Bisküvi - Kurabiye Tarifi Cikolatali Special Kurabiye(resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
ozel gunleriniz icin ozel bir kurabiye ben gecen hafta okulumun tatile girmesiyle duzenlenen parti icin yapmistim.ingiliz ogretmenlerim ve arkadaslarim buyuk bir zevkle yedi ve tarifini istediler.

bu kurabiyeyi ozel davetlerinizde ve bayramlarda yaparak ikram edebilirsiniz.afiyet olsun.

Teatime'a ve Anna'ya cok tesekkurler.

yaz sicaginda kurabiyenin uzerndeki cikolatalar donmuyor onun icin cikolatayi sIktIktan sonra goruntusu bozulmicak bir kaba alarak yada tepsiye buzdolabinin altinda biraz donsun.

not:buzlukta degil:)))

- 50gr. ceviz içi (çekilmis)
- 200gr. tereyağ/margarin
- 100gr. pudra şekeri
- 50gr. bitter çikolata (rendelenmis)
- 1 yumurta sarısı
- 1 çorba kaşığı süt
- 1 corba kaşığı kakao
- 300gr. un

- Süslemek için:
1 çorba kaşığı kakao, 50gr. bitter çikolata ve 50gr beyaz cikolata

1- Yağ ve pudra şekerini krema haline gelene kadar çırpın. Yumurta sarısı, süt, 1 çorba kaşığı kakao, ceviz ve rendelenmiş çikolatayi ekleyip karıştırın. Ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edene kadar, un ekleyerek yoğurun. Hamuru streç folyoya sarıp, 30 dakika buzdolabında bekletin.
2- Fırını 160° C’ye ısıtın. Fırın tepsisine pişirme kağıdı serin. Hamurdan 1 tatlı kaşığı kadar parçalar koparıp, 4-5 cm’lik çubuklar yapın. Aralarında 2′şer cm. kalacak şekilde tepsiye dizin. 10-15 dakika pişirin. Fırından çıkardıktan sonra tepside 4-5 dakika bekletin. Telin üzerine aktararak sogutun.
3- Kurabiyeler iyice soğuduktan sonra üzerlerine 1 çorba kaşığı kakao serpin. 50 gr. çikolatayı eritin. Sıkma torbasiyla (ben pişirme kağıdından ufacık bir külah yapıp, onu kullanıyorum) kurabiyelerin üzerine ince, dalgalı çizgiler yapın.

Son düzenleme:
cikolatali kurabiyelerin resimleri cokacimcoook

spa0842.jpg

spa0843.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/607/spa0843.jpg

spa0844j.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/5588/spa0844j.jpg

Wooww aşmışsın güzelim bu ne:)
maşallah maşallah tü tü tüüüüüüü...

pazartesi misafirlerim var inşallah mönü ayarlıyorum
hımm yapsam mı kurbişlerinden:)

ellerine sağlık

yap libim valla cok guzel olur recipeni virme emme catlasinlar haha

iltifatin icinde thanks bajim iste yapayrum kendi cabimda birseyler

elelrine saglik kiz kurs bitti ,sen elleri kollari sivadin pasta borekmi yapcan haaa
cok guzel gorunuyoya hepte tatlilardan gidiyosun anam bi tane surdan atta yiyek bariiii

elelrine saglik kiz kurs bitti ,sen elleri kollari sivadin pasta borekmi yapcan haaa
cok guzel gorunuyoya hepte tatlilardan gidiyosun anam bi tane surdan atta yiyek bariiii

yok anam ya ben yapmamda benim kocos yap der bana ben onun yuzunden yapiyorum ve onun yuzunde kilo aliyorum resmen tatli canavari sempatim bende kiyamiyorum yapiyorum ona yapmicamda kime yapcem.ama bunu parti icin yaptim he valla hep tatli demi birazda tuzlu yapcem ama bizim evde hep tatli yenilir:kedi:

ellerine sağlık çok güzel gözüküyor..ceviz içim olduğunda yapacağım...sırnaşık şey

begenmene sevindim canim yaptigin zaman yorumunu esirgemezsen cok sevinirim opuyorumnanaktan

bizim evdede tam tersi hep tuzu yeni ,bi kurabiye yaptim benden baska tadan olmadi bende yemek kursuna goturdum sali gunu

he canim dogru soyluyon kocislere yapmicazda kime yapcaz anam ,bu gurbette

valla oyle hayatim onlardan baska kimimiz var ayol simdide ona cilekli pasta yapiyorum telefon acti ne yapiyorsun diye pasta yapiyorum dedim hazir alsaydin ugrasmasaydin dedi bende yok senin icin herseyi yaparim askim deyince havalara uctu yafrum

X