Aşırı sinirle nasıl baş edilir?

skopca

Elma yanak:)
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2010
29.247
27
Çok fazla sinirliyim hele bu ara herşeye sinirlenirim oldum artık sinirden kaslarımın gerildiğini hissediyorum...
Sinirlenince kırıp dökesim geliyor her şeyi..
Sinirimi yenmeye çalıştıkça ve yenemeyince daha da sinir oluyorum:KK1:
Hiç memnun değilim bu halimden:KK59:Neler yapabilirim..

Arada ben de aşırı sinirli oluyorum, siniri yenmenin yollarını açıkçası ben de merak ediyorum:KK1:
Ama bildiğim bir şey var ki, sinirliyken ilk yazılan mesaj asla asla gönderilmemeli. Fazlasıyla
kalp kırabiliyor. Yazılan mesaj 10 dakika sonra tekrar okunup gönderilmeli. Ya da sinirliyken
tel konuşması yapılmamalı.

Arada ben de aşırı sinirli oluyorum, siniri yenmenin yollarını açıkçası ben de merak ediyorum:KK1:
Ama bildiğim bir şey var ki, sinirliyken ilk yazılan mesaj asla asla gönderilmemeli. Fazlasıyla
kalp kırabiliyor. Yazılan mesaj 10 dakika sonra tekrar okunup gönderilmeli. Ya da sinirliyken

Evet sinirliyken konuşulmamalı.Alemlerin efendisinin bu konuyla ilgili sözüne tam olarak riayet edilmeli:KK69:

Çok sinirlisin mesela, elini yüzünü yıka olmadımı evden çık biraz yürü ama tempolu yürü böyle hatta kendi kendine istediğin kadarda söylenebilirsin işte ozaman kesinlikle geçiyor sinirin :) ben denedim :)

Çok fazla sinirliyim hele bu ara herşeye sinirlenirim oldum artık sinirden kaslarımın gerildiğini hissediyorum...
Sinirlenince kırıp dökesim geliyor her şeyi..
Sinirimi yenmeye çalıştıkça ve yenemeyince daha da sinir oluyorum:KK1:
Hiç memnun değilim bu halimden:KK59:Neler yapabilirim..

bende cok sınırlıyım ozellıkle son zamanlarda sınır artı sabırsızlık ıs stresı evlılık bebek derken ıyıce kontrolden cıktım kendımı tutamuyorum daha 7 aylık bebege bagırırken buluyorum kendımı neyapıyorum ben dıyorum nasl basa cıkılır bu sınırle bılen varsa banada anlatsın:2:

Ben de çok sinirliyim maalesef.
Çareyi abdest alıp dua etmekle buluyorum.
Bir de bol bol sigara içiyorum işte.

Benim arada olsa yine iyi..
hep sinirlilik hali mevcut şu anda eşimimn hatası yokken onu bile kırıyorum bir acayipleştim :26:
Psikoloğa görünmek istiyorum eşim gerek yok diyor

Bende çok sinirliyimdir
Öyle ki çevremde beni yakından tanımayan insanlar benden korkuyo
Çözümü olan varsa çok makbule geçer

Çok sinirlisin mesela, elini yüzünü yıka olmadımı evden çık biraz yürü ama tempolu yürü böyle hatta kendi kendine istediğin kadarda söylenebilirsin işte ozaman kesinlikle geçiyor sinirin :) ben denedim :)

Olabilir denemek lazım:KK1:

bende cok sınırlıyım ozellıkle son zamanlarda sınır artı sabırsızlık ıs stresı evlılık bebek derken ıyıce kontrolden cıktım kendımı tutamuyorum daha 7 aylık bebege bagırırken buluyorum kendımı neyapıyorum ben dıyorum nasl basa cıkılır bu sınırle bılen varsa banada anlatsın:2:

Allah yardımcın olsun

Ben de çok sinirliyim maalesef.
Çareyi abdest alıp dua etmekle buluyorum.
Bir de bol bol sigara içiyorum işte.

Sigaraya mı başka diyorsun :KK9::KK9:
Bende alıyorum abdest ibadet ederken bile sinir olduğum şeylerle meşgul ibadete veremiyorum kendimi:26:

yaaaaa şunun önlemini tedavisini bilen varsa başarabilen banada söylesin..ben öfkekontrolü sağlıyamıyorum eşime karşıbile dövesim pataklıyasım oluyo böyle insanlarakızdımmı direk vurasım ümüünü sıkasım geliyo bikere kocamı facede kızla muhabbet ettiğini gördüm kafasında kumandakırdım:KK57: yani oturup ağlamak bile gelmiyo içimden direk dövüyorum napcam ben yaaa

Olabilir denemek lazım:KK1:

Allah yardımcın olsun

Sigaraya mı başka diyorsun :KK9::KK9:
Bende alıyorum abdest ibadet ederken bile sinir olduğum şeylerle meşgul ibadete veremiyorum kendimi:26:

Yok sigaraya başlama canım da..
Bazen dua ederken ben de konsatre olamıyorum o zaman bırakıp yeniden duşa giriyorum.
Allahım affetsin ama bilirim sinir bozukluğu çok feci bir durum.

sakince nefes al ve icinden deki sakin ol sakin ol

öfken sana zarar,sakin ol sakin ol....ve sacma birsey bile olsa bir ufak mesgale bul o an!

yaaaaa şunun önlemini tedavisini bilen varsa başarabilen banada söylesin..ben öfkekontrolü sağlıyamıyorum eşime karşıbile dövesim pataklıyasım oluyo böyle insanlarakızdımmı direk vurasım ümüünü sıkasım geliyo bikere kocamı facede kızla muhabbet ettiğini gördüm kafasında kumandakırdım:KK57: yani oturup ağlamak bile gelmiyo içimden direk dövüyorum napcam ben yaaa

:KK53::KK53::KK53::KK53:Benim içimden gelsede yapmıyorum ağlamak isteyincede tutuyorum ağlasam rahatlarımda:KK31:

Yok sigaraya başlama canım da..
Bazen dua ederken ben de konsatre olamıyorum o zaman bırakıp yeniden duşa giriyorum.
Allahım affetsin ama bilirim sinir bozukluğu çok feci bir durum.

teşekkür ederim:KK54::KK54:Psikoloğa gitmek lazım ama bir seansı da çok pahalı ya:78:

Melisa çayının iyi olduğunu söylüyorlar canım deneyebilirsin.
Ama sakinleştirici ilaç kullanma kesinlikle, doktor önerse bile.
Kardeşim vefat ettiği zaman annem kullanıyordu, ruh gibi oluyor
insan. Sürekli uyutuyor ilaçlar.

Psikologa da görünebilirsin tabi, ya da seni iyi tanıyan, laflarına
kırılmayacak olan arkadaşlarınla da konuşabilirsin sinirlenince.
İyi gelecektir konuşmak rahatlatır insanı:KK71:

kızlar ben normal günlerde çok sakinim ama ozel günlerimde 6 gün barut gibi oluyorum tavsiyenis varmi sizler oylemisiniz daha çok sinirlimisiniz kızlar:KK59:

Melisa çayının iyi olduğunu söylüyorlar canım deneyebilirsin.
Ama sakinleştirici ilaç kullanma kesinlikle, doktor önerse bile.
Kardeşim vefat ettiği zaman annem kullanıyordu, ruh gibi oluyor
insan. Sürekli uyutuyor ilaçlar.

Psikologa da görünebilirsin tabi, ya da seni iyi tanıyan, laflarına
kırılmayacak olan arkadaşlarınla da konuşabilirsin sinirlenince.
İyi gelecektir konuşmak rahatlatır insanı:KK71:

Yok ilaç kullanmayı düşünmüyorum daha çok gencim..
zaten çevremde yok bur da ondan da böyle oluyorum :KK31:

Tiroide bağlı rahatsızlıklar da insanda sinir yapıyor. Maalesef ben de sinirliyim.

X