bebegim gece uyumuyor

eda1982

CANIM KIZIM IRMAK'IM
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
672
4
slm arkadaşlar bilmiyorum bizim gibi olanınız varmı.kızım geceleri hiç uyumuyor sabahlara kadar ayaktayız önceleri gaz problemimiz vardı çok şükür artık azaldı.ama uyumamakta direniyor ne yapacagımızı şaşırdık.sürekli etrafa bakıyor sabah olunca da uykuya dalıyor.karanlıgı mı sevmiyor acaba dedik gece lambası hep açık zaten.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım eğer karnı toksa, ağrısı sızısı da yoksa ve hala uyumuyorsa korkulacak birşey yoktur. Bebekler ilk 6 ay gece gündüz ayrımını tam olarak yapamıyorlarmış. Zamanla alışacaktır. Yapabileceğin bir kaç basit şey var bu süreyi kısaltmak için.
Geceleri fazla ilgilenip oyun oynamadan geçirin.Gündüzleri daha ilgili ve eğlenceli olun. Geceleri gündüz şartlarını sağlamaya çalışmayın. Zamanla zaten uykusu düzene girer. Her bebek bir değil. Bazısı hemen bazısı geç adapte oluyor dünyamıza :)
Sevgiler.

eda,bebeginin ağrısı sızısı olmasında keyfi yerinde olsun uyumazsa uyumasın.zamanla nasıl olsa alışır.benim yiğenimde öyleydi.geceleri gayet sakin ve neşeli ama uyumasdı,sirinlik yapardı.benim bebeğimse uyumak istiyor gözünü açamıyor garibim,ama tam uykuya dalarken bir gaz sancısı ağlamaya başlıyor...bu gece ıkınmaktan perişan oldu bebeğim şu saat olmuş hala derin bir uykuya dalamadı.

edacım bebeğin ne kadarlık?
okurken kendimi gördüm.Tek benim başımda diye üzülme.benim bebğimde öyle.ama her gece değil.birgün iyiysediğer 2 gün sabaha kadar oturuyoruz..Bizim gazımızda devam ediyor.Dün gece 2 den sabah 7,30 a kadar oturduk..sonrasını hatırlamıyorumm.

her bebek bir olmuyor.bizim dün 40 ımız da çıktı.bakalım değişecek mi diye bekliyorum..

sağlıklı bol sütlü gazsız günler herkese:I))

edacım bebeğin ne kadarlık?
okurken kendimi gördüm.Tek benim başımda diye üzülme.benim bebğimde öyle.ama her gece değil.birgün iyiysediğer 2 gün sabaha kadar oturuyoruz..Bizim gazımızda devam ediyor.Dün gece 2 den sabah 7,30 a kadar oturduk..sonrasını hatırlamıyorumm.

her bebek bir olmuyor.bizim dün 40 ımız da çıktı.bakalım değişecek mi diye bekliyorum..

sağlıklı bol sütlü gazsız günler herkese:I))

canım benim bebegim 45 günlük bende 40ı çıkınca düzelir diye ümit ediyordum ama belki zamanla düzelirler.dün gece milupanın gece çayını denedik gerçekten işe yaradı mışıl mışıl uyudu istersen sende dene.içinde melisa,papatya,anason ve kekik özleri var.valla insan şaşkınlıktan her yolu deniyor.umarım sizdede işe yarar.:1hug:

canım şuan bebegim 4aylık oldu çok şükür 2aydan sonra düzeldi çay vermeme gerek kalmıyor artık.seninki ne kadarlık?inşallah seninde biran önce düzelir.

benimki tam 2 aylık oldu düzenli bir şekilde sabaha karşı uyuyor deli olucam az kaldı nasıl başardın gece uyumasını gündüz uyuyor benimki napıcam bilmiyorum ne denesem mama mı versem acaba off çıldırcam

benimki tam 2 aylık oldu düzenli bir şekilde sabaha karşı uyuyor deli olucam az kaldı nasıl başardın gece uyumasını gündüz uyuyor benimki napıcam bilmiyorum ne denesem mama mı versem acaba off çıldırcam

canım hiç kendini kasma birşeyler yapmayada çalışma zamana bırak.sadece kendinin stresini azaltacak birşeyler yap.çünku bizde aynı durumdaydık kim ne derse onu yapıyorduk yapmadığımız birşey kalmadı .uyumuyordu.sabah 9 kadar uyumadığı günleri biliyorum.zamanı gelince kendiliğinden oluyor.bizde yeni yeni düzeliyorus.hatta hala bu gece ya uyumazsa korkularım var.ama 3 ay bitene kadar kendimi boşuna yıpratmışım.herşey olacağına varıyor

canım mucize arkadaşımız haklı zamanla düzelecek emin ol.sakın mama falan verme yoksa memeyi bırakıyor bu haylazlar.yapacak tek şey sabırlı olmak banada hiç düzelmeyecek gibi geliyordu ama düzeldi çok şükür.sabahlara kadar otururduk annemler olmasa kafayı yerdim.yardımcın varmı yanında?

kızlar bebişlerinizi sallamaya, kucakta gezdirmeye alıştırmayın yoksa baş edemezsiniz uyumaz gezmek isterler ben ilk 1 ay memeden alamıyordum kıyameti koparıyordu ama almadım kucağıma alıştırdım 2 saatte bir uyuyordu saçını oksuyordum elini tutuyordum öyle uyuyordu gece uykuları bebekler 1 yaşını geçip memeyi bırakınca düzene girmeye başlıyor annelik sabır gerektiren bir iş hepimizin Allah yardımcısı olsun ama biliyormusunuz şu an en rahat zamanlarınız bir yürümeye başlasın yaramazlıklara başlasın o zaman yandınız anacım...

benim bebişde ilk 2.ay falan gece gündüz uykuları düzensizdi ama şimdi geceleri mışıl mışıl uyuyor bi karnını doyurmak için kalkıyor sonra hiçbi çaba sarfetmeden kendiliğinden uyuyor

:çok üzgünüm:hayır kimse kalmıyor yanımda uykusuzluktan depresyona girmekten korkuyorum sinirlerim iyice yıprandı ama sabretmem lazım teşekkür ederim yazılarınız için yanlız olmadığımı gördüm.inşallah kızlar sizinki gibi kısa sürede hallolur.

valla benim ki de 3 aydan sonra azıttı gece 12 den önce uyumuyor diye şikayet ediyordum ama
artık 2 den önce uyumuyor çok sinirlerim bozuk kocişe çatmeye başladım valla
artık sakin olmaktan başka çarem yok allah
yardımcımız olsun kızan sadece gezmek istiyor ve uykusu olduğu halde ağlıyor yani
gülüyo konuşuyor gezerkende yatırdınmı basıyor çığlığı inşallah en kısa zamanda düzelirler

benimkide önceden sadece emmek için uyanıyodu ben uyandırıyodum oda yoksa uyanmıyodu,şimdi zırt pırt uyanıyo acaba doymuyo ondanmı uyanıyo diyodum ama bazen emmekte istemiyo anlamadım noldu.büyüdükçe yaramazlaşıyo bu bebişler

X