Sperm sayisina ari sütü polen karişimi

nisafidan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2008
124
0
merhabalar arkadaşlar eşimde varikosel var ve 1 ay önce ameliyat oldu.sperm sayısı oldukça düşük.keçiboynuzu kürü içiriyorum.bunun yanında bal polen arı sütü fındık ceviz karışımıda yedirmek istiyorum fakat bunların herbirinden ne kadar ölçü koymalıyım.mesala arısütünün hepsinimi koyayım.tarif edermisiniz acaba.hihoyyyt

Arkadaşlar daha önce başka bir sayfadaki sohbette yazmıştım. Uzmanlık alanım değil ama pek çok uzmanın görüşlerini küçük bir araştırmamda okuma şansı bulmuştum. Faydalı olabilir diye bazılarını buraya da aktarıyorum:

ınternette şöyle bir araştırma yaptım: arı sütünün ingilizcesini yani royal jelly ve doğurganlık (fertility) beraber arandığında 45 bin site çıkıyor. Bu siteler arasında doğrudan bilimsel araştırmalarını yayınlayan üniversite siteleri de var. Bunlara göre hamillelik şansı gözle görülür biçimde artıyormuş.

Hamilelikte kullanımıyla ilgili Royal Jelly Pregnant use köklerini kullanınca 115 bin site çıktı. Bunlardan biri ingiliz kraliyet ailesinin hamileliklerde arı sütünden bol bol kullandığı anlatıyor. Lady Diana da kullanmış. Anne karnında çocuk gelişimine komple faydalıymış. Yalnızca arı ürünlerine polene vs alerjisi olanlar kullanmamalıymış. Bal yiyebilen herkes kullanabilirmiş. Allerjsi olmayanların hepsine tavsiye ediliyor.

Hatta 6 aylıktan itibaren bebeklerde çok küçük dozlarla kullanılması öneriliyor. Zihin gelişiminden, kemik-kas-sinir sistemlerinin sağlıklı ve güçlü gelişimine kadar pek çok alanda olumluymuş. Bağışıklık sistemini de güçlendiriyormuş.

Yine bir sitede son 25 senede arı sütü ve polen gibi arı ürünleri konusunda binlerce üniversite araştırması yapıldığı yüzlerce link verilerek yer almış. Anladığım kadarıyla ABD, Japonya gibi ülkelerde kullanımı çok yaygın. Avrupada da yaygınca. Ama yine anladığıma göre bizde kullanımı geride gibi..

Bir de geç yaşlarda hamile kalanların deneyimlerini paylaştıkları sitelere baktım. Orada denenen yollar, doğal ya da reçeteli ilaçlardan fayda görülüp görülmediği gibi konular paylaşılıyor. Denenen ve başarı sağlananlar arasında sık sık arı sütü ve polen kullanımına rastlanıyor. Bir tanesi herşeyi senelerce denedikten sonra ne kaybederim diye arı sütü ile polen kullanmaya başlamış iki ay sonra sonuç almışlar.

Bir de ilgimi çeken bir şey Amerika'da sadece arı ürünleriyle tedavi yapılan klinikler varmış. Yani bazı birileri normal hastaneler yerine direkt o kliniklere gidiyorlarmış. Bunlara apitherapy clinics deniyor. Böyle yazılınca tam 22 bin site çıkıyor. Sadece Apitherapy yazılınca 132 bin site bulunuyor.

Bunların hepsini google'da araştırdım. Araştırma nedenim ise şöyle bir düşünceydi: Eğer bu ürünler faydalıysa ya da değilse amerikayı yeniden keşfetmeden bunu öğrenmek mümkün olmalıydı. Final olarak.. Dünyada yapılan ve ünivesitelerce desteklenen keşif ve araştırmalara göre bu ürünler ziyadesiyle faydalı görünüyor.

Bu araştırmayı bu yaşımda yani şimdilerde yapmamın nedeni ise burada gördüğüm arı sütü ve polen kullanalım mı sorusu ile buna yönelik yanıtlardı. Mütevazi araştırmamı sizlerle de paylaşmayı sonunda borç bildim. Umarım biraz olsun faydam dokunmuş olsun.

Öte yandan ingilizce aramalara Türkçe aramalar da katılabilir. Google da arı sütü ve arı sütü polen, arı sütü gebelik veya arı sütü hamilelik diye arayınca pek çok site çıkıyor. Pek çoğu bilgi tekrarı içeren siteler. Ama ben çok orjinal ve kitaplar dolusu bilgi içeren bir siteyi ilk aramada kolayca buldum. Bu sitede hamile kalmak için arı sütünün ne kadar etkili olduğunu bir üniversite deneyiyle açıklıyor. Tedavi gören 99 çiftin yarısına arı sütü vermişler (Doz başına 6 gram) diğer yarısına sadece normal tedaviye devam etmişler. Arı sütü verdiklerinden 2 ayda 24 olumlu sonuç alınmış. Diğerlerinden aynı sürede 7 gebelik gerçekleşmiş. Buna benzer pek çok yararı varmış. ınsan okudukça her yaşta öğreniyor. Ben en kısa zamanda biraz tedarik edip kullanacağım. Sağlıklı yaşam, hastalıktan korunma ve gençliği uzatmak için kullanılabilecek bir şeymiş arı sütü.

merhabalar arkadaşlar eşimde varikosel var ve 1 ay önce ameliyat oldu.sperm sayısı oldukça düşük.keçiboynuzu kürü içiriyorum.bunun yanında bal polen arı sütü fındık ceviz karışımıda yedirmek istiyorum fakat bunların herbirinden ne kadar ölçü koymalıyım.mesala arısütünün hepsinimi koyayım.tarif edermisiniz acaba.hihoyyyt

canım ben 850gr halis bal aldım içine de gerçek arı sütü100gr falandır herhalde onunla karıştırdım iyice tahta kaşık kullanacaksın ve birazda polen..poleni sadece sütle de içebilir..eşime sabah akşam bir yemek kaşığı içirdim ve bir ay sonra sonuç aldık hamileyim..rabbim isteyen herkese nasip etsin..

Selam.... Bende eczaneden arısütü bal polen karışımı aldım. Ama hangi zamanlarda kullanacağımı bilmiyorum adt bitiminde mi başında mı?
Bu konuda bilgisi olan var mı?

eski bir konu ama bence atlanmaması gereken bir konu bizzat arısütünü denemis biri olarak hamile kaldım cok saglıklı bi dogum yaptım ve emzirirken de hala kullanıyorumm mucizevi bisey ama heryerde satılanlar arısütü değil eczane aktar hepsinde arısütü die samasapan seyler satıolarr...her satılan gercek arısütü diil ona göre...

X