bebek ağırlığı

zehrasu

Guru
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008
6
0
41
merhaba arkadaşlar,
30 haftalık hamileyim bebeğimin ağırlığını arttırmak için neler yemeliyim?Yardımcı olurmusunuz?

Aynı soruyu dün doktoruma sordum, hiçbirşeye gerek yok dedi o alacağını alır dedi, kendini de kasma istediğini ye iç dedi. Yemek konusunda kendine kısıtlama getirme dedi, psikolojimin bozulmaması için önerilerde bulundu.
Ama forumda bazı arkadaşlar bebeğin kilo alması için mercimek ve bulgurun iyi olduğunu yazmışlar. Ben haftada 2 kez mercimek çorbası içiyorum ama herşey normal seyrinde gidiyor yani aman aman bir kilo artışı yok.

Valla istediğini ye bebek kilo almayacaksa almıyor.. ben ilk başlarda yedim yedim gereksiz yere kilo aldım. şimdiyse aynı düzende yiyorum ama ben değil bebek kilo alıyor.. Bence de hiç kasma kendini ,o zaten senden yeteri kadar besleniyordur.

benim bebek biraz zayıf gibiydi 11 günde 650 gram aldı.ben 2 bardak süt 6 adet ceviz bol bol çeşit çeşit peynir yedim.bir de tatlı çok aldırırmış sdütlü tatlılar sütlaç mesela.ama benim tatlıdan midem bulanıyor.

merhaba arkadaşlar,
30 haftalık hamileyim bebeğimin ağırlığını arttırmak için neler yemeliyim?Yardımcı olurmusunuz?

sevgili zehrasu ; bebeğin 30 haftalık kilosu ne kadar ? yani endişe etmeni gerektircek kadar minik mi bebeğin yoksa sen daha tombiş bir bebiş mi istiyosun merak ettim çünki arkadaşların da dediği gibi bebişler zaten ne yersen ye alacağı kadarını alıyolar...
o yüzden hiç canını sıkma kilo alsın bebeğim diye. ama faydalı besinler ye ıvırzıvır şeyler yeme, süt ve süt ürünleri, fındık fıstık ceviz vs, et ve ürünleri mutlaka bol tüket, pirinç ve baklagilleri de unutma :)

benim bebegim 31 haftalık tam ve kilosu 1800 doktor iyi dedi ama yediklerime de hiç dikkat etmiyorum doktorum proteinden zengin yemekler ye dedi bilmiyolarum nelerde protein var yazarmısınız erken doğum riskim var 38e kadar içerde durması lazım normalde ama erken doğarsa bi 3,5 klio doğurmak istiyorum

sevgili zehrasu ; bebeğin 30 haftalık kilosu ne kadar ? Yani endişe etmeni gerektircek kadar minik mi bebeğin yoksa sen daha tombiş bir bebiş mi istiyosun merak ettim çünki arkadaşların da dediği gibi bebişler zaten ne yersen ye alacağı kadarını alıyolar...
O yüzden hiç canını sıkma kilo alsın bebeğim diye. Ama faydalı besinler ye ıvırzıvır şeyler yeme, süt ve süt ürünleri, fındık fıstık ceviz vs, et ve ürünleri mutlaka bol tüket, pirinç ve baklagilleri de unutma :)
yok arkadaŞım ya kılosu normal 1466 dedı doktor da ben bıraz tombıŞ olmasını ıstıyorumda ondan benı mecburı sezeryan olacakta 3,5 kg gıbı doĞsa dıye dÜŞÜnÜyorum.tabıkı en Önemlısı saĞlıklı olsunda yınede ınsan ıstıyor ıŞte.rabbım herkesın evladını saĞ salım kucaĞına almayı nasıp etsın.

ben bu aralar hep hamur işi beslendim hiç sağlıklı bi gıda yemedim üzülüyorum valla kilo alıyorum bebişte alıyo ama boşu boşuna sağlıklı şeylerden kilo alsın hatta zayıf olsa da olur ne o öylee boş kiloyu ne yapayım bir hafta baklagil sebze et balık yemedimmi hiç içim rahat etmiyor bence önemli olan sağlıklı beslenmek kilo alması senin elinde değilki abim doğmuş 4 kilo ben doğmuşum 2 kilo ikimizde aynı anneden annem ayrı bişey yapmadım hiç diyo sen iyi beslen gerisini allaha bırak rabbim sağlıklı evlatlar versin hepimize inşallahlah

merhaba arkadaşlar,

canım bende 25.haftaya girdim
bebişinin kilo almasını istersen bol bol hakiki bak üstüne basıyorum hakiki meyve suyu iç sık sık iç
çok faydası oluyormuş bizim bi yakınımız öyle yaptı ve bebişide maaşallaha güzel bir kiloda olmuştu şimdi hatırlayamayacagom kiloyu ama çok faydası var
umarım faydalı olmuşumdur

BEN DAHA 8 HAFTALIĞIM AMA.ANNEM KARDEŞİMDE HİÇ YEMEK YİYEMİYOMUŞ HEP MEYVE YİYOMUUŞ KARDEŞİM 4 KİLO DOĞMUŞ BEBEĞE KİLO ALDIRAN ŞEY MEYVE HERALDE BOL BOLYE HİÇ ZARARI YOKa.s

ben doğum yapmış biri olarak doktorum bana son haftalarda bol bol tatlı ye demiştiki artık bebek fazla kilosnu alsın eğer tatlı yemende sakınca yoksa şeker düşükse tatlı bebeği mutlu ediyormuş

X