2010 Temmuz Anneleri : )

meraba kızlar nasılsınız? benim oğluma da antibiyotik verdik hemen ishal oldu ve tabiiki de pişik oldu. doktorun verdiği bir krem vardı onu süreyim dedim o da yaktı sanırım çocuk bir ağladı ki gözünün yaşıyla sinir oldum hemen sildim tekrar ıslak pamukla üfledik püfledik ve nivea sürdüm sustu hemen ama nasıl geçiricem yaa. ishali de devam ediyo devam ettiği sürece pişiği de geçmez çok kötü kızarmış pütür pütür olmuş.

derdi bitmiyo bu çocukların yaa üzüntüden ben gebericem yakında. Allah beterinden saklasın yine de.

meraba kızlar nasılsınız? benim oğluma da antibiyotik verdik hemen ishal oldu ve tabiiki de pişik oldu. doktorun verdiği bir krem vardı onu süreyim dedim o da yaktı sanırım çocuk bir ağladı ki gözünün yaşıyla sinir oldum hemen sildim tekrar ıslak pamukla üfledik püfledik ve nivea sürdüm sustu hemen ama nasıl geçiricem yaa. ishali de devam ediyo devam ettiği sürece pişiği de geçmez çok kötü kızarmış pütür pütür olmuş.

geçmiş olsun..
hangi kremi vermişti doktor??
trosyd yada travacort filan sürmelisin bence pütür pütür oldumu artık bunarı kullanma aşamasına gelmiştir.ama günde 2 kere sür canım.diğer açtığındada bulabılırsın hakıkı zeytın yağı veya kantron sür..hem cildi yağlı tuttuğu için sıvıyı emmesını engellersin.. bnm büyük kızım da sürekli bez kullandığımız için pişik çok oluyor.
eğer sulanma yada kanama başlarsada rif ampul kırıp sürüyorum...inş.o kadar ilerlemez.

TROSYD hametam,bepanthene Bu üçünü avucunun içinde bulamaç yapıyorsun.
Sonra pişik olan bölgeye sür canım.
Yağızında olmuştu böyle sivilce gibiydi hatta.
2,3 kullanımda hemen geçirdi pişiğini.
Çok geçmişş olsun.
Gidebildinizmi faik beye?

bende ilk 1.5 ay islak pamukla sildim ve surekli pisik oluyordu megerse islak pamukla sildikten sonra iyice kurulamk lazimmis nemli kaldigi icin pisik oluyormus, islak mendil kullandigimdan beri pisik olmuyor.Birde senin oglunun allerjisi oldugunu tahlil falan mi yaptirdin da ogrendin?Benim oglumunda vucudu kizamik gibi eklem yerleri de kipkirmizi pisik gibi ama dr egzema dedi dogdugundan beri kullanmadigim krem kalmadi, simdi sabah aksam kremliyorum, banyosunda oilatum diye bir yag var onu kullaniyorum ve sabun yerine de bir krem var onunla banyo yaptiriyorum.Acaba senin oglunun ki de ayni sey mi yoksa allerji mi merak ettim?

bende ilk 1.5 ay islak pamukla sildim ve surekli pisik oluyordu megerse islak pamukla sildikten sonra iyice kurulamk lazimmis nemli kaldigi icin pisik oluyormus, islak mendil kullandigimdan beri pisik olmuyor.Birde senin oglunun allerjisi oldugunu tahlil falan mi yaptirdin da ogrendin?Benim oglumunda vucudu kizamik gibi eklem yerleri de kipkirmizi pisik gibi ama dr egzema dedi dogdugundan beri kullanmadigim krem kalmadi, simdi sabah aksam kremliyorum, banyosunda oilatum diye bir yag var onu kullaniyorum ve sabun yerine de bir krem var onunla banyo yaptiriyorum.Acaba senin oglunun ki de ayni sey mi yoksa allerji mi merak ettim?

canım benim oğlumun yüzünde olan kızarıklıkları vücuduna yayıldı ve yaraya çevirdi kortizonlu krem sürüyorum incecik geçiyodu 3 gün sonra tekrar oluyodu bizim doktorumuz zaditen die bir ilaç ve bir nemlendirici verdi hiçbir işe yaramadı kafasının konağı geçmedi çocuk heryerini kaşımaktan özellikle kafasını çok yara yaptı ben de napıcağımı bilemedim doktorum dedi ki allerji uzmanına götür o nişantaşında bir adres verdi ama ben o çok pahalı die burda bahar 1 in tavsiye ettiği bir allerji doktoruna götürdüm o da sanmıyorum ama her ihtimale karşı die kanda bikaç test istedi ve kortizonlu 3 krem karışımı verdi ve babe nin emolient die bir nemlendiricisini verdi konağı için de özel bir solüsyon verdi. testler yumurta akı yumurta sarısı ve inek sütüne karşı. ben de allerji olduğu için genetik olarak ona geçiyomuş ondan oluyomuş neyse bilmiyorum çaresi ne olacak henüz ben de.

TROSYD hametam,bepanthene Bu üçünü avucunun içinde bulamaç yapıyorsun.
Sonra pişik olan bölgeye sür canım.
Yağızında olmuştu böyle sivilce gibiydi hatta.
2,3 kullanımda hemen geçirdi pişiğini.
Çok geçmişş olsun.
Gidebildinizmi faik beye?

bu kremlerin üçü de evde var yarın sabah hemen deniycem Allah razı olsun. ben doktorumu aradım bana sadece bepanten sür dedi yapmadım çünkü sadece bepantenin geçirebileceği bir durumda değil şu anda.valla faik beyden randevu aldık ama sonra eşim dedi ki bu çocuğun allerjisi var allerji uzmanına götürüp önce onu çözelim sonra götürürüz faik beye dedi biz de öyle yaptık randevuyu iptal ettik ve bakırköyde allerji uzmanı bir doktora götürdük ama senin yazdıklarından faik beyin iyi bir doktor olduğunu çıkarıyorum çünkü derdini çözüyor pişiği konağı hemen çözmüş ilaçlarıyla benim burdaki doktor da çok iyi diye gidiyoruz güyaa ama ilaç vermicem diye çoıcuğa acı çektiriyor yaa.belki cumartesi allerji uzmanına götürdükten sonra haftaya da faik beye götürürüm. çünkü ek gıdalara başlıcam ve nasıl yapacağımı bilmiyorum bir doktora ihtiyacım var.

ben kuruluyorum hep ıslak pamukla silmeye başladım tekrar pişik olunca ıslak mendilleri bıraktım ıslak mendil de unibaby yenidoğan kullanıyodum ama şu anda sadece ıslak pamukla yumuşacık siliyorum ama ishali var ya silerken durmadan yapıyor zor oluyor. bu makyaj pamuklarını kullanuyorum onların daha genişi olsaydı.

geçmiş olsun..
hangi kremi vermişti doktor??
trosyd yada travacort filan sürmelisin bence pütür pütür oldumu artık bunarı kullanma aşamasına gelmiştir.ama günde 2 kere sür canım.diğer açtığındada bulabılırsın hakıkı zeytın yağı veya kantron sür..hem cildi yağlı tuttuğu için sıvıyı emmesını engellersin.. bnm büyük kızım da sürekli bez kullandığımız için pişik çok oluyor.
eğer sulanma yada kanama başlarsada rif ampul kırıp sürüyorum...inş.o kadar ilerlemez.

böyle açılmış yüzülmüş gibi sadece kırmızı değil yani yara gibi uff işallah çabuk geçer ishali de ilerlemez.

krikitos senin mertinde bebekken bronşiolit oldu demişti. baharda oldu. çabuk iyileştimi ne kadar sürdü anlatırmısın

sonbaharcım öncelikle halide baharıma çok çok geçmiş olsun güzel kızın hemen iyileşsin inşallah

mert daha 2 aylıktı bronşiolit oldu çok zor 1 hafta geçirmiştik hatırlıyorum nefes alamamıştı ama onların bünyesi bizden daha güçlü çok çabuk iyileşme gösterdi allah güç versin tatlışım
arda hiç hasta olmadı çok şükür kışın gelmesiyle hastalıklar çoğaldı inşallah olmaz bu kışı sağlıkla atlatalım hepbirlikte

bu arada herkeze iyi geceler:KK3:

böyle açılmış yüzülmüş gibi sadece kırmızı değil yani yara gibi uff işallah çabuk geçer ishali de ilerlemez.

ayy canım nasıl yanıyordur kim bilir...ciyak ciyak bağırıyor bnm kızım piştimi..çok zor..o bağırdıkça bnm ciğerim parçalanıyor.
walla canım eğer evde varsa rif ampul kır da sür.şu kırmızı iğne dediğimiz..kulak pamuğuyla sürüyorum ben..sabaha kurutur..çok iyi geliyor.birazda pirinç haşla yarin..yedir ishaline iyi gelir.
antibiyotikle birlikte vitamin şurubu verince ishal yapmıyor diye biliyorum bide...evde varsa içir yarım ölçek..

elfida 3 çocuğu nasıl büyüttün yaa maşallah Allah sabır versin ben ki yaşım da genç değil ama en ufak bi sorunda çok kasılıyorum demin ağladı canı yandı benim de yüreğim dağlandı daha neler neler gelecek başımıza

selam kızlar
flowersun geçmiş olsun
doktor bize de hametan vermişti
inşallah geçer canım yaa
bebişlere hiç kıyamıyrum
bizimki öksürünce içim parçalanıyo

ayy canım nasıl yanıyordur kim bilir...ciyak ciyak bağırıyor bnm kızım piştimi..çok zor..o bağırdıkça bnm ciğerim parçalanıyor.
walla canım eğer evde varsa rif ampul kır da sür.şu kırmızı iğne dediğimiz..kulak pamuğuyla sürüyorum ben..sabaha kurutur..çok iyi geliyor.birazda pirinç haşla yarin..yedir ishaline iyi gelir.
antibiyotikle birlikte vitamin şurubu verince ishal yapmıyor diye biliyorum bide...evde varsa içir yarım ölçek..

canım yarın şu hametan bepanten ve dermotrosit karışımı bir deniyeyim cumartesi zaten allerji doktoruyla randevum var ona sorarım rif ampul yok evde onun zararı var mı? kortizonlu mu? öğrendiğim iyi oldu ama burdaki tecrübeli anneler doktorlara beş çeker valla ilaç vermeyen doktorlar çocuğa acı çektiriyolar bepanten sür geçer diyo biz daha önce de yaşadık hiçbir işe yaramıyo bepanten pişikte. o zaman uzun süre hametan ve dermotrosit kullanmıştık ve nivea pişik kremiyle geçirmiştik ama şimdi daha kötü oldu o zaman bu kadar kötü değildi. sadece uzun sürmüştü. neyse bi deniyeyim yine geçmezse yarın alırım sürerim . pirinç nasıl yediriyim daha hiç ek gıda vermedim. direk 1 çay kaşığı versem olur mu? meyve suyu bile vermedim henüz.

elfida 3 çocuğu nasıl büyüttün yaa maşallah Allah sabır versin ben ki yaşım da genç değil ama en ufak bi sorunda çok kasılıyorum demin ağladı canı yandı benim de yüreğim dağlandı daha neler neler gelecek başımıza

ben yapı olarakta sabırlıyım aslında.birde bebişleri çok seviyorum..
tabiki çok zor şeyler..ama tatlı şeyler yaşananlar..ilerde büyüdüğünde dönüp bu günlerine baktığında ya bir pişiği yüzünden ne kadar üzülmüştüm diyosun..

selam kızlar
flowersun geçmiş olsun
inşallah geçer canım yaa
bebişlere hiç kıyamıyrum

saol canım çocuğumun altı pişik kafası yara yüzü vücudu kırmızı pütür pütür öksürüyo burnu sürekli sümükleniyo yani biraz önce yarım saat dua ettim valla çocuğum iyileşsin die Allah beterinden saklasın ama kendimi çok kötü hissediyorum haftaya işe başlıcam işe başlamadan şu çocuğumu iyilrştirseydim o kadar da para harcıyoruz doktorların en pahalısına götürüyoruz ne derlerse yapıyoruz nie böle oluyo anlamıyorum ki yaa.ama herşeye rağmen çığlık çığlığa gülücükler atıyo aslan oğlum benim.o iyileşmezse ben hastalanıcam bu gidişle.:KK50:

canım benim oğlumun yüzünde olan kızarıklıkları vücuduna yayıldı ve yaraya çevirdi kortizonlu krem sürüyorum incecik geçiyodu 3 gün sonra tekrar oluyodu bizim doktorumuz zaditen die bir ilaç ve bir nemlendirici verdi hiçbir işe yaramadı kafasının konağı geçmedi çocuk heryerini kaşımaktan özellikle kafasını çok yara yaptı ben de napıcağımı bilemedim doktorum dedi ki allerji uzmanına götür o nişantaşında bir adres verdi ama ben o çok pahalı die burda bahar 1 in tavsiye ettiği bir allerji doktoruna götürdüm o da sanmıyorum ama her ihtimale karşı die kanda bikaç test istedi ve kortizonlu 3 krem karışımı verdi ve babe nin emolient die bir nemlendiricisini verdi konağı için de özel bir solüsyon verdi. testler yumurta akı yumurta sarısı ve inek sütüne karşı. ben de allerji olduğu için genetik olarak ona geçiyomuş ondan oluyomuş neyse bilmiyorum çaresi ne olacak henüz ben de.

Anlattigin kadariyla benim oglumun durumuyla ayni, kulak arkasi, boyun ve eklem yerleri nasil daha mi yogun yoksa ayni vucudundaki kadar mi?Benim ilk gittigim dr da allerji dedi ama hic test falan yapmadi.Simdi doublebase diye bir krem var yogurt gibi cok yagli sabah aksam onu, eklem yerleri cok kotu oldugu icin hydrocortisone cok ince birsekilde3-4 gun suruyorum geciyor birakinca tekrar basliyor banyoda oilatum yag ve aqueous sabun kullaniyorum.vucudu gecti simdilik en azindan kasinmiyor goruntu olarak da daha iyi ama eklem erleri kulak arkasi boynu kortizonlu kremi birakinca tekrar basliyor.Kafasindaki konagi da zeytinyagi surup 30dk falan bekletiyorum sonra yikiyorum ve ince bir tarakla tarayip konaklari cikarmaya calisiyorum 3-4 gun ust uste ayni seyi yapiyorum ancak temizleniyor 1 ay sonra yine ayni.Benim kizkardesimde de aynisi varmis 1-2 yasindan sonra gecmis genetik.

Cnm 1 saatte bır bezını degıstır ve ıslak bezı de kalıtelı bısey kullanırsan hemen gecer . Nıveanın pişik kremi de cok işe yarıyor .

saol canım çocuğumun altı pişik kafası yara yüzü vücudu kırmızı pütür pütür öksürüyo burnu sürekli sümükleniyo yani biraz önce yarım saat dua ettim valla çocuğum iyileşsin die Allah beterinden saklasın ama kendimi çok kötü hissediyorum haftaya işe başlıcam işe başlamadan şu çocuğumu iyilrştirseydim o kadar da para harcıyoruz doktorların en pahalısına götürüyoruz ne derlerse yapıyoruz nie böle oluyo anlamıyorum ki yaa.ama herşeye rağmen çığlık çığlığa gülücükler atıyo aslan oğlum benim.o iyileşmezse ben hastalanıcam bu gidişle.:KK50:

bozma moralini..düzelir.gülüyorsa keyfi yerıide demekki..sen dramatıkleştirme olayı.sende mutlu ol..
inan bebekelr çok dirençli oluyor..

selam kızlar
flowersun geçmiş olsun
inşallah geçer canım yaa
bebişlere hiç kıyamıyrum

gecmis olsun canim, benim oglum yaklasik 1 aydir oksuruyor calpol verdim hic bir ise yaramadi, enson 3-4 gun ihlamur verdim ise mi yaradi kesilecegimi vardi bilmiyorum ama simdi oksurugu cok azaldi dene istersen.

X