2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Eveeettt...Pazartesi'den itibaren 20 gün yıllık izin almış bulunmaktayım. Eğer doğum izni 6 aya çıkarsa hiç başlamadan doğum öncesi iznime ayrılacağım. Yoksa 24 Haziran'da hükümetteki tüm kabine üyeleri ile yakın akraba olarak işime döneceğim.:KK52:

Eveeettt...Pazartesi'den itibaren 20 gün yıllık izin almış bulunmaktayım. Eğer doğum izni 6 aya çıkarsa hiç başlamadan doğum öncesi iznime ayrılacağım. Yoksa 24 Haziran'da hükümetteki tüm kabine üyeleri ile yakın akraba olarak işime döneceğim.:KK52:

Selam kızlar..Ben nefes almakta zorlanıyorum benim gibi olan var mı? bir de masa başı çalışıyorum ama görseniz resmen yatıyorum sandalyede kaykılıyorum, göbeğim çok acıyor dik oturunca..

arethusa sen kaçıncı haftada doğum öncesi izne ayrılacaksın 32. haftada olmuyor mu??? sürekli hesap yapıyorum ben de biran evvel izne ayrılıp dinlenmek istiyorum:KK43:

ohhhhhhhhh ne güzellll kıskandırık oldum şimdi bakk :)

şaka bi yana tatilinin tadını çıkar inşAllah çıkar da yasa hiç başlamassın bir daha ihihi :):KK53::KK53:

evde netin varmıydı? ona göre diyeceğimi diyeyim..:KK17::KK17:

Selam kızlar..Ben nefes almakta zorlanıyorum benim gibi olan var mı? bir de masa başı çalışıyorum ama görseniz resmen yatıyorum sandalyede kaykılıyorum, göbeğim çok acıyor dik oturunca..

arethusa sen kaçıncı haftada doğum öncesi izne ayrılacaksın 32. haftada olmuyor mu??? sürekli hesap yapıyorum ben de biran evvel izne ayrılıp dinlenmek istiyorum:KK43:

Tatlım, 8+8 hafta üzerinden hesaplandığında 32. haftan bittiği zaman ayrılıyorsun doğum iznine...Şimdi Fatma Şahin bacımızın demecine bakarsak doğum izninin 12+12 hafta olacağını farzederek bunu 28. hafta bitimine çekiyoruz.
Bu durumda benim 28 haftam 22 Haziran'da doluyor.
32 haftam da 20 temmuzda dolacak.
Yani iyi ihtimalle 24 Haziran'da, kötü ihtimalle 22 Temmuz'da doğum öncesi izne ayrılacağım.

Nefes darlığı bende de var.Bazen öyle anlar oluyor "hah,şimdi boğuldum" diyorum....Oksijen yetmiyor hem bebeğe hem bana.Ben de koltukta gayet lakayt oturuyorum artık.Dik oturunca nefes almak daha da zorlaşıyor,karın da sıkışıyor bacakların üstünde...

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

süper.. o zaman sevindim senin adına istediğin kadar tatil yapabilirsin :KK1::KK1: bizi unutma sık sık gel, sorularımızla seni bekleyeceğiz..

Güzelim buralarda olacağım ben gene...Oğlumun bana müsade edeceği gibi bir hüsn-ü niyetle yaklaşmak istiyorum olaya...Bakıcı annemiz de bizimle olacak ama o benim tepemden inmezse bilemiyorum...:26:
Amaaan, hiç giremezsem o uyuduğunda yani gündüz 12-3 arası ve akşam 10'dan sonra girerim...

Hadi bakalımmm güzel güzel dinlennnn...
Canım inşallah bu yasa çıkar hiç işe başlamana gerek kalmaz süper olur..
Bizi ihmal etme ama buralardan kopmaaaaaa...

Bizde aranıza yeni katılıyoruz. Uzun süredir yazılarınızı okuyordum fakat bir türlü yazma fırsatımız olmamıştı. 22+1 günlük kızımız kısmetse 30 Eylül tarihinde kucağımıza alacağız. Umarım sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz. =))

Bizde aranıza yeni katılıyoruz. Uzun süredir yazılarınızı okuyordum fakat bir türlü yazma fırsatımız olmamıştı. 22+1 günlük kızımız kısmetse 30 Eylül tarihinde kucağımıza alacağız. Umarım sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz. =))

Aramıza hoşgeldin...Sağlıkla bebeğine kavuş...

Tatlım, 8+8 hafta üzerinden hesaplandığında 32. haftan bittiği zaman ayrılıyorsun doğum iznine...Şimdi Fatma Şahin bacımızın demecine bakarsak doğum izninin 12+12 hafta olacağını farzederek bunu 28. hafta bitimine çekiyoruz.
Yani iyi ihtimalle 24 Haziran'da, kötü ihtimalle 22 Temmuz'da doğum öncesi izne ayrılacağım.

Nefes darlığı bende de var.Bazen öyle anlar oluyor "hah,şimdi boğuldum" diyorum....Oksijen yetmiyor hem bebeğe hem bana.Ben de koltukta gayet lakayt oturuyorum artık.Dik oturunca nefes almak daha da zorlaşıyor,karın da sıkışıyor bacakların üstünde...

aaa yavrummm o zamna benim haftya doluyoo çabuk çabuk çabuk çıkarın ihihi :)
dermişim ama benim tahminimce 2ay+4ay olur çünkü zaten öncesinde yapılacak bişey yok ki :KK50:
sonrasına verir 4 ayı bencede en mantıklısı bu olur zaten napimm ben öncesinde izni bebişimin yanında olmak istiyorum beeeennnnn :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

çıldırttılarr uleynnnnnn benii :KK37:

merhaba

12+12 olduğuna emin misin
benim bildiğimde doğum öncesi 8 haftayı azaltıp, doğum sonuna ekleneceği yönünde
yani 12+12 değilde
6+ 18 olacak olarak algıladım
hatta doğum öncesi 8 hafta fazla, zaten anneler daha fazla çalışıp doğum sonrası izinlerine ekliyorlar falan gibi bi demeci var

cvp verenlere tşk ederim kızlar.demekki tansiyonum yükseldi benim off yaaa hemşirede dikkat et demişti hep sınırda çıkıyodu tansiyonum.tuzuda çok severim ne yapsam tamamen kesemiyorm tuzu:KK14:

kızlar buğün çok yoğundum yazamadım bir türlü...ağrılar başlamış benime ağrılarım var birde masa başında oturuyorum zor oluyor...benimde bu aralar yine uyku hali başladı kafamı kaldıramıyorum...birde sol gögsümde beze farkettim bekarken de vardı ama gitmişti şimdi yine çıktı doktora göstersemmi acaba...ben şimdi çıkıyorum hepinize iyi akşamlar kendinize ve bebeişlerinize iyi bakın...

slm kızlar yoktum uzun zamandır:)melekçicanım o halsizlik bende de var kolay değil içimizde can taşıyoruz olacak halsizlik ama ben şu kan hapını daha fazla içmesem ne güzel olcak çok berbat bişey bide kilo aldırıyor bana sanırım gel eylül gellll:))

Ohhh ya şanslısın arethusacım inşallah yasada çıkar bi de 20 gün bile süper zaten biz devam bari bazılarımız kurtulsun:KK76:

kızlar bnde doğum iznine 37 ye kadr calısır raporu alacagm dogum sonuna ekleyecegım 5 haftayı agustos 15 e denk gelıyo sanırım ıns.6 ay olr dogum izni dua edelım

ıyı aksamlar ben 21 haftalık hamıleyım . onume bır sınaw var. ona hazırlanıyorum .kpss ye gırıgm zamna lara 26 27 haftalık olacagım. bır kac sorum olacak.26-27 haftalara wc ihtiyacı cok oluyor mu.ona gore oktor raporu alacagım sınawa kulllanmak ıcın. ayrıca bu haftalara baslayan sıkıtılarnız neler. benım 2 haftadır sırt agrım var alıstım buna ama baska ne sıkıtılar cıkar merak edıyorum. cevaplar ıcın tesekkurler....

X