lasz (Antidepresansz)Yaam isteyenlerin paylam alan

İlaçsız yaşam isteyenlerr yada yapamam diyenler buyrunn anketimize

• Ankete Katılan
    314
canım cok sevındım ben ıyıyım 7 aylık olmak uzere dogumu beklıyorum valla cok sevındım ınsallah ıyı gecer hamılelıgın:emir_bebek:

Ne güzel az kalmış senin :) iiyim şuanda inşallah böyle devam eder..Sende iyi görünüyorsun umarım öylesindir..Hbr vereyim dedim ben daha kesemi yeni gördüm çok uzun bir yol var önümde şans dile bana :)

canım bende 5 hasftalık hamileyim aynı senin durumundayım destek olalım birbirimize

Tabiki olurum cnm..Hayırlı olsun senin bebişinde :) ben ilacımı hemen kestim hamile oldugumu anladıgım gibi doktorum hiçbir tehlike olmayacagını söyledi inşallah ta olmaz...Şuan iyiyim 6 haftalıgım kesemi yeni gördüm bnm bebişim biraz geriden gelliyor adetim duzensiz oldugu için senin nasıl ben daha kalp atışlarını duymadım inşallah duyacagım haftaya...sen nasılsın ilacı kestin sanırım sende umarım iyisindir cnm..??

Tabiki olurum cnm..Hayırlı olsun senin bebişinde :) ben ilacımı hemen kestim hamile oldugumu anladıgım gibi doktorum hiçbir tehlike olmayacagını söyledi inşallah ta olmaz...Şuan iyiyim 6 haftalıgım kesemi yeni gördüm bnm bebişim biraz geriden gelliyor adetim duzensiz oldugu için senin nasıl ben daha kalp atışlarını duymadım inşallah duyacagım haftaya...sen nasılsın ilacı kestin sanırım sende umarım iyisindir cnm..??

canım nasıl gidiyor hamilelik psikolojin nasıl:KK49:

canım nasıl gidiyor hamilelik psikolojin nasıl:KK49:

ALLAH'ıma çok sükür iyiyim cnm..bebişimde büyüyor maşallah çok şükür sıkıntı yaşamıyorum çok heyecanlıyım inşallah sağ sağlim elimize alırız bebişleri:)
sende çok iyi duruosun nazar değmesin:nazar: ayy senin yerinde olmak isterdim doğurdun doğurucan ne güzelll:),
neydi seninkinin cinsiyeti ben daha bilmiorum :KK34:

ALLAH'ıma çok sükür iyiyim cnm..bebişimde büyüyor maşallah çok şükür sıkıntı yaşamıyorum çok heyecanlıyım inşallah sağ sağlim elimize alırız bebişleri:)
sende çok iyi duruosun nazar değmesin:nazar: ayy senin yerinde olmak isterdim doğurdun doğurucan ne güzelll:),
neydi seninkinin cinsiyeti ben daha bilmiorum :KK34:
canım cok sevındım benımkısı erkek bende kız ıstıyordum ama erkek olmasınada alıstım bebişimin. iyiyim cok sükür arada sıkıntı geliyor böyle yasamaya alıstım keske tamamen gecse sıkıntılarım. bunada sukur. iyiyim bebişime kıyafetler oyuncaklar aldıkca mutlu oluyorum odasına kuzular yapıstırdım bugun cok seker oldu duvarlar :KK49: dogurmaktan korkuyorum benım yerımde oldugun gunler gelecek merak etme :KK55:

kızlar mrb herkese bu başlığı yeni gördüm güzel paylaşım olmuş böyle bişe arıyodum kendimi anlatacağım...bnde bi durup bi depresyon geçirenlerdenim:) yaşaddığım hayal kırıklıkları , karamsarlıklarım , olumsuzluklarım beni depresyon eşiğine getirdi malesef..sizdede bendeki gib durum oluyomu bikllmiyorm ama bendede stresli anlarımda anında iştahtan kesilirim ve sürekli mide bulantısı :KK43:(

Arkadaşlar ben 15 yaşındayken Redepra 45 mg diye bir antidepresan kullanmıştım ve 22 yaş altı kullanılması yasaktı... İçtikten 5 dk sonra bayılıyordum geceleri ağlayarak çığlık atarak uyanıyordum... Daha bir çok antidepresan kullandım. 16 yaşımdan beri kullanmıyorum bir bıraktım daha da kullanmadım. Psikiyatristler ilaç yazsa bile kullanmıyorum. Bazı şeylerin tedavisi ilaç olamaz bence...

merhaba arkadaşlar;
yazılanları okuyunca belki bende biraz doluyum sizlere yazmak istedim...bende yaklaşık 6 yıldır panik atak ve ağır depresyon hastasıyım...bir çok ilaç verdi doktor..biliyormusunuz aslında ilaç sadece iyileşinceye kadar kullanılmalı gerçi ben ilaçların zararını görmedim çok iyi bir doktorum vardı...en önemli şey ilaç tedavisi bittikten sonra huzurlu bir hayatın içinde bulunmak...ben öyle sürekli ilaçlara sarılıp medet bekleyen biride değilim...aslında yeterince eğitimli ve yetişmiş bir kişiyim fakat yıllardır bir psikopat babanın elindeyim ki buraya yaptıklarını yazmaya kalksam sığmaz...tek yaptığı psikolojimle oynamak ve beni deli etmek...çünkü amacı bu ne yazık ki...ne zaman iyileşsem ve neşeli eski halime dönsem batıyor adama...küfürleri öldürüyor beni..sırf bu yüzden tek dert ortağım sevgilimin elini bile tutamıyorum midem bulanıyor...anlıyorsunuzdur artık ne çeşit küfürler yediğimi...evden ayrılırsam öldürür diye korkuyorum...yani ya öleceğim ya da delireceğim...yani kısaca demek istediğim sadece huzur lazım bu hastalıktan kurtulmak için....

3 sene ilaç kullandım ama bunun kendini uyutmaktan baska bi ise yaramadıgını bütün hassaslıklarımı ve gücümü aldıgını farkettim o 3 sene boyunca yasıyan ben değildim tepkiler benm tepkilerim düsünceler benim düsüncelerm değildi şimdi tek basımayım bazen savaslar veriyorum ama bu beni daha güclü yapıyo :)

bu topiği yeni gördüm balsurat :) senle konuşmuşduk bunlar zaten ben iradenin güçlü olduğuna inanıyorum...başda isteyip azmetmişsin ....
önemli olan şey istemek ve kendiliğinden beynin huzurlu ve dinç olmasını sağlamak...ben bunu bilir
bunu söylerim...ve meşgul olmak bişeylerle sürekli bişeylerle uğraşmak....
zaten derler ya istemek başarmanın yarısıdır...umarım sende bebeğini kucağına alıp tez vakitte herşeyi
unutursun...ne ilaca gerek kalır ne de bişeye...
Allah tüm herkese şifa versin...ilaçlara muhtaç etmesin...

cokk eskı bır yazını gordum ve onlıne gorunce sormak ıstedım pskolojık rahatsızlık yasayıp atlattınızmı sızde aceba

merhaba balsuratcım
bende bir yıl öncesine kadar 3 yıl bir ondan öncede 1,5 yıl ilaç tedavsi gördüm herkeste evlendiğim zaman balayındayken bırakmaya karar verdim seninde dediğin gibi ilaçlamı yaşıycam dedim ve bıraktım iyi güzel giderken var olan sorunlar devam ediyor ve bir yandan da bebek istediğimiz için kullanmak istemiyorum ama artık bünyem büyük tepkiler gösteriyor hem fiziksel hem psikolojik olarak hiç ama hiç iyi değilim önüme geleni gırtlaklayabilirmişim gibi geliyor çok sinirliiyim çokkk ama çokkk ve çok mutsuzum. ama içimdee dışarıya yansımaları yok dışardan senin gibi etrafın neşesi komiği eğlencesii aman kimseyide kırmıyım diye aşırı titzlenen bir yapı neyse
geçen hafta ciddi baş dönmelerim ve baş ağrılarım oldu migrenim var zatende bu daha başkaydı kafamı kaldıramadım işe gidemedim bi hafta evde yattım noroloğa gittim baktı etti test tahlil sinirsel dedi bence ilaca tekrar başalamsın bebek işinide ertelemesin dedi adam bende bön bön baktım nasıl yani dedim yada spor falan yap hobi edin dedi olmadı bebeği ertelersin dedi ben öyle bakınca. kaç gündürde düşünüyorum içimdeki korkunç duygular hadsafhada kimseye güvenmiyorum eşime bile acaba ertelesemmi gerçekten bebek o kadar isterken şimdi hamile olmayayım diye dua ediyorum kafayı yiycem yakında ilaca tekrar başlasam nolcak yazdıkların o kadar güzelki ama bazen kontrolumu kaybediyorum o gücü bulamıyorum kendimde kafam o kadar karışıkki alıp başımı gidesim geliyor oof yani oofff ne bitmez tükenmez kendime tahamül edemiyorum.
allahım hepimizin yardımcısı olsun ne diyim

canım bu yazını okudum ve sayfana baktım sanırım suan hamılesın bana yardımcı oll suan aynı sıkıntıları yasıyorum sen nasılsın ıyımısın

canım bu yazını okudum ve sayfana baktım sanırım suan hamılesın bana yardımcı oll suan aynı sıkıntıları yasıyorum sen nasılsın ıyımısın

şimdi nasılsın canım nasıl aynı sıkıntıları bende yaşıyorum evliyim bende henüz çocuk yok ama korkuyorum ilaçsız naprım diye

Benim burada yerimi almam gerekiyor işte. Merhaba kızlar ya bende 1 sene önce okula giderken panikatak geçirdim. Üniversite öğrencisiyim. Sonrasında bir daha hiç olmadı ancak anksiyetem var sürekli nefes alamıyor gibi oluyorum devamlı başım dönüyor gibi oluyor bide ölüm korkum var inanın bende kötüyüm aranıza katılmak istiyorum. Zaman geçtikçe zaten insan kurtulma umudunu da yitiriyor. Hiç bitmeyecek diye korkuyorum :KK43: Sizin gibi insanlara yani aynı kaderi paylaştığım insanlara ihtiyacım var çünkü normal insanlar anlamıyor beni. Senin bir şeyin yok ki diyor herkes anlamıyorlar işte off

kızlar konuya öylesine girdim hiç antidepresan kullanmadım ben bilmiyorum insanı nasıl etkiliyor ama aranızda hamile olanlar varmış. bence o bebişler size ilaçlar çok çok daha iyi gelecek :)

Ben de panik atak ve okb hastasiyim 4 gün ilac kullandim ve bin beter oldum, sonunda pes ettim ve biraktim, kendim yenmeye calisicam, nihayetinde bu korkular beynimizin bize bir oyunu, sifa diliyorum herkeze kizlar

Ben de panik atak ve okb hastasiyim 4 gün ilac kullandim ve bin beter oldum, sonunda pes ettim ve biraktim, kendim yenmeye calisicam, nihayetinde bu korkular beynimizin bize bir oyunu, sifa diliyorum herkeze kizlar

Canım ilaçlar zaten ilk zamanlar kötü yapar zaman geçtikçe daha iyi hissedersin.
Bir kaç hafta bakarsın olmuyorsa uygun ilacı bulana kadar değiştirirsin.
Ben de ilaç taraftarı değilim fakat bazı durumlarda kullanmamız şart oluyor.
Ben 2,5-3 aydır kullanıyorum bende okb anksiyete depresyon vardı çok şükür eskiye göre kat kat iyiym
İlaç sihirli değnek değil zaten kendin baş etmek için uğraşacaksın ilaç kullanmış olsan bile
Ama tedavi olman,tekrarlama riskini azalltman için şart
Evet yazı çok güzel olabilir ama her durum için geçerli değil maalesef :KK43:

bu kadar güçsüz biri değildim...iki gündür müthiş bi ölüm korkusu var.her an ölecekmişim gibi hissediyorum. elhamdülillah inanıyorum ama dualarımda rahatlatmıyor beni hiç. sürekli yaş hesabı yapıyorum. doktora gittim bugün xanax verdi fakat ilaç kullanmaktan da korkuyorum. kimseye anlatamıyorum eşimse iyi bi insan ama sadece sakin ol diyebiliyor şöyle bi kaç rahatlatıcı kelime duysam birilerinden... Rabbim kimseyi daraltmasın...

Tam dört aydır antidepresan kullanmıyorum ne çektiğimi bir Allah bilir.ama pes etmeyeceğim.sarı kantron çayı içiyorum. Kitap. Okuyorum.ama hiç evden çıkmıyorum canım istemiyor.bu arada ilaçları bıraktıktan sonra kilolar gitti.sosyal hayata karışsam süper olacak.

Benim burada yerimi almam gerekiyor işte. Merhaba kızlar ya bende 1 sene önce okula giderken panikatak geçirdim. Üniversite öğrencisiyim. Sonrasında bir daha hiç olmadı ancak anksiyetem var sürekli nefes alamıyor gibi oluyorum devamlı başım dönüyor gibi oluyor bide ölüm korkum var inanın bende kötüyüm aranıza katılmak istiyorum. Zaman geçtikçe zaten insan kurtulma umudunu da yitiriyor. Hiç bitmeyecek diye korkuyorum :KK43: Sizin gibi insanlara yani aynı kaderi paylaştığım insanlara ihtiyacım var çünkü normal insanlar anlamıyor beni. Senin bir şeyin yok ki diyor herkes anlamıyorlar işte off[/QUOTE

aynı şeyleri yaşiyoruz tatlım hatta ben daha kötüyüm..peki sen suan nasılsın

X