Tatlı Tarifi UzmaN'dan ''Milföy Hamurundan Baklava'' Tarifi (Resimli)

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Yapımı kolay,gerçek baklava tatından ayırt edemeyeceğiniz bir lezzet :)

Milföyleri buzluktan çıkarmanız yeterli...Ceviz içini de çok ufalamadan öğütmelisiniz.

1 Paket Milföy Hamuru
1 Yumurta Sarısı
Yarım Su Bardağı Ceviz İçi
2 Yemek Kaşığı Toz Şeker

Şerbeti
3 Su Bardağı Su
3 Su Bardağı Toz Şeker
Yarım Limon Suyu

Bir paket milföy hamurunu,don hali geçinceye kadar bekleyiniz..Pakette dikdörtgen şeklinde 10 adet,kare şeklinde 20 adet milföy yaprağı bulunmaktadır..
Bir kase içerisine,iki yemek kaşığı toz şeker ve ceviz içini alıp karıştırınız..
Milföy hamurlarında kare şeklinde olanı alıp,içine kaşık yardımı ile şeker ve ceviz içi karışımını ekleyiniz..Bir ucundan ruola yapmaya başlayınız..Rulo hali olunca kapanacak diğer uca yumurta akı sürüp ruloyu tamamlayınız..
Bıçak yardımı ile bu yapmış olduğunuz küçük ruloloru kare kare kesip fırın tepsisine diziniz..
Bütün milföy kareleri bittikten sonra üstlerine yumurta sarısı sürüp,önceden ısıtımış 150 derece fırında kızarıncaya kadar pişmeye bırakınız..Pişme süresi hamurların altın rengini almasından anlaşılır..
Bir yandan bir tencereye 3 su bardağı toz şeker ve suyu alıp kaynatınız..Bir on dakika kaynadıktan sonra yarım limon suyunu da ekleyiniz.
Fırından çıkan pişmiş milföy parçaları ılık,şerbet sıcak olmak şartı ile,kolay baklavamızı şerbete yatırınız..
Çok yumuşak sevenler biraz fazlaca,kıtırlı sevenler az olmak sureti ile tatlıyı şerbette bırakabilirler.
Yanında dondurma yada kaymak ile servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun..
pic0208.jpg

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme:
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
COK FAZLA DIIL BIR TANESINI ALABILIRMIYIM ACABA:kedi:
:nazar:ELLERINIZE SAGLIK HARIKA GÖRÜNÜYO:nazar:
a.s.a.s.a.s.

eline koluna sağlık canım....Şeniz
gece gece canım istedi şimdi..
cokacimcoook

Bu tarifi dün yeniden yaptım ve sizlerle paylaşmak istedim..Hamur açma konusunda çok hatta hiç başarılı olduğum söylenemez..Ama bu benim evde baklava yapmayacağım anlamına gelmiyor..:kedi:

Ramazan sofralarında yada gündelik bir akşam yemeği sonrasında,gerek ailece gerekse misafirlerinize rahatlıkla servis edeceğinize garanti veriyorum..yerimseniben

Hepinizin Mübarek Ramazan Ayını kutluyor,yediğiniz herşeyin baldan tatlı olmasını temenni ediyorum..Şeniz

Afiyet olsun.. a.s

pic0208.jpg

bunlar gerçekmiiiiizemuszemus

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
COK FAZLA DIIL BIR TANESINI ALABILIRMIYIM ACABA:kedi:
:nazar:ELLERINIZE SAGLIK HARIKA GÖRÜNÜYO:nazar:
a.s.a.s.a.s.

eline koluna sağlık canım....Şeniz
gece gece canım istedi şimdi..
cokacimcoook

Tarifi az önce yazdım bu ne hız sevgili arkadaşlar..kaydirigubbakcemile3

Sizlerin de dillerinize sağlık..Şimdiden afiyet şeker olsun..yerimseniben

Ramazanınız mübarek olsun,mutfağınız da benim tariflerim olsun..

Bu da yeni sloganım..

bak bu tarifi yapıcagımdan emın oabılırsın ben cok tatlı ısı becerememde onalrı takip ediyorum bu aralar özellikle bende öğreneyim yafff benim ne eksiğim var demiikaydirigubbakcemile3

ben bunu yine KK dan bir arkadaşın açtığı konudan öğrenip yapmıştım çok güzel oluyor elinize sağlık a.s.

çok harika görünüyo..not alayımda bi ara yapayım..ellerine sağlık..

bak bu tarifi yapıcagımdan emın oabılırsın ben cok tatlı ısı becerememde onalrı takip ediyorum bu aralar özellikle bende öğreneyim yafff benim ne eksiğim var demiikaydirigubbakcemile3

Deneyip buraya foto ekliyorsunuz yoksa başka tarif vermem bilesiniz..kaydirigubbakcemile5

harika görünüyor ellerine sağlık uzmancım,en kısa zamanda denemeliyim :))

Bugün yaptım bu tatlıyı, gerçekten çok güzel oldu
Yapmayı düşünüp kararsız kalan arkadaşlara tavsiyemdir yerimseniben
Ellerinize sağlık opuyorumnanaktan

evet bunlar gerçek delikafadulden

abla ben yapıp ekleyecem ilk fırsatta fotoğrafını çok nefis görunuyor ellerine sağlık cokacimcoook​

ellerine sağlık cnm
çok gzl olmuş

süper yaaaaaaaaaaaaa delikafadulden

Teşekkürler arkadaşlar..Sizin de dilinize sağlık..Şeniz

Bugün yaptım bu tatlıyı, gerçekten çok güzel oldu
Yapmayı düşünüp kararsız kalan arkadaşlara tavsiyemdir yerimseniben
Ellerinize sağlık opuyorumnanaktan

ferdacığım gerçekten mi?
Süper ya çok sevindim beğendiğine.a.s

Zaten denemediğim hiçbir tarifi eklemiyorum,önce ben emin oluyorum ki gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyorum..yerimseniben

Çok teşekkürler tatlım,senin de hem eline hem diline sağlık.yerimseniben

bişi söylimmiiiii bende yaptım bunuu yaaa hemde cok begendılerrsositososito

Hamuru ben de açamıyom kertilenkele..İyi bir çözüm gibi göründü gözüme..Adımız beceriksiz olmaz nan..Deneyek baalım..

bişi söylimmiiiii bende yaptım bunuu yaaa hemde cok begendılerrsositososito

Süper..:lepi:

Foto da ekleseydin keşke..yerimseniben

Hamuru ben de açamıyom kertilenkele..İyi bir çözüm gibi göründü gözüme..Adımız beceriksiz olmaz nan..Deneyek baalım..

Denen mutlaka..Ben hamur açamam açtığım hamur harita gibi oluyor napıyım herşeyi beceren ben bunu yapamıyor işte..:kedi:

Fazla masrafı yok,malzeme az,vakit dersen çok almıyor..

Eee daha ne ne işte..Beş dakkada baklava..:lepi:

benim yaptığım bir tatlı bu
oldukça pratik ve lezzetli...
ellerinize sağlık...

X