Vücutta çıkan sivilceler ve çözümleri ?

akli_karisik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
851
4
Kızlar;vücüdumda(sırtımda ve göğüslerimde) çok sivilce var.ama ne yapsamda geçmiyor.bütün sivilce geçiren bakımları yaptım.kremler sürdüm,bal falan sürmeyi denedim yinede geçmedi.yok mu bunların çaresi??durduk durmadık yerde çıktı ve kaç aydır böyle ??

benimde çenemde çıkıyor her zaman banada bir çözüm söylermisiniz

cnm bi ara benimde çenemde siyah nokta ve sivilceler çıkmıştı hemen geçiriverdim.1 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limonu karıştırıp sürüyorsun.ben denedim ve kocaman sivilce çıkmıştı hemen kurudu ertesi gün.siyah noktalarada iyi geldi.

hmm bu sivilceler çok kötü ya benimde bacaklarımda çıkıyor rahatsız oluyorum napabiliriz acaba?

hmm bu sivilceler çok kötü ya benimde bacaklarımda çıkıyor rahatsız oluyorum napabiliriz acaba?

tek bi çözüm yolu var sanırım oda sabunla sivilceleri iyice sabunlamak çünkü sabun sivilceleri kurutuyormuş ve sabunu sürdükten sonrada bir nemlendirici kullanın işe yarıyor denedim.daha tamamen geçmedi 1 haftadır uyguluyorum ama çook az kaldı çok işe yarıyor sabun

arkadaşlar ben bilidğimiz saf putrayı sivilce olan yere sürüyordum özellikle çeneme akşamdan ertesi sabah gül suyu ile siliyordum 2 günde kurutuyor ben denedim etkiyerimsenibensi varr

freeman in avakado ve yulaflı kil maskesi kullanmıştım seneler önce kime verdiysem bütün sivilcelerini kurutmuştu..benimde dekolte ve sırt bölgemde çok çıkıyor sonra başka markaların kil maskelerni aldım ama açıkçası düzenli uygulamıyorum öylebıraktım kendi hallerine..ama kese şart,kese yaptığım zaman sivilceler gidiyor üzerine de kil maskesi kullanırsanız işe yarıycaktır birde denizde geçiyor sivilceler,belki sivilclerin üzerine suyla karıştırılmış deniz tuzu sürüp güneşte10 dk kadar beklersek kuruyabilirler diye dşünüyorum

yağ salgısını aşırı şekilde bloke eden sabun,kozmetik vb ürünleri kullanırken ,yeni yağ salgısının hızlandırılacağını unutmamak gerekir,yağ salgısını yavaş yavaş bloke etmek gerekiyor,hızlı kurutucu etki yapıldığında alttaki deriden hızlı yağ transferi gerçekleşiyor.

freeman in avakado ve yulaflı kil maskesi kullanmıştım seneler önce kime verdiysem bütün sivilcelerini kurutmuştu..benimde dekolte ve sırt bölgemde çok çıkıyor sonra başka markaların kil maskelerni aldım ama açıkçası düzenli uygulamıyorum öylebıraktım kendi hallerine..ama kese şart,kese yaptığım zaman sivilceler gidiyor üzerine de kil maskesi kullanırsanız işe yarıycaktır birde denizde geçiyor sivilceler,belki sivilclerin üzerine suyla karıştırılmış deniz tuzu sürüp güneşte10 dk kadar beklersek kuruyabilirler diye dşünüyorum

Bende var bu Freeman avokadolu kil maskesi. Ben gecen yaz aktardan aldigim kil ile maske yaptim ama 1-2 ay icinde yuzumde dehset sekilde sivilceler cikti. HAstalikli gibi oldu, gorseniz igrenirsiniz o derece. Sonra biraktim. Simdi de bu Freeman kil maskesi var kardesimde. Acaba bu ise yarar mi diye merak ediyordum. Mesajiniz cesaret verdi, bu maskeyi uygulayalim bakalim.

Ben de yeni maske arayislari icindeyim bu arada...

Kızlar;vücüdumda(sırtımda ve göğüslerimde) çok sivilce var.ama ne yapsamda geçmiyor.bütün sivilce geçiren bakımları yaptım.kremler sürdüm,bal falan sürmeyi denedim yinede geçmedi.yok mu bunların çaresi??durduk durmadık yerde çıktı ve kaç aydır böyle ??

canim benimde sirtimda cikti kücük kücük ama sinir oldum görünce gecen gün bi baktim gögsüm´kipkirmizi alerji filan sandim bi de baktim ki minik minik noktolar olmus sivikce 20-30 tane de gögsümde cikti bende ne yapcagimi bilmiyorum cok sinir bozucu yaaa insanin her tarafindan bir sey cikiyor :KK43:

valla arkadaşlar sıttaki kücük kücük sıvılcelerın en ıyı yontemi duş altıktan sonra hala banyonun içinde buharıyla bir güzel keseleniyorsunuz..sonrada sabunlanıyorsunuz...cıktıgınızdaa gül suyu varsa onu suruyorsunuz arzuya gore..belki birazcık su bazlı nemlendırıcı surebılırsınız ıyıce kurumasınlar diye bepantende surebılırsınız... benım hep boyle oldugunda keselenırım bır ıkı hafta kalmaz lekesiz gecer..yok eger oynarsam iz kalır..size tavsiyemm keselenin...

hepsi geçici çözümler.benimde yüzümde aşırı derece çıkmıştı ne yaptıysam engelleyemedim.en sonunda doktora gittim ve iyikide gitmişim.ilaç kullandım doktorumun kontrolünde ve şuan çok mutluyum yüzüm bebek gibi tertemiz:KK66:.sende bir doktora görün bence en iyi,kalıcı çözüm:KK34:

bende ayni dertden muzdaripdim kizlar ve tatile gittim ve guneslendim..butun cild sorunum olu derimin soyulmasiyla kayboldu, yeni tertemiz isil isil bir cildim oldu...mutlaka tavsiye ederim ne sivilce ne leke hicbirinden eser kalmiyor..:KK34:

Sivilce kremleri fln cildi soymaz mi benmde sirtimda varlar ilaç kullandm zoretanin baya uzun süre geçmediler yüzüm geçti de sirtim kaldi önce bi kükürtlü sabun denemeyi düşünüyorm hem cildmde yenilenir güneşten kapkara oldm yine eğer ki olmazsa cildiyeye gidip soyacak bi krem yazmasini isticem umarm yararrr

merhaba herkese.yeni katıldım.. benimde bu konuda şikayetçiydim.. ancak bişi farkettim denize gittiğimde sivilcelerimin tamamen kuruduğunu.. deniz suyu gerçekten iyi geliyo. ama tuz oranı fazla olan özellikle ege ve akdeniz gibi.. daha sonra oluşan sivilce lekeleri içinde maydanoz püresi gerçekten iyi bi sonuç.tabi bunu düzenli yapmak gerekiyo arkadaşlar..:KK61:

en iyi çözümlerden biri,

3 adet asprin
1 çay kaşığı bal

3 asprini cam kaseye koyun üzerine 1 er damla su sürün o hemen eriyecektir... metal olmayan bir kaşıkla ezin asprinleri ve 1 çay kaşığı balla karıştırın...yüzünüze sürün peeling etkisi yapıp sivilceleri kurutuyor ..15-20 dk sonra yıkayın... haftada 1 yapıyorum gerçekten iyi geldi

Vücutta çıkan sivilcelere bebek pudrası birebir.Benim özellikle göğüs bölgemde pütürük pütürük çıkıyodu bebek pudrası sürdüm bi süre ne iz nede leke bırakmadan geçirdi sizde deneyin bence bi zararı olmaz sonuçta faydasını görürsünüz :KK34:

X