16 kilo verdim

nehir_simge

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2012
164
2
arkadaşlar bende bu site sayesinde azim yapıp 16 kilo verdim gerçi sağlıklı olmadı ama verdim.

5 ay önce 67 kiloydum ve boyum kısa (1.62) olduğu için hiçbirşey yakışmıyordu bu psikolojimi de etkiliyordu.Aynaya her bakışımda moralim bozuluyordu ve karar verdim zayıflayacağım dedim kendi kendime...

sabah kahvaltılarda 1 dilim kepek ekmeği ve üçgen peynir domates salatalık yedim her lokmamdan sonra su içtim (yaklaşık 2 bardak)en son bir kupa yeşilçay içtim.(her Allah'ın günü bu şekilde) bazı günler kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta ve 1 dilim kepek ekmeği ile domates salatalık yedim.

öğlenleri 2 dilim kepek ekmeği arasına tost yapıp yine su içtim her lokmada (su içmek doygunluk hissettiriyor)sonra yine yeşil çay içtim.

akşamları yağı çok az tuzu hiç olmayan yemekler yedim ve tabi yine 1 dilim kepek ekmeği eşliğinde.(akşamları yaklaşık 3 4 bardak su içtim sofrada)
ve en geç akşam 8de ağzıma lokma girerdi 8den sonra hiçbirşey yemezdim. sadece su içerdim.

kesinlikle tuz,şeker,unlu mamuller,tatlılar,gazlı içecekler... hepsini çıkardım hayatımdan...

tek içtiğim içecek su ve yeşilçay oldu başka sıvı almadım.

hiç pes etmeden kendimi motive ederek hergün yılmadan aynı şekilde beslendim.

kızkardeşimin yediği abur cuburlar bazen beni yemeye teşvik etsede tuttum kendimi :KK70:

sürekli tv de orda burda incecik kızlar gördükçe kendimide öyle hayal ettim bende ince olacağım diye düşündüm azmettim arada kıskandım falan.

sporla alakam olmadı birkaç deneme yaptım egzersiz falan ama o kadar yorucu ki. hergün yapamadım..onun yerine annem de çalıştığı için ev işleri de üstüme yıkılınca onu getir bunu götür eğil kalk vs vs belki bununda etkisi olmuştur..

her neyse sonunda 5 ay geçti bu şekilde ve saçlarım çok dökülmeye başladı doktora gittim guatrdan şüphelendi ve fırçaladı ne yaptın böyle metabolizmana yüklenmişsin yaptığın çoğu şey doğru ama öğünlerin yanlış olmuş dedi tuzu kullanmaman güzel dedi ama 6 gramdan az almalısın vücuduna dedi. kepek ekmeği ve yeşilçay ile doğrusunu yapmışsın dedi ama besin zincirini oturtamamışsın falan dedi canının istediği şeylerden arada sırada ye şekerde vücuda lazım dedi meyve de yemelisin dedi doktor konuştukça ben sustum çünkü sürekli lafı tıktı psikolojimden bahsetttim sağlığından önemli miydi dedi gene sustum.kan testi yapıldı bitek serbest t3 yüksek çıktı ama daha guatr falan teşhisi konulmadı tekrar kan vereceğim belli olacak. kısacası çıkarttığım dersler;

*Yeşilçay ve kepek ekmeği diyet için doğruymuş.
*Az yağlı sebze veya beyaz et ağırlıklı yemeklerde olmalıymış
*Salata mutlaka olmalı
*Meyve de yemeliyiz
*Şekerde önemli ama minimum olmalı.
*Bol su içmek zaten önemli(1,5 litre en az ama çok fazlası da zarar tabi)
*Protein de almalıyız.
*Akşam en geç 8 de yeme işlemi bitmeli.
*Gazlı içeceklerde tamamen olmamalı.
*Öğünler düzenli olmalı
*Sabah kahvaltısını kendinizden esirgemeyin.
*Öğlen meyveyi bol tüketin çünkü akşam yada gece metabolizma yavaşladığı için meyve bile kilo almaya neden oluyor.
*Benim gibi ev işi yapmıyorsanız evde yapılan egzersizlerden yapabilirsiniz.

Bu arada 67 kiloyken göğüs ölçüm 80 falandı 51 kiloya düştüm 70 oldu :KK43: bu seferde bunu taktım...Şimdi de sitenin doğal göğüs büyütme yöntemleri bölümünden çıkmıyorum bakalım hayırlısı :KK70:
site kilo verdirdi bana ama bakalım göğüslerimi büyütecek mi :KK70: :KK70:

Sevgiyle kalın...

canım tebrik ederim ,güzel kilo vermişsin. biraz daha bilinçli olabilirmiş tabi ama bundan sonra oturtursun sağlıklı bi düzen inş. ama şimdi 16 kilo verdim deyip foto koymadan olmaz , asıl motive edici olan o fotolar , en kısa zamanda koy bence :) göğüsleri de takma aşırı küçük değilse , ben küçülüyo diye çok seviniyorum. fiziğinle orantılı olucak tabi onlar da , sarkma falan da olmadıysa sorun etme fazla , bebiş yapınca kocaman olucaklar zaten :)

yeni yetişen 13 yaşındaki kızlar kadar oldu göğüslerim kimisi incecik oluyor göğüsler maşallah 80 85 çok imreniyorum.Tabiki koyacağım foto şu an mersinde yazlıktayım laptop benim değil istanbula gidince ekleyeceğim neydim ne oldum diye hep saklıyorum o fotolarımı. :)

arkadaşlar bende bu site sayesinde azim yapıp 16 kilo verdim gerçi sağlıklı olmadı ama verdim.

5 ay önce 67 kiloydum ve boyum kısa (1.62) olduğu için hiçbirşey yakışmıyordu bu psikolojimi de etkiliyordu.Aynaya her bakışımda moralim bozuluyordu ve karar verdim zayıflayacağım dedim kendi kendime...

sabah kahvaltılarda 1 dilim kepek ekmeği ve üçgen peynir domates salatalık yedim her lokmamdan sonra su içtim (yaklaşık 2 bardak)en son bir kupa yeşilçay içtim.(her Allah'ın günü bu şekilde) bazı günler kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta ve 1 dilim kepek ekmeği ile domates salatalık yedim.

öğlenleri 2 dilim kepek ekmeği arasına tost yapıp yine su içtim her lokmada (su içmek doygunluk hissettiriyor)sonra yine yeşil çay içtim.

akşamları yağı çok az tuzu hiç olmayan yemekler yedim ve tabi yine 1 dilim kepek ekmeği eşliğinde.(akşamları yaklaşık 3 4 bardak su içtim sofrada)
ve en geç akşam 8de ağzıma lokma girerdi 8den sonra hiçbirşey yemezdim. sadece su içerdim.

kesinlikle tuz,şeker,unlu mamuller,tatlılar,gazlı içecekler... hepsini çıkardım hayatımdan...

kızkardeşimin yediği abur cuburlar bazen beni yemeye teşvik etsede tuttum kendimi :KK70:

sürekli tv de orda burda incecik kızlar gördükçe kendimide öyle hayal ettim bende ince olacağım diye düşündüm azmettim arada kıskandım falan.

sporla alakam olmadı birkaç deneme yaptım egzersiz falan ama o kadar yorucu ki. hergün yapamadım..onun yerine annem de çalıştığı için ev işleri de üstüme yıkılınca onu getir bunu götür eğil kalk vs vs belki bununda etkisi olmuştur..

her neyse sonunda 5 ay geçti bu şekilde ve saçlarım çok dökülmeye başladı doktora gittim guatrdan şüphelendi ve fırçaladı ne yaptın böyle metabolizmana yüklenmişsin yaptığın çoğu şey doğru ama öğünlerin yanlış olmuş dedi tuzu kullanmaman güzel dedi ama 6 gramdan az almalısın vücuduna dedi. kepek ekmeği ve yeşilçay ile doğrusunu yapmışsın dedi ama besin zincirini oturtamamışsın falan dedi canının istediği şeylerden arada sırada ye şekerde vücuda lazım dedi meyve de yemelisin dedi doktor konuştukça ben sustum çünkü sürekli lafı tıktı psikolojimden bahsetttim sağlığından önemli miydi dedi gene sustum.kan testi yapıldı bitek serbest t3 yüksek çıktı ama daha guatr falan teşhisi konulmadı tekrar kan vereceğim belli olacak. kısacası çıkarttığım dersler;

*Salata mutlaka olmalı
*Meyve de yemeliyiz
*Protein de almalıyız.
*Öğünler düzenli olmalı
*Öğlen meyveyi bol tüketin çünkü akşam yada gece metabolizma yavaşladığı için meyve bile kilo almaya neden oluyor.

Bu arada 67 kiloyken göğüs ölçüm 80 falandı 51 kiloya düştüm 70 oldu :KK43: bu seferde bunu taktım...Şimdi de sitenin doğal göğüs büyütme yöntemleri bölümünden çıkmıyorum bakalım hayırlısı :KK70:

Sevgiyle kalın...
70 oldu ne demek ya sırf memelerin altından ve üstünden ölçsen yani göğüs kafesinin kemiklerinin ölçüsü en az 70 olabilir. ortasından ölçersen memeleri de dahil etmiş olursun 75 falan olmalı en azından yani. ya da hiç meme kalmadı demek bu. ne kadar ince olabilir ki kemik kalıbın. bir iskeleti ölçsek yani 162 boyundaki onun bile göğüs kemik ölçüsü 70-75 tir. ben daha kısayım benim 75 cm ya kemik ölçüm. zaten kemiklerim görünecek kadar zayıfım. ortadan ölçünce de 81 falan heralde. 75 b giyorum ama bol geliyor. aslında 75 a giymem lazım.

Arkadaşım süper gerçekten.. Tebrikler.
Resimde ekleyip bizi motive et olur mu, benimde 10 kilo vermem lazım.

Yeşil çay'ı poşet çaylardanmı içtin yoksa demleme olarak mı?

*Salata mutlaka olmalı
*Meyve de yemeliyiz
*Protein de almalıyız.
*Öğünler düzenli olmalı

Sevgiyle kalın...

canım çok tebrik ederimm senii eminim harika olmuşsndr... :KK16: darısı benm başıma aynı durumdayız çnkü... boyum 1.64 kilo 68 :KK17: ben bişeyi çok merak ediyorum. hiç spor yapmadım demşsn ya.. sarkma fln oldu mu acaba :18: ben çok korkuyrm bu durumdan ama her gün her gün spor yapmak çok zor geliyor. bide okul açılnca hiç vaktim olmuyor zaten :KK14:

Arkadaşım süper gerçekten.. Tebrikler.
Resimde ekleyip bizi motive et olur mu, benimde 10 kilo vermem lazım.

Yeşil çay'ı poşet çaylardanmı içtin yoksa demleme olarak mı?

poşet çay tatlım markası falanda değişti sürekli ama önemli olan sade yeşil çay olması bergamotlu limonlu vs değil ben sadece sade yeşil çay içtim her markadan. içine şeker katmadan.

canım çok tebrik ederimm senii eminim harika olmuşsndr... :KK16: darısı benm başıma aynı durumdayız çnkü... boyum 1.64 kilo 68 :KK17: ben bişeyi çok merak ediyorum. hiç spor yapmadım demşsn ya.. sarkma fln oldu mu acaba :18: ben çok korkuyrm bu durumdan ama her gün her gün spor yapmak çok zor geliyor. bide okul açılnca hiç vaktim olmuyor zaten :KK14:

yok tatlım sarkma olmadı bende. ama dediğim gibi ev işlerinin etkisi olmuştur çünkü baya yoruluyordum. eğil kalk yemek yap çamaşır as yerleri sil vs vs vs bunların dışında birşey yapmadım.Ama imkansız değilmiş bunu gördüm anladım.

Ara öğünlerine meyve veya süt ve yoğurtuda eklersen diyetin bence tam olur..
Meyve sebze yoğurt ve süt diyetin demirbaşları ..

poşet çay tatlım markası falanda değişti sürekli ama önemli olan sade yeşil çay olması bergamotlu limonlu vs değil ben sadece sade yeşil çay içtim her markadan. içine şeker katmadan.

Teşekkürler canım.. Bende sade poşet yeşil çay içiyorum,şekersiz...
Seninkini merak ettim bi sorayım dedim.

Tebrik ederim tatlım darsı basıma :KK1:
Sağlıksız vermişsin ama inşallah bundan sonra sağlıklı beslenerek kilonu
korumayı sürdürürsün.. Bende bir soru sorucam canım,bacaklarında falan bir incelme oldumu kilo verince
alt bacaklarım biraz kalın benm inceltemiyorum kilo verince gidermi çok merak ediyorumda :KK1:

Tebrik ederim tatlım darsı basıma :KK1:
Sağlıksız vermişsin ama inşallah bundan sonra sağlıklı beslenerek kilonu
korumayı sürdürürsün.. Bende bir soru sorucam canım,bacaklarında falan bir incelme oldumu kilo verince
alt bacaklarım biraz kalın benm inceltemiyorum kilo verince gidermi çok merak ediyorumda :KK1:

heryerimden eşit gitti kilolar canım. eskkiden bacaklarım futbolcu gibi kalındı ama 16 kilo gidince kalmadı hiçbirşeyim :)

Tebrik ederim canım.Bende bu site sayesinde kilo verdim ve devam ediyorum.Emzirdigim için biraz agırdan gidiyorum ama azda olsa gidiyor hep.Benim göbegim hem sezeryan hem çatlak hemde kilo vermeden dolayı jöle gibi yumuşak deri gibi oldu:KK14:Mekik aletiyle mekik çekmeye agırlık vermeye başladım ve faydasını görmeye başladım.İnş. dümdüz göbegimin oldugu günleride görürüm:KK31:Benimde hem zayfılaıgım için hemde sütlerim azaldıgı için gögüslerim 90 dan 80 e düştü ve küçüldü die sarkık geliyor bana.Bende toparlanması için gögüs topigine bakar oldum.Tekrar tebrik ediyorum canım:KK19:

"70 Beden Sutyen"
ozaman buna üzülmen değil sevinmen gerekir bu göğüslerinin küçüldüğünü değil senin ince bedenli olduğunu gösterir. tabi 70 B dolgusuz sütyen bol gelmiyor tam dolduruyorsa. tam doldurmuyorsa dolgulusunu veya 70 A alman gerekir. sütyenin 70-80-90 vs memenin büyüklüğünü değil kişinin kilosuna boyuna boyuna bağlıdır. kemikleri büyükse eti dolgunsa vs. fakat A-B-C-D-E boy ve kemik ile alakasız olarak sıf memenin büyüklüğünü verir. mesela incecik biri 70 E sütyen giyebilir. memeleri çok büyük olabilir yani fakat gene 70 beden sütyen.

X