Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kızlar,

Geçmişi cok okuyamadım. Kızla ben de bir sorun cıktı. Seker problemim var. Aslında daha onceden yoktu bu. Ancak ben de yan etki oldu sanırım :KK43: bir sureligine Karatay'a ara verip endokrin uzmanının dedigi sekilde beslenme yapmam lazım. Ozellikle de cevizi ve kayısıyı muzu ve cilegi cıkarttı. zaten kahvaltılarda yiyordum bunları tabi hepsini aynıanda degil. Karataydan onceki tahlillerim daha duzgundu. Seker seviyem kuru meyvelerle bayagı bir artmış. Oncelikle onları kesti. Cevizi de dolayısı ile bir sureligine karatay yapamayacagım. aralarda menuleri paylasırım gene de. Umarım daha iyi olup bir duzene girer.. Bence aralarda detaylıca bir kan tahlilini yaptırın ihmal etmeyin derim :) cunku ben de o kadar egzersiz yapıp dikkat etmeme ragmen kilo veremeyişimin sebebi sanırım bu :KK43: ustelik buna her gun oglen 45 dklik olanlar da dahil degil.

Neyse içinizi baymayayım.
Bugun aslında yine klasik kk kahvaltısı yaptım ceviz olmadan kayısı da :)
herkese iyi günler
:KK55::KK55::KK55:

çook geçmiş olsun canım. sen zaten karatayı biliyosun , buna göre doktorun dediklerini ekleyip çıkartarak kendine göre diyeti revize edebilirsin. umarım bir an önce sağlığına kavuşursun:KK54::KK54:

sea geçmiş olsun umarım biran önce iyileşirsin.belki ailende de var bu rahatsızlık çünkü genetik diye biliyorum.benim babamdada var şeker ve dedemde de vardı.Allah tüm hastalara şifalar versin...

canan hoca diyabetin genetik olmadığını söylüyor. olsa olsa aileseldir diyor. benim mantığıma yattı. yaşam şeklini değiştirmek gerekiyor. sadece genetik olduğunu düşünüp umudu kırılanlara umut olsun diye küçük bir hatırlatma yapayım dedim.:KK34:

Selam kıslar,

bugun cevizsiz karatay kahvaltısı
ara da bir bardak sute 1 cay k tarcın 2 hurma

ben seker problemi nedeni ile kayısı ve cevizi cıkardım.
oglen de

corba
yogurt
sebze yemegi takılacagım..

Selamlar..
Sevgiler..
:KK16::KK16::KK16::KK16:

Selam kıslar,

bugun cevizsiz karatay kahvaltısı
ara da bir bardak sute 1 cay k tarcın 2 hurma

ben seker problemi nedeni ile kayısı ve cevizi cıkardım.
oglen de

corba
yogurt
sebze yemegi takılacagım..

Selamlar..
Sevgiler..
:KK16::KK16::KK16::KK16:

bence daha hızlı kilo verirsin ama hurma da çok şekerli doktor mu önerdi

çook geçmiş olsun canım. sen zaten karatayı biliyosun , buna göre doktorun dediklerini ekleyip çıkartarak kendine göre diyeti revize edebilirsin. umarım bir an önce sağlığına kavuşursun:KK54::KK54:

evet canım o sekilde yapacagım..umarım faydalı olacak.
:KK16::KK16:

canan hoca diyabetin genetik olmadığını söylüyor. olsa olsa aileseldir diyor. benim mantığıma yattı. yaşam şeklini değiştirmek gerekiyor. sadece genetik olduğunu düşünüp umudu kırılanlara umut olsun diye küçük bir hatırlatma yapayım dedim.:KK34:

muhtemel bir yatkınlık olabilir. annemde de benzeri bir durum varmış. arastıracagım biraz daha detaylı..
tşk ederim:KK16::KK16:

SELAM ARKADAŞLAR

Bende 13/05/2013 de başladım inşallah azimli olabilirim.daha önce dukan yaparak 1,5 ay da 10 kilo vermiştim.bakalım karatayda kilo verme hızı nasıl olacak.desteklerinizi bekliyorum.
:KK49:

1,5 ayda 10kilo muuuu. çok hızlı. aman sağlığınıza dikkat edin. sukan yaparak ödemini atmşsındır fazla suyunu da atmışsındır. o nedenle bu kadar hızlı kilo veremezsin. güzel güzel sağlıklı sağlıklı beslenip haftada 1-1,5 kilo verirsin

kızlar canım deli gibi tatlı çekiyor( regliyim) bende hurmaya yüklendim. bol bol hurma yiyorum. aslında iyi bişey yapmıyorum ama. çikolatamı hurma mı? dedim. en azından katkı maddesi falan olması içinde dedim. ve yedim.

kızlar canım deli gibi tatlı çekiyor( regliyim) bende hurmaya yüklendim. bol bol hurma yiyorum. aslında iyi bişey yapmıyorum ama. çikolatamı hurma mı? dedim. en azından katkı maddesi falan olması içinde dedim. ve yedim.

1 hurma 15 kalori 1 kare çikolata 50 kalori
doğru bi tercih yapmışsın:130:

hurma tabi daha sağlıklıdır.paketlenmiş ürünler karatayda yasak galiba.

ben bugün yediklerimi söylesem bide öğlen yemeğimi söylesem bi yardımcı oluverin.

sabah karatay kahvaltısı(9:30 da yendi)
ara öğün yok su+yeşil çay
peynir+zeytin(light tuzsuz)+2 yumurta beyazı+yarım domates+salatalık+ceviz
öğlen yemekte
abant köfte+makarna+karpuz var.ben köfte ve sadece karpuz yemeyi düşünüyorum.saat 2 gibi(leptin hormonu davasına)

nasıl sizce

akşamda tavuk göğüs haşlama+fasulye kavurma yumurtalı+bulgur pilavı+ayran

bi yorumlayın lüften.doğrumu uyguluyorum

bide yeşil eril salatalık yemek serbestmi aralarda.dukanda mesela izinli yiyecekleri günün her saati istediğin kadar yiyebiliyorduk.karatayda da öyle bi durum varmı.yoksa öğün aralarındaki 4,5-5 saate çokmu dikkat edeceğiz.yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

ben bugün yediklerimi söylesem bide öğlen yemeğimi söylesem bi yardımcı oluverin.

öğlen yemekte
abant köfte+makarna+karpuz var.ben köfte ve sadece karpuz yemeyi düşünüyorum.saat 2 gibi(leptin hormonu davasına)

nasıl sizce

canım moralin bozulmasın ama çok yanlışın var
zeytin tuzsuz ama light olmayacak zeytinyağı omega 3 kaynağı zeytin o nedenle mutlaka yenmeli
yumurtanın sarısını neden yemedin alerjik bidurum mu çünkü onda da omega 3 ve demir var ve diyet için olmazsa olmazlardan
makarna karpuz tamamen yasak
akşam menün güzel pilav 3 kaşığı geçmeyecek

4-5 saat kuralı çok önemli aralarda çok acıkırsan ayran süt içilebilir çiğneyerek bişey yenmeyecek

Son düzenleme:
canım moralin bozulmasın ama çok yanlışın var
zeytin tuzsuz ama light olmayacak zeytinyağı omega 3 kaynağı zeytin o nedenle mutlaka yenmeli
yumurtanın sarısını neden yemedin alerjik bidurum mu çünkü onda da omega 3 ve demir var ve diyet için olmazsa olmazlardan
makarna karpuz tamamen yasak
akşam menün güzel pilav 3 kaşığı geçmeyecek

4-5 saat kuralı çok önemli aralarda çok acıkırsan ayran süt içilebilir çiğneyerek bişey yenmeyecek

teşekkür ederim.alıma takıldı öğünlerle yenen meyve serbet diye okumuştum ama yanlışmı

teşekkür ederim.alıma takıldı öğünlerle yenen meyve serbet diye okumuştum ama yanlışmı

Canım, günde 1 tane meyve yiyoruz ve bunu öğünlerin hemen ardından yapıyoruz bu doğru, ancak kavun, karpuz, dut ve taze incir (Gİ = 80-100) olduğu için yasak. Diğer meyveleri abartmamak kaydıyla 1 öğününde tüketebilirsin, sabah olursa daha iyi.

öğlen yemekte

nasıl sizce

zeytin sadece tuzsuz olduğu için light sıfatını almış galiba değil mi?
aklında bulunsun diye söylüyorum süt ve süt ürünleri olsun başka aklıma gelmeyenler falan varsa onların hepside light olmayacak:KK34::KK34:

bide yeşil eril salatalık yemek serbestmi aralarda.dukanda mesela izinli yiyecekleri günün her saati istediğin kadar yiyebiliyorduk.karatayda da öyle bi durum varmı.yoksa öğün aralarındaki 4,5-5 saate çokmu dikkat edeceğiz.yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

daha önceki diyetlere alışık olan bünyeler için dayanamazlarsa diye hoca kuruyemişlerden ara öğün koymuş. tabi bu geçici bir durum vücut alıştıkça ara öğün kalkıyor. o 4,5- 5 saati sadece şekersiz çay kahve içerek geçiriyoruz, galiba süt ve tuzsuz ayranda içilebiliyordu.

X