adetten hemen sonra hamile kalinirsa dogacak cocuk erkek olur

Bazı yorumlar yukardaki hadise bağlanarak yapılmış ama o hadisin sıhhat derecesini ve nerden alıntılandığını bilmiyorum .Rabbim neyi nasip ederse onu yaşıyoruz,onu görüyoruz.Alnımıza ne yazılmışsa o olur.Bunlar bence insanların kendini avutmasından başka bir şey değil,sonuçta oğlu olan kız istiyor kızı olan oğlu olsun istiyor.Ama bence kul buna müdahale edemiyor,edemez ve etmemeli de.Allah hayırlı,sağlıklı evlatlar versin... Sevgiler.....opuyorumnanaktan

bilmiyorumkismile
Resulullah buyuruyor:

"Nutfenin (rahme düşmesinden sonra) kırkiki gece geçti mi, Allah ona bir melek gönderir (ve onun vasıtasıyla) nutfeyi şekillendirir; işitmesini, görmesini, derisini, etini, kemiğini yaratır. Sonra melek sorar:

"Ey Rabbim! Bu erkek mi, dişi mi?" Rabbin dilediğini hükmeder, melek de yazar."

"Erkeğin suyu beyazdır. Kadının suyu ise sarıdır. İkisi birleşir ve erkeğin menisi kadının menisine üstün gelirse Allah'ın izniyle çocuk erkek olur. Kadının menisi erkeğin menisine üstün gelirse çocuk Allah'ın izniyle kız olur" .

Salih bir kimse, yatağa girince; önce İhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu olur.

Hadis-i şerifte,

"Hanımı hâmile iken, elini onun karnına koyup, "Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yûled, yâ Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselâmın hürmetine, Muhammed koydum" derse, bu çocuk erkek olur." buyuruldu.

Kadın, hayızdan temizlendikten sonra beş gün içinde hâmile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur.

Erkek Çocuk İstiyenin Duası Erkek çocuk isteyen kişi, cinsi münasebetten önce besmele çekip, üç defa ihlas süresini okuduktan sonra:

"Allahümmec'alnâ min ledünke zürriyetten min tayyibaten mütiy'aten, Allahümme in terzukni min hazihil vak'ati veleden üsemmiyhi Muhammeden"

başka bir topikte de yazmıştım adetten hemen sonra tek ilişkiyle hamile kaldım ben ve oğlum oldu

slm kizlar ben suan 10 haftalik hamileyim yumurtlama gunumu takip ederek ve yumurtlama gunumde tek bi iliskiyle hamile kaldim sonra hic iliski olmadi.bakalimm benim bebegimin cinsiyetii ne olacakk..bekleyip gorecez sizede yazarimm ogrendigimde

slm kizlar ben suan 10 haftalik hamileyim yumurtlama gunumu takip ederek ve yumurtlama gunumde tek bi iliskiyle hamile kaldim sonra hic iliski olmadi.bakalimm benim bebegimin cinsiyetii ne olacakk..bekleyip gorecez sizede yazarimm ogrendigimde

merakla bekliyoruz canım

takipteyim :hulya::CüvCüv:

bende sabirsizlikla ogrenecegim gunu bekliyorumm ogrendigimde mutlaka yazicam ama daha erken bi arkadasimda hamile ona doktoru erkek demis 12. haftasinda suan oda yumurtlama oldugu gunu doktora gitmisti doktor ona bugun yumurtlama gunun iliskide bulunabilirsin demis ve suan oglu olucakk bakalim hayirlisi saglikli olsunda benim daha 10.haftam 12.haftamda doktora gidicem belki biseyler soylerr

kızlar ben de hamileyim ama nezaman hamile kaldığımı ve ne olacağını nasıl bileceğim yumurtlama zamanım gelmedende ilişki oldu ondan sonrada nasıl bileceğim anlamdım kafamçokkarıştı

bende sabirsizlikla ogrenecegim gunu bekliyorumm ogrendigimde mutlaka yazicam ama daha erken bi arkadasimda hamile ona doktoru erkek demis 12. haftasinda suan oda yumurtlama oldugu gunu doktora gitmisti doktor ona bugun yumurtlama gunun iliskide bulunabilirsin demis ve suan oglu olucakk bakalim hayirlisi saglikli olsunda benim daha 10.haftam 12.haftamda doktora gidicem belki biseyler soylerr[/QUOhamile kalırsam benim de öyle olacak durumum...
sonucu ben de merak ediyorum...

Cok ilginc, kardesimin son sati 1 ekim 7 ekim de korunmasiz tek iliski, ardindan korunmuslar. ve bugun %99.9 erkek demis doktor .. adet dongusu 27 gun, 6 gun suruyor ortalama. Hadisin dedigi gibi. Nerde kaldi y kromozomu tasiyan sperm bir gun yasar..?

Son düzenleme:
ben bu konuyu hiç anlamadım adetten hemen sonra yumurtlama baslamıyor ben 16.gün yumurtladım test kullandıgım için cok eminim suanda hamileyim yani o gün hamile kalmısımdır tıbben çünkü 8.günden beri test yapıyordum baska sekli mümkün değil

canım bazen çift yumurta oluşuyo.ilk oluşanı adetle atarken ikinci adetin bitiminde çatlıyo.eğer adetin bitiminde olursa ilk ilişki tam yumurtlama zamanı olduğu için erkek bebek olabiliyo.yanlış yazmadıysam...okuduğum yerlerde bu şekil yazıyodu

hatta bazı kadınların yumurtası erken oluşup erken çatlıyabiliyomuş..oda adet bitimine denk gelebiliyomuş

slm kizlar bugun doktordayim ve kesin olmasada bebegim erkek bidahaki kontrolde kesin olur dedi ama suan erkek gozukuyor dedi doktorum...daha once yazmistim yumurtlama takibi yaparak ve tek iliskide hamile kalmistimm iyi aksamlar

adet bıtımınden sonrakı ılk hafta hamıle kaldım ve oğlum olucak allah nasıp ederse,hiç haberım yoktu ama bu sekılde olucagından kızım olsun çok ıstemştım çin :kedi: takvimine göre hamıle kalayım diye düşünmüştüm ama nasıp yıne oğlum olması imiş,

bende sabirsizlikla ogrenecegim gunu bekliyorumm ogrendigimde mutlaka yazicam ama daha erken bi arkadasimda hamile ona doktoru erkek demis 12. haftasinda suan oda yumurtlama oldugu gunu doktora gitmisti doktor ona bugun yumurtlama gunun iliskide bulunabilirsin demis ve suan oglu olucakk bakalim hayirlisi saglikli olsunda benim daha 10.haftam 12.haftamda doktora gidicem belki biseyler soylerr

yumurtlama olduğu gün doktora gitmiş demişsin, yumurtalayacağı günü nereden bilmiş, o gün özellikle mi doktora gitmiş,yumurtlama günüm mü diye? ben oğlum olsun diye doktora yumurtlama günümü takip ettirsem, doktor bi git başımdan yaa bir sürü işim var senin yumurtlamanla mı uğraşcam derse?? ya da bana gülerseee, aptal durumuna düşmek istemem yaaaa..

ben bu konuyu hiç anlamadım adetten hemen sonra yumurtlama baslamıyor ben 16.gün yumurtladım test kullandıgım için cok eminim suanda hamileyim yani o gün hamile kalmısımdır tıbben çünkü 8.günden beri test yapıyordum baska sekli mümkün değil

o kullandığın test nasıl bişey? biraz açar mısın?

canım bazen çift yumurta oluşuyo.ilk oluşanı adetle atarken ikinci adetin bitiminde çatlıyo.eğer adetin bitiminde olursa ilk ilişki tam yumurtlama zamanı olduğu için erkek bebek olabiliyo.yanlış yazmadıysam...okuduğum yerlerde bu şekil yazıyodu

maşallah doktor gibisin haa, sen oğlanı tutturmaya kararlısınkaydirigubbakcemile3
slm kizlar bugun doktordayim ve kesin olmasada bebegim erkek bidahaki kontrolde kesin olur dedi ama suan erkek gozukuyor dedi doktorum...daha once yazmistim yumurtlama takibi yaparak ve tek iliskide hamile kalmistimm iyi aksamlar

tebrik ederim, oğlun olmasını istiyordun sanırım, darısı başımaopuyorumnanaktan

bu arada ben de hamile kalmadan önce cinsiyet farketmediği için cinsiyeti tutturmayı değil, bebeği tutturmayı araştırmıştımkaydirigubbakcemile3 bu nedenle yaptığım araştırmalar sonucu, adetten sonra 11-14. günlerde yapılan ilişkide bebek olma ihtimali yüksek olduğunu öğrenmiştim

ve ben 11. gün çalışmaya başlamıştım.kızım oldu. Dünya güzeli bir görseniz.. darısıb tüm isteyenlerin başına..

2. bebeğimin de cinsiyeti farketmez,, kız da olabilir erkek te, ama farklılık olsun diye erkek istiyprum, yoksa 1. si erkek olsaydı 2. sini kız isterdim.

nasip Allah neyi uygun görürse.

ay aman saglikli olsunda cinsiyeti farketmez opuyorumnanaktan

benimde 7 subat adetimin ilk günüü 14 subat iliskiye girdik..allahim kismet etsin bu aya insllah banada sizler gibi hamile kalmayihihoyyyt

X