34::KK34::KK34:

şimdi bugünü unut , callenını yap hem kendini daha iyi hissedersin hemde yediklerinden dolayı kendini suçlu hissetmessin , hadi kuşum topla kendinii :KK34::KK34::KK34:
:KK34:

canlarımm çok sağolunnn...inşallah geçecek..aylardır ayrıyız üzülmemeye çalışıyorum..ayrı olmak zor,onun hakkaride olması hatta çukurcada olması daha da zor..sadece ona değil hiçbirine bişey olmasın..bi kaç ay önce hatırlarsınız asker sevkiyatında 11 askerin şehit olduğu otobüse son anda binmekten vazgeçti..içlerinden çoğu arkadaşıydı..
Rabbim hepsine sabırlar versin..hep gülerek şen şakrak konuşur benimle..bugün böyle sesini kötü duyunca dayanamadım..

Bugün diyetimi de öyle çok bozmadım..şeker çikolata börek çörek yemedim neyseki..protein günümdü sadece yumurta yedim..geri kalanı hepsi sebze..ama annemin yaptığı normal yağda pişmiş sebze yemekleri..içinde pirinç de vardı..bi de az şekerli kahve ve bi parça ekmek :S ne kadar alakasız şeyler değil mi..
kepeğimi yemedim..yürüyüş yapmadım..su içmedim..yeşil çay içmedim..öyle boş boş oturdum..
birazdan callenimi yapar,bitki çayımı içer yatarım..toparlarım inşallah..

yani bu bnm için diyet deil bayram olacak gibi.hoş 2 öğünün üstüne çıkmak bnm için çok zor olacak ama allahtan et süt grubunu seviyorum yumurta hariç diğer izinli besinler tam benlik :)

Ee biz boşuna dukan yapmıyoruz, midemiz bayram ediyor, açlık nedir bilmiyoruz, bir sürü tatlımız, pizzamız, kekimiz, poğaçamız var daha ne olsun :KK1:

Cumartesi pazar içmem gereken suyu tüketmeye vaktim kalmadığı için bugün içimdeki öküzz yanıyorr. 3 lt su bitirdim bu saate kadarr daha doyamadı mübarekkk...
ipek bir şey sorucam izninle, bu kadar suyu içtiğinde ne kadar wc ye gidiyorsun, ben çok su içtiğimde her yarım saatte bir çişe gidiyorum resmen :KK1: erkek arkadaşım dalga geçti geçen gün, senin böbreklerde sorun var diyerek ama hani sende de mi böyle oluyor diye soracaktım:44:
tatlım light bulamıyorsan içimin yarım yağlısını al , lightı %1 yağlı yarım yağlısı % 1.5 yağlı pek bi fark yok , ben onu kullanıyorum çünkü light yoğurtlar çok küçükler ve bana yoğurt dayanmıyoo :KK53::KK53::KK53:

Banada dayanmıyor, ben ilk başta light sütaş kullanıyordum saf gibi :KK53: sonra yarım yağlıya baktım anaaa çok az farkediyor yağ oranı,tabi bu arada dietin sonlarındaydım :KK37: bende yarım yağlı almaya başladım bir kova alıyorum bir hafta rahat gidiyor, diğer türlü 2 güne bir markete yoğurta gidiyordum....

bi de ben hiç 10 kilo vermiş gibi görünmüyorum yani bi iki kişi zayıflamışsın diyo da kimse inanmaz on kilo verdiğime hep spor yüzünden kesin :KK14:
callan yapıcam vallahi bu akşam inş :KK8: zaten 100 hayatta yapamam ki yapamıyorum :KK9:

tarifi de veriim hemen bi çırpıda, 10 dakika sürmüyo yapması :)
2 yk yulaf kepeğini 1 tatlı kaşığı yağda bayaa kokusu çıkana kadar kavurun, hatta benimki birazcık yandı bile.
1.5 yemek kaşığı tatlandırıcı ekleyin bir iki karıştırın. ben splenda koydum, pişirilebilir olandan:)
sonra da 1.5 çay bardağı süt ekleyin bi iki karıştırın kapağını kapatın göz göz olunca da altını kapatın, üstüne de tarçın mis oluyo vallahi anlatımı uzun oldu ama yapması çok kolay :KK55:
bi kase kadar çıkıyo bu tariften, ben yarısını sıcakken yedim. yarısını da dolaba koydum çünkü 4 yk yulaf kepeği koyduğumu düşünmüştüm o anda :KK9: anneme yedirdim o kalan yarısını da işte, 2 yk olduğunu unutmasaydım kendim yerdim :KK9: dolaptan çıkmış soğuk tadı da çok güzeldi :KK8:

foto da çekmiştim hatta onu da ekliym :)Eki Görüntüle 561346

Ay bende çok yapıyorum helva ve bence güzel lezzeti var, çok da pratik, canım çekti şimdi görünce :KK53: yarın yapayım bari :KK56:

Ooy oy..

Çok zor ..

noldu bana...

Allah sabır versin diyorum kötü şeyler getirme aklına....Onun için bol bol dua et...
Hem sen enerji dolu bir kızsın olmuyor böle mutsuzluklar falan, ben geç okudum inşallah şu an keyfin yerine gelmiştir .....

süpermiş :))) en kısa zamanda peki yan çok hızlı olöası için kilo vermenin atak evresi uzun mu tutulmalı :)))

Sanırım bu dieti yapıp yapmamak arasında karar aşamasındasınız ve kitabı okumadınız....Yapılan en büyük hatalardan biri atak evresini gereğinden fazla uzun tutmak....

ya kizlar enerji icecegi icebiliyomuyuz bu diyette?

MAlesef yasak...light kola ve bitki çayları izinli

selam kızlar,

bu sabah kek ve çay,

arada neskayfe

öğlen izmir köftenin köfteleri, yoğurt ve salata

ara zero

akşam süt içerisine yumurta kırdım yedim. evdekilere mercimekli erişte yapmıştım. kendime de hızlısından ancak bunu yapabildim.

şimdi de bi mistik içeyim. canım habire tatlı bişiler istiyor. :KK53:

bu mistik nedir

sevgili bayan arkadaslarim dukan diyetinin 8.gunundeyim 3 gun atak 5+5 yapicam seyir evresinide 8gunde 5 kilo verdim ve cok mutluyum ama bugun bi tane findik yedim :KK43: kendimi.kotu hissediyorum ama ben peynir yemekten cok sikildim calisiyorum ve ton baligi peynir gibi seyler tuketebiliyorum ama peynirle balik yenirmi bilemiyorum bana yardimci.olun degisik seyler yapmak istiyorummm

sevgili bayan arkadaslarim dukan diyetinin 8.gunundeyim 3 gun atak 5+5 yapicam seyir evresinide 8gunde 5 kilo verdim ve cok mutluyum ama bugun bi tane findik yedim :KK43: kendimi.kotu hissediyorum ama ben peynir yemekten cok sikildim calisiyorum ve ton baligi peynir gibi seyler tuketebiliyorum ama peynirle balik yenirmi bilemiyorum bana yardimci.olun degisik seyler yapmak istiyorummm

bende öğretmenim arkadaşım,
okula yemeğimi kendim götürüyorum.
1 kilo kıyma aldım yulaf kepeği, yumurta, soğan ve baharatlar ilave ederek yoğurdum, köfte halini verip buzluğa atıp dondurdum.
mesela akşamdan 4-5 köfte çıkarıp kızartıp saklama kabına koyuyorum, yanında ayranla oh mis...
köfte yağsız olduğu için soğuk olarak da tüketebiliyorum.
deneyebilirsin.

benim bu diyette 3.haftam sadece 3kilo verdim ama arada kaçamaklarım oldu ...pazar sabahı tartıldığımda 76.200düm bu sabah yine77,100çıktım nerdeyse 1kilo fazla aslında dünde gayet iyi geçmişti kaçamak falan olmamıştı ama reglim geçikmişti bugün öğlen oldum regliyi inşallah yarın eksileri görürüm bugün moralim çok bozuldu diyeti bırakmayı bile düşündüm 3haftadır 1eksik 1fazla çıkıp duruyorum ..yemek hazırlamak bi dert kendine ayrı evdekilere ayrı birde eşim et türlerini pek sevmiyor ona sebze kendime et çocuklar ayrı bi dert çok yemek seçiyorlar onlara ayrı of çok yordu beni ..heleki dün dışarı çımıştık aç bi şekilde geldik makarna pişirdim zeytinyağlı barbunya vardı ama benim yiyeceğim bir şey yok o makarnayı yememek için ne kadar zor tuttum kendimi o aç halimle:)neyseki sebze günüydü yeşil sogan kavurdum üstüne 2 yumurta kırdım yanına yoğurt yedim ....kendin birşey yapmazsan hazır pek bir şeyde yiyemiyoruz bu diyette sucuk bile olmuyormuş yağlı olduğu için kendisi sucuk yapan varmı nasıl yapıyorsunuz ...ben arada hazır sucuğu tost makinesinde pişirip kağıt havlu ile yağını alıp yiyiyorum :)

X