Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba kızlar

Öncelikle ben de daha evvel Roaccutanne kullandım. Şimdi de doktor muadili olduğu için Aknetrent verdi; ama eczanede olmadığı için Aknegen verdiler. Yani sonuç olarak hepsi aynı.
VE BENCE KESİNLİKLE KULLANMAYIN!!!
Yorumlara dikkat ederseniz, 6 ay kullanımdan sonra cilt düzeliyor ama sonra tekrar ediyor. Bende de aynısı oldu.
2 Sene önce yurt dışına çıktım orada geçti sonra buraya geldim yine başladı.
İyice testler yaptırmak lazım.. Bunların sebepleri hormonlardan tutun da alerji, hava, suya kadar gider.

Ayrıca Aknetrent'i (vb) kullandığımdan beri sürekli grip oluyordum. Bıraktığım an geçti.

Bunları paylaşmak istedim. Kullanıp kullanmamak size kalmış ama bir ilaç kullanırken başka bir organınıza zarar verdiğini unutmayın.

Umarım hepimiz kurtuluruz bu iletten..
:KK43:

kendn bu ilacı kullanıyosun ve kullanmayın diyosun. çok çelişkili konuşuyosun doğrusu :))

artık bu tür şeyler yazmayın buraya. herkes biliyo yan etkilerini. kimse keyfinden kullanmıyo bu ilacı. sivilce de bi hAstalık ve tedavisi için uğraşıyoruz.
ayrıca herkeste ilacı bıraktıktan sonra tekrar sivilce çıkıyo diye bişey yok. 10-12 senedir sivilce nedir bilmeyen bi sürü insan var.
tedaviyi yarıda bırakmış ya da ilacı düzenli kullanmamış kişilerde tekrar eder bence. tabi bide hormonlardan kaynaklanabilir. başka bi sebebi olamaz.
ilk önce hormonlarınıza baktırın. bişey yoksa bu ilacı kullanın. işe yarayacağını düşünüyorum.

kendn bu ilacı kullanıyosun ve kullanmayın diyosun. çok çelişkili konuşuyosun doğrusu :))

artık bu tür şeyler yazmayın buraya. herkes biliyo yan etkilerini. kimse keyfinden kullanmıyo bu ilacı. sivilce de bi hAstalık ve tedavisi için uğraşıyoruz.
ayrıca herkeste ilacı bıraktıktan sonra tekrar sivilce çıkıyo diye bişey yok. 10-12 senedir sivilce nedir bilmeyen bi sürü insan var.
tedaviyi yarıda bırakmış ya da ilacı düzenli kullanmamış kişilerde tekrar eder bence. tabi bide hormonlardan kaynaklanabilir. başka bi sebebi olamaz.
ilk önce hormonlarınıza baktırın. bişey yoksa bu ilacı kullanın. işe yarayacağını düşünüyorum.

:KK9: katılıyrum arkadasım sana:KK9:

Bende uzun zaman sivilce sorunlarıyla mücadele ettim fakat ne yaparsam yapayım geçmedi yüzüm delik deşik kötü bir şekilde dolaştım durdum roaccutane kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum eğer kremler jeller geçirmediyse bu ilaç son çareniz kızlar içeriği aynı olduğu için yazdım umarım faydalı olur
hatta online yardımlaşma platformu açılmış göz atın derim Acnegen, roaccutane,aknetrent,zoretanin yardım

Aknetrent'e başladığımda saç yağlanmam da durduğu için önce çok sevinmiştim ama sonra kabus oldu. Aşırı derece bi kuruluk var saçım da 10 gün yıkamasam banamısın demez. Yağlı saçlarımı özledim nerdeyse en azından bu kadar tiftik tiftik ve sert olmuyordu. Tedavisi biten arkadaşlar varsa saçlarının durumu nedir merak ediyorum. Doktora gittiğim de ona da soracam ama önceliğim yaşayıp görenlere :)

Bende bugün 67. günümdeyim.
doktor bana acnegen 20mg verdi. İlk ay onu kullandım. İlacım bitince, doktora ulaşamadım o yüzden 3 gün kullanamadım. Daha sonra doktor git gel yapmayım diye 3 kutu 20 mg'lık yazdı.
Eczacı acnegen olmadığı için, aknetrent verdi. Onunla devam ettim.
İlk kullandığım hafta hiçbirşey yoktu, daha sonra kuruluk başladı. sivilceler çıkmaya başladı. şimdi 67. gün ve az önce burnum kanadı ilk defa. yüzümde şuan sadece 3 sivilce var. Çok yan etkilerini yaşamadım gibi...
Ama ilk ay farklı ilaç ondan sonrası farklı ve üç gün ara vermek zorunda kalmıştım, bunlarla ilgili sorular kafamı kurcalıyor...
Ayrıca bu ilaçla beraber başka ilaç alabiliyormuyuz kızlar bir bilginiz var mı? grip ilaçları, ağrı kesici vs.

Aknetrent'e başladığımda saç yağlanmam da durduğu için önce çok sevinmiştim ama sonra kabus oldu. Aşırı derece bi kuruluk var saçım da 10 gün yıkamasam banamısın demez. Yağlı saçlarımı özledim nerdeyse en azından bu kadar tiftik tiftik ve sert olmuyordu. Tedavisi biten arkadaşlar varsa saçlarının durumu nedir merak ediyorum. Doktora gittiğim de ona da soracam ama önceliğim yaşayıp görenlere :)

aynı durumdayım senn gibi...
tedavimin 5. ayındayım....
saçın kuru tiftik tiftikse zor taranıyosa gliss spreyi tawsiye edyrum siddetle bn onu kullanyrm:KK31:
çok rahat olyo..

kullanalı 1 ay oldu 20 mg aknetrent 10mg roactoune ama sivilceler 2 katına rahat çıktı okula gidemez hale geldim yaş 16 :/ milletin dalgasınımı çekersin yere bakarakmı gezersin herşey var nolur bilgilendirin abiler ablalar ne zmn etkisini gösteriri yavaş yavaş azalır :KK43:

kullanalı 1 ay oldu 20 mg aknetrent 10mg roactoune ama sivilceler 2 katına rahat çıktı okula gidemez hale geldim yaş 16 :/ milletin dalgasınımı çekersin yere bakarakmı gezersin herşey var nolur bilgilendirin abiler ablalar ne zmn etkisini gösteriri yavaş yavaş azalır :KK43:

korkma canım bnm...
ilk ay öyle olyo hepsi gecicek...
siyah noktalarındn falan kurtlcaksın 2.ay:KK23:
burdaki herkes aynı seyi yaşadı:KK49:
ne bakysun millete suratın dümdüz olunca görücek onlar günlerinii:KK22:

Bence önce doğru okumalısın ((:-) 'Şu an bıraktığım' da yazıyor orada. Ayrıca ben kimseyi yermek için yazmıyorum buraya değil mi? Kendi tecrübelerimi yazıyorum ve buna da hakkım var. Burada herkes KENDİ TECRÜBELERİNİ yazıyor. Ve elbette herkeste her şey aynı tepkiyi vermiyor. Kimine iyi gelen ötekine iyi gelmiyor. Benden sonra da hala yan etkileri hakkında yazanlar olacaktır, sen yan etkilerini biliyor olabilirsin ama HERKES bilmiyor. Bilse buraya yazmaz zaten..

benimde senin gibi saçlarım yağlıydı 2 günde bir saçlarımı yıkardım :) ilacı kullandıktan bi süre sonra benimde yağlanma durdu saçlarım hiç yaglanmıyordu ama suan 100 gündür bu ilacı kullanıyorum ve saçlarım normal bi hal aldı ne çok kuruyo ne de çok yağlanıyor zaten yağlanmasa bile sen yıkamadan duramıyorsun zamanla düzelir fakat şunu belirteyim eskisinden daha rahat saçlarım şuanda :KK70:

benim doktor aknetrendin yanında sivilce izleri gitsin diye sivex diye bi losyon verdi önce cildimin yanak kısımları felan beter oldu yarıldı tüm yüze sürmem gerekiyormuş ....ama bi kaç gün kullanmadım haşada kuru ama burun alın çene nin yağı bi geçmiyor :KK43: sizlerede doktorunuz hiç bu losyonu tavsiye ettimi?

bende bugün gittim doktora ama benim sivilceden çok kahverengi sivilce izlerim var, çok fazla sivilce çıkmaz sadece tüylerimi aldığımı zaman çıkıyor ve sonra kendimi tutamayıp oynuyorum ve izleri kalıyor :KK50: doktorum aknetrent verdi acaba izlere iyi geliyor mu, uzun süre kullananlar ne diyor acaba ??

hatta aknetrentin yanında hametan kremle aknilox jel de verdi inşallah işe yarar ama aknetrentin karaciğerime zarar vermesinden endişeleniyorum şu ana kadar kullananlarda karaciğer problemi yaşayan oldu mu acaba ?

merhaba kızlar.. :)

öncelikle belirtmeliyim ki ben de akne mağduruyum :) malumunuz üzerine sivilcelere karşı 4 tane ilaç var; acnegen, aknetrent, zoratenin ve roaccutane...

her neyse konuyu dağıtmadan toparlayayım :) bizim gibi akne mağduru arkadaşlar öyle bi site açmış ki sormayın gitsin :) Acnegen, roaccutane,aknetrent,zoretanin yardım işte muhteşem site :))

sitenin ismine bakmayın, yukarıda bahsettiğim 4 ilacı kullanan arkadaşlar da var, kimse size dışarıda olduğu gibi 'aaa yüzüne noldu?' gibi bi tepki vermiyor, aksine motive bile oluyorsunuz, tedavisi bitenler, yeni başlayanlar, başlayacak olanlar için harika bi yer :) online akne sitesi yani :KK70: kurulum itibariyle facebook'a benziyor, sadece üye olmanız yeterli :)

not: aknetrent kullanıyorum ve 5. ayın son günlerini yaşıyorum ve herkese geçmiş olsun diyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kizlar,
tedaviyi bitirenler var umarim benim icin de zaman hemen gecer, sivilceler biter ama sabir gerekecek.

Surecimi fotograflariyla beraber paylasmaya basladim, bitene kadar blog'uma duzenli yazicam.

Takip edip yorumlarinizla destek olmak isterseniz;

zoretanin tedavi surecim

Tesekkurler,
Herkese Gecmis Olsun!

Merhaba şu an ilaç elimde kullanmaya korkuyorum prospektüsü okudum bu yan etkiler gerçekten bu kadara ağır mı? Gözlerde kuruluk falan yaratıyor mu çarpıntı yapması vs kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Benim aknetrent ile 4. ayım doldu. Günde 40 mg kullanıyorum ve 1 ay sonra bitecek. Öncellikle şunu söylemek istiyorum (belki aranızdan bana kızanlar çıkacak) benim hiçbir zaman yüzümde 3-4 taneden fazla sivilcem olmadı. Ee neden kullanmaya başladın diye soracak olursanız yüzümde bir çok siyah ve beyaz nokta vardı ve yıllar geçtikçe de artıyordu :KK43: Yüzümde dışarıdan bakınca bir problem yok gibi görünüyordu ama gözeneklerimin içi nasıl doluydu anlatamam. Bir çok şey denedim her ay 130 tl verip siyah noktalarımı sıktırdım bakım yaptırdım ama cildimi temiz tutmama rağmen hepsi geri geliyordu. İşte sonunda tak etti ve özel hastahanede bir doktora gittim ve yalvar yakar yazdırdım ilacı. Şu anda siyah ve beyaz noktalarımın %90'ı geçti. Saçlarım yağlanmıyor ve ben mutluyum. Psikolojik açıdan da çok bir sorun yaşamadım ama geçen ay kist çıktı yumurtalıklarımda ve doktor aknetrentten dolayı olduğunu ve doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi ve bana çok kızdı :KK43:Tabi şu anda tedaviye başlayamıyoruz ilacı kullanmayı bitirmem gerekiyor..

Herkese merhaba. Bu siteye doğum yapmadan önce üye olmuştum. Gelip gidip arada okurum birşeyler.
Artık düzenli yazacağım bi dönem. Bende aknetrent kullanmaya başladım. 26 marttan beri içiyorum bu ilacı. 20*20:40 mg alıyorum günde.

34 sayfa yazı yazılmış kimi insan hiç okumadan yazıyor, kimisi birbirine sataşıyor. Yahu birde alıştım ilacı kullanmaya yazıyorsunuz sanırsın kemoterapi görüyor. İlaç altıüstü, sivilceyse sivilce bende de var. Yan etkilerden korkuyorsanız başka yollar deneyin. Ben doğal yollarla her türlü kürü yüzüme uyguladım. Geçmedi. 2 aydır internetten bu ilaçları araştırıyorum. Yan etkileri malum korkutucu. Nasıl her ilaç aynı bünyeye aynı etki yapmıyorsa binde bir olan bişeyinde başımıza gelme ihtimali düşük.

Böyle stres yaptığınız sürece zaten strese bağlıysa akne durumu geçmek bilmiyor. Yaş ortalamasına baksak 18-30 yaş arası bir sürü bayan. Birazcık rahat olun. Çaresi olmayan bişey değil sivilce.3-4 ay sayılı gün çabuk geçer inşaallah kurtuluruz hepimiz.

Şimdi gelelim bana :) Gittim özel hastaneye dr ilk bakışta yazdı bu ilacı. 4 ay kullanacaksın dedi. Test yapıldı. 1 ay sonra tekrar yapılacak. 1 haftadır kullanıyorum ilacı. Dudaklarımda kurumalar başladı, yüzüm soyuluyor.
Ben normalde yüzümü sebamed sıvı sabun ile yıkıyorum. Çok kurursa diye sebamed in nemlendiricisini almıştım 2 ay önce. Aknetrent kullanmayı düşünmüyordum. Şimdi cildimde pul pul olduğu için dışarı çıkacaksam sürüyorum. 2 litre kadar su içmeye özen gösteriyorum. 2 gündür kızımdan vakit kaldıkça 34 sayfayı okumakla geçti zamanım :)
İlacı içtiğimde baş ağrısı yapıyor. Zaten migrenim var birde ilacın baş ağrısı ekleniyor. Kendi kendime telkinde bulununca unutuyorum bile :) Güneşe karşı çok hassas cildim. Tamda yaza girerken başladım ama ne yapayım.

Bi sorum olacak kullananlara ilacı içtiğimden beri son bi kaç gündür yanaklarım ve alnımda kızarıklık oluyor. Sivilce yok ama kızarıklık neden oluyor bilen varmı??

X