bebeğim olsun istiyorum ama....

minik kelebek

evli,mutlu,çocuklu:)
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
1.169
3
slm kızlar,ben 1 senelik evliyim.2 aydır bebiş istiyoruz.bu arada ben 8 aydır filan iş bakıyorum ama hiç bi yerden cvp gelmediği için umutlarım tükendi.bebeğim olsun çok istiyodum,eşimde isteyince çalışmalara başladık.ama 3 gün önce eşim çalışmam gerektiğini,hamile kalınca beni kimsenin işe almayacağını bu yüzden bebek işni ertelememiz gerektiğini söyledi.yetişemiyorum artık dedi.ee biz niye 2 aydır uğraşıyoruz o zaman,ben kendimi çok hazırlamıştım dedim.o biliyomuş bu 2 ayda bebeğimizin olmayacağını.yaa böyle bişe varmı kafam öyle karışık ki.çünkü bebeğimin olmasını çoooook istiyodum.hatta bu ay yumurtlama takibi yaparak ilişkiye girdik.ve adetime 3 gün var.kasıklarım ara ara çok ağrıyo.hamileysem eğer istenmeyen bebek olacak sanırım.çok mutsuzum kızlar,lütfen bana bi akıl verin.şimdi ben bu kadar hazırlamışken kendimi vazmıgeçeyim bebeğimden.eğer hamileysem,eşime bu haberi vermek için sürpriz planları yaparken olanlara bakın.yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar...

Canım ne desem bilmiyorumki...Bence eşinle tekrar konuşmalısın...Eger gebeysen ona bunun güzel yanlarını anlatmalısın hem gebe olupta çalışan bir sürü kadın var..
Gebelik hastalık değilki!! Son ayına kadar çalışabilirsin canım...Eger hamileysen şuan sakın ama sakın bebeğine kıyma böyle basit bir olay için..Bebek hasratiyle yanan o kadar çok Kadın varki..
Allah yarımcın olsun canım..

Canım hakkında hayırlısı olsun.Hayat şartları çok zor eşinde mutlaka bi bebeği olsun istiyodur ama bi yandanda ya bakamazsam ya ona iyi bi hayat veremezsem diye korkuyordur.Erkeklerin çoğu maddi sebeplerden dolayı bebek istemiyoruz diyolar bence.Ama hamileysen sakın bebeğine kıyma derim.

Canım ne desem bilmiyorumki...Bence eşinle tekrar konuşmalısın...Eger gebeysen ona bunun güzel yanlarını anlatmalısın hem gebe olupta çalışan bir sürü kadın var..
Gebelik hastalık değilki!! Son ayına kadar çalışabilirsin canım...Eger hamileysen şuan sakın ama sakın bebeğine kıyma böyle basit bir olay için..Bebek hasratiyle yanan o kadar çok Kadın varki..
Allah yarımcın olsun canım..

barzey çok teşekkür ederim cvbın için.eşime hamile olsamda çalışabilirim dedim ama kimse beni işe almazmış.demekki bebek istemiyo şuan beni bu üzdü zaten,hem 2 aydır deniyoruz hemde çok istekli görünüyodu o da.ama ne oldu anlamadım birdenbire istemiyorum şuan dedi.aklım karıştı.ya hamileysem diyorum şuan.ama biliyomusun onun istememesine rağmen inşallah hamileyimdir diye dua ediyorum.yanlışmı düşünüyorum bilemiyorum.allaha dua ediyorum sadece hayırlı zamansa bebeğim olsun diye.şuan yapabileceğim tek şey bu.bu arada iş bakmaya başladım bile.

canım hakkında hayırlısı önce
2,5 senedir bebek hasretiyle yanıp kavrulan biri olarak beklemeni tavsiye ederim. eğer bu ay hamileysen eşinin de durumu anlayacağını düşünüyorum. eğer değilsen de durumu enine boyuna konuşmanız gerekiyor

hamişsen eşinde ne kaar tesine düşünsede sevinecek kabullenecektir ama hamiş değilse tek taraflı çaba yetmiyor bebiş için heleki senin durumunda stres altında zaten olmaz hakkında hayırlısı neyse ol olsun tatlım:KK66:

Bakalim Adetin Geçsin Hamile Olduğunu öğren O Zaman Eşinle Konuşursun...eğer Hamile Değilsen Biraz Zaman Geçsin Kendinizi Toparlayin ...

sağolun kızlar,iyiki varsınız.içim rahat şuan.adet tarihime 2 gün var,hayırlısı olsun diye dua ediyorum.eşimle dün konuştum.eğer bebeğimiz olursa çooook sevineceğini ama hamile değilsem işlerimizi yoluna koyana kadar ertelememiz gerektiğini söyledi.bebeğimize çok daha iyi bir hayat sunabilmek için.ayyy bunları o güzel gülümsemesiyle anlatınca ben hemen yumuşadım tabi.ama 3 gün surat astım,kafamı karıştırdığı ve kendimi bebeğime çok hazırladığım için.hala bebeğim olsun çok istiyorum ama babasının hazır olduğu zaman.çok teşekkürler arkadaşlarım,yanımda olup destek verdiğiniz için.

canim eger hamileysen hayirlisi olsun degilsen dedigin gibi babasinin istemesini bekle cunku bizde 4 sene istemedik ve ben ilk soyledigimde tamam dedi zamani gelince onlar bizden cok istiyorlar
hakkinda hayirlisi olsun

merak ediyorum soruyu soran arkadaşımo ay hamile kaldın mı bunu eşine nasıl söyledin ve ne tepki verdi ? yoksa işe mi girdin şu anki gündeminini merak ettim :) ama ne olduysa hayırlısı olmuştur .. sorumu okursan beni merakta bırakma.. bende hamile kalmak istiyorum ama benimde çekincelerim var maddi manevi insan hazır mı tam bilemiyor tabbi ama benim hakkımda da hepimz hakkında da hayırlısı olsun :)):KK49:

merak ediyorum soruyu soran arkadaşımo ay hamile kaldın mı bunu eşine nasıl söyledin ve ne tepki verdi ? yoksa işe mi girdin şu anki gündeminini merak ettim :) ama ne olduysa hayırlısı olmuştur .. sorumu okursan beni merakta bırakma.. bende hamile kalmak istiyorum ama benimde çekincelerim var maddi manevi insan hazır mı tam bilemiyor tabbi ama benim hakkımda da hepimz hakkında da hayırlısı olsun :)):KK49:

msjı görüp okuyunca çok şaşırdım,kaç sene geçmiş üzerinden :)
evet cnm o ay hamile kaldım ve inan eşim benden çok sevindi ama malesef bebeğimi 12. haftada kaybettik,kalp atışları durmuştu.
çok ama çok üzüldük,eşim bu olaydan sonra çalışmamı istemedi,çalışmadım hiç.
şuan 21 aylık bir oğlum var ve 8 aylık kızıma hamileyim :)
rabbim evladın hayırlısını ve hayırlı zamanda versin.
allahım inşallah sanada bu mutluluğu yaşatır,çünkü evlat sahibi olmak bambaşka bir duygu.ikimizin aşkından olan bebeklerimize öyle bağlıyızki bu evliliğimizide olumlu yönde etkiledi.
bebeğimiz olmadan şuraya gidelim,bunu alalım,borcumuz bitsin derken zaman uçup gidiyor..
rabbim o meleği rızkıyla gönderiyor zaten..
sana mutlu bir evlilik ve çocuklu bir yuva diliyorum cnm...

X