Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sagol celencim sanirim dr bilir herhalde ama ben yinede sorup ögrenmeyi tercih ettim olmazsa yarin dr a sorarim nereye göndereceksiniz diye yavrunu allah bagislasin(AMA TESLERDEN HANGISINI ISTEMELIYIM BÖYLE BI HAKKIM VARSA )özellikle bunu ögrenmem iyi olurdu

selam bayanlar bende kan pıhtılaşması hastalığını yaşanyanlardanım 3 düşüğüm 2 kürtajım oldu 4 senelik evliliğim boyunca ancak ben bu iğne ve aspirinleri kullansamda bana tesiri olmadı yine bebeğim canlanmadı doktorum ellerini aç dua et dedi bana şimdide stresten sanırım hamile kalamıyorum en son kürtajın ardından tam7ay geçti bende hala tık yok çok üzülüyorum benim gibi olupta en sonunda bebeğini kucağına alabilmiş şanslı arkadaşlar ne olur beni bu konuda bilgilendirin inanınki bütün ümitlerimi yitirmek üzereyim çok yoruldum allahım düşmanıma bile evlat aratmasın o tertemiz süt kokusunu derin derin içime çekmek için nelerimi vermezdim cevaplar için şimdiden teşşekkürler

Merhaba canım , ikinci şeker yüklemen aklımdaydı , naaptın diye yazmayı düşünüyordum..İyi çıkmasına çok sevindim..Ben de dün tetanos aşısı oldum , bi sorun yaşamadım çok şükür , ama sabahtan beri acayip halsizlik var , aşının etkisi olabilir mi diye düşünüyorum..Hemşire ateş yapmasın diye soğuğa yakın ılık duş al demişti , gerçekten de iyi geldi , ateşim çıkmadı çok şükür ..Benden sonra yaptıracak arkadaşlar hiç korkmayın , hiç acımıyor , gelip geçiyor ..

Canım , ayrıntılıya girdim..Kan akımına da baktı doktorum..Herşey yolunda dedi çok şükür...:nazar: Sırada şeker yüklemesi var , 3 hafta sonra yaptırıcam , inşallah benimki de iyi çıkar...Benim de kilo alımım hızlandı canım , 6. aydan itibaren normalmiş ama çok enteresan gerçekten , ben de abur cubur yemediğim halde hızla kilo alıyorum.. Hayırlısı napalım ...

Böyle işte canım , kızımdan sevimli oğluna sevgiler...Benden de sana...Allaha emanet olun canım...

canım, ne güzel haberler vermişsin.. çok sevindim.. maaşallah güzel prensesimize...

arkadaşlar selam bebeğimin cinsiyetini öğrendim doktor büyük ihtimal kız dedi bi prensesim olacak işallah allahım sağsalim hayırlısıyla kucağımıza almayı hepimize nasip etsin bakalım test sonuçları nasıl çıkacak bendende 3 lü test istediler birazdan sonuçları almaya gidicem hayırlısı olur işallah
kahve lokumcum listeye prensesimide eklermisin canım hepiniz allaha emanet olun

ravza, canım gözün aydın.. büyük bir zevkle ekleyeceğim listeye prensesimizi... inş hep böyle güzel haberler verirsin..

selam bayanlar bende kan pıhtılaşması hastalığını yaşanyanlardanım 3 düşüğüm 2 kürtajım oldu 4 senelik evliliğim boyunca ancak ben bu iğne ve aspirinleri kullansamda bana tesiri olmadı yine bebeğim canlanmadı doktorum ellerini aç dua et dedi bana şimdide stresten sanırım hamile kalamıyorum en son kürtajın ardından tam7ay geçti bende hala tık yok çok üzülüyorum benim gibi olupta en sonunda bebeğini kucağına alabilmiş şanslı arkadaşlar ne olur beni bu konuda bilgilendirin inanınki bütün ümitlerimi yitirmek üzereyim çok yoruldum allahım düşmanıma bile evlat aratmasın o tertemiz süt kokusunu derin derin içime çekmek için nelerimi vermezdim cevaplar için şimdiden teşşekkürler

canım, kayıplarına çok üzüldüm...ama moral bozmak yok... önceki sayfaları oku lütfen.. burda güzel örnekler var... geçmiş olsun..inş en kısa zamanda sen de güzel haberler verirsin burda...

Haklısın celencim , ben normalde adet dönemlerimde de çok su toplarım , şişerim , kilom 1-2 kilo farkeder , adet döneminden sonra inince de zayıflamışsın derler..Demek ki su toplayan bi vücudum var , tespitin doğru..İnanır mısın tartı her gün 100-200 gr farkediyor delikafadulden , Eğer bunlar yağ olarak depolanıyorsa yandım ben.. mafoldumbenTavsiyelerine uyacağım canım ..Çok öpüyorum sizi...

arkadaşlar, bir taraftan taşınacağımız evi temizletiyorum, bir yandan kolileme yapıyorum..çay molası verir vermez nete bakıveriyim dedim.. iyi ki de bakmışım... papatya ve ravzanın güzel haberleriyle bütün yorgunluğum geçti... darısı bekleyen herkese inş...

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 22 temmuz)
(celen35)........ cemre...........9 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........7 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)

(lal82)..............ege..............3aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)

(diğer tatlı bebişlerimizin isimleri hatırlayamadım, özür dilerim, yardımcı olur musunuz?)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):

gelgit.....................37 haftalık (erkek) (27 temmuzda geliyor bebişimiz...)
nazlı03.................. 37 haftalık (erkek-- 5 ağustosta geliyor bebişimiz inş.. )
29 selvihan.............35 haftalık (kız)

seybay...................31 haftalık (hemi de 3üz, 2 erkek 1 kız)
sido ......................31 haftalık (erkek)
eserizmir................30 haftalık (*?)
meryemmeryem......29 haftalık (erkek)
çiçeklara.................28 haftalık (kız)
funda1980...............26 haftalık (erkek)
bkale......................26 haftalık (kız)
papatyasüreyya.......21 haftalık (kız)
smmm06................18 haftalık (erkek)

ravza1818...............16 haftalık (kız)
ftgg7779 ..................8 haftalık
fransiyum.................7 haftalık
nilüfersahh................6 haftalık

maaşallah listemize.. bebişlerimize..:nazar:

Ravzacım çok sevindim canım , tebrik ederim.. Allah hep yüzünü güldürsün...

Bebek hareketlerini hissedemediğin için endişelenme, ben 18 de ara sıra hafif hafif hissettim , pek hissetmedim .Tam anlayamıyorsun sanki..19. haftadan itibaren hissetmeye başladım ..Sen hareket halindeyken hissedemiyorsun , bişeyler yiyip uzandığında hissediyorsun ..Hiç evham yapma , 21. , 22. haftaya kadar tam hissedilememesi normalmiş..Aslında hareket ediyorlar , ama daha çok minikler , kasları yeterince güçlenmedi , güçlendikçe daha bariz hissedebilicez ..

İki hafta sonra tetanos aşısı yaptırıcaksın unutma...( Vayy be tam tecrübeli hamile oldum ben de , bugünlerime şükür...) Öpüyorum canım...

arkadaşlar, bir taraftan taşınacağımız evi temizletiyorum, bir yandan kolileme yapıyorum..çay molası verir vermez nete bakıveriyim dedim.. iyi ki de bakmışım... papatya ve ravzanın güzel haberleriyle bütün yorgunluğum geçti... darısı bekleyen herkese inş...

Canım kahvelokumcum , bu aralar çok yoruldun sen .. Haftasonu da misafirin vardı...Allah yardımcın olsun canım ..Çalışmalar aksadı mı yoksa bu ay ? Bakarsın üstüne durmadığımız için bu ay olur , inşallah canım süper olur , havalara uçucam..Baksana canım bi de adak adasana ..Ben çok adak yaparım her konuda , uğuruna da inanıyorum..Üniversiteden beri , " şu dersten geçersem , okulu bitirirsem , kardeşim askerden dönünce , hamile kalırsam , ilk üç ayı atlatırsam , bebeğime kavuşursam " filan diye diye bende hiç adak bitmez...:asigim:Annemler çok takılır bana ...Ama uğurlu da geliyor ..

İyi dileklerin için teşekkür ederim , sana kolaylıklar diliyorum canım..Yeni evin uğur getirir inşallah ..Öpüyorum kocaman...a.s.

valla moral bozmak yok demişsiniz ya nerdeeee o günler benim durumumda olupta moral bozmamak mümkün değil karı koca çökmüş durumdayız tam anlamıyla ayrıca ben eşimin ailesiyle alt lı üstlü yaşıyorum tabi ki torun sevmek isteyen bi ailesi var şimdi hak larını yemek istemem bu konuda gayet anlayışlı davranıyolar bana karşı ama ister istemez bazen beni çok üzdükleri de oluyo yaa bazen düşünüyorumda ben ne yaptım bukadar acı çekecek kime bir kusurum yanlışım oldu düşünüyorum ama ir türlü bulamıyorum beni anladığınız ve cevapladığınız için teşekkürler arkadaşlar

selam bayanlar bende kan pıhtılaşması hastalığını yaşanyanlardanım 3 düşüğüm 2 kürtajım oldu 4 senelik evliliğim boyunca ancak ben bu iğne ve aspirinleri kullansamda bana tesiri olmadı ..........

canım belki yanlış bir tedavi uygulanmıştır,bu kadar kolay umutsuz olma bence

en önemlisi sen genetik testini yaptırdın mı canım?içinde bulunduğun durumun adı ne?

hangi iğneyi ve kaçlık olanı kullandın(kilona göre veriliyor çünkü)

bu sorular çok önemli canım..............

Ravzacım çok sevindim canım , tebrik ederim.. Allah hep yüzünü güldürsün...

Bebek hareketlerini hissedemediğin için endişelenme, ben 18 de ara sıra hafif hafif hissettim , pek hissetmedim .Tam anlayamıyorsun sanki..19. haftadan itibaren hissetmeye başladım ..Sen hareket halindeyken hissedemiyorsun , bişeyler yiyip uzandığında hissediyorsun ..Hiç evham yapma , 21. , 22. haftaya kadar tam hissedilememesi normalmiş..Aslında hareket ediyorlar , ama daha çok minikler , kasları yeterince güçlenmedi , güçlendikçe daha bariz hissedebilicez ..

İki hafta sonra tetanos aşısı yaptırıcaksın unutma...( Vayy be tam tecrübeli hamile oldum ben de , bugünlerime şükür...) Öpüyorum canım...

papatyacım çok teşekkür ederim canım
çevremdekiler bana sürekli bebeğin hareketlerini hisetmiyormusun diye sorunca acaba bendemi bi sorun var da hisetmiyorum dedim ama yazdıkların içimi çok rahatlattı canım saolasın aşıya gelince oda aklımda canım sen ve bebişin allaha emanet olun

sagol celencim sanirim dr bilir herhalde ama ben yinede sorup ögrenmeyi tercih ettim olmazsa yarin dr a sorarim nereye göndereceksiniz diye yavrunu allah bagislasin(AMA TESLERDEN HANGISINI ISTEMELIYIM BÖYLE BI HAKKIM VARSA )özellikle bunu ögrenmem iyi olurdu
Canım ben , hasta dosyamı aldım geldim..Tıp fakültesi hastanesinde yaptırmıştım ben Hacettepede ..Torombofoli tetkikleri diye biliyorum testlerin adın...Hematoloji ünitesi Moleküler tetkikler yazıyor başında...İstenen testler : Faktör 5 , Faktör 5 leiden , Protrombin mutasyonu, MTHFR mutasyonu , PAI-1 Gen mutasyonu , Lupus antikoagulanı , APTT , Protrombin zamanı , Thrombin zamanı , Fibrinojen , Protein C aktivitesi , Active Protein C rezistansı , Free Protein S ( lİA tEST ) Antikardiyolipin , ıgm , Antikardiyolipin ıgG , Antifosfolipid , Antinükleer Antikor ....

B i fikir vermiştir , doktoruna gittiğinde yardımcı olur umarım canım...

selam bayanlar bende kan pıhtılaşması hastalığını yaşanyanlardanım 3 düşüğüm 2 kürtajım oldu 4 senelik evliliğim boyunca ancak ben bu iğne ve aspirinleri kullansamda bana tesiri olmadı ..........

canım belki yanlış bir tedavi uygulanmıştır,bu kadar kolay umutsuz olma bence

en önemlisi sen genetik testini yaptırdın mı canım?içinde bulunduğun durumun adı ne?

hangi iğneyi ve kaçlık olanı kullandın(kilona göre veriliyor çünkü)

bu sorular çok önemli canım..............
[/Qkocaeli ünv.de oldu bütün genetik tahlillerim kromozom tahlilim bile yapıldı sadece kan pıhtılaması varmış clenax iğne4 binlikm iydi tam hatırlamıyorum bide coraspin kullandım bi faydası olmadı hiç kilo filan bahsetmedi doktorumuz hatta bana dediki çok kullanmıcaz bu iğneyi canlandıktan sonra bırakadabiliriz dedi bilemiyorum nasıl olcak diğer gebelik ama şuanda hamilede kalamıyoum zaten ende kocaelidensin diymi senin doktorun kim öğrenebilirmiyim sakıncası yoksa senin için

kizlar merehba
8hafta 4 gunluk gebeyim daha once de yazmistim
bundan once 3 dusugum vardi ama nedenini bulamamistik simid homozigot oldugum biliniyor bugune kadar 0.4luk fraxiparine kullaniyordum \ama bugun cok az lekelenmem oldugu icin dr igneyi kestirdi
belim cok agriyor

benim durumumu yasayan var mi ne olur akil verin
moralimi bozmak istemiyorum ama... bir aci daha vermesin rabbim
lutfen birseyler yazin cevap yazin

ıyi akşamlar herkese...
Bi zamandır giremedim siteye maalesef..
Geçen hafta pazartesi kanamam oldu, ama lekelenme falan değil bildiğiniz adet olur gibi kanama oldu.
Apar topar doktoruma gittik, allah biliyor ya ben kesin düşük yaptığımı sandım.
Ama bir mucize oldu kızlar, düşük yapıyorum diye gittiğim doktorda ilk kalp atışlarını duyduk meleğimin.
Doktor bebek sağlıklı, ama düşük tehdidi var, rahimde kanama noktası var dedi. Yüzde elli yaşar yüzde elli gider dedi.
10 gün rapor yazdı ve tuvalet ihtiyacı haricinde kalkmayacaksın sürekli yatacaksın dedi.
Ve bugün tam 10. gündü yeniden kontrole gittik.
Allaha şükürler olsun bebeğimin ilk hareketini gördük, kolunu oynattı. Şu an 9 haftalık olmuş. Doktorum bebeğin gelişimi çok iyi ama risk devam ediyor. Hala kanama eşiği var dedi.
15 gün daha rapor yazdı, allahtan bu 15 gün evdeyim yorulmam iş yapmam yasak ama en azından kısa aralıklarla da olsa oturmama izin var.
Beni merak eden olduysa diye haberdar etmek istedim sizleri.
ınşallah bu 15 günün sonund aartık herşey normale döner, ve umarım hamileliğim boyunca böyle yatmak zorunda kalmam.
Geçmişi okumaya fırsatım yok kızlar, dilerim ki hepiniz iysinizdir.

selam kızlar benimde iki düşüğüm var ve forumda okuyorum hamile kalanlar hep düşük tehlikesi oluyo... bu rahatsızlık hamileyken sürekli yatmamızı mı gerektiyoo....
ve izmitligül bana drum hamile kalınca bu iğneler yeterli gelir dedi bu iğneyle başka düşük yapan varmı arkadaşlar....

Bebişlerimiz : (Güncelleme tarihi: 21 temmuz)
(celen35)........ cemre...........9 aylık (maaşallah)
(şen).............. pelinsu..........7 aylık (maaşallah)
(yaren76).........ecesu ......... 7 aylık (maaşallah)

(lal82)..............ege..............3aylık (17nisan dogumlu) (maaşallah)

(diğer tatlı bebişlerimizin isimleri hatırlayamadım, özür dilerim, yardımcı olur musunuz?)

annesinin sıcak güvenli göbeğinde hayata merhaba demeyi bekleyen bebeklerimiz ( heyecanla bekliyoruz onları):

gelgit.....................37 haftalık (erkek) (27 temmuzda geliyor bebişimiz...)
nazlı03.................. 37 haftalık (erkek-- 5 ağustosta geliyor bebişimiz inş.. )
29 selvihan.............35 haftalık (kız)

seybay...................31 haftalık (hemi de 3üz, 2 erkek 1 kız)
sido ......................31 haftalık (erkek)
eserizmir................30 haftalık (*?)
meryemmeryem......29 haftalık (erkek)
çiçeklara.................28 haftalık (kız)
funda1980...............26 haftalık (erkek)
bkale......................26 haftalık (kız)
papatyasüreyya.......21 haftalık (kız)
smmm06................18 haftalık (erkek)

ravza1818...............16 haftalık (kız)
ftgg7779 ..................8 haftalık
fransiyum.................7 haftalık
nilüfersahh................6 haftalık
Dinamiss..................9 haftalık

Zorluklarla da olsa 9 haftaya geldik, ben de bugün siteye girebilince kendimi ekledim kahvelokumcum:)

X