Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

sabah:karatay kahvaltısı
öğlen:kısır
akşam ayran çorbası ve 1 biber dolması ve yoğurt
eşim evde ,hasta (ve nazlı)çıkmalıyım kendinize iyi bakın

ada392 bebişine çok geçmiş olsun canım
melezgi senin de kocişine geçmiş olsun
tebessüm-1905 sana da şimdiden geçmiş olsun umarım yaz sonuna ameliyata uygun kiloya inersin

sabah:KK56:
2 yumurtayla menemen
1 kk peynir
5 zeytin
1 avuç yerfıstığı

80 dk bisiklet

öğle:KK56:
5 tavuk köfte
bolca salata
10 tane bulgurlu z.yağlı sarma (içini az koyarak sardım en fazla 2 kaşık bulgur eder)
10 tane yerfıstığı

avm de 2 saat dolaşma
30 dk bisiklet

akşam:KK56:
balık
salata
10 tane badem 10 tane yerfıstığı

kızlarrrr ben akşam sadece yoqurt yerim demiştim yaaaa.....
yemedim :18:
onu yerine yarım muz ve 10 tane falan kabuklu fıstık yedim :KK17:
sizce yanlışmı yaptım yada telafi edilir bi yanlışmı yaptım pişman oldum sonrada yaaa..
muzdan dolayı bu pişmanlıqım yani..

Son düzenleme:
kızlarrrr ben akşam sadece yoqurt yerim demiştim yaaaa.....
yemedim :18:
onu yerine yarım muz ve 10 tane falan kabuklu fıstık yedim :KK17:
sizce yanlışmı yaptım yada telafi edilir bi yanlışmı yaptım pişman oldum sonrada yaaa..
muzdan dolayı bu pişmanlıqım yani..

canımcım iki öğü geç kalkanlar için uygundur 10-11 gibi sıkı bi kahvaltı 4-5 gibi yanında yoğurdu salatası olan bi yemek
eğer öğle yemeğini 1-2 gibi yersen akşamı boş geçirmen olanaksız olur ve karbohidrata yönelirsin aynen bugün yaptğın gibi oysa vakitlice bi sebze yemği yoğurt veya et türü ve salata yeseydin uzun süre rahat ederdin 1 muz 120 kalori gi si 62 fıstıkta sorun yok yarım muz da kalorisinden dolayı kötü değil ama gi si yüksek olduğu için yatana kadar acıkmadan duramayabilrsin tabi umarım böyle olmaz
kendini üzme hadi bişey olmaz sen çok dikkatlisin zaten öptüm

canımcım iki öğü geç kalkanlar için uygundur 10-11 gibi sıkı bi kahvaltı 4-5 gibi yanında yoğurdu salatası olan bi yemek
eğer öğle yemeğini 1-2 gibi yersen akşamı boş geçirmen olanaksız olur ve karbohidrata yönelirsin aynen bugün yaptğın gibi oysa vakitlice bi sebze yemği yoğurt veya et türü ve salata yeseydin uzun süre rahat ederdin 1 muz 120 kalori gi si 62 fıstıkta sorun yok yarım muz da kalorisinden dolayı kötü değil ama gi si yüksek olduğu için yatana kadar acıkmadan duramayabilrsin tabi umarım böyle olmaz
kendini üzme hadi bişey olmaz sen çok dikkatlisin zaten öptüm

sabah kaahvaltısını 9 gibi yaptım ama öğle yemeğini 15:00 gibi yedim.balık bayaqı tok tutmuştu salatayıda bol yemiştim.
akşama yoqurt yesem yeter diyordum fakat markete gittim yarın için muz ve fıstık aldım..benim fıstıqa karşı zaafım var :KK17:
açlıktan değil zaafımdna yedim :)) oqlumada muz verirken dalqınlıkla yarısını götürmüşüm çene çalıyordum o sırada çünkü..
yoqurttanda vazgeçtim yani böylece..

bence acil olarak bir an once tam kan testi yaptır insulin direnci Hb1ac testi bunlarda kesin sonuclar alınabiliyor.
Ben de benzer belirtiler vardı. Seker yatkınlıgı cıktı. Su an aslında tam Karatay yapmıyorum diyetisyenimin onerisi dogrultusunda besleniyorum.
Muz, ceviz kayısı gibi besinler yok ama badem kuru erik vs var. Cunku digerleri kan sekerini fazla yukseltip bomba etkisi yapmaktaymış bende.

su an acayip rahat bir sekilde bunyem :) hafif hssediyorum kendimi. Bir de aklında olsun hurma ye.
Hurma ani seker ataklarını onleyen ve sekeri kontrol edebilen tek meyveymiş.
Daha onceki paylasımlarımda hurma ile iglili detay var.
Ben ara ogun yapıyorum. Aralarda 1 cay bardagı tarcınlı sut ile kuru erik 2- 3 tane ya da2-3 hurma yiyorum. Tarcınında seker kontrolunde etkisi buyukmuş. Ben Karatay yaparken de bu bas donmesi, tatlı krizi durumlarını yasardım su an hepsi sıfırlandı...

tatlım tavsiyen için teşekkür ederim en kısa zamanda doktora gidip yaptırayım testlerimi. bişey daha sorucam sana doktora gidince bu insülin direnci,kan şekerini filan öğrenmek için tam kan testi istiyorummu dicem onu bilmiyorum bilgilendirirsen sevinirim öpüldün

iyi aksamlar,

kuru bakla yasak degil diye fava yedim sonra icime sinmedi GIsine baktim, bezelye, nohut gibi orta dereceliymis ama taze baklanin GIsi düsükmüs.

hastalara da gecmis olsun, bir an önce iyilesirsiniz umarim.

tebessüm benim anladigim kilo fazlasi olanlar ve yeni baslayanlar ilk haftalarda cok ve kolay veriyor. bu yagdir, sudur, ödemdir o kismini bilmiyorum. ben ideal kilomun altinda basladim (neye göre, kime göre ideal bilinmez), ilk hafta iyi verdim, uuu dedim 1.5aya inerim ben istedigim kiloya ve korumaya gecerim. cik, olmadi. 2. hafta yavasladi ve hala da öyle devam ediyor. sagliksiz beslenmiyorsun, tek yönlü beslenmiyorsun, eksik aldigin bir gida yok. bunun bilincindesindir zaten, o yüzden tehlikeli diye düsünme.

sabah kaahvaltısını 9 gibi yaptım ama öğle yemeğini 15:00 gibi yedim.balık bayaqı tok tutmuştu salatayıda bol yemiştim.
akşama yoqurt yesem yeter diyordum fakat markete gittim yarın için muz ve fıstık aldım..benim fıstıqa karşı zaafım var :KK17:
açlıktan değil zaafımdna yedim :)) oqlumada muz verirken dalqınlıkla yarısını götürmüşüm çene çalıyordum o sırada çünkü..
yoqurttanda vazgeçtim yani böylece..

canım ya bu kabuklu fıstıklar kavrulmuş olmuyor dimi bu kış memlekete gitmiştim orada kabuklu fıstık yedim sanki kavrulmuş gibiydi çiğ tadı yoktu çok lezzetliydi eğer kavrulmuş olmuyorsa bende alayım hemen ama sivilce yapacak o kesin geçen günlerde çekirdek yedim dün alnımda kocaman sivilce çıkmış yaaaaa

tebessüm benim anladigim kilo fazlasi olanlar ve yeni baslayanlar ilk haftalarda cok ve kolay veriyor. bu yagdir, sudur, ödemdir o kismini bilmiyorum. ben ideal kilomun altinda basladim (neye göre, kime göre ideal bilinmez), ilk hafta iyi verdim, uuu dedim 1.5aya inerim ben istedigim kiloya ve korumaya gecerim. cik, olmadi. 2. hafta yavasladi ve hala da öyle devam ediyor. sagliksiz beslenmiyorsun, tek yönlü beslenmiyorsun, eksik aldigin bir gida yok. bunun bilincindesindir zaten, o yüzden tehlikeli diye düsünme.

evet kilosu fazla olanlar hızlı veriyor kiloyu.bugün benim 16. günüm..şuan için 2 günde 1 kq veriyorum sanırım.4-5 gün öncesinde nerdeyse günde bir kilo gidiyordu..tabiki ilk başta ödem su gidecek orası muhakkak..ama ben hiç kaçamak yapmıyorum.hergün sporumu yapıyorum.çocuklardan dolayı gün içindede sürekli hareket halindeyim ilk haftalarda bu kadar hızlı vermem normal bence yani bu yüzden..hergün mutlaka yumurtamı zeytin yaqımı peynirimi etimi sebzemi tüketiyorum..özellikle yoqurt tabi..
gelen tepkilerden dolayı tehlikelimi diye düşündüğüm oldu fakat sonra aldıqım bir kaç duyum böyle olmadıqını gösterdi..çünkü dediğin gibi gayet saqlıklı besleniyorum.ve karataya uyuyorum.bunlar benim sonradan alma kilolarım asıl beni zorlayacak olan 90 kq ın altı..

canım ya bu kabuklu fıstıklar kavrulmuş olmuyor dimi bu kış memlekete gitmiştim orada kabuklu fıstık yedim sanki kavrulmuş gibiydi çiğ tadı yoktu çok lezzetliydi eğer kavrulmuş olmuyorsa bende alayım hemen ama sivilce yapacak o kesin geçen günlerde çekirdek yedim dün alnımda kocaman sivilce çıkmış yaaaaa

vala canım hiç bir fikrim yok aslında bende düşünmüyor değilim..ama en azından kavrulsada kabuqu kavruluyo diye düşünerek kendimi avuttum ve yedim :)) tamamen doqalını nerden bulcaz ki zaten..mesela yerli muz bulamadım ithal aldım..hiç kaçamak yapmıyorum ama
bulamadıqım şeyler içinde kendimi zorlamıyorum.olduqu kadar yani napalım.. zaten o kadar organik ürün bulabilsem kendimden önce çocuklarıma yedirirm :)))

evet kilosu fazla olanlar hızlı veriyor kiloyu.bugün benim 16. günüm..şuan için 2 günde 1 kq veriyorum sanırım.4-5 gün öncesinde nerdeyse günde bir kilo gidiyordu..tabiki ilk başta ödem su gidecek orası muhakkak..ama ben hiç kaçamak yapmıyorum.hergün sporumu yapıyorum.çocuklardan dolayı gün içindede sürekli hareket halindeyim ilk haftalarda bu kadar hızlı vermem normal bence yani bu yüzden..hergün mutlaka yumurtamı zeytin yaqımı peynirimi etimi sebzemi tüketiyorum..özellikle yoqurt tabi..
gelen tepkilerden dolayı tehlikelimi diye düşündüğüm oldu fakat sonra aldıqım bir kaç duyum böyle olmadıqını gösterdi..çünkü dediğin gibi gayet saqlıklı besleniyorum.ve karataya uyuyorum.bunlar benim sonradan alma kilolarım asıl beni zorlayacak olan 90 kq ın altı..

kızlar bahsettiğiniz gibi ilk haftalarda gerçekten acayip hızlı gidiyor kilolar ideal kiloya yaklaştıkça yavaşlıyor gram gram gidiyor şuan bende olduğu gibi gerçi ben arada cozutuyorum ama tam düzenli yapsam daha fazla verebilirim sporu haftada üçgün yapıyorum geçen haftalarda hava soğuktu suyada dikkat etmedim ondanda çok yavaşladı bugün bol bol içtim ama sporumuda yaptım

sabah: bir muz bir bardak süt iki çilek
öğlen: tavuk nugget 4 tane bir kase cacık 5-6 fındık arada bir kayısı bir kuru incir (bagırsklrm çalışsın die)
akşam: fırında balık salata bir tane erik

kızlar yarın yıne bayanlar toplantımız var dolmalar börekler çok da ısrar edecekler.. zaten moralim bozuk tartıda bi kilo fazla geldim bu sabah die :KK43::KK43:

Kahvalti gec saatte kalktim
2 yumurta
Salatalik domates
Zeytin peynir

Aksam
firinda patlican kabak kizartma yogurt
4 yk kisir
1 ince dilim kek dayanamadim :KK43:

Bu zencefil cayi tozuyla olmazmi ?

Selam kızlar:)
Bir haftadır takip ediyorum yazmadan duramadım, neredeyse tüm geçmişi okudum.
Burası bana inanılmaz hırs ve çaba gösterme gücü verdi.

Boy: 178
Kilo:78
Hedef kilo: 64

Karatay a uygun besleniyorum.
Yarın tartı almaya gideceğim:)

kızlar bahsettiğiniz gibi ilk haftalarda gerçekten acayip hızlı gidiyor kilolar ideal kiloya yaklaştıkça yavaşlıyor gram gram gidiyor şuan bende olduğu gibi gerçi ben arada cozutuyorum ama tam düzenli yapsam daha fazla verebilirim sporu haftada üçgün yapıyorum geçen haftalarda hava soğuktu suyada dikkat etmedim ondanda çok yavaşladı bugün bol bol içtim ama sporumuda yaptım

canım benim ideal kiloma 40 kilo var :)))

sabah: bir muz bir bardak süt iki çilek
öğlen: tavuk nugget 4 tane bir kase cacık 5-6 fındık arada bir kayısı bir kuru incir (bagırsklrm çalışsın die)
akşam: fırında balık salata bir tane erik

kızlar yarın yıne bayanlar toplantımız var dolmalar börekler çok da ısrar edecekler.. zaten moralim bozuk tartıda bi kilo fazla geldim bu sabah die :KK43::KK43:

canım benimde aynı sorunum var ya resmen tabağımı takip ediyorlar yarın allahtan arkadaşın öğleden sonra işi varmışta sabah kahvaltısına gidicez umarım abartmamıştırda doğru düzgün kahvaltı yapabilirim. yemeyincede bir ısrar bi ısrar insan mahcup olup yemek zorunda kalıyor valla ben geçen defa yarım yarım yiyip kalanları oğluma getirdim napiyim hepsini yesem bir ayda anca toparlarım kendimi beş altı çeşit pasta sonu yok

vala canım hiç bir fikrim yok aslında bende düşünmüyor değilim..ama en azından kavrulsada kabuqu kavruluyo diye düşünerek kendimi avuttum ve yedim :)) tamamen doqalını nerden bulcaz ki zaten..mesela yerli muz bulamadım ithal aldım..hiç kaçamak yapmıyorum ama
bulamadıqım şeyler içinde kendimi zorlamıyorum.olduqu kadar yani napalım.. zaten o kadar organik ürün bulabilsem kendimden önce çocuklarıma yedirirm :)))

kuşum bencede öyle ben yumurta bulamıyorum yoğurt yapamıyorum aslında yaparım ama süt sağıldığı gibi soğutucuya girip ondan sonra hemen beklemeden kaynatılması lazım yoksa beklediği her saniye bakteri üretiyor şimdi öyle birini bulucaksın ki sütü hijyenik sağacak sana ulaşana kadar soğutucuya koyacak bide plastik şişe kullanmıcak çok detaylı bu işler o yüzden yumurtada yoğurtta ayran da marketimizden napayım öyle ayrıntılı uğraşak imkanım yok araba kullanamıyorum eşim zaten çok yoğun çalışıyor çok zor yani tutupta organik aramak benim için ama yapanlarıda takdir ederim yani

Selam kızlar:)
Bir haftadır takip ediyorum yazmadan duramadım, neredeyse tüm geçmişi okudum.
Burası bana inanılmaz hırs ve çaba gösterme gücü verdi.

Boy: 178
Kilo:78
Hedef kilo: 64

Karatay a uygun besleniyorum.
Yarın tartı almaya gideceğim:)

tatlım aramıza hoşgeldin valla sen o boyla aramıza manken olarak katıldın sanırım.

X