Gebeliğe Hazırlık hamile mi kaldım acaba?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

kestane

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.090
9
39
merhaba arkadaşlar 2aydır adet günlerim kısaldı 7 den 3 e indi ve bu ay yaklaşık 1 haftadır karnımın alt kısmı sanırım rahime denk geliyo içimde gıdıklanma hissi var ve bütün gün sağ kasığım ağrıdı çok ağrı yoktu fakat beni rahatsız ediyodu sizce hamile kalmış olabilirmiyim lütfen bana yardımcı olun daha önce hiç hamile kalmadı oyüzden çok merak ediyorum::emir_bebek:

arkadaşlar adetim 1hafta gecikti test yaptım ilk çizgi belirgin çıktı yaklaşık 10dakka sora ikinci çizgi yarıya kadar indi ama çok belirgin diildi sizce hamilemiyim??bide kan testinin fiyatını bilen varsa yazabilirmi lütfennn

arkadaşlar adetim 1hafta gecikti test yaptım ilk çizgi belirgin çıktı yaklaşık 10dakka sora ikinci çizgi yarıya kadar indi ama çok belirgin diildi sizce hamilemiyim??bide kan testinin fiyatını bilen varsa yazabilirmi lütfennn

10 dak. sonra oluşan çizgi sağlıklı olmayabilir cnm kan testi yaptır sen yinede..ben en son nisan ayında kan testi yaptırmıştım poliklinikde 12 mi 14 ytl mi ne vermiştik..inşallah hamilesindir güzelim..

bence hamilesin çünkü 2.çizgi çıkmış eğer herhangi bir hamilelik belirtin olmasa çıkmazdı ama sen en iyisi kan testi yaptır için rahat olsun:ecrin_bebek:

merhaba arkadaşlar 2aydır adet günlerim kısaldı 7 den 3 e indi ve bu ay yaklaşık 1 haftadır karnımın alt kısmı sanırım rahime denk geliyo içimde gıdıklanma hissi var ve bütün gün sağ kasığım ağrıdı çok ağrı yoktu fakat beni rahatsız ediyodu sizce hamile kalmış olabilirmiyim lütfen bana yardımcı olun daha önce hiç hamile kalmadı oyüzden çok merak ediyorum::emir_bebek:

canım hislerime tercüman olmuşsun, benim bu ay adetim 7 den 4 e indi, geçen ay çok ağrılı 7 gün oldu, ondan önceki ay da yine 4 gün sürdü yani 4-7-4 oldu son üç ay. kafam çok karışık defalarca idrar testi yaptım negatif ama belim ağrıyo, göğüslerimde değişik bi ara ara kaşınma hissi var ve sağ bacağımın dizden üst kısmı acıyo-ağrıyo arası bişey, idrarımın rengi çok koyu. acaba adet günü neden kısalır biri bizi aydınlatsa ne güzel olur de mi kestanecim
:1rolleyes:
bi de sana bi sorum var adetin son 2 aydır nasıl oluyor benim çoğunlukla kahverengi

canım hislerime tercüman olmuşsun, benim bu ay adetim 7 den 4 e indi, geçen ay çok ağrılı 7 gün oldu, ondan önceki ay da yine 4 gün sürdü yani 4-7-4 oldu son üç ay. kafam çok karışık defalarca idrar testi yaptım negatif ama belim ağrıyo, göğüslerimde değişik bi ara ara kaşınma hissi var ve sağ bacağımın dizden üst kısmı acıyo-ağrıyo arası bişey, idrarımın rengi çok koyu. acaba adet günü neden kısalır biri bizi aydınlatsa ne güzel olur de mi kestanecim
:1rolleyes:
bi de sana bi sorum var adetin son 2 aydır nasıl oluyor benim çoğunlukla kahverengi

canım merhaba benim aslında korunmayı bıraktıktan sonra tamamen değişti normalde 7 gün tamamen biterdi ama ae son 5 3 3günde bitti ve benimde dünden beri sağ bacağımda ağrı ve kasılma var umarım hamileyizdir ama yinede ümitlenmiyelim adetine varmı daha senin

canım benim adetim bitti , son adetim de 4 gün sürdü, ben üstüne görmeden de şüpheleniyorum ama testler negatif, bi sorun yoktur umarım...

canım bide benim idrar rengi koyulaştı ve kanamam böyle kahve değilde koyu pembe gibi işte herşey üst üste belirti gibi olunca insan ister istemez şüpheleniyo

ama istersen kan testi yaptır çünkü idrarla yapılan testler bazen insanı yanıltabiliyormuş benim adetim bu ayın 14 olması gerekiyo sence belirtiler hamilelik olabilirmi

evet anlıyorum seni... test yapmadın sanırım, adet günüme daha var demişsin.

ya aslında geçen hafta test yaptım onuda yapmamın nedeni adet düzeni değiştiği için şüphelendim çünkü bazı insanlar hamile olsalarda adet olabiliyorlarmış ama negatif çıktı ondan sonra belirtiler değişti bulantı, kasılma ama çok uzun sürmedi 1 gün ondan sonra azaldı aralıklarla oluyo 1 hafta karnımın içi gıdıklandı vs.oyüzden adetimi bekliyorum

valla bu belirtilerle hamile kalan da var tabii ama bu ay çok moralim bozuldu yaa kesin diyodum hamileyim bu ay ama olmadıı..
aslında bugün kan testi yaptırmak için çıktım evden gittiğim özel poliklinik çaşmabaya kadar kapalıymış ve işin garip tarafı civardaki sağlık kuruluşlarının hepsi de tadilatta yani nasip olmadı bugün, belirtiler devam ederse hafta içi kan testi yaptıracam canım.
sağlık ocağı da kan testi yapıyo mu acaba ??

evet yapılıyomuş ama olsun sıkma canını inş allahım en kısa zamanda isteyen herkese nasip eder demekki bizim bebişlerin dünyaya gelmek için zamaları daha gelmemiş allahım herkese hayırlısını nasip etsin

aminn inşallah Allahtan hayırlısı dilemek gerek iyi geceler sitede şu an online olan herkese...

X