Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım yine ben:) 10 cm de ne kadar çalışmıştınız. bugün ikinci yapışım içeri 5cm falan giriyor. yani açıkçası ilk alırken biraz sızlıyor bekleyince geçiyor. 5cm den fazla ittirince de sızı çok oluyor. bu kadar girmeyle daha kaç gün çalışayım. içerideyken söylediği gibi ben de sağa sola hareket ettiriyorum mumu kendi etrafında çeviriyorum. senin ne kadar sürdü acele mi ediyorum acaba:KK19:

Slm bnde mum deniycem nasil zor oluyomu bu on cm diyosnya uzunlugumu genisligi nekadr oluyo

oncelıkle herkese merhaba
Allah kımseyı vajılı yapmasın 4 ay bununla ugrastık.Evlılıgın en guzel zamanlarını kabusa cevıren hastalık..sabahlara kadar aynanın karsısında aglayarak gecen bır 4 ay ..ınsan hıc yapamayacagım korkusunu o kadar benımsıyor kı orada bır gecıs yolu olmadıgı oranın kapalı bır kutu oldugunu dusunuyorsun ama oyle degılmıs o kadar cok anlatmak ıstedıklerım var kı...
Rabbım nerde kım varsa bıran once kurtarsın ınsallah..oncelıkle devlet hastanelerınde kı psikolaglardan yardım alarak rahatlayabılırsınız
ben once Allahın sonra esımın ve psıkologun yardımıyla bu ısı hallaettım ınsallah..Bunun bır erteleme hastalıgı oldugunu hatırlatayım tek bır serce parmagı sadece vajınaya dokundurmak ıcın aylar boyunca erteleyen ben sadece nasıl oldugunu anlamadan serce parmagımı vajınamın ıcınde buldum..daha sonra ısaret ve hemen sonrasında orta parmak denemsıyle bu ısın cok buyuk bır kısmını hallettıgımı dusunuyorum..aradan ıkı gun sonra cıft parmak ve arkasından penıs denemesıyle bu ısı cok sukur hallettık.. bu arada su bazlı d...x marka bır jel var onunda cok faydasını gordum ben hep kontrolu kendımde tuttum buda cok ıse yarıo bırde parmak veya penısı denerken vajınadakı kasları sıkıp gevseterek yolu daha ıyı bulabılırsınız bu benım cok ısıme yaradı penıs ıcerıdeyken bıle kendımı o kadar kasıyordum kı baskı ya yanma oldugunu dusunuyordum daha sonrasında kendımı dahada rahatlatarak hıc bırsey hıssetmedıgımı soyleyebılırım bu zamanda eslere cok buyuk gorev dusuyo cok sabır ve azım gerektırıo bırde esınızın sakın ve yavas haraket etmesı gerek ben hep egzersızlerı esımle denedım o olmadan zaten hıc yanasmıyordum..hep gel deneyelım demesın dıye dua edıyodum..Ama cok sukur gectı ılk parmak demememde butun parmakları ıcıme aldıgımı gormek o kadar mutlu ettı kı anlatamam.. bırde sızınle su duaları paylasmak ıstıyorum

1- "Barekallahu leke ve barekellahü aleyke ve cemea beyneküma fî hayrin" (Tuhfetül ahvezi, c. 4, s. 163)
"Allah bu evliliği size mübarek kılsın, üzerinize bereket yağdırsın ve ikinizi her türlü hayırda bir arada tutsun"

2-“Allahümme inni es’elüke hayraha ve hayra ma cebelteha aleyhi ve euzu bike min şerriha ve şerri ma cebelteha aleyhi”
Allahım, senden eşimin ve onda yarattığın şeylerin hayrını dilerim; onun şerrinden ve onda var ettiğin şeylerin şerrinden sana sığınırım."

3- “Bismillâhi Allahümme cennibnâ-ş-şeytâne ve cennibi-ş-şeytâne mâ razaktenâ”
Yani şeytanı bizden ve bize verdiğin çocuktan uzak eyle der. Bu durumda kendilerine çocuk verilirse, şeytan ona zarar veremez.
Duayi hem eşiniz hem de siz okumalısınız özellikle erkek okumalıdır emin olun ki faydasını göreceksiniz.

Bizim ilk işimiz Bismillahirrahmanirrahim diyerek;

önce mücadeleci olarak pes etmeden sabırla denemenizdir. Allah yardımcınız olsun.

kızlaar egsersizlere dün başlayacağımı söylemiştim aynayla inceleme kısmı tamam ama serçe parmağımı ne kadar uğraşsamda alamadım çünkü korkuyorum elim gitmiyor moralim çok bozuk hatta prezervatifle denedim ona rağmen yapamadım ben oraya serçe parmağımın bile gireceğini düşünemiyorum offf :KK50:

merhaba hıc o sekılde dusunme tam tersı oradan bır bebegın cıktıgını dusun gercekten ıse yarıo bende yenı yenmıs bırı olarak 4 aylık evlıyım ve gecen hafta allahın ıznı ıle yendık dahada ıyı olacak ınsallah ben bırak parmagı denemeyı dokunamıyordum bıle ama bır anda hırs ve azımle bırde nefes alıp vererek ve vajınadakı kasları sıkıp gevseterek parmagını ılerlet bır bakmıssın o yolunu bulmus ve ıcerde emın ol ben orada benım afedersın delık yok dıye aglıyodum ne kadar kotu bırsey bılıyorum.. Rabbım dusmanıma bıle vermesın..zaten serceyı aldıgında dıgerlerını alacagını psıkolojık olarak rahatlayacaksın lutfen dene ve azmet...

Allah kımseyı vajılı yapmasın 4 ay bununla ugrastık.Evlılıgın en guzel zamanlarını kabusa cevıren hastalık..sabahlara kadar aynanın karsısında aglayarak gecen bır 4 ay ..ınsan hıc yapamayacagım korkusunu o kadar benımsıyor kı orada bır gecıs yolu olmadıgı oranın kapalı bır kutu oldugunu dusunuyorsun ama oyle degılmıs o kadar cok anlatmak ıstedıklerım var kı...
Rabbım nerde kım varsa bıran once kurtarsın ınsallah..oncelıkle devlet hastanelerınde kı psikolaglardan yardım alarak rahatlayabılırsınız
ben once Allahın sonra esımın ve psıkologun yardımıyla bu ısı hallaettım ınsallah..Bunun bır erteleme hastalıgı oldugunu hatırlatayım tek bır serce parmagı sadece vajınaya dokundurmak ıcın aylar boyunca erteleyen ben sadece nasıl oldugunu anlamadan serce parmagımı vajınamın ıcınde buldum..daha sonra ısaret ve hemen sonrasında orta parmak denemsıyle bu ısın cok buyuk bır kısmını hallettıgımı dusunuyorum..aradan ıkı gun sonra cıft parmak ve arkasından penıs denemesıyle bu ısı cok sukur hallettık.. bu arada su bazlı d...x marka bır jel var onunda cok faydasını gordum ben hep kontrolu kendımde tuttum buda cok ıse yarıo bırde parmak veya penısı denerken vajınadakı kasları sıkıp gevseterek yolu daha ıyı bulabılırsınız bu benım cok ısıme yaradı penıs ıcerıdeyken bıle kendımı o kadar kasıyordum kı baskı ya yanma oldugunu dusunuyordum daha sonrasında kendımı dahada rahatlatarak hıc bırsey hıssetmedıgımı soyleyebılırım bu zamanda eslere cok buyuk gorev dusuyo cok sabır ve azım gerektırıo bırde esınızın sakın ve yavas haraket etmesı gerek ben hep egzersızlerı esımle denedım o olmadan zaten hıc yanasmıyordum..hep gel deneyelım demesın dıye dua edıyodum..Ama cok sukur gectı ılk parmak demememde butun parmakları ıcıme aldıgımı gormek o kadar mutlu ettı kı anlatamam.. bırde sızınle su duaları paylasmak ıstıyorum

1- "Barekallahu leke ve barekellahü aleyke ve cemea beyneküma fî hayrin" (Tuhfetül ahvezi, c. 4, s. 163)
"Allah bu evliliği size mübarek kılsın, üzerinize bereket yağdırsın ve ikinizi her türlü hayırda bir arada tutsun"

2-“Allahümme inni es’elüke hayraha ve hayra ma cebelteha aleyhi ve euzu bike min şerriha ve şerri ma cebelteha aleyhi”
Allahım, senden eşimin ve onda yarattığın şeylerin hayrını dilerim; onun şerrinden ve onda var ettiğin şeylerin şerrinden sana sığınırım."

Yani şeytanı bizden ve bize verdiğin çocuktan uzak eyle der. Bu durumda kendilerine çocuk verilirse, şeytan ona zarar veremez.
Duayi hem eşiniz hem de siz okumalısınız özellikle erkek okumalıdır emin olun ki faydasını göreceksiniz.

önce mücadeleci olarak pes etmeden sabırla denemenizdir. Allah yardımcınız olsun.

Slm tebrikler ben yeni katldim bi kisinin faha bu illtten kurtlmasina coooook sevindim darisi bizmde basimiza ben bes yillk evliyim ve son safhaya geldm artk bu seklde devam edick gucum kalmadi bn doktora falan gttim hic bakamiyodum dokunamiyodum parmk egzersizi yapmam imkansizdi ck sukur en azindan parmk egzersizi yapiyorum esimede izin veriyorum ama sona ulasamadim p....s korkumu yenemiyorm beynimi kandiramsen neguzl evliliginin basnda yiprnmadan kurtlmussn bn ve esim cok yiprandik bn cok gec gittm dktora bi basladm bo birktim olmadi yani bide benim esim cok sabirsiz hemn sinirleniyo belkide buyuzden hic basaramiycam bilmiyorm simdi aparatlarla deniycm iyice alistktan snra esimle deniycemki oda inansin bna tekrear tebrikler bizede dua et

Canım beım ya cook sevındımmmmmmmmmmmmmm. Darısı başımıza inşllah. Ben hla ıkıparmaktayım ama acı hissediyorum bu normal mi bilmiyorum geçsin artık benimkideeeeeeeeeeeee

Canım beım ya cook sevındımmmmmmmmmmmmmm. Darısı başımıza inşllah. Ben hla ıkıparmaktayım ama acı hissediyorum bu normal mi bilmiyorum geçsin artık benimkideeeeeeeeeeeee

cok sagol ya Allah nerde kım varsa kurtarsın ınsallah cunku bunu yasayanlar bılır.. emın ol ben butun parmakları bır gunde hallaettım ama aylarca erteleme ve korku yuzunden evet ıkı parmakta bıraz baskı ve yanma oluyo bendede oldu oda dahala kasmaktan kaynaklanıo parmak ıcerdeyken vajınanı sık ve bırak cok ıse yarıo emın ol ben parmaklarımı sokarken bıle sıkıp gevseterek yolunu bılıyorum dusun yanı yerını bıle bılmıodum megersem asagıdaymıs bız dumduz sokmaya calısıyoduk ve sonu husran oluyodu ama vajınal kasları sıkıp gevsetmek cok ıse yaradı sen zaten ıkıyı yapmıssın ben ıkı parmak dan hemen sonra penıs denedım yatagın ucuna oturarak ayaklarımın altına sandalye ve uzerıne mınderlerle destekledım esım ıkı bacagının arasına gelsın ve kontrol sende olsun vajınanı sıkıp bırakarak yavas yavas dene yanma ve baskı olunca cıkma bekle derın derın nefes al emın ol yaptıgını gorunce hıssettıgın duyguyu anlatamam ben hungur hungur aglamıstım cunku ınanamadım dusun esıme 100 defa soruyodum gercekten mı ıcındesın dıye cunku hıc yapamayacagımızı bılınc altına yerlestırmısız dusun yanı.. Allah yardım etsın bır gun herkes basaracak ınsallah..:)

cok sagol ya Allah nerde kım varsa kurtarsın ınsallah cunku bunu yasayanlar bılır.. emın ol ben butun parmakları bır gunde hallaettım ama aylarca erteleme ve korku yuzunden evet ıkı parmakta bıraz baskı ve yanma oluyo bendede oldu oda dahala kasmaktan kaynaklanıo parmak ıcerdeyken vajınanı sık ve bırak cok ıse yarıo emın ol ben parmaklarımı sokarken bıle sıkıp gevseterek yolunu bılıyorum dusun yanı yerını bıle bılmıodum megersem asagıdaymıs bız dumduz sokmaya calısıyoduk ve sonu husran oluyodu ama vajınal kasları sıkıp gevsetmek cok ıse yaradı sen zaten ıkıyı yapmıssın ben ıkı parmak dan hemen sonra penıs denedım yatagın ucuna oturarak ayaklarımın altına sandalye ve uzerıne mınderlerle destekledım esım ıkı bacagının arasına gelsın ve kontrol sende olsun vajınanı sıkıp bırakarak yavas yavas dene yanma ve baskı olunca cıkma bekle derın derın nefes al emın ol yaptıgını gorunce hıssettıgın duyguyu anlatamam ben hungur hungur aglamıstım cunku ınanamadım dusun esıme 100 defa soruyodum gercekten mı ıcındesın dıye cunku hıc yapamayacagımızı bılınc altına yerlestırmısız dusun yanı.. Allah yardım etsın bır gun herkes basaracak ınsallah..:)

Canım sana o kadar çok özendim ki şu anda anlatamam. Senin adına çok mutlu oldum. Allahım bizimde kurtulmamızı nasip etsin nolur bize de dua et noluuyyyyyyy

Ya varya ben 2 haftalık evliyim ve her denemede ağladım bundan bu kadar şikayetçi olan olduğunu bilmiyordum :KK43: kendimi hırpalayıp durdum :KK43:(aslında kötü değilim 3.günden p...Yi almaya başladım ama yarısı hiç girmicek sanki :KK43:(yapamicam şu mens dönemim bi geçsin denicem umarım olur :KK43:((

Slm bnde mum deniycem nasil zor oluyomu bu on cm diyosnya uzunlugumu genisligi nekadr oluyo

canım asıl mesele kalınlığı. yani onun 10 cm olması gerekiyor. mumun çevresine ip sar ipi de cetvelle ölç. hani mum denemelerinde en son 10 cm olunca eş denemesine geçebiliyorsun. boyu da eşine göre ayarla artık:) ilk olarak tabi mum ince prezervatife geçir bol jel sür yavaş yavaş başla. ben mumla daha rahat ettim parmaklarla bi türlü olmadı hani iki parmak hepsi giriyor da o hissi sevmedim. sen aparatları neden denemiyorsun benim olsaydı ben onlarla çalışırdım, olmadığı için mumla kendime aparat yaptım. bir de çalşırken olmayınca pes etme inatla bekle, ıkın ilerletmeye çalış.içindeyken kasma gevşeme yap ilk alışma biraz tuhaf oluyo ama hemen alışıyorsun sonra. çalışırken muhakkak başka şeyler izle dikkatini oraya verme ya da olduğunu girdiğini gayet kolaylıkla girdiğini hayal et bilinçaltında hep güzel fikirler olsun:KK1:

hımm aıleler ın bılmesı kotu olmus gebzede bı dr onerım sana

doktor önerin için çok teşekkür ederim ben o doktora çıktım çok yakınım zaten hastaneye ama doktor çatala çıkardı bakmak istedi baktırmadım çok direndm oda ben tedavi ediyorum ama senin ki ağır bi durum dedi kendini hazır hissettiğinde gel deddi emla krem önerddi kendisi yapıyomıuş parmak egzersizini ben cesaret edemedim bi daha gitmedm

canım asıl mesele kalınlığı. yani onun 10 cm olması gerekiyor. mumun çevresine ip sar ipi de cetvelle ölç. hani mum denemelerinde en son 10 cm olunca eş denemesine geçebiliyorsun. boyu da eşine göre ayarla artık:) ilk olarak tabi mum ince prezervatife geçir bol jel sür yavaş yavaş başla. ben mumla daha rahat ettim parmaklarla bi türlü olmadı hani iki parmak hepsi giriyor da o hissi sevmedim. sen aparatları neden denemiyorsun benim olsaydı ben onlarla çalışırdım, olmadığı için mumla kendime aparat yaptım. bir de çalşırken olmayınca pes etme inatla bekle, ıkın ilerletmeye çalış.içindeyken kasma gevşeme yap ilk alışma biraz tuhaf oluyo ama hemen alışıyorsun sonra. çalışırken muhakkak başka şeyler izle dikkatini oraya verme ya da olduğunu girdiğini gayet kolaylıkla girdiğini hayal et bilinçaltında hep güzel fikirler olsun:KK1:

Bnde de mumlar var iste boy boy p...s gbi bi ark.aldm oda prezervatifle denems iste cesart edemiyorm biturlu baslayamiyorm ck basit geliyo p...s almk ama esimin p...s gornce yapamam gbi geliyo bnmi boyleym herksmi anlamadm:)bn yaklask iki sene once parmk egzrsizi yapmaya bsladim capada tedavi gorurkn orda bna bi azim gldi herks yapmsti parmagi eve gidr gitmz hemn yapicm dedm eve geldigm gbi denemeye basladm hemnde yaptim bi mtlu oldm bi mtlu oldm anlatamam yani kndi parmagmla yapnca esimede izin vermstim rahat olmstu smdi mumdan aparat denersem dedm belki esimlede rahat olur dedim :)

"çivi batacak gibi geliyor" benzetmesine çokk güldüm hakkını helal et :) aynen yahu, başka bir kelime tanımlayamazdı, bende aynen üstte deneyın dıyenleri okudukça aynı duyguları hissediyordum :) sankı çivi var bende ona oturcam nası olcaksa dıodum :) ah yarabbim ya .... ama ben herşeyi üstte yendim cok cok rahatsız olmuyorsanız üstte denemek rahat oluyormuş, aparat gibi düşünüp elinizle yönlendirip yerleştirmek en rahat bu pozisyonda oluyor, ayrıca yönüde kolay ayarlanıyor ufak bir öne eğilme ile(yüzyüze ise) başka pozisyonda deneyerek bulabilirsin, herkes deniyo deniyo üstte yeniyor :) sıkmadan denemeye karar verip zeytınyagı kullandıgında her pozisyonda başaracagına cok eminim .... :)

helal olsun çiğdem:) kkaderimin benzetmelerinden biri bu da:) bana en çok uyan benzetme buydu.. gerçekten öyle bu hisleri bir yere bırakamıyorum hem benle hem beynime yerleşmiş.birkaç kez denedim başarısız olunca hevesim gidiyor.bu tüyolar için teşekkürler inşallah yenerim de ben de huzurlu olurum artık

günaydın canım aynen bende öyle hissediyorum bazen ama eşine sırtın dönük bi pozisyonda dizlerinin üstünde yavaş yavaş oturarak pozisyonu ayarlayıp p.yi elinle yönlendirirsen öyle bi korku olmuyor bide canım bak bi cesaret et sadece z.yağını koy ufak bi kaba koy yatağın üstüne yanına bir yere zorlandığın anda çıkar tekrar sür kendinede p.yede bu işlemi 4 5 kere yapmıştım ben ilk yaptığım denememde :KK17: ama 2.sinde böyle yapmadım tam girmedi sanki 3. denememde de böyle yapmayı düşünüyorum kuzum.
hem sen 8 cm genişliği alıyorsun uzunluk olarakta 6 7 cm alıyorsun değil mi?bak ben 10 cmye geçmedim aparatta :KK8: dedim ki aparat 10 cm yapacağıma p.ile deneme yaparım diye cesaretlendim ve bol yağla hiç anlamadım bile içime aldığımı 1 kere dene en azından gerçekten ben yaptıysam sende yaparsın inanki bak :13:

başka çarem kalmadı ki canım üstte sağa sola dönmekten bıktım bir türlü olmuyor.en son yapılacak işlere gelip de beklemek çok zor oluyor.8 cm i alıyorum ama prezervatifle deniycem aparatları misafirler de gitti. bende senin gibi denemede başarılı olursam hiç 10 cm geçmeden bitiririm.daha rahat olurum da bu haberi veririm inşallah :13:

çok güzel şeyler paylaşmışşın evliliğin yeniden hayırlı olsun

Utaniyorum buraya girip sizlere soru sormaya artik inanin kac ay oldu burdayim daha hic yol kat edemedim:-(gerci firsat bulamiyorum pek egzersiz yapmaya gelen gidenim bitmiyor.firsat buldukca egzersiz yapmaya calisiyorum ama benim icin yeterli degil:-(iste yeni bu saatte firsat buldum misafirleri gonderir gondermez egzersiz yapmaya karar verdim ama aparatla ilerliyemedigimi dusunerek parmakla yapayim dedim ve orta parmagimi yariya kadar aldim.biraz yanma oldu tinlamadim ilerlettim parmagi sanki ari sokarya oyle bir agri oldu hemen cikardim parmagi sonra tekrar denedim normaldi.bu ikidir boyle oluyor normalmi?bugunki egzersizim cok farkliydi sanki dogru yolu buldum ama yinr emin degilim:-(desteginize ihtiyacim var:-(

Utaniyorum buraya girip sizlere soru sormaya artik inanin kac ay oldu burdayim daha hic yol kat edemedim:-(gerci firsat bulamiyorum pek egzersiz yapmaya gelen gidenim bitmiyor.firsat buldukca egzersiz yapmaya calisiyorum ama benim icin yeterli degil:-(iste yeni bu saatte firsat buldum misafirleri gonderir gondermez egzersiz yapmaya karar verdim ama aparatla ilerliyemedigimi dusunerek parmakla yapayim dedim ve orta parmagimi yariya kadar aldim.biraz yanma oldu tinlamadim ilerlettim parmagi sanki ari sokarya oyle bir agri oldu hemen cikardim parmagi sonra tekrar denedim normaldi.bu ikidir boyle oluyor normalmi?bugunki egzersizim cok farkliydi sanki dogru yolu buldum ama yinr emin degilim:-(desteginize ihtiyacim var:-(

Slm oncelikle rabbim hepimize sifa versn ins bn yni katldim bnde iyilesemedm bes yillk evliyim bn parmk egzeesizi yapiyorum tabi yanma oluyo vajinaya yabanci bi cisim giriyo soncta ondandir heralde takma bisy olmz once isaret sonra orta snra iki parmk sonra uc parmk istrsen esinede izin verirsin zatn parmagin basini aldiktn snra asagi dogru yavs yavs ittir zatn vakum gbi cekecktir vajina snra ornegin bi parmagn hepsini sokunca bi bosluktaymis gbi hissediyosun ozamn dogru yoldsn demktir bnde apartlara gecicm birz cesaret istiyorm:):)

Vee sikma canini hepimz kurtlcaz ins bi zamani var rabbm dert verms ama dermaninida vermis is bizde bitiyo beynimize nezamn hukmedebilirsek ozamn yenerz snucta bnu bizden bska kimse yapamiycak er veya gec yapicaz ins dedigim gbi herseyde bi hayir vardir hep olucak olucak yapicam basaricam diye dusunelim beynimize boyle msjlar gonderelim korksun bizden:):):)

Ben burdan destek alarak bir parmak ve bikere iki parmak aldm. Tatile gittik agustosda orda esimin parmagini rahatlikla aldim dunyalar benim oldu. Deneme yapamadik bu sefer de esimden dolayi. Ve o gun bu gundur ne parmak denedm nede baska bisi. En son penis denemesi 1 sene önce denedim. Cnki okadar mafettmki kendimi artik deniyipte hayalkirikligi istemedim. Kendimi 2 aydir soguttum herseyden.. bazen aklima geliyo acaba bi denesemmi sonucta 1 senein ustnden baya seyler gecti.... snra hemen vazgeciyorum. Bu aralar etrafimdaki herkez tek tek hamile. Hemde herkez. Ve ben hepsinden sogumaya basliyoum...bebek suan evt hazir degilim normal olsaydim bile ama en azindan yapabilirdim.... bebegim olabilir ve bende suan hazir degiliz ama ilerde derdim ama sorunca biri bunu denerken icim yana yana soyliyorum sanki. Kafama koysam size takilsam....... cikmasam burdan.... soguklugum gidermi bilmiorum kendimi cok usengec yorgun ve bitkin hissediyorum.

X