2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

Ayy eşinle aynı okulda mı çalışıyorsunuz ? :KK17: İnşallah orda kadronu almak nasip olur.:KK31::KK31:

Allah kolaylık ve zihin açıklığı versin canım.:KK16: Susmamakla da iyi yapmışsın,patavatsız herif.:KK19:

yok canım farklı okullardayız da ikimizde sosyalciyiz :KK16: amin inşallah
herife ben dedimki hocam haftaya yapmamın bi mahzuru varmı adam bana sabah sabah başladı herkes işine göre davransın yok kafanıza göre istediğinizi yapın hoca hanım:KK47: gerzek olmadan idareci olunmuyo napacan çekecen mecbuuurrr :KK34:
iyi geceler kızlar ben yatar saatlerdir 8. sınıf inkılap yazılısı ile ugraştım seviye çok düşük zor soru çıkar kolay bul derken vakit geçti gitti :KK50:

Son düzenleme:
Deliricem artık 2 gündür hiçbir şey çalışamıyorum lanet olası sunumla uğraşıyorum bütün motivem düştü bugün derhaneye gittim ya kendimi bir garip hissediyorum sanki sınıftakilerden seviye olarak çok düşükmüşüm gibi geliyor niye böyle oluyor ya çok moralim bozuldu oturup da ders çalışcak ne istek kaldı ne de güç:KK50:

yok canım farklı okullardayız da ikimizde sosyalciyiz :KK16: amin inşallah
herife ben dedimki hocam haftaya yapmamın bi mahzuru varmı adam bana sabah sabah başladı herkes işine göre davransın yok kafamıza göre istediğinizi yapın hoca hanım:KK47: gerzek olmadan idareci olunmuyo napacan çekecen mecbuuurrr :KK34:
iyi geceler kızlar ben yatar saatlerdir 8 sınıf yazılısı ile ugraştım seviye çok düşük zor soru çıkar kolay bul derken vakit geçti gitti :KK50:

Öyle tabi,bi şey sanıyor hepsi kendini...:KK14: İyi geceler canım,Allah rahatlık versin.:KK16:

Deliricem artık 2 gündür hiçbir şey çalışamıyorum lanet olası sunumla uğraşıyorum bütün motivem düştü bugün derhaneye gittim ya kendimi bir garip hissediyorum sanki sınıftakilerden seviye olarak çok düşükmüşüm gibi geliyor niye böyle oluyor ya çok moralim bozuldu oturup da ders çalışcak ne istek kaldı ne de güç:KK50:

O his bende de var.:KK30::KK14:

Herkes süper,ben malım gibi hissediyorum.

idareyi bitirdim soruda çözdüm ama aklımda kalmamış ya yarın tekrar çalışayım bari
yok mahalli yok yerel yok yerinden pöfff:KK14:

RaporEn Büyük TÜRKİYE

Tarih konu tekrarı 100 soru :nazar: maaşallah
Program 2 konu ve 90 soru :nazar:maaşallah
Ölçme konu ve 110 soru :nazar:maaşallah
Coğrafya tekrar ve 80 soru maaşallah bana ve hepimize:nazar::nazar:En Büyük TÜRKİYE

Ya kızlar nasıl zorla bitirdim çalışmamı anlatamam:26:
coğrafya şimdi bitti ta yaa:KK25: bugün bir şey var ben de:KK53:

Aynen çok moralim bozuluyor ya off:KK14:

:KK14::KK14:

idareyi bitirdim soruda çözdüm ama aklımda kalmamış ya yarın tekrar çalışayım bari

Ben daha vergileri çalışıyorum.:KK25::KK1::KK1:

Ben yatıyorum kızlarım,sabah dersanem var.:KK14: Tadım da yok,bari keyfini kaçırmayayım muhabbetin.

Öptüm hepinizi.:KK16::KK16:

:KK14::KK14:

Ben daha vergileri çalışıyorum.:KK25::KK1::KK1:

Ben yatıyorum kızlarım,sabah dersanem var.:KK14: Tadım da yok,bari keyfini kaçırmayayım muhabbetin.

Öptüm hepinizi.:KK16::KK16:
:KK54:
iyi geceler balım erkencısın bugün dur bakalım neyin var anlat hele:KK6:
öyle kacmak var mı:KK14:

kuzum hissettiklerin çok normal. hocalar çok vicdansız. ben de geçen yıl böyle hissediyodum. hatta bi kaç arkadaşım 2. dönem kpss çalışmayı bıraktılar, okulla olamıcağını düşünüyolardı. ama okulla yürütüp atananları da biliyorum. nolur koy verme kendini. çok güzel başladın. okulla çok zor evet anlıyorum seni, ama yapanlar var canım. sen niye onlardan biri olmayasın ki? ben sende o ışığı görüyorum. sunumun ne zaman?

çalışan kızçelerime maşallah diyorumm :nazar::nazar::nazar:
ben tarihten 32 sorucuk çözdüm :KK14:

yani ne desem boş yaa :KK14:
gıcık oluyorum bu tarz kayınvalidelere :KK47:
oğlunu çok düşünüyorsa gitsin onla yaşasın siz evlenene kadar demi ama :KK31:
benin kayınvalide bile dedi erkek anneleri kendini bir şey sanıyo diye :nazar:
şimdilik kayınvalidemle iyiyiz ama bana böyle bir şey söyleseydi kayınvalideye karşı sessiz kalırdım.
sevdiceğe çok üzüldüm annenin böyle demesine falan derdim kuzum.
böyle durumlarda kavga eder gibi konuşmayacaksn sevdicekle sadece rahatsız olduğunu
dile getireceksin:KK34:
maşallah bende hayatın çemberinden geçmiş gibi konuştum :KK1:

katılıyorum monam :KK19: :128:

ellerine sağlık sedefiiim :KK16::KK16:
aynen kuzum. sessiz kaldım şimdilik bakayım face sonucta yanlıs anlardı falan uğraşamazdım bir de sınav zamanı:26: sevyorum da aslında onu ama işte ne bileym daha dikkatli olabilir konusurken:KK6:
Yaw gelinlere böyle davranan kaynanaları anlayamıyorum
Takmamak en mantıklısı. Sanki bizimki patlıcan kendi oğulları padişahın sol kesesinden olma :KK14:
evet kuzum takmıyorum daha doğrusu takmamaya calısıyorum.
zamanı gelınce bu konuları fazlasıyla takarım çünkü:KK52: şimdi erken:KK30:
Renginam kayınvalidenin dediklerine şaşmamak elde değil.:KK53::KK53:Ama bütün erkek anneleri ve neredeyse toplumumuzun tamamı erkek odaklı bir toplum.Ben ne kadar sinir oluyorum anlatamam :KK47: her şeyde ve her yerde erkeklerin bu kadar ön plana çıkarılmalarına.Ama bütün iş yine kadınlarda bitiyor vallahi.İleride bir gün erkek çocuğum olursa el bebek gül bebek yetiştirmeyi düşünmüyorum.O da öğrensin hayat nasılmış, ev işlerini yemek yapmayı öğrensin.Hayat müşterek değil mi?Erkeklerinki can da bizimki patlıcan mı değil mi ama?

İyi yapmışsın canım facede kayınvalidene ters cevap vermemekle.Belki aranızda bir yanlış anlaşılma olurdu.Sonra yüz yüze olduğunuzda gereken cevabı verirsin.Bu gibi konularda kendini ezdirmemek gerek.Bir kere öyle alıştılar mı sonra hep ezmeye kalkıyorlar.En azından benim çevemden gördüklerim böyle.

Neyse canlarım ben çıkayım videoma devam edeyim.:KK55:Sonra görüşürüz.:KK16:
aynen öyle mantarcım haklısın. ben de oğlum olursa böyle el üstünde büyüteceğimi düşünmüyorum. hayatın erkeklerden ibaret olmadıgını bilsinler.
elbette ben ona göre el kızıyım beni oğu kadar sevmesini beklemiyorum ama saygı duysun, benim ona duyduğum gibi en azından:KK31:

slm kızlar :KK24:

Geçmişi okuyamadım başım çok fena ağrıyor
:KK14:

Bugünü konu çalışma ve toplamda 368 soru çözmüş olmakla kapatıyorum
:KK42:

Kendinize iyi bakın
:KK54::KK54:
maaşallah aysem cok iyi çalışmışsın başağrına ragmen:nazar:
cok gecmiş olsun balım:KK54:
neden öyle hissediyorsun canım hemen yuvarlak masa toplantısı yapıp çözüm bulalım:KK6:
maaşallah kuzum şu vatandaslık ayrı bir dert zaten:KK53:
yarın tekrar edip pekiştirirsin:KK12:

Son düzenleme:
çalışmalara maşallah diyorum kızlar :nazar: :nazar: :nazar:

ben gündüz iki dgs sınavı çözdüm sadece, o kadar.

bazen o kadar bıkıyorum ki etrafımda kitap görmekten, şu an da öyleyim. resmen odamda zor duruyorum.

28 yaşına girecekseniz ve hala bir baltaya sap olamamışsanız hayat gerçekten çok zor (kendim için söyledim bunu lütfen yanlış anlaşılmasın, zaten en büyüğünüz benimdir büyük ihtimalle).

kuzum hissettiklerin çok normal. hocalar çok vicdansız. ben de geçen yıl böyle hissediyodum. hatta bi kaç arkadaşım 2. dönem kpss çalışmayı bıraktılar, okulla olamıcağını düşünüyolardı. ama okulla yürütüp atananları da biliyorum. nolur koy verme kendini. çok güzel başladın. okulla çok zor evet anlıyorum seni, ama yapanlar var canım. sen niye onlardan biri olmayasın ki? ben sende o ışığı görüyorum. sunumun ne zaman?

çalışan kızçelerime maşallah diyorumm :nazar::nazar::nazar:
ben tarihten 32 sorucuk çözdüm :KK14:
Yarın canım gerçekten motivem çok düştü bugünlerde her şeyi takar oldum bugün hiç çalışmadım sunumla uğraştım yorgunlukla da canım istemedi hiç bilmiyorum çok umutsuzluğa kapılıyorum hele de dershanedekileri görünce kendimi çok yetersiz hissediyorum:KK50:

aynen kuzum. sessiz kaldım şimdilik bakayım face sonucta yanlıs anlardı falan uğraşamazdım bir de sınav zamanı:26: sevyorum da aslında onu ama işte ne bileym daha dikkatli olabilir konusurken:KK6:

evet kuzum takmıyorum daha doğrusu takmamaya calısıyorum.
zamanı gelınce bu konuları fazlasıyla takarım çünkü:KK52: şimdi erken:KK30:
aynen öyle mantarcım haklısın. ben de oğlum olursa böyle el üstünde büyüteceğimi düşünmüyorum. hayatın erkeklerden ibaret olmadıgını bilsinler.
elbette ben ona göre el kızıyım beni oğu kadar sevmesini beklemiyorum ama saygı duysun, benim ona duyduğum gibi en azından:KK31:

maaşallah aysem cok iyi çalışmışsın başağrına ragmen:nazar:
cok gecmiş olsun balım:KK54:

neden öyle hissediyorsun canım hemen yuvarlak masa toplantısı yapıp çözüm bulalım:KK6:

maaşallah kuzum şu vatandaslık ayrı bir dert zaten:KK53:
yarın tekrar edip pekiştirirsin:KK12:
Bilmiyorum canım herşeye cevap veriyorlar sanki bilmedikleri yok onların yanında kendimi matematikte bile yetersiz hissediyorum çok fenalar ya bütün moralim alt üst oldu:KK50:

Yarın canım gerçekten motivem çok düştü bugünlerde her şeyi takar oldum bugün hiç çalışmadım sunumla uğraştım yorgunlukla da canım istemedi hiç bilmiyorum çok umutsuzluğa kapılıyorum hele de dershanedekileri görünce kendimi çok yetersiz hissediyorum:KK50:

Bilmiyorum canım herşeye cevap veriyorlar sanki bilmedikleri yok onların yanında kendimi matematikte bile yetersiz hissediyorum çok fenalar ya bütün moralim alt üst oldu:KK50:
Şöyle düşün,
onlar senden bin kat üstün olsalar da sen çalışmak zorundasın değil mi?
bizler gecen yıl öyleydik mesela buraya kızlar soru yazardı nadir çıkardı bilmediğimiz
e ne oldu? kazanamadık..

bu kazanma işlerinde en çok nasip rol oynuyor
sen belki çalışmalarından öte yaptığın bir iyilikten dolayı kazanacaksın nereden biliyorsun?
ama çalışmayınca onların seni geçmesi daha kolay olacak böyle de bir şey var.

onların belki 2 3. senesi elbette deneyimliler ve zaten sen onları değil kendini gecmeye calısacaksın olay burada bitiyor.
ki insanların calısmalarını gördükçe daha iyi olmalıyım diye iyice asılman lazım, bırakman değil...
diyeceksin ama öyle motivem düşüyor gördükçe vs hayır düşmeyecek, seni en iyi yönetecek olan yine sensin.
kendi kendini telkin edeceksin. başka yolu yok. yapamıyorum deme yapmak zorundasın bunu biliyorsun. hepimiz zorundayız.

aynen öyle kuzum. resmen oğlum için kazan oğlum için yaşa demiş ya.
ama biliyor musun Allah'tan bak öğretmeniz yani atamamız nereye olursa orada yaşayacağız inşallah. yani kayınvalidenin yanında sürekli kalmayacağız tabi inşallah yani. bir de aynı apartmanda oturmak durumunda olanlar var ki .Allah sabır versin onlara:KK25:

eski hocalar bu sistemde sınava girmedikleri için basit gelebilir onlara canım. o yüzden gunde 2 ders yeter demiştir. ama alan sınavımız var boru mu:KK53: bak erken de geliyormuşsun 3 ders artı tekrar yaparsın hatta.
uyku düzenini de sağlamaya calıs yavastan. mesela 11de uyanıyorsan 10bucukta uyan sonra 10da öyle alıştırırsın kendini.
ben öyle yaptım da alıştım yani.

sen programını düzenlemesen bile zaten bir süre sonra calıstıkca calıstıklarının yetmediğini göreceksın bu programda.:KK34:

Evet canim, alismam icin yapmis ama zaman su gibi geciyo yani mecbur aliscam. Bende kendim bi program yaptim aynen dedigin gibi uc ders arti tekrar koydum. Persembe sadece 4 ders koydum. Cuma medcezir var die aksami bos biraktim:-) cumartesi pazara deneme ve tekrar dedim ama emin olamadim. Bi deneyeyim bakalim, bugun cok oyalandim ama yarin uyucam programa insallah.
Benim sabah uyanma sorunum yok aslinda canim ama gun icinde uyumazsam aptal gibi oluyorum:-(

oyy kıyamam ben sana hemen yollıyayım ben sana burdan :KK55:
gıda boyası çok kötü gerçekten ve hiç kullanmaya gerek yok. ben 2 saat boyunca kısık ateşte pişirdim. ama püf noktası, içine ayvanın kabuklarını ve çekirdeklerini de koyucaksın. onlar kendiliğinden ayvaya kırmızı rengini veriyolar. :KK34:
programın aylık mı canım? tüm dersler olmasa da, programında bi dersin bittiği an hemen programda yer almayan diğer bi dersini onun yerine koyarsın :nazar:

Ay cekirdek zaten baya renk veriyo canim ya, recel yapmisyim bende ayva receli 2-3 cekirdek attim icine kipkirmizi oldu:-)
Program haftalik canim, hocanin yaptigi yani. Ama en az 3 hafta uygula 4. Haftada uygulamaya calis dedi. Ayda bi defa degistiricekmisiz programi monotonlasmamak icin.

Şöyle düşün,
onlar senden bin kat üstün olsalar da sen çalışmak zorundasın değil mi?
bizler gecen yıl öyleydik mesela buraya kızlar soru yazardı nadir çıkardı bilmediğimiz
e ne oldu? kazanamadık..

bu kazanma işlerinde en çok nasip rol oynuyor
sen belki çalışmalarından öte yaptığın bir iyilikten dolayı kazanacaksın nereden biliyorsun?
ama çalışmayınca onların seni geçmesi daha kolay olacak böyle de bir şey var.

onların belki 2 3. senesi elbette deneyimliler ve zaten sen onları değil kendini gecmeye calısacaksın olay burada bitiyor.
ki insanların calısmalarını gördükçe daha iyi olmalıyım diye iyice asılman lazım, bırakman değil...
diyeceksin ama öyle motivem düşüyor gördükçe vs hayır düşmeyecek, seni en iyi yönetecek olan yine sensin.
kendi kendini telkin edeceksin. başka yolu yok. yapamıyorum deme yapmak zorundasın bunu biliyorsun. hepimiz zorundayız.

Haklısın gerçekten de motivemin düşmesi başkalarına yarıyor daha fazla çabalamam onlara yetişmem gerek yani daha fazla çalışmam gerek ama ben tam tersini yapıyorum silkelenmem lazım çünkü benim bu sene bu sınavı kazanmam lazım bunun için de yapılması gerekenler belli...

jokercim gerçek bi şey anlatayım sana. geçen yıl bi kızla hem aynı okulda hem dershanede aynı sınıftaydık. kızın okul dersleri ehh idare ederdi. dershanedeki denemelerde de iyi çıkarmazdı. ben ve bi kaç arkadaşım onun önünde olurduk denemelerde. kızı etütlerde hiç görmedim, hocaların yanında hiç görmedim. bu kız 87 aldı. ama atanamamış, şimdi günahını almıyayım ama ya 26 yı açmadı, ya da bize yalan söledi. ama bu kız 87 almamış olsa bile, bu tarz örnekler çok gördüm. çok emek vermeden atanan da var. kendini kpssye adasa da atanamayan da var. yani demek istediğim renginanın dediği gibi nasip bu işler. benim sıra arkadaşım aynı zamanda 30 yaşında evli çocuklu ve işe gidiyodu ve özel ders veriyodu. ama sürekli de dershaneye gidiyodu. her şeyi not alıyodu. çok çalışıyodu. fenciydi atanamadı. sen dershanedekilerin uçmasına hiç takma. nasip kısmet. elinden geleni yapmaya çalış, kimseyi takma. nasibinde varsa olur canım

Evet canim, alismam icin yapmis ama zaman su gibi geciyo yani mecbur aliscam. Bende kendim bi program yaptim aynen dedigin gibi uc ders arti tekrar koydum. Persembe sadece 4 ders koydum. Cuma medcezir var die aksami bos biraktim:-) cumartesi pazara deneme ve tekrar dedim ama emin olamadim. Bi deneyeyim bakalim, bugun cok oyalandim ama yarin uyucam programa insallah.
Benim sabah uyanma sorunum yok aslinda canim ama gun icinde uyumazsam aptal gibi oluyorum:-(

tamam canım böyle bir dene bakalım verımlı olursa bu şekilde gidersin:KK34:
gün içinde uyumak kendini öyle alıştırmış olmandandır ama kuzum
ben de bir ara saat 7 olunca feci uykum geliyordu, uyuyordum uyandığımda sersem gibi oluyordum:KK1:
sonra baktım olmuyor zorladım yüzümü yıkadım falan artık uykum gelmiyor gündüz. ne bıleyım uyuyacagıma calısırım diyorm.
monam bir kere uyumanın kimseye faydası yok demişti de o söz beynimde cok yer etti odur budur az uyumaya calısıyorum
sen de dene olmazsa uyarsa yani sana canım :KK34:

Ay cekirdek zaten baya renk veriyo canim ya, recel yapmisyim bende ayva receli 2-3 cekirdek attim icine kipkirmizi oldu:-)
Program haftalik canim, hocanin yaptigi yani. Ama en az 3 hafta uygula 4. Haftada uygulamaya calis dedi. Ayda bi defa degistiricekmisiz programi monotonlasmamak icin.

hımm bi dene bakalım kuzum bi ay boyunca. baktın gördün olmuyor, uymuyor sana. o zaman tekrar hocanla konuşup üzerinde oynamalar yaparsın. önemli olan güzel bi program olmasından çok uyabileceğin program olması. yoksa bi işe yaramaz.

X