Sivilceli Ciltler Aknetrent Kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Bende 4 sene önce aknetrent kullandım ilk 3 ay yüzüm çok fena bir şekilde dışarı vurdu okula bile zorla gidiyordum 3. ay bittikten sonra hızla düzelmeye başladı cildim 6.ayın sonunda bebek gibi pırıl pırıl mükemmel bir cildim oldu fakat şuan tekrar sivilcelenme başladı çok moralim bozuk tahlil yaptırdm böbrek üstü bezlerinin fazla hormon salgılamasından kaynaklanıyormuş. Doktorum Neslihan Dolar tekrar tedaviye başlamak istemedi kremler antibiyotik ve demir çinko biyotin gibi ilaçlar verdi yani diyeceğim o ki beslenmenize çok dikkat edin bu ilaçlardan sonra özellkle a vitamini alın bol bol stresten sıkıntıdan uzak durun yoksa kabus geri dönebilirrrr :KK50::KK50::KK52:

benim doktor aknetrendin yanında sivilce izleri gitsin diye sivex diye bi losyon verdi önce cildimin yanak kısımları felan beter oldu yarıldı tüm yüze sürmem gerekiyormuş ....ama bi kaç gün kullanmadım haşada kuru ama burun alın çene nin yağı bi geçmiyor :KK43: sizlerede doktorunuz hiç bu losyonu tavsiye ettimi?

benim tedavim bitti doktor bana bu losyonu verdi daha almadım ben izler için dedi yüzü soyuyor mu bu losyon ya :s bende sivilce çıkmadı tedavi boyunca ama izler var biraz onun için verdi birde bu ilac için ne kadar fark veriliyor acaba eczanede ücretler farklı çıkıp duruyor aknetrend için öyle olmuştu muayene ücreti de alınıyor diye veriyoruz ama insan içkirleniyor

selam kızlar,
buraya yazdığımda ilk 1 ay olmuştu aknetrent tedavime başlayalı...
çok şükür sağ salim dün itibariyle 6 aylık tedavim bitti.
hesaplama yaptı kiloma göre, sonrasında bi hafta daha kullan dedi sonr yne bi hesap yaptı gerek yok tamam dedi..
kullandığın bi krem varmı diye sordu yok dedim..
bana eczaneden ssknın karşılamadığı krem vardı linkk Papulex Creme Oil Free Yasz Krem | 37,80 TL
günde iki defa 2 ay düzenli sekilde sürüp tekrar gel dedi..
bu ilacı verdi arkadslar inşallah leke ve izlerdende kurtulacağıııımm:KK16::KK76::KK76:

Son düzenleyen: Moderatör:
ohh ne güzel maşallahhh :) benim tedavim biraz uzun sürecek gibi tedaviye başladığımda 60 kiloydum, şuan 57 kiloyum, çoookk sıkıntılı geçti benim kusma dönemi, berbat desem yeri, kurudu, kanadı, patladı, dedim bu hap hiçbişi geçirmeyek :KK43: ilk iki ay 30 mg kullandım, şuan 7. aya girmiş bulunuyorum ve 40 mg ile devam ediyorum, dr 'sende çok çıkıyo, biraz daha kullanalım' şuan sivilcem yok yalnız yağ bezelerim var, onları temizlettir dedi ama güzellik merkezindeki kadın, tedavi bitince gel cildin hassas dedi, tek kullanımlık kortizon iğnesi yaptırdım, kilo da almadım, tuz şeker ne varsa hayatımdan çıkardım :KK70: büyük ihtimalle yüksek dozdan bitecek tedavim o da 9 aya denk geliyo, olsun 6 ay kullanmışım her türlü geçer o aylar bana :KK70: 5 ay sivilce çıkar mı yaa çıktı :KK70: yağ bezelerim ve izlerimle mutluyum şimdilik :KK70: umarım herkes istediği cilde kavuşur :)

Bende başlayacağım bu ilaca. Sırtımdaki geçmek bilmez sivilceler için son denemem artık geçmezse ömür boyu beraber yaşarız artık.
Doktorum sivilcelerimin çok olmadığını söyledi, yüzümde zaten regl dönemi hariç sivilce çıkmıyor ama siyah noktalarım var.
2-3 ay kullansan yeterli sana diyip günlük 20 mg. verdi.Kiloya göre falan hesap yapmadı tuhaf geldi biraz.
Birde merak ettiğim bir şey var kolestrolüm çok yüksek çıktı,yüksek olup yedikleriyle falan düşürmeyi başaran var mı?:26:

Bende başlayacağım bu ilaca. Sırtımdaki geçmek bilmez sivilceler için son denemem artık geçmezse ömür boyu beraber yaşarız artık.
Doktorum sivilcelerimin çok olmadığını söyledi, yüzümde zaten regl dönemi hariç sivilce çıkmıyor ama siyah noktalarım var.
2-3 ay kullansan yeterli sana diyip günlük 20 mg. verdi.Kiloya göre falan hesap yapmadı tuhaf geldi biraz.
Birde merak ettiğim bir şey var kolestrolüm çok yüksek çıktı,yüksek olup yedikleriyle falan düşürmeyi başaran var mı?:26:

kilo başına 120 mg denk geliyo canım, kilon ile 120yi çarparsan kullanman gereken toplam dozu bulmuş olursun, misal ben 60 kiloydu ilaca başladığımda, 60*120=7200 mg yapıyo, bu en alt seviye, bunu tamamlamadığın sürece sivilceler hep çıkar, kolestrol için de bol bol yeşillik yemen gerekiyo, tatlıyı, hamur işini, kızartmaları yemeyeceksin bi süre, günde 1 elma yersen ve bol bol su içersen düşer kolestrolün

kilo başına 120 mg denk geliyo canım, kilon ile 120yi çarparsan kullanman gereken toplam dozu bulmuş olursun, misal ben 60 kiloydu ilaca başladığımda, 60*120=7200 mg yapıyo, bu en alt seviye, bunu tamamlamadığın sürece sivilceler hep çıkar, kolestrol için de bol bol yeşillik yemen gerekiyo, tatlıyı, hamur işini, kızartmaları yemeyeceksin bi süre, günde 1 elma yersen ve bol bol su içersen düşer kolestrolün

cevabın için teşekkür ederim,yiyecek konusu zorlayacak gibi ama mecbur yapıcam bakalım. :-) birde kilo işini kendim hesaplamıştım. 4920 kullanmam gerekiyo. ama verdiği mg.ramla 8 ay kullanmam lazım o 2-3 ayın(ki mg. yükseltmiceğini de söyledi) yeterli olacağını söyledi. o kadar az sürede kullanıp bırakırsam yüzümde sorun yokken kötü olur mu diye korkuyorum kafam karıştı.:44:

cevabın için teşekkür ederim,yiyecek konusu zorlayacak gibi ama mecbur yapıcam bakalım. :-) birde kilo işini kendim hesaplamıştım. 4920 kullanmam gerekiyo. ama verdiği mg.ramla 8 ay kullanmam lazım o 2-3 ayın(ki mg. yükseltmiceğini de söyledi) yeterli olacağını söyledi. o kadar az sürede kullanıp bırakırsam yüzümde sorun yokken kötü olur mu diye korkuyorum kafam karıştı.:44:

Muhtemelen kusma döneminden sonra temizlenme dönemini görmezsen cildinde düzelme olmaz diye duymuştum. Az sürede kullanıp keyfi bi şekilde bırakma. Bende kullanmaya başladım 20 gün kadar oldu şuan itibari ile cildim kötü gözüküyor.40 mg ile başladım. yüzüm pul pul döküldü, dudaklarım krem sürmeme rağmen çatladı 4 ay kullanacaksın dedi dr. Umarım faydasını görürüz ve tekrar çıkmaz

yüzünü bilmiyorum canım ama sırtındakiler büyük ihtimalle gitmeyecektir, çünkü mg tamamlamadığın sürece çıkıyo bildiğim kadarıyla, bak bi site var istersen biz yardımcı da olabiliriz sana, Acnegen, roaccutane,aknetrent,zoretanin yardım, burda tedavisi bitenler var, sadece sırtı için kullanan var, herkes resim atıyo, yani herkes ne halde görebiliyosun, isme bakma bu 4 hapı kullanan var sitede, online bi site yani, face'ye benziyo biraz, kayıt olup öylesine bi resim eklesen de olur, gayet güzel bi site, ben de ordayım :)

ben bugün 5. günümdeyim yüzümde sivilce yok denecek kadar az ama sırtımda var biraz. :/
ablam kullanmıştı hem sivilceleri hem siyah noktaları hemde sivilce izleri gitmişti.
bebek gibi yüzü şuan. bende kullanayım dedim işte kan testi falan.
5. günde tek tük minik sivilceler çıkıyo dudaklarımda kurumaya başladı. doktor hametan sürmemi söyledi dudaklarıma.
İlk iki ayı atlatırsam rahatlıycam oh mis. :KK70:

Muhtemelen kusma döneminden sonra temizlenme dönemini görmezsen cildinde düzelme olmaz diye duymuştum. Az sürede kullanıp keyfi bi şekilde bırakma. Bende kullanmaya başladım 20 gün kadar oldu şuan itibari ile cildim kötü gözüküyor.40 mg ile başladım. yüzüm pul pul döküldü, dudaklarım krem sürmeme rağmen çatladı 4 ay kullanacaksın dedi dr. Umarım faydasını görürüz ve tekrar çıkmaz

keyfi olarak bırakmayı düşünmüyorum doktorum öyle dedi ama. acaba kalan dozları yaz bitince mi kullandırıcak dicem ama kadın bana geçer merak etme gibisinden konuştu.umarım dediğin gibi olurda kurtuluruz sivilcelerden :-)

yüzünü bilmiyorum canım ama sırtındakiler büyük ihtimalle gitmeyecektir, çünkü mg tamamlamadığın sürece çıkıyo bildiğim kadarıyla, bak bi site var istersen biz yardımcı da olabiliriz sana, Acnegen, roaccutane,aknetrent,zoretanin yardım, burda tedavisi bitenler var, sadece sırtı için kullanan var, herkes resim atıyo, yani herkes ne halde görebiliyosun, isme bakma bu 4 hapı kullanan var sitede, online bi site yani, face'ye benziyo biraz, kayıt olup öylesine bi resim eklesen de olur, gayet güzel bi site, ben de ordayım :)

bende dediğin gibi duymuştum ama doktor gider dedi ondan kafam çok karıştı :KK37:
üye olmuştum o siteye takip ediyorum,teşekkür ederim :-)

bende aknetrent kullanmaya yeni başlıycam. bana 20 mg yazdı yanına da acnegen 10 mg verdi. düğünüm var sivilce çıksın istemiyorum dedim. 2 ay sonra düğünüm var sivilcede artış olacak mı şuanda azalma var 1 aydır tetradox kullandım o azalttı tekrar mı çıkacak :KK43:((

merhaba arkadaslar bende bugün uzun ugraslar sonunda aldıgım aknetrent ilacıma basladım..aslında yüzümde pek sivilce yok ara sıra cıkıyor ama izleri kalıyordu birde sırtımda yazın cok oluyordu umarm faydasını görürüm..doktor bana sabah 20mg aksam 20 mg olmak üzere günlük 40 mg doz yazmıs bana biraz fazla geldi; yan etkileri daha agır yasarmıyım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

merhaba arkadaslar bende bugün uzun ugraslar sonunda aldıgım aknetrent ilacıma basladım..aslında yüzümde pek sivilce yok ara sıra cıkıyor ama izleri kalıyordu birde sırtımda yazın cok oluyordu umarm faydasını görürüm..doktor bana sabah 20mg aksam 20 mg olmak üzere günlük 40 mg doz yazmıs bana biraz fazla geldi; yan etkileri daha agır yasarmıyım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Merhaba, bende 25 gündür sabah akşam 20*20:40 mg kullanıyorum. Daha fazla doz kullananlarda var. Herkeste bütün etkiler olmuyor. İlk bir hafta bir şey anlamadım ben ilaçtan sonradan yanaklarım ve çenem pul pul dökülmeye başladı. Şimdi 25 gün oldu ve yüzüm banyodan sonra falan hiç bu kadar temiz ve parlak görünmedi. Sivilce yok desem şuan yalan olur ama olsun geçecek inşallah...

Umarım kolay atlatırsınız...

merhaba bnimde sırtımda çıktığı için sabah 10 akşam 20mg kullanıyorum. 2 ay oldu başlayalı sırtımda sivilceler kusma döneminde ama tam dozunu kullanmazsan tam olarak geçmeyebilir. doktor bana öyle demişti. benimde bi sorum olcak ilk ay gününde regl oldum ama bu ay 10 gün geçti daha olmadı sizde de oldu mu

Merhaba, bende 25 gündür sabah akşam 20*20:40 mg kullanıyorum. Daha fazla doz kullananlarda var. Herkeste bütün etkiler olmuyor. İlk bir hafta bir şey anlamadım ben ilaçtan sonradan yanaklarım ve çenem pul pul dökülmeye başladı. Şimdi 25 gün oldu ve yüzüm banyodan sonra falan hiç bu kadar temiz ve parlak görünmedi. Sivilce yok desem şuan yalan olur ama olsun geçecek inşallah...

Umarım kolay atlatırsınız...

benimde henüz üç gün oldu bi etkisini göremedim ama tabıkı cok erken 3 gun mesajınız benı cok rahatlattı cunku korkarak baslamıstım ılaca.ins kurtulacagız su sıvılcelerden sizde umarımm kolay anlatırsınız güzel haberlerimizi paylasırız buradan ins:)

bugün başladım günlük 20 mg. kullanıcam.etkilerini gördükçe yazıcam burdan bakalım ne hallere giricem:18:

benimde henüz üç gün oldu bi etkisini göremedim ama tabıkı cok erken 3 gun mesajınız benı cok rahatlattı cunku korkarak baslamıstım ılaca.ins kurtulacagız su sıvılcelerden sizde umarımm kolay anlatırsınız güzel haberlerimizi paylasırız buradan ins:)

İçinin rahatlaması beni de rahatlattı. Bende çok korktum, çok araştırdım. Kimi insan bu ilacı öcü olarak görüyor evet etkileri azımsanamaz ama 4-6-9 ay arası kullanınca bir daha tekrar etmeyecek şekilde iyileşme görünüyor. Bilinçli insan biraz araştırma yapar kullanacağı ilacı etkilerini yan etkilerini araştırır. Yorumları okur. Burada da umarım birbirimize faydalı oluruz.

1ay dolmak üzere kollarımın da soyulduğunu fark ettim. Saç diplerim bile soyuluyor. Herkeste olan birşeymi acaba?

X