ELEVİT vitamin de domuz katkısı var mış!!!

ZOE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2011
1.732
655
Ben kullanmadım ama gebeler çok kullanıyor bu vitamini bence araştırılmalı ve derhal kesmeli ...

Son düzenleyen: Moderatör:
hamileliğimin başından beri kullanıyordum.geçen gün okuyunca bu haberi kestim ilacı...

Allahım bildiği gibi yapsın bunları...çok yazık..daha bilmeden domuz katkılı belkide birçok şey yedirip içiriyorlardır...

hamileliğimin başından beri kullanıyordum.geçen gün okuyunca bu haberi kestim ilacı...

Allahım bildiği gibi yapsın bunları...çok yazık..daha bilmeden domuz katkılı belkide birçok şey yedirip içiriyorlardır...

Aynen öyle çok şey vardır ki bilmeden kullandığımız ama bilincede ne olursa olsun demek olmuyor. >İyi etmişsin bırakmakla ben hiç vitamin kullanmadım kullanmıyorum da şimdilik..Umarım diğer demir haplarında filan da yoktur bu sıkıntı..

evet bende duydum maalesef ve 5 gündür kullanmıyorum.yarın sağlık ocağına gidince bilgi alıp başka ilaç istiycem.tabii o ilaç nasıl olur onu bilmem :KK43:(

ben de kullanıyorum bu ilacı.. madem böyle birşey var niye hamilelere hep bu ilacı veriyolar ilk etapta onu anlamış değilim.. ya karalama kampanyası ya da gerçekten de ilaç öyle..

bende 2gün içtim. yan etkilerini araştırmak için nete girdiğimde domuz katkısı olduunu öğrendim. yine bu siteden bir bayan aramış. firmada yalanlamamış haberi zaten. sağlıksal açıdan zararı yok ama dini açıdan size kalmış bişe kullanması demş. dr.uma söyledim başka bi ilaç verdi. şüpheye gerek yok. bencede değiştirin ilacınızı

benimde doktorum bugün söyledi.üzüldüm kulandım bir süre çünkü. memlekete gittiğimde oradaki doktor elevit yazmıştı. burdaki doktorumda onu dekavitle değiştirdi.

Malesef bende 10 günü aşkın süredir eleviti kullanmaktayım; forumda okuyarak eşime durumu anlattığımda üretici firmaya bir şikayet yazısı ve üretici firma eşime dönerek içersinde domuz jelatini kullandıklarını konusunda bilgi verdi. Bu gibi bir durumla ilgili prospektüsde yada ilacın kutusunda herhangi bir bilgi olmaması çok yazık...
Bende bugün itibarı ile ilaç değişikliği yapacağım doktoruma sorduğumda alternatifi decavit olarak bilgi verdi. Sizlerinde bilgisine..

Kesinlikle hepinize katılıyorum. Bende 1 haftadır kullanıyorum dün bu yazıyı gördüm ve bıraktım. İlk muayenemde decavitle değiştiricem Allahın izniyle...

elevit bende ilk hamileliğimde kullanmıştım çok kullanamamıştım düşmüştü zaten bunu yazan doktorlar bilmio yaa:KK43:(( ALLAH nasıl biliyorsa öyle yapsın

Gecen ay elevit yazmisti bana doktorum. Bu haberleri duyunca icmedim. Bu ayki kontrolumde degistirmesini rica ettim fakat doktorum bu haberlerin yalan oldugunu, oyle birsey olmadigini, rakip firmanin cikardigi bi iftira oldugunu soyledi. Bana ilaci icmemi her soylenene ve her duyduguma inanmamami soyledi. Bende icmeye basladim cunku bebegim daha onemli. Eger oyle bisey varsa gunahi doktorun boynuna. Ben okadar icmedim degistir dedim degistirmedi. Yapacagim birsey yok. İciyorum ama oyle bisey olfugunu da sanmiyorum bunca yil icmis bayanlar ve evlatlari haram mi icti yani? Bebekleri de kendileri de gunahkar mi?insallah yalan haberdir. Ama ben kullanmaktayim.

yeni duydum bu haberi.artık benim için çok geç.tam dokuz ay kullandım.keşke doktorum en baştan farklı bir ilaç verseymiş.bile bile yazacağını sanmıyorum çünkü...

Bize de seminerde söylediler:KK50: eczacı komşumuzla konuştum evet ilaç firması saklamıyo zaten dedi .

hamileliğimin 20. haftasında çok hızlı kilo aldırdığı için ( haftada 2 kilo ) doktor bıraktırdı doğal yollardan vitamin al dedi .

her ay kan ve idrar tahlili yaptırıyorum hiç bir eksiklik çıkmadı şu ana kadar .kıssadan hısse vitaminleri ilaç olarak almak yerine doğal yolarla almak hem benim için hem de bebişim için çok daha ıyı oldu .:124:

kızlar eşim eczacı üstelik kurumda olduğu için tüm ilaçların içeriğini,güncelliğini,eklenenini vs iyi bilir.
öyle bişey yok dedi.
genede içinizin rahat olmasını istiyorsanız alternatif ilaçlar kullanabilirsiniz.

kızlar eşim eczacı üstelik kurumda olduğu için tüm ilaçların içeriğini,güncelliğini,eklenenini vs iyi bilir.
öyle bişey yok dedi.
genede içinizin rahat olmasını istiyorsanız alternatif ilaçlar kullanabilirsiniz.

Valla ben öyle yaptım içim rahat etmedi muadilini aldım.. zor bir durum gerçekten..

bende haberi duyduktan sonra kullanmadım 3 tane içmiştim zaten doktoruma söyledim evet haklısın dedi oda onayladı decavitle değiştirdi.Olmasa bile netice de şüphedeydim.

bana doktorum elevit vermişti bende bunda domuz akatkısı var değiştirirmisiniz dedim.. doktorumda bunu bi kaç hastamdan daha duydum dedi.. sonra decavit verdi.

öyle bişey yok dedi.

lütfen insanları kandırmayın. burada da herkesin eşi ya doktor ya eczacı zaten. o insanlar haram bişey içince mutlu mu olacaksınız.
firma kabul ediyor, size ne oluyor acaba!!!

bebeğimin sağlığı dini haram ve helal'lerden daha önemli benim için. sonuçta Allah'ın bana emanet verdiği bir can o ve tüm gelişimi benden sorumlu. bu bana daha ağır geliyor. eğer sağlığı açısından bir sorun ortaya çıkartmıyor ise benim için sorun yok. ben gerektiği kadar vitamin, mineral ve proteinleri dışardan alamıyorum. rahatsız olan var ise ve muadili de var ise ilacın muadilini kullansınlar.

X