2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Kızlar 1 haftadır sürekli göbeğim kaşınıyor...
Kendimi alamıyorum kaşımaktan.
Aynı sorunu yaşayan var mı..
Bir de son 1 ayda fena çıktı benim göbek =)
Ama kilom gram gram ilerliyor...
2 kilo falan aldım toplamda..
Öyle hoşuma gidiyor ki =)
Göbeğimin çıkması, bakıp bakıp seviniyorum:KK1:

ne güzel göbeğin çıkmış bu benimki de son 2 haftada birden fırladı,
kaşıntıya gelince vucut kuruluğundan ve gerilmeden oluyor kesinlikle nemlendir kilo almasan bile mutlaka nemlendir yoksa çatlar güzelimm

kızlar yaa ben iki hafta önce felan konyada tiroit testi yaptırmıştım tsh değeri 0.53 çıkmış, ben merkezde yaşamıyorum arkadaş dahiliyeye git aşırı düşük dedik zeka ile ilgili problem olabilir bebeğnde dedi. hiç sevmediğim halde yarın için hem doktorumdan hem dahiliyeden randevu aldım inşallah kötü bişey değildir. siz hiç baktırdınız mı sonuçlarınız nedir. bu arada 20 haftalık hamileyim :KK43:

canını sıkma sorun yok korkma, ben normalde hipotroidi hastasıyım yani troidlerim çalışmıyor ve ilaç kullanıyorum ve ben hamilelliğimin başından beri ilaç kullanıyorum aylık kontrollerime gidiyorum endokronoloji dr ilacımın dozunu arttırdı ve tsh ım 0, 29 düştü dr çok düşük değilmi dedim oda , serbest 3 ve 4 diye bir değer var bunların yüksek olmaması daha önemli dedi bende zaman zaman bunu çok takıyorum kafama ama rahat olmak lazım sen yinede dr git danış, bizimle vde paylaş, ama için rahat olsunn

ne güzel göbeğin çıkmış bu benimki de son 2 haftada birden fırladı,
kaşıntıya gelince vucut kuruluğundan ve gerilmeden oluyor kesinlikle nemlendir kilo almasan bile mutlaka nemlendir yoksa çatlar güzelimm

canını sıkma sorun yok korkma, ben normalde hipotroidi hastasıyım yani troidlerim çalışmıyor ve ilaç kullanıyorum ve ben hamilelliğimin başından beri ilaç kullanıyorum aylık kontrollerime gidiyorum endokronoloji dr ilacımın dozunu arttırdı ve tsh ım 0, 29 düştü dr çok düşük değilmi dedim oda , serbest 3 ve 4 diye bir değer var bunların yüksek olmaması daha önemli dedi bende zaman zaman bunu çok takıyorum kafama ama rahat olmak lazım sen yinede dr git danış, bizimle vde paylaş, ama için rahat olsunn

teşekkür ederim canım ya inşallah doktor da rahatlatır içimi, yarın bi gideyim gelir gelmez yazarım burdan . tabi doktor beyimiz zahmet edip de anlatma lüksünde bulunursa

ya ben ikilşi yada 3 lü test istemedim yaptırmadım yani. arkadaşım kadın doğumcunun yanında çalışıyor. doktor söylemiş ona da bilmiyorum ister istemez korkuyor insan :KK43:

sıkma canım boş yere canını daha önceden test sonuçları yanlış yorumlanan arkadaşlarımızda oldu. iyi düşün canım, doktorun öle bir durumda mutlaka tedbirini alırdı

teşekkür ederim canım ya inşallah doktor da rahatlatır içimi, yarın bi gideyim gelir gelmez yazarım burdan . tabi doktor beyimiz zahmet edip de anlatma lüksünde bulunursa

ilk önce çift çizgiyi görmek istiyo insan bi göreyim şu çift çizgiyide rahatlayım artık diyo..
sonra kese,sonra kalp atışı,sonra bebek..
2li,3lü,kız mı erkek mi,ayrıntılı usg derken başka başka endişelere yer veriyoruz..
hep içimizde bi kuşku bi endişe ahhh bizz hamileler bi tadını çıkaramıyoruz şu hamişliğin..

ilk önce çift çizgiyi görmek istiyo insan bi göreyim şu çift çizgiyide rahatlayım artık diyo..
sonra kese,sonra kalp atışı,sonra bebek..
2li,3lü,kız mı erkek mi,ayrıntılı usg derken başka başka endişelere yer veriyoruz..
hep içimizde bi kuşku bi endişe ahhh bizz hamileler bi tadını çıkaramıyoruz şu hamişliğin..

kesinlikle haklısın canım ama annelik duygusu dedikleri bu olsa gerek :)

Hepnıze gunaydınnn guzel hamıslerrr ben bu sabah mınık kusumun kıpırtılaryla uyandım cok guzel ya masslh:KK66:oyuzden cok mutluyum dun aksam bebek gormeye gıttık kızlar 4 kılo dogmus bır kız bebek ama sankı mınıcıktı yaa tutamadım ben:KK66:cok sekerdı yanakları pamuk gbı yumsacıktı off ya bızde ogunlerı gorcekmıyız hemen gelsın nısan ayı ıstıyorum cok ozendım valla

Günaydın herkese,gününüz güzel geçsiin :KK49::KK16:
Bugün herkeste var bir daralma-sıkılma, havalardan mıdır nedir?:107: Tek tek düşününce benim de bir o kadar sorunum çıkar canım, ama daha önce de dediğim gibi bardağın dolu tarafını görüyorum. Örneğin normalde hergün en az 10 kez canım sıkılırdı hala işsizim diye; ama bugünlerde iyi ki olmamış hamileyken zor olurdu şimdi laboratuar deney vs. diyorum. Maddi sıkıntılar az ya da çok herkesin evinde var, umarım tez vakitte çözümlenir sizin sıkıntılarınız da. İzolasyon için de, en azından hamileliğinin erken döneminde önlem alma girişimi içindesin. Birkaç haftaya hallolur inşallah sıkma canını.

Eşimle ben de ancak hafta sonları çıkabiliyoruz, o da çok yoğun çalışıyor. Eve gelince de genelde ya makale tartışıyoruz ya da sınav-ders konuşuluyor. Ama ona deli gibi aşık olduğumdan çok da önemli değil, onunla geçireyim de ne yaptığımızın bir önemi yok modundayım:KK9: Dün doğum günüydü mesela, geç geldi çıkamadık dışarı. Pasta kestik. Düşünceli aşkım sırf ben seviyorum diye çikolatalı pasta almış halbuki kendisi muzlu sever. Gel gör ki pastanın tadı çok kötüydü. Stres yapmak yerine, "amma da kötü pasta değil mi bu yaşımıza geldik böyle kötü pasta yemedik" diye dalga geçip güldük yine de:21:

maşallah maşallah,okurken bayıldım,içim açıldı eşinle sana,senin için pasta alması ne kadar güzel bişey,sevgi olunca cidden nasıl zaman geçirdiğinin önemi olmuyo,ben de hiçbişey yapmadan geçirdiğimiz zamanları da çok seviyorum..Aşkınız daim olsun,bebişinizle katlansın,nice doğum günleri,nice özel olmayan günleri de beraber geçirin sağlıkla:nazar::nazar::nazar::KK16:

çok sevdiğim,zamanında yaşam koçumun öğrettiği lafı tekrarlamak istiyorum,pasta örneğin gibi;

BAKIŞ AÇINI DEĞİŞTİR HAYATIN DEĞİŞSİN :KK52:

canım ben bayadır öyle kaşınıyodum,doktor muayenede farketti,göbeğimin alt kısmı çatlamış bile,meğer ondanmış kaşıntı.
Benim göbüş çok büyüdü,en altı görmemiştim,o kadar incelemediğim için.Şimdi aktardan hamile çatlak yağı aldım.Arkadaş da lierac kullanmış,bitirememiş,dibindeydi,onu da sürüyorum,ona çok iyi dediler,onu almayı düşünüyorum.

Bir de emzirirken göğüsler yara olduğu için şimdiden göğüs kremine başla dediler,Lansinoh Lanolin göğüs ucu kremi adı.Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi.aklınızda olsun.sonra çok eziyet oluyomuş.:KK16:

kızlar yaa ben iki hafta önce felan konyada tiroit testi yaptırmıştım tsh değeri 0.53 çıkmış, ben merkezde yaşamıyorum arkadaş dahiliyeye git aşırı düşük dedik zeka ile ilgili problem olabilir bebeğnde dedi. hiç sevmedğim halde yarın için hem doktorumdan hem dahiliyeden randevu aldım inşallah kötü bişey değildir. siz hiç baktırdınız mı sonuçlarınız nedir. bu arada 20 haftalık hamileyim :KK43:

bende de o değerin hamilelerde 2,5 olması gerektiğini söylediler,hamilelik boyunca kullanmam için tiroid ilacına başlattılar,benim ki ilk yapılan testlerde çıktı,zekasını etkiler dei doktor,gelişimini bozarmış.Seni de başlatırlar eminim.Hergün içiceksin geçicek merak etme.kilo durumunu da etkiler hem tiroid,ilaç düzeltiyo..:KK16:

badem yağı tüğlenme yapıyo tatlım..
ben bübchen bebe yağı aldım gece yatmadan önce ondan sürüyorum çok şükür şimdiye kadar bi çatlak olmadı maşallah göbüşüme :nazar::nazar:

bana 2.hamileleğinde olan biri badem yağı tüylenme yapıyo ama sonra geçiyo merak etme demişti:KK16:

Son düzenleme:
Hepnıze gunaydınnn guzel hamıslerrr ben bu sabah mınık kusumun kıpırtılaryla uyandım cok guzel ya masslh:KK66:oyuzden cok mutluyum dun aksam bebek gormeye gıttık kızlar 4 kılo dogmus bır kız bebek ama sankı mınıcıktı yaa tutamadım ben:KK66:cok sekerdı yanakları pamuk gbı yumsacıktı off ya bızde ogunlerı gorcekmıyız hemen gelsın nısan ayı ıstıyorum cok ozendım valla

Günaydın canım..ne kadar güzel maşallah size..
Ben henüz o kadar fazla bişey hissedemiyorum..bizde bi problem var sanırım :KK43:((

2014 yılı nisan ayının en değerli, en güzel, en iyi kalpli anneleri günaydın hayırlı sabahlar bebişlerimiz ve eşlerimizle birlikte iyi günler geçirmek dileğiyle.

bu rrada kızlar sızede oluyomu bılmıyorum benım olusum 2 3 gundur pek hareket etmıyo yaa bır ıkı kımıltıyo tekmesıde yok merak etmıyo degılm acaba gırıp olmam mı cok etkıledı bebeısı:KK50::KK50:

bende de 3 gün öyle oldu canım bende korktum ama bekle biraz bak benimki bugün ufakta olsa tekmeler yağdırıyor maşallah:nazar:

Günaydın güzeller:KK16:

Benim de 1 haftadır öyle canım. Bol bol nemlendiriyorum, mümkün mertebe geniş kıyafetler giymeye çalışıyorum. Krem rahatlatıyor şimdilik, görünürde çatlak yok ama bakalım:107:

kızlar yaa ben iki hafta önce felan konyada tiroit testi yaptırmıştım tsh değeri 0.53 çıkmış, ben merkezde yaşamıyorum arkadaş dahiliyeye git aşırı düşük dedik zeka ile ilgili problem olabilir bebeğnde dedi. hiç sevmedğim halde yarın için hem doktorumdan hem dahiliyeden randevu aldım inşallah kötü bişey değildir. siz hiç baktırdınız mı sonuçlarınız nedir. bu arada 20 haftalık hamileyim :KK43:

TSH değeri tek başına değerlendirilmez canım, serbest T3-T4 değerleri ile birlikte bakılması lazım. Bugün tahlil sonuçlarını doktorun yorumlar, bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. İyotlu tuz tüket bu arada:107:

Günaydın herkese,gününüz güzel geçsiin :KK49::KK16:

maşallah maşallah,okurken bayıldım,içim açıldı eşinle sana,senin için pasta alması ne kadar güzel bişey,sevgi olunca cidden nasıl zaman geçirdiğinin önemi olmuyo,ben de hiçbişey yapmadan geçirdiğimiz zamanları da çok seviyorum..Aşkınız daim olsun,bebişinizle katlansın,nice doğum günleri,nice özel olmayan günleri de beraber geçirin sağlıkla:nazar::nazar::nazar::KK16:

çok sevdiğim,zamanında yaşam koçumun öğrettiği lafı tekrarlamak istiyorum,pasta örneğin gibi;

BAKIŞ AÇINI DEĞİŞTİR HAYATIN DEĞİŞSİN :KK52:

Çok teşekkürler güzel dileklerin için, hepimizin yuvası mutluluk&huzur içinde olsun:107:

Kızlar günaydın,
yarın detaylı ultrasonum var çok heyecanlıyım tabi biraz da korku var içimde, umarım bebeğim sağlıklıdır.. zaman resmen geçmedi bu hafta ya:KK43:

X