2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar tecrübeyle sabittir bi koca eger dagdan kesilip elinize verilmişse hiçbir marangozun eli eline degmemişse yontulması net 4 yıl alıyo :) acelesi olanlar için ilanen duyurulur:)

kizimin ilk cicisini aldim bugun daha zibini yok ama elbisesi var:KK9::KK9:

senin kızında benimki gibi dogar dogmaz sahneye çıkacak :) zaten zıbın önemli diil fırfırlı elbisesi olsun bir bebegin gerisini salla :) olmadı bizim atletlerden veririz konuşamıyo giymem diyemez:) zıbına masraf etmeyelim :)

ben bugun çok kötuyum kızlar nihayet olan oldu eşimle ayrılmaya karar verdim dayanamadım artık kaç seferdir kalbimi kırmaya devam ettı geceleri ağladım umrunda bile olmadı gelip teselli vericeğine uzatma artık amma uzattın diye beni daha çok sinirlendirdi hep şiştin çirkinleştin kezban gibi oldun diye diye delirti beni hiçbizaman sizller gibi bebeğimizden konuşamadık bi kere bile bebeğimiz kelimesi çıkmadı ağzından bi kere bile hastane doktzor konusunda paylaşmadık ultrason resmine bile bakmadı ağzından oğlum lafı çıkmadı benim kilo alışım çirkinliğim her akşam makyaj yaptım bekledim bir gun bile yatakta hayır olmaz demedim bi turlu yaranamadım en son dun eve geldi gene kezbanlar gibisin dedi çıldırdım ortalığı yıktım geçirdim sabaha kadar ağladım gelip ağlama demedi rahat rahat yattı bugun aradım gelme eve dedim görmek istemiyorum seni dedim boşanıcam senden dedim aslındsa rahatladım da hergun öluceğime birgun ölurum zaten oğlumu yalnız başıma yaşadım herşeyını hamile mkaldığımdan beri bu saatten sonra yalnız buyutsemde olur bulantılarım olduğu zaman kalkıp bi bardak su vermeyen adamla ne yaşarımki neyini paylaşırım oğlumun bi kere bşle karnıma dokunmayan bebeğimi ağzına bile bile almayan bi adamla ne paylaşıcam anca para versin parayla sustursun herşey para değil işte huzur mululuk daha önemli napalım bizimde kaderimiz böyleymiş beni kendi çocuğuna hamileyken kuçumseyen kilolarımla dalga gcecen bana özel o9lduğumu hissettirmeyen bu en guzel dönenimde bunalıma sokan bi adamla negibi bi gelecek paylaşırımki ben:KK43:(((

canım bir anlık sinirle karar verme böyle şeyler kolay değil hiç evet eşin ilgisiz davranmış bazı konularda ama hangisi öyle değil ki birde bizler bu dönemde ok fazla alınganız bebişini düşün babasız çocuk büyütmek zor değik belki ama çocuğunun babasının yokluğunu hissetmesi çok zor olacaktır geçecektir canım bu dönemler sen üzülme daha sağlıklı düşün kendine zaman ver biraz canım:KK14:

Sonunda dr bey kontrolümüzü yaptı.Çok şükür şimdilik herşey normal görünüyor dedi.Eşi aşağıdamı belli olurmu dedim.Ewt aşağıda ama bu aylarda öyle olur 1-2 ay sonra anca belli olur dedi.Garip bi durum yok şimdilik dedi.çok şükür.Bebişim 20cm 370gr.Çok yüz vermedi bize utandı kapadı yüzünü minicik elleriyle.Parmaklarını gördüm tatlı tatlı.Bi foto aldık zar zor yüzünün yarısını gösterdi.Minicik dudakları var babası gibi,ince çenesi yine babası gibi:)ama şakak kemikleri var annesi gibi:) Her gören babasına benziyor diyor.Eşimde çocuğu bişeye benzetemiyorlar,babası gibi diyorlar,şöle eli yüzü düzelsin sana benzetirler,diyor:))
nese bilgilendirmek amaçlı bişiler paylaşcam.Bel ağrısı,sırt ağrısı,baş ağrısı herşey normal,dedi.Ama kanama,doğum sancısı gibi sancı olursa,su biçiminde sıvı gelirse ve 1 gün boyunca bebeğin hareketlerini hissetmezsen hemen gel,dedi.
Bebeğin hareketlerini çok aşağıda hissediyorum dedim.Normal dedi.
Balık yiyemiyrm dedim.4 ceviz,5-6 fındık ye günlük dedi.
sağlık ocağı d vitamini önermişti,onu sordum.Güneş alamıyorsan al d vitaminini dedi.Yoksa gerek yok,dedi.
kanında çok iyi durumda,dedi 1 ay kan hapına ara verdik.
Öle işte arkadaşlar,şimdilik herşey yolunda ama bebek büyüdükçe bi sorun varsa görünürmüş başında,böbreğinde,akciğerinde falan..İnşallah herşey yolunda gider.Allah'ım herkesin bebeğini annesine babasına bağışlasın.iyi geceler hepinize

Bugün 2kişi karnın belli olmuş dedi ayy çok mutlu oldum ben ya zayıfım 51 kiloyum bide hiç kilo almadım karnıma bi top koymuşlar gibi aynı erkek de olunca sade karnım çıkacak sivri bi şekilde :) 17.haftamdayım daha henüz

keşke birgun senin eşinin yaptığını yapsaydı bırak yemeği bi bardak su getirseydi belki affederdim ben ağlarken o aşağıdan ilacımı getirirmisin dedi bana bu halimle hemde ağlıyorum merdiven incem çıkcam ona ilaç getircem defalarca ağladım yalvardfım uzme beni ağlatma diye dinlemedi artık bardak taştı bende arkadaşım hadi beni geçtim oğlumu ağzına bile almadı aylardır ben o bebeği sokakatan getirmedim dunden beri ağla ağla perişan oldum yazık yavrum doğduğunda surekli laf sokan bi babab gözuyaslı bi anneyle mi gelsin dunyaya ayrılalım bebeğim için daha hayırlı olur enazından kavga gurultu görmez bilsem ben bebek yaparmıydım adamın işi gucu görsellik hamileyım lan ben hamile nasıl 38 beden olabilirm yettı artık dayanacak gucum kalmadı hamile hamile yalnız kalacaksın diceksin ama ben zaten hamiğle hamile yalnızım bebeğimi yalnız başıma yaşaıyorum zaten Allahtan reva değil bu eziyetim yeter artık dayanamadım dyanamıcamda

ya canım bunlar böyle kızımda ben 9 aylık hamile iken eşimin çoraplarını giydiriyorudum inan bana bir bel fıtığı başladı adamda ben miyim hamile o mu belli değil çorapalrını giyemez hallere düştü benden nazlı değişik triplerdeydi canım çok çikolata çekiyordu hergün çikolata yiyorum diye demediğini bırakmazdı bir çikolata için düşün ilklerde böyle mi oluyor resmen benim o hallerimi çekemiyordu içteniçe bebeği kıskandığını kaç kere düşündüm ki bu bir gerçekti bence :) doğumdan sonra herşey yoluna girdi canım şimdi isee tam tersi el bebek gül bebeğim evladın tadını alınca demek ki tatlı geliyor diğerleri de bunda halimi anlıyor daha ilgili ne istesem canım ne çekse alıyor kıskançlık yokk rahatımm :))

Sonunda dr bey kontrolümüzü yaptı.Çok şükür şimdilik herşey normal görünüyor dedi.Eşi aşağıdamı belli olurmu dedim.Ewt aşağıda ama bu aylarda öyle olur 1-2 ay sonra anca belli olur dedi.Garip bi durum yok şimdilik dedi.çok şükür.Bebişim 20cm 370gr.Çok yüz vermedi bize utandı kapadı yüzünü minicik elleriyle.Parmaklarını gördüm tatlı tatlı.Bi foto aldık zar zor yüzünün yarısını gösterdi.Minicik dudakları var babası gibi,ince çenesi yine babası gibi:)ama şakak kemikleri var annesi gibi:) Her gören babasına benziyor diyor.Eşimde çocuğu bişeye benzetemiyorlar,babası gibi diyorlar,şöle eli yüzü düzelsin sana benzetirler,diyor:))
nese bilgilendirmek amaçlı bişiler paylaşcam.Bel ağrısı,sırt ağrısı,baş ağrısı herşey normal,dedi.Ama kanama,doğum sancısı gibi sancı olursa,su biçiminde sıvı gelirse ve 1 gün boyunca bebeğin hareketlerini hissetmezsen hemen gel,dedi.
Bebeğin hareketlerini çok aşağıda hissediyorum dedim.Normal dedi.
Balık yiyemiyrm dedim.4 ceviz,5-6 fındık ye günlük dedi.
sağlık ocağı d vitamini önermişti,onu sordum.Güneş alamıyorsan al d vitaminini dedi.Yoksa gerek yok,dedi.
kanında çok iyi durumda,dedi 1 ay kan hapına ara verdik.
Öle işte arkadaşlar,şimdilik herşey yolunda ama bebek büyüdükçe bi sorun varsa görünürmüş başında,böbreğinde,akciğerinde falan..İnşallah herşey yolunda gider.Allah'ım herkesin bebeğini annesine babasına bağışlasın.iyi geceler hepinize
Canim. Cok sevindim hersey yolunda. Bugun sen ve ben gonlumuz rahat uyuyacagiz :) meleklerimizi gorduk yuppi herseyde yolunda masallah bize:KK9:

ii geceler güzel annişler ve melekleri.evi temizledim bu saate kadr.eşim kaç gündür yok göreve gitti.yine uykusuzluk bsladı bnde.

Eki Görüntüle 695702 Eki Görüntüle 695703
arkadaşlar biraz önce limangodan aldım %100 pamuk diyor bakalım,gelince sölerim nası çıktığını:)body almışken yavrumun ayakları üşümesin dedim çorap da aldım

güle gül klllanın canım inş. ben oğlumu bu badılerle büyüttüm halada giyiyor 3 yaş olanlarını hem yumuşacık hemde kullanışlı ..şimdi kızımada aldım geçen kampanyadan tulumlarını badılerını..bende yazmayı düşünüyordum mutlaka bakın alın derım yıka yıka bişeycik olmuyo ..

herkese günaydın

mseylül canım benim yaşadıklarına çokk üzüldüm gerçekten aman hemen öfkeyle karar verme derim,benim bu 2. evliliğim,ayrılmanın acısını tatdım,ama ilk eşimden tek bir umut zerresi kalmayana kadar mücadele ettim,öyle ayrıldım,ve yaşadıklarım çok ama çok ağırdı,hergün dayak,aldatılma,dolandırılma,hatta bana sen o işi yapabilsen ne paralar kazanırım senden bil dedi(ben vajinusmus olmuştum sayesinde ilişki yaşayamıyodum)bunlara rağmen belki düzelir diye umutla bekledim,saçımdan sürükler küvete otutturur kafamı fayanslara vururdu,yaşadıklarımı , duygularımı bi anlatabilsem sana,daha bu en basit şeylerdi,,,ayrıldığıma hiç pişman olmadım,,ama buna rağmen ayrılığın acısı çok zor,kiiiiiiiiii senin bide bebeğin olacak bi bayana boşanmak inan çok ağır geliyor,söylendiği kadar kolay değil yani.....bu evliliğimde çok şükür eşimle iyiyim ama ailesiyle o kadar sorun yaşadım ki beni hiç istemediler,sırf daha önce evlenip ayrıldım die,,yani inan her evlilikte sorunlar olabiliyo,ilk zamanlar eşim ailesi istemediği için bana çok soğuktu,sürekli herşeyimi irdeliyordu,sanki beni beğenmiyor ayrılmak için bahane arıyrdu,ilk zamanlar çk zorluk çektim ailesi sürekli boşan die baskı yapıyordu,,ama dedim yuvamı kimseye yıktırtmam mücadele ettim,1 sene 8 aylık evliyim şurda 6 aydır falan eşim bana karşı ciddi anlamda düzeldi,,,annemin bi lafı var elin oğlunun iyisi olmaz...pisikologumda erkek olduğu halde derdiki iyi erkek yoktur az kötü erkek çok kötü erkek vardır derdi....
evlilik mücadele gerekiyo canım ve bunu kesinlikle erkekten bekleme,sen kendin ve bebğin için mücadele et,gerçekten bi evliliğin oturması için bi 5 yıl gerekiyomuş,bunu uzmanlar bile sölüyo,bak bizim tedaviyle olduğu halde benimki bile bebek meselerine bazen hiç girmiyo,1 hafat hiç bebek konuşmayım,konuşmaz kızı hakkında,,hiç hamile olduğumu bile hissetmiyorum onun yanında..ama erkekler böle biraz daha duygusuz...ne yaşadığını senden daha ii kimse bilemez anlayamaz ama biraz daha düşün ,dua et sabret canım yuvanı kolay kolay yıkma,hele bi oğlun doğsun hayırlısıyla bak nsl da değişecek göreceksin....zahmetsiz rahmet olmuyo canım,lütfen biraz daha sabır....

Herkese günaydın arkadaslar büyük oğluşum ateşli okulada gidemedi uyuyor karnımdaki oğluşta bugun pek sakin bakalım nasıl bir gün olacak herkese hayırlı cumalar olsun

herkese günaydın güzel annelerr
nihayettt haftasının son iş günündeyızzz:):)
yarın çalışacaklara Allah kolaylık versın bugun son ıs gunu olanlara daa hemen aksam olsun vakt hayrlısıyla gecsın dıee dua edıyorum:)

Ne de olsa karnımızda bir can taşıyoruz. Elbette Allah neyi uygun gördüyse o olacak ama insanız,anne sayılırız ve konu evlat meselesi olunca korkularımıza yenik düşüyoruz. Bu ultrasonun önemi eğer bebekte doğumsal bir kusur varsa tespit edip gerekli tedaviyi tabi yapılacak birşey varsa erkenden başlatmak. Ayrıca birde doktorumun tabiriyle işin şov kısmı renkli usg olayı var ki bence bi anne için daha doğmadan bebeğini görmek kadar güzel birşey olamaz. Eskiler önce kendini sağlama al sonra tevekkül et demişler bence erkenden bir sıkıntı varsa bunu öğrenmek yoksa da rahatlamak ve şükretmek güzel olur zaten aklımızda binbir soru var.. elbette yanlış teşhisler konabilir ama gerçekten iyi bir doktor ve iyi bir hastanede sanmıyorum ki böyle hatalar yapılsın ya da mutlaka bir yanlış anlaşılma olmuştur. Veya bu yanlış teşhis konan arkadaşlarının bebekleri detaylı usg çekildiği vakit gelişim eksikliği yaşıyorlardı ama sonradan hızlandı gibi birşey de olabilir. Çünkü bildiğim kadarıyla herşeyi net olarak veren bir usg. Bence korkma bende haftaya çektireceğim ve sabırsızlanıyorum diyebilirim. Bebeğine olan heyecanını korkunla gölgeleme. O yüzden çektir derim arkadaşlarında sıkıntı oldu diye sende de olma şartı yok. İnşallah biraz destek olabilmişimdir canım. Sonuçların sen ve bebeğin için en hayırlı şekilde çıkması dileğimle...
:KK49:

Çok teşekkür ederim canım. Allah razı ne güzel yazmışsın.

herkese günaydınlar...

enbitane, asi85, kriztanem aldıklarınıza bayıldım sağlıkla sıhhatle giysin bebişleriniz..

Fimatole, asi85 gözünüz aydın kızlar.. maşallah bebişlerinize. fimatole senin bebişin dudaklarını yerim bennn..

karagözlüm geçmiş olsun canım..

mseylül.. Allah hakkında ne hayırlısı ise onu versin canım.. çok üzüldüm durumuna.. daha öncede bir takım hadiseler yaşamıştın. bardak taşmış anlaşılan. sen sakin olmaya çalış, şimdilik bebişine odaklan, düşünme kocanı falan.. bebeişin bir doğsun sağlıcakla ondan sonra eminim daha sağlıklı kararlar vereceksin. hepimizde hassasız şuan. insan hassas olunca herşeye kırılıyo üzülüyo.

Herkese günaydın arkadaslar büyük oğluşum ateşli okulada gidemedi uyuyor karnımdaki oğluşta bugun pek sakin bakalım nasıl bir gün olacak herkese hayırlı cumalar olsun[/QUOT

herkesin cuması mubarek olsun canım benim allahım çocuğunada şifa versin geçer inşallah

X