Tüp Bebek Merkezleri Yeditepe hastanesi cem fıçıcıoğlu

E

EU1

Ziyaretçi
Merhaba kıslar..Ben umut tüp bebekte tüp bebek deneyecektim ama vazgeçtik ordan yeditepe hastanesi prof.dr cem fıçıcıoğlu'na gitmeye karar verdik.sebebine gelince tüp bebek raporu çıkarmak bu merkezde daha kolay oluyomuş ama orda yaptırınca tüp bebeği.benim daha önce iki aşılamamda olduğu için kolay rapor alırız dediler.tüp bebeğe 2000 lira ödiycem ilaçlarında %20'sini ödiycekmişim.sizce burası nasıl biyer doktor ve merkez hakkında bilgisi olan varmı burada tüp veya aşılama deneyipde hamile kalan kalamayan varsa ayrıca bu rapor için neler gerekiyo?Lütfen bildiklerinizi paylaşırmısınız benimle? Şimdiden tşkler..

Merhaba kıslar..Ben umut tüp bebekte tüp bebek deneyecektim ama vazgeçtik ordan yeditepe hastanesi prof.dr cem fıçıcıoğlu'na gitmeye karar verdik.sebebine gelince tüp bebek raporu çıkarmak bu merkezde daha kolay oluyomuş ama orda yaptırınca tüp bebeği.benim daha önce iki aşılamamda olduğu için kolay rapor alırız dediler.tüp bebeğe 2000 lira ödiycem ilaçlarında %20'sini ödiycekmişim.sizce burası nasıl biyer doktor ve merkez hakkında bilgisi olan varmı burada tüp veya aşılama deneyipde hamile kalan kalamayan varsa ayrıca bu rapor için neler gerekiyo?Lütfen bildiklerinizi paylaşırmısınız benimle? Şimdiden tşkler..

su damlası merhaba bende geçen sene yeditepe ye cem beye gittim mikroenjeksiyon denedim ilk başta çok ilgilendiler ama işlemden snr hiç ilgilenmediler benim sonuc negatif çıktı ve sonrasında ne cem beye nede bi hemşireye falan ULAŞAMADIM telefona bi türlü bakamadılar BAYA ZOR GÜNLER GEÇİRDİM YANİ en sonunda cem beye mail attım rapor için de bazı bilgiler istediler resim eşimin test sonucu istediler yani bunu hatırlıyorum canım hayırlısı olsun inşallah bi an önce bebişine kavuşursun

su damlası merhaba bende geçen sene yeditepe ye cem beye gittim mikroenjeksiyon denedim ilk başta çok ilgilendiler ama işlemden snr hiç ilgilenmediler benim sonuc negatif çıktı ve sonrasında ne cem beye nede bi hemşireye falan ULAŞAMADIM telefona bi türlü bakamadılar BAYA ZOR GÜNLER GEÇİRDİM YANİ en sonunda cem beye mail attım rapor için de bazı bilgiler istediler resim eşimin test sonucu istediler yani bunu hatırlıyorum canım hayırlısı olsun inşallah bi an önce bebişine kavuşursun

Şimdi kafam çok karıştı off napıcağımı şaşırdım

Şimdi kafam çok karıştı off napıcağımı şaşırdım

canım moralini bozmak istemedim ben orda tedaviye başladığımda bi çok hamile kalan bayan vardı bide benim 2 cm lik kistim vardı ondan tutmamış olabilir ama ben sonradan çok üzüldüm çünkü transfer sonrası bana %100 oldu dedi onun için büyük hayal kırıklığı yaşadım:çok üzgünüm:inşallah senin tutar :teselli:

merhaba su damlası bende yeditepe hastanesine gitmeye karar verdim...neden mi ben 4 yıllık eyliyim bir bebek sahibi olamadım 1 kez aşılama 2 kez tüp bebek denememe rağmen sonuç alamadık...
bize eşimin abisi tafsiye etti cem bey'i bir müşterisinin 22 yıl çocukları olmamış kadın şuan 41 yaşındaymış dr.cem bey'e gitmeden önce çok yerlere gitmişler çok tedaviler uygulanmış ama hiç bir sonuç alamamışlar onlarada bir başkası sölemiş yeditepeyi gitmişler ve şuan 1 yaşlarında ikizleri varmış bizde ondan sonra karar verdik gitmeye evlendiğimizden bu yana gitmediğim dr.hastane kalmadı
hep en iyilerine gittik sonuç neğatif ve bana sölenen yumurtaların rezervinin iyi olmayışı direk tüp bebek
ama hiç bir ilaç vermedi dr.cem bey'le 03/11/2008 de randevumuz vardı ve görüşmeye gittik daha önceden yapılan bütün testlerimide götürmüştüm ve baktı evet yumurta rezervinde düşüş var ama adet düzensizliğin varmı dedi bende 28 günde bir olan düzenli adetlerin olur dedimğim zaman sana 2 ilaç
yazacağım birini devamlı diğerini 1 hafta kullan ve adetini 2 günü fsh değerine baktır ve gel dedi bana
ve bu ilaçın biri hormon ilacı ve ben bu dr.güveniyorum bana bunları yaptır ve gel tedaviye başlayalım
dedi bende fsh değerime baktırdım test sonucumda prolaktin değerim yüksek çıktı 63.2 devlet hastanesinde yaptırmıştım bu dr. güveniyorum hem bu dr.lar birbirlerini tanıyorlar son adet olunca yani
bu aralar tekrar yaptırım gidicem cem bey inşallah hakkımızda hayırlısı olur bence sen içini rahat tut ve
allaha dua et kardeşim dr.cem bey'in bize dediği ben bu tedaviyle 2 yumurta bile alsam şansımız var
siz pozitif düşünün dedi sizde onu yapın allah büyüktür ve yücedir bizde birgün yavrularımızı kucağımıza alacağız şimdiden tedavin hayırlı olsun benimde inşallah güzel sonuçlar alırız allaha emanet ol...gürüşmek dileğiyle...

su- damlası bende şu an yeditepede tedavi görüyorum. hemşire ve doktor ilgileniyorlar. her şeyden önce stres olmamalı. beslenmeye de dikkat etmeli. ben yarın kısmet olursa hcg vurulacağım yumurtalar iyi dediler bakalım hayırlısı. bence iyi bir hastane tavsiye ederim.

su- damlası bende şu an yeditepede tedavi görüyorum. hemşire ve doktor ilgileniyorlar. her şeyden önce stres olmamalı. beslenmeye de dikkat etmeli. ben yarın kısmet olursa hcg vurulacağım yumurtalar iyi dediler bakalım hayırlısı. bence iyi bir hastane tavsiye ederim.

slm saveist benimde haftaya yeditepede randevum var.tüp bebek için görüşmeye gidicem. seninle hangi doktorilgileniyor.doktorun bellimi yoksa her gittiğinde farklı doktormu ilgileniyor birde hemen tüp bebek raporu ordan çıkıyormu? yanıtlarsan çok sevinirim inşallah senin içinde herşey hayırlısıyla olsun rabbim hepimizi sevindirsin

bildiğim kadarıyla ssk anlaşması olan yerin fark alması yasaklandı. %30 veya 40 ını alabiliyorlar oda 300-400 ytl olması lazım. dikkat edin kızlar.

slm saveist benimde haftaya yeditepede randevum var.tüp bebek için görüşmeye gidicem. seninle hangi doktorilgileniyor.doktorun bellimi yoksa her gittiğinde farklı doktormu ilgileniyor birde hemen tüp bebek raporu ordan çıkıyormu? yanıtlarsan çok sevinirim inşallah senin içinde herşey hayırlısıyla olsun rabbim hepimizi sevindirsin
Selam bakgun bende yeditepe üniv.hastanesinde tedaviye başladım.Kasım ayı başında görüşmeye gittik.Öncelikle Prof.Dr.Cem bey'in Yrd.Doç.Dr.Gazi bey ön bilgilerini alıyor,yani tahlil sonuçlarını ve sorularını yöneltiyor.Ondan sonra Dr.Cem bey'in yanına geçiyorsun.Dr.Cem bey önce aşılama denemek istediğini söyledi ve regl olunca 2 günü gel fsh ve E2 tahlillerin için kan ver dedi.Ayrıca regl 2. günü gittiğinde vajinal ultrasonla bakıyor.
Regl 2.günü gittim sabahtan kan verdim,sonra usg ile baktı dr.cem bey.Her gün Puregon 75 ünite kullanmaya başlamamı istedi.Bu ilacı nasıl kullanacağı falan tüp bebek hemşireleri sana detaylıca anlatıyorlar. Neyse iğnelerimi vurmaya başladım 2 yada 3 gün sonra sanırım usg yumurta durumlarına baktırmaya gittim.Dr.Cem bey tekrar E2 tahlili istedi hemen kan verdim.Kan sonucunu bekledim Dr.Cem bey aynı dozda ilaca devam etmemi söyledi 2-3 gün sonra tekrar usg çağırdı.Usg tekrar gittim bu sefer Dr.Gazi bey baktı usg ile iki tane yumurta büyümüş dedi. 11 gün puregon 75 üniteyi tamamladım 12 günün akşamı çatlatma iğnemi yaptım 13 gün boş geçiyor 14 gün aşılama yapılmak üzere hastaneye eşimle birlikte gittik sabah 8 de.Eşim sperm verdi öğlen 12 gibi sperm hazılığı tamamlandı ve beni içeri aldılar.Spermi transfer ettiler muayene pozisyonunda.Hiç acımıyor.Benim ağrı eşiğim düşüktür yani. 15 dk muayene masasını ayakların biraz yukarı kaldırarak dinlendim.Gerekli tavsiyeleri hemşire veriyor.Tam 14 gün sonra 29 Kasım kanda beta hcg baktıramı istediler.Bu arada aşılamadan sonra epeyce kasıklarımda ağrım oldu.Şişkinlik,gaz acayip yani.Göğüsler de acıma ,ağrı,şişme ne istemesen var yani.Moralini bozmuş gibi olmayayım.Bu arada 14 gün boyunca kimse arıyıp sormuyor bilgin olsun.:teselli:12 gün falan idrarda yapılan prodükter testlerden aldım ve yaptım sonuç negatif.Ertesi günü kahve rengi akıntım başladı 14 gün kanamam başladı 1 kaç damla gittim kan tahlilini yaptırdım kocaman bir sıfır sonucum negatifti.Kan sonucumu hastaneye faksladım arkasından aradım tüp bebek hem.konuştum sonucum negatif olduğunu söyledi bende onayladım.2-3 gün sonra gittim hastaneye dr.cem bey ile görüşmeye.2.aşılamayı önerdi.Ben bi ay ara verelim dedim bayram falan girecek araya diye belki kendiliğimden hamiş kalırım diyerekten ,ama o da olmadı galiba kahverengi akıntıları başladı regl olunca 2 günü gidicem ve yeni bir tedaviye başlayacağım. Tedaviye başlayacağın zaman giderken yanında 3-4 resim eğer kendi ssk dan faydalanacaksan , sağlık karnen ,eşinin ve senin kimlikleri ve fotokopileri , nüfüs mdrlüğünden detaylı nüfüs dökümü , günlük vizite kağıdın . Hatırladıklarım bunlar sekreterliğe teslim ediyorsun onlar ilaç raporunu çıkartıyolar. Tedaviye başlayacağın gün puregonlar için seni hemen hastanenin yanıbaşındaki eczaeneye yolluyor.Sadece katkı payını ödüyorsun.250-300 civarı bi para .Sonra raporun hazır olunca eczane hastaneden gidip alıyor.Sen bi işlem yapmıyosun. Valla biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir.Eğer aklına takılan bi şey olursa bana meaj at.

slm bakgün ben tüp bebek tedavisi görüyorum. doktorlarla pek bi görüşme olmuyor. genelde hemşireler ilgileniyor. sadece ilk başta cem beyle görüştük . ama hemşireler sık sık arayıp veya çağırarak ne yapılması gerektiğini anlatıyorlar.
ben kasımın 25 inden aralığın 6 sına kadar lucrin kullandım. sonra 6 sından 15 ine kadar puregon ve lucrin kullandım. benim e2 değerim 8000 lere yaklaştı aslında bende her şey çok normaldi eşimde az sperm olduğu için bu yönteme başladık. ve son gün nihayat 5000 lere 4 gün içinde her gün e2 testi yaptırarak indirdik.ve pazar günü 21 aralıkta yumurta toplandı. kasıklarım çok sancılanıyordu. meğer yumurta çok olduğundanmı. bugün aradılar 17 yumurta toplanmış ve 13 tanesi döllenmiş. şimdi transfer için bekliyorum. hayırlısıyla dediğim gibi doktorlar pek ilgilenmiyor genelde hemşirelerle görüşüyosun. benim bu ilk denemem.
Umarım senin içinde ayırlı olur burası.

slm bakgün ben tüp bebek tedavisi görüyorum. doktorlarla pek bi görüşme olmuyor. genelde hemşireler ilgileniyor. sadece ilk başta cem beyle görüştük . ama hemşireler sık sık arayıp veya çağırarak ne yapılması gerektiğini anlatıyorlar.
ben kasımın 25 inden aralığın 6 sına kadar lucrin kullandım. sonra 6 sından 15 ine kadar puregon ve lucrin kullandım. benim e2 değerim 8000 lere yaklaştı aslında bende her şey çok normaldi eşimde az sperm olduğu için bu yönteme başladık. ve son gün nihayat 5000 lere 4 gün içinde her gün e2 testi yaptırarak indirdik.ve pazar günü 21 aralıkta yumurta toplandı. kasıklarım çok sancılanıyordu. meğer yumurta çok olduğundanmı. bugün aradılar 17 yumurta toplanmış ve 13 tanesi döllenmiş. şimdi transfer için bekliyorum. hayırlısıyla dediğim gibi doktorlar pek ilgilenmiyor genelde hemşirelerle görüşüyosun. benim bu ilk denemem.
Umarım senin içinde ayırlı olur burası.
Merhaba Saveist bi kaç sorum olacak ,yardımcı olabilirsen sevinirim.Yumurtalar anestezi altında mı toplanıyor , zor bir işlemmi ? İlaçlara ne kadar para harcadınız aşağı yukarı ? Sigortadan faydalandınız mı ? Ne kadara mal oldu ? Çok teşekkürler

Merhaba Saveist bi kaç sorum olacak ,yardımcı olabilirsen sevinirim.Yumurtalar anestezi altında mı toplanıyor , zor bir işlemmi ? İlaçlara ne kadar para harcadınız aşağı yukarı ? Sigortadan faydalandınız mı ? Ne kadara mal oldu ? Çok teşekkürler

merhaba evcimen evet genel anestezi altında yapıldı. ve hiç bişey duymadım çok rahattı. ama sonrasında sancım çoktu halada devam ediyor ilaçlardanmış tabi.

evcimen merhaba ... cevaplamam yarım kalmıştı. yumurta kısmını cevapladım sanırım. maddi konulara gelince . raporu 4 hafta gibi bir sürede verdiler. oda transfer gününde oldu. transferden sonra yani o gün hem doktor payını 2.060 ytl yi alıyorlar. devlet güvencesi olduğu için rapordada 3 ilaç yazıyo sadece lucrin puregon ve ovitrelle grubu ilaçlar zaten para tutanlarda bunlardı. ama dikkat et. tabi bizim tarihlerde problem çıktığı için henüz ilaç parasını alamadık. tarih düzeltince problem kalkacak.
bu arada bugün transferimin 2. günü işe gitmeden evde yatmak sıkıcı.3 gün rapor aldım. okulda afacanlarla uğraşmak zor.
senin içinde orası hayırlı olur umarım. hihoyyyt

slm eevcimen ve saveist sağolun bilgileriniz için salı günü gittim yeditepeye hastanesine cem beyle görüştüm ben daha önce 3 kere aşılama yaptırmıştım birde problem eşimden kaynaklanıyor sprem düşüklüğü var cem bey tüp bebek dedi.ilk önce bu ayki regllin ilk günü kullanmam için doğum kontrol hapı verdi yumurtalıklarımın dinlenmesi için verdiğini söyledi.15 gün kullan sonra muayneye gel bir sonraki adetimde tüp bebek tedavisine başlıyalım dedi.bende şaşırdım benim adetlerim düzenli bakalım hakkımızda hayırlısı rabbim sevindirsin hepimizi ( raporunda hemen birgünde çıkıcağını söylediler):emir_bebek:

eevcimen sende doğum kontrol hapı kullandınmı? benimde ilk denemem ilaç parasını sen kendinmi ödedin sonradanmı ssk dan alıcan inşallah senin içinde hayırlısı olsun

Son düzenleme:
slm eevcimen ve saveist sağolun bilgileriniz için salı günü gittim yeditepeye hastanesine cem beyle görüştüm ben daha önce 3 kere aşılama yaptırmıştım birde problem eşimden kaynaklanıyor sprem düşüklüğü var cem bey tüp bebek dedi.ilk önce bu ayki regllin ilk günü kullanmam için doğum kontrol hapı verdi yumurtalıklarımın dinlenmesi için verdiğini söyledi.15 gün kullan sonra muayneye gel bir sonraki adetimde tüp bebek tedavisine başlıyalım dedi.bende şaşırdım benim adetlerim düzenli bakalım hakkımızda hayırlısı rabbim sevindirsin hepimizi ( raporunda hemen birgünde çıkıcağını söylediler):emir_bebek:

eevcimen sende doğum kontrol hapı kullandınmı? benimde ilk denemem ilaç parasını sen kendinmi ödedin sonradanmı ssk dan alıcan inşallah senin içinde hayırlısı olsun

Hayır bakguncum ben d.kontrol hapı kullanmadım ,bahsi bile geçmedi.Bana aşılama yapıldı.İlaçları eczaneden veriyorlar,provizyonu hemen alıyorlar katkı payını ödüyorsun eczaneye.Eczane raporun hazır olunca zaten hastaneden alıyor.

evcimen merhaba ... cevaplamam yarım kalmıştı. yumurta kısmını cevapladım sanırım. maddi konulara gelince . raporu 4 hafta gibi bir sürede verdiler. oda transfer gününde oldu. transferden sonra yani o gün hem doktor payını 2.060 ytl yi alıyorlar. devlet güvencesi olduğu için rapordada 3 ilaç yazıyo sadece lucrin puregon ve ovitrelle grubu ilaçlar zaten para tutanlarda bunlardı. ama dikkat et. tabi bizim tarihlerde problem çıktığı için henüz ilaç parasını alamadık. tarih düzeltince problem kalkacak.
bu arada bugün transferimin 2. günü işe gitmeden evde yatmak sıkıcı.3 gün rapor aldım. okulda afacanlarla uğraşmak zor.
senin içinde orası hayırlı olur umarım. hihoyyyt

Sağol cnm cevapların için , ilaçlara katkı payı ne ödedin aşağı yukarı eğer bi sakıncası yoksa yazabilirmisin. :1hug:

Sağol cnm cevapların için , ilaçlara katkı payı ne ödedin aşağı yukarı eğer bi sakıncası yoksa yazabilirmisin. :1hug:

ben emekli sandığına bağlıyım. o yüzden ya çalıştığın kurumdan alırsın aylar sonra yada benim gibi işim okul olduğu için her eczanedende alamıyorum. ancak okulumun yakınındaki eczaneden paranın tamamını ödeyerek yani yaklaşık devlet epsini ödemiyo tabi lucrin puregon ve ovitrelleyi ödüyo raporda onlar var. toplam 3 bini geçti sonra % 80 ini geri alıcam. :sm_cool:

X