Ayrık dişlere dolgu tedavisi?

jeoren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
1
0
Öncelikle iyi günler..18 yaşındayım ve iki ön dişim arasından neredeyse tır geçecek. Bundan 2 sene önce tel tedavisi gördüm ancak 1 yıl geçmeden tekrar ara açıldı. Şimdi benim sorum, anlaşıldı ki ortodontik tedavi bana pek yaramıyor, sadece bu iki ön dişim arasına dolgu yaptırsam bunun sonuçları ne olur? yani yemeğe içmeye eskisi gibi devam mı yoksa sert şeyler ve sakız yasak mı? Kısacası bana bu işin artılarını ve eksilerini anlatır mısınız?:Saruboceq: teşekkürler şimdiden...yerimseniben

Öncelikle iyi günler..18 yaşındayım ve iki ön dişim arasından neredeyse tır geçecek. Bundan 2 sene önce tel tedavisi gördüm ancak 1 yıl geçmeden tekrar ara açıldı. Şimdi benim sorum, anlaşıldı ki ortodontik tedavi bana pek yaramıyor, sadece bu iki ön dişim arasına dolgu yaptırsam bunun sonuçları ne olur? yani yemeğe içmeye eskisi gibi devam mı yoksa sert şeyler ve sakız yasak mı? Kısacası bana bu işin artılarını ve eksilerini anlatır mısınız?:Saruboceq: teşekkürler şimdiden...yerimseniben
geçmiş olsun
ortodonti tedavisinden sonuç almanız gerekirdi.ya yapılan plakları çok düzenli kullanmadınız.pekiştirme tedavisi kısa tutuldu.tabiki iyi bir ağız muayenesi yapılması lazım.iki ön diş arasındaki açıklık frenilumun normalden daha aşağıda olmasındanda kaynaklanabilir bunun kontrolünü mutlaka yaptırmalısınız.
dolgu yaptırdığınızda ise biraz daha dikkatli çiğneme yapmalısınız.onun dışında çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
sağlıklı günler

X