Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

ıtır buse çok teşekkürler paylaşımın için :) bende internetten araştırarak buldum çorek otunun faydarını sadece bu değil Peygamber efendimizin hadisi derki Olumden baska her derde devadır o yüzden siz düşünün gerisini.
Funda 85 canım nasılsn iyimisin?

kızlar bunlar moralle alakalı aynı zamanda canınızı sıkmayın hiçbirşey için.streste etkiliyor.bu arada virüs bir kere bulaştımı vücutta ömür boyu kalıyormuş endişelenmeyin iyi tipliyse zaten bir tehlikesi yok.vücut bağışıklık kazanıyor.hamamlar saunalarda çok tehlikeli sağlık açısından.ne kendiniz ne eşiniz gitmeyin derim.

ceyli99 sağol ağrım var ama iyiyim çörek touna devam ediyorum ama ben günde 3kez yiyorum çok korkuyorum tekrarlar diye

sağol dalyaa37 ancak benim 10 aylık bi bebeğim var ve anadolu yakasında bi yer arıyorum
tek başıma olsam giderim ama onu bırakacak kimsem yok maalesef

Allah bağışlasın canım .Ben nerde oturdunu bilemedim için bunu tavsi etmek istedim .Umarım bir doktor buldun ve gittin ve sorun haledildi . Gene ben bir hastaneye git tavsi ediyorum. Çok geçmiş olsun

o benim dunyam,

özel göztepe hastanesi dr. fatih esen aklında di mi canım ? çok tavsiye ederim çok iyi bir doktor. :)

canlarım, moralleri yuksek görmek süper! bugun bir arkadaşımla görüştüm, onda da siğil olmuştu 3-4 ay kadar önce, 2 kez yaktırdı, yine bikaç tane çıkmıştı. ama o hiç kafasına takmadı bunu, normal birşey olduğunu ve tedavisinin olduğunu biliyordu. aldara krem kullandı 1 ay, siğilleri tamamen geçmiş. 1 aydır da yenisi çıkmamış.

ama çıkarsa da dünyanın sonu olmadığını biliyor, yine geçecek çünkü birşekilde.

ve biz artık biliyoruz değil mi, kendimizi güçlü tutarsak, belki virüsü tamamen yeneceğiz.
kadın olmak, herşeyiyle güzel bir durum arkadaşlar. erkeklere göre bu tip cilt hastalıklarıyla daha çok uğraşıyoruz ama zihnen daha güçlüyüz, yenmeyi biliyoruz di mi?

çok öpüyorum hepinizi...:)))

selamlar..:)
yav ben de hazırladım karışımı yiyorum sabah akşam ama midemi yakıyo çok :KK43: tadı gerçekten çok fena..:KK43: ama yicez bakalım napalım..

selam kıslar bendede siğil çıktı ve sonra kendiliğinden koptular şimdi gözle çok farkedilmiyor ama elimle hissediyorum var yani. hamiş kalmaya da çalışıyorum ama hala kalamadım acaba bu siğiller gebeliğe engelmi biliyomusunuz. siğili olup gebe kalan varmı aranızda??????????

merhaba kızlar.....sızınle paylasmak ıstedıklerım var.sıtede yenı sayılırım.anlatacaklarımı duyunca sıgıllerınıze sukredebılırsınız.ben hpv tasıdıgımı tesadufen ogrendım.smear yapıldı oylesıne.orda cın 1 cıktı.yanı rahım agzı kanserı oncesı durumu.hpv bırcok tıpı olan bı vırus.zararsız olanlar sıgıl yapıyo. bırde tehlıkelı tıpler var.onlarda rahım agzında hucresel deısıklıkler yapıyo.tabı ben bunları ogrenınce mahvoldum.cunku 26 yasındaym ve sadece 1 yıllık evlıyım.daha bebısım bıle yok. tabı ınlarca muayene, zor kolposkopiler, canlı canlı alınan bıyopsiler....hepsını yasadım.ınanın sıgıllerdeen cok daha zor.sonra rahım agzım yakıldı.tum bunlar sadece onlem.bı cozum deıl.ve bu onlemler umarım bebek sahıbı olmamı engellemez.kanser olmaktan cok korkuyorum.ama daha cok bebegm olmamasından korkuyorum.ılk smearım temız geldı.sımdı 2. yı yaptırıcam.desteklerınızı ve dualarınızı beklıyorum.Allah hepimize yardım etsin.siğillerinizi sakın takmayın....banada moral ve dua gonderın nolur...bı gun ınsallah bu sıtede sıze saglıgımın ıyı oldugunu,hamıle oldugumu ve bebegımın oldugunu yazabılırım.ınsallahhhhhh

canım dediğin siğiller cinsellikle bulaşır vücuda bir kere girdimi geri yok edemezsin zamanla kendiliğnden kaybolur fakat vücudun dirençsiz kaldığı zamanlarda mesela hamilelikte tekrar ortaya çıkar her sene smear testi yaptırmanda fayda var. bu virüs vududa girer girmez ortaya cıkmaz bazen bulaştıktan 9 ay bazende yıllar sonra kendini gösterir senin yapıcagın düzenli kontrollere gitmek bağışıklık sistemini güçlendirmek üzülme siğillerin hepsi kansere yol açmaz sen testi yaptır için rahat olur geçmiş olsun

merhaba kızlar.....sızınle paylasmak ıstedıklerım var.sıtede yenı sayılırım.anlatacaklarımı duyunca sıgıllerınıze sukredebılırsınız.ben hpv tasıdıgımı tesadufen ogrendım.smear yapıldı oylesıne.orda cın 1 cıktı.yanı rahım agzı kanserı oncesı durumu.hpv bırcok tıpı olan bı vırus.zararsız olanlar sıgıl yapıyo. bırde tehlıkelı tıpler var.onlarda rahım agzında hucresel deısıklıkler yapıyo.tabı ben bunları ogrenınce mahvoldum.cunku 26 yasındaym ve sadece 1 yıllık evlıyım.daha bebısım bıle yok. tabı ınlarca muayene, zor kolposkopiler, canlı canlı alınan bıyopsiler....hepsını yasadım.ınanın sıgıllerdeen cok daha zor.sonra rahım agzım yakıldı.tum bunlar sadece onlem.bı cozum deıl.ve bu onlemler umarım bebek sahıbı olmamı engellemez.kanser olmaktan cok korkuyorum.ama daha cok bebegm olmamasından korkuyorum.ılk smearım temız geldı.sımdı 2. yı yaptırıcam.desteklerınızı ve dualarınızı beklıyorum.Allah hepimize yardım etsin.siğillerinizi sakın takmayın....banada moral ve dua gonderın nolur...bı gun ınsallah bu sıtede sıze saglıgımın ıyı oldugunu,hamıle oldugumu ve bebegımın oldugunu yazabılırım.ınsallahhhhhh

Sevgili arkadaşım önce çok geçmiş olsun Rabbim tez vakitte şifa versin sakın korkma ve moralini yüksek tut bunu da bir sabır sınavı olarak düşün.derdi veren Rabbim dermanını da verir.yaşın çok genç ve erken tedaviyle kurtulabilirsin.dualarım seninle Rabbim sana ve eşine ailene sabır versin atlattıktan sonra hayırlısıyla bebiş haberini alır burda kutlarız moral bozmak yok unutma

acil şifalar diliyorum canım.ben evliliğimin ilk yılarında bu soruna karşılaştım.balayında havuzda kapmışım bu virüsü.ve tabiki eşimede bulaştı bu meret.bende bağışıklık kazanmıştı.tam 3 kez operasyon geçirdim.5 yıl geçti aradan bir daha hiç çıkmadı.ama eşeimle neredeyse 1 seneye yakın bu rahatsızlıkla uğraştık .tam bende bitti diyoruz bu seferde eşimde çıkıyordu.ve çok çabuk yayılan bişi. buğün 2 tane varsa ertesi gün 10 tane oluyodu .her hafta dr gidiyordum kontrole.allahtan kurtuldum. darısı sizlerin başına.ama yıllardır havuza iç girmedim korkudan bir daha o günleri yaşamak istemiyorum.

acil şifalar diliyorum canım.ben evliliğimin ilk yılarında bu soruna karşılaştım.balayında havuzda kapmışım bu virüsü.ve tabiki eşimede bulaştı bu meret.bende bağışıklık kazanmıştı.tam 3 kez operasyon geçirdim.5 yıl geçti aradan bir daha hiç çıkmadı.ama eşeimle neredeyse 1 seneye yakın bu rahatsızlıkla uğraştık .tam bende bitti diyoruz bu seferde eşimde çıkıyordu.ve çok çabuk yayılan bişi. buğün 2 tane varsa ertesi gün 10 tane oluyodu .her hafta dr gidiyordum kontrole.allahtan kurtuldum. darısı sizlerin başına.ama yıllardır havuza iç girmedim korkudan bir daha o günleri yaşamak istemiyorum.
Hepinize çok geçmiş olsun anlıyorum çok sıkıcı bir durum .Evlikken daha de zor oluyor çünkü tekrar bulaşıyor ve bu sorun uzıyor .Aktif genital leziyonların varlığında bulaşıcılık en yüksektir.Siğiler ortaya çıkıp tedavi edildikten sonra yeniden siğil çikmadan geçen dönem ne kadar uzunsa bulaştırıcılık da oranda azalmaktadır . Ben doğrusu merak ettim nerden bildin havuzdan kaptın?? Çünkü bu virus bazen yillarca hiçbir bulgu vermeden vucuta kalabiliyor ondan erkekler genelde taşıyicı oluyorlar haberleri bile yok ve bize bulaştırıyor .
HPV virusu cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hatta en sık karşılaşılanlardan birisidir .
Genelde biz çekıyoruz .

arkdaşlar ben sonunda bu mikrobu nerden kaptığımı buldum galiba sularımız kokuyor hemde dehşet kokuyo pas gibi yani...ne bileyim koku var üstelik biz bu evde 3 yıldır oturuyoruz acaba o zamandan bugüne kaptım ve şimdi mi ortaya çıktı yaaa kurtulmak istiyorum bu görüntüden bu sayfada mıydı hatırlamıyorum biri herpes zonadan bahsediyordu benim bildiğim zona sırtta falan olur bu konuda bilgisi olan var mı

selam kıslar bendede siğil çıktı ve sonra kendiliğinden koptular şimdi gözle çok farkedilmiyor ama elimle hissediyorum var yani. hamiş kalmaya da çalışıyorum ama hala kalamadım acaba bu siğiller gebeliğe engelmi biliyomusunuz. siğili olup gebe kalan varmı aranızda??????????

canım merhaba, öncelikle gecmis olsun ki gececek emin ol, biz savaşıyoruz :)

bu durum hamileliğe hiç bir engel teşkil etmiyor canım bu konuda sonsuz rahat olabilirsin. fakat, siğil oluştukça yaktırmak zorundasın çünkü normal doğum tercih edersen, doğum esnasında vajinal yoldan bebege geçebilir. ve tabi vucut direncin hamilelikte çok önemli. kendine iyi bakarsan, hem viruse karşı savaşmış hem de bebege iyilik yapmış olursun :)

canımm çok geçmiş olsun...bu virusun böyle çeşitleri de var gerçekten zor bir durum.
fakat yine de çok olumsuz düşünme tamam mı canım, çünkü gerçekten çok gençsin. kansere dönüşme riskini azaltmak senin elinde, daima smear'ı ve muayeneyi kontrol altında tutarsın, yaşam destek ürünleri kullanırsın, beslenmene dikkat ederek bunu aşabilirsin bence :) bir de umarım sigara içmiyorsundur!

dualarımız seninle canım, gelişmelerdeb haberdar et bizi mutlaka.
bir de bu virus gebeliğe engel değil moralini o konuda bozma!

bir yakın ablamın rahim ağzında buyuk bir yara tespit edilmişti 1 yıl önce. %70 kansere dönüşecek diyorlardı. çok doktor gezdi, sonunda bir doktor ona umut oldu. yavaş ve sabır gerektiren bir yıl sonunda yara %80 iyileşti yakılarak. ve şimdi 1 aylık hamile :) doktorun izniyle tabi. :)

sakın moralini bozma canım moral vucudun en yararlı gıdasıdır! bizde bolca var, burada paylaşacağız :) yerimseniben

bende uçuk oluyor siğil değil ağızdaki uçuk gibi sadece biryerde çıkıyor siğil dediğiniz şey bunun gibimi?

yesilkurbagacım merhabalarr,

canım uçuk (genital uçuk=herpes) farklı bir virusun neden olduğu, açık yara şeklinde lezyonlara sebep olur. mutlaka bir doktora görünmelisin hemen çünkü büyüyebilir ve sana idrarda, duşta vs acı verebilir. cinsel temastan da kaçınmalısın veya havuzdan da. yakılarak uçuk geçiriliyor, bunun kanser riski yok o konuda rahat ol :))
ama hemen doktora git olur mu? istersen kendi doktorumu önerebilirim.
Özel Göztepe hastanesi Op.Dr. Fatih Esen

X