yaklaşık 20 kilo verdim :)

withoutname

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2011
226
118
merhaba kızlar,

diyete başladığım ilk günden beri buraya şu yazıyı yazmayı bekliyorum. çünkü beni de harekete geçiren böyle yazılardı. ben kendimi bildim bileli çok zayıf değil ama yine de ince uzun bir kızdım. sonra 2 sene evvel amerikaya gittim yaz için ve döndüğüm sene acayip kilo aldım. sürekli yiyordum zevk için. gecenin bir vakti yarım ekmek tost yiyip yatardım. (şuan 10 yıl önce gibi geliyor) müthiş mutlu oluyordum yemek yerken. kilo aldığımında farkındaydım, kıyafetlerimin hiçbirine giremez olmuştum ama kendimi o kadar kilolu görmüyordum nedense. boyum uzun, yüzüm güzel diye diye önemsemiyordum taki yazın foto çekilene kadar. tatildeki resimlerimde farkettim ki iri yarı, tuhaf bişi olmuşum. yüzüm gözüm şiş, güzellikten eser kalmamış. tartıldığımda da tam 86 kiloyu gördüm. önceleri tartı kesin yanlış dedim ama sonra sonra inandım ve 3 buçuk ay evvel diyete başladım. şuana kadar yaklaşık 20 kilo verdim. hala devam ediyorum diyete, inş bir 10 kilo daha gitsin istiyorum. nasıl yaptığımı anlatayım. ekmeği, şekeri,yağı nerdeyse tamamen hayatımdan çıkardım. onun dışında herşeyi yedim ama. kahvaltılarda genelde haşlanmış yumurta, domates, zeytin yedim. öğlen ve akşam normal ev yemeği yedim ama suyunu yememeye dikkat ettim. akşam 7 den sonra meyve dahi yemedim. fazla yogurt tükettim. ve her gün 50 dk plates yaptım. bunun o kadar faydasını gördüm ki, vücudum çok sıkı şuan, selülit vs eser yok. ayrıca çatlaklarım oluşmuştu kırmızı, onlar içinde bir arkadaşın kahve-limon karışımını kullandım düzenli ve inanamayacaksınız ama hepsi gitti. değişimi görünce iyice gaza geldim, artık her şeyime dikkat ediyorum. ve herhalde en önemlisi diyet boyunca stresten uzak durmak. ben dersleri saldım, erkek arkadaşımı düşünmemeye çalıştım. stresten olabildiğine uzak durdum çünkü farkettim ki o kadar yemek yememin tek nedeni içten içe mutsuz olmammış. her canım sıkıldığında yememmiş. bu yüzden stres başlıca düşman. ve sabır! insan başta diyor ki, 2-3 kilo değil ki 20 kilo nasıl vercem vs, ama sabredip devam edince veriliyor. bu yüzden de 10 günde bir tartılın. yoksa bazen hiç veremeyebilirsiniz ve moraliniz bozulur. tartıldığınız günler de kendinize mola verin. canınızın çektiğini yiyin abartmamak koşuluyla. ve bir de eğer 10-15 günlük bir müddette kilo vermenizin durduğunu farkettiyseniz, 1 buçuk gün falan diyeti bozun, herşeyi yiyin, sonra devam ettiğinizde eskisi gibi kilo verdiğinizi görürsünüz. bu diyetim boyunca hiçbir özel listeye uymadım, sadece 1 haftalığına 5 gün 5 kilo diyetini uyguladım ve hiç kilo veremedim. bence çok yanlış ve gereksiz bir diyet..biraz yemenize dikkat edin, spor yapın ve sabredin. inanın çok da zor değilmiş. artık bir tabak dolusu yemek yiyemiyorum, hemen midem ağrımaya başlıyor. bir süre sonra alışıyorsunuz yani. inş. hepimiz sağlıklı bir şekilde veririrz kilolarımızı :)

bunlar da fotolar :)

$2013-05-23 17.25.17.jpg $2013-06-02 18.51.05.jpg

Resmen manken gibi olmuşsun boyun uzun ben bu haline bayıldım 10 kilo verirsen bence cok zayıf olursun gerçekten harika olmuş gaza geldim resmen maşallah... Boyun ve şimdiki kilonu yazar mısın...

canım benim saol ama kilom az değil ya, vücudum sıkı, bir de üst kısmım incedir, o yüzden zayıf görünüyorum herhalde. 67 kilo, 173 boyundayım :) zaten şuan çok sıkı diyet yapmıyorum.

inş. sen de verirsin, inan biraz dişini sıkıp alıştıktan sonra kolay geliyor. sonrası taş gibi olursun inş. :)

Manşallah ya ne kadar farklı olmussunuz 10kilo degil 5kilo verseniz bile yeter ama kilo vermenin tadını almıssın sen bikere :) ben 19yasındayım 76kiloyum boyumsa 163. Yüzümün güzellgine aldandım bende senin gibi ama cok tombullaştm. Mesela bugün etli pilav yedim hemen arkasndan iki dilim ekmek yedim yaglayp. Ama yerken icim icimi yiyor biliyorum bilincindeyim cok yedigimi ama durduramyorm kendimi

Manşallah ya ne kadar farklı olmussunuz 10kilo degil 5kilo verseniz bile yeter ama kilo vermenin tadını almıssın sen bikere :) ben 19yasındayım 76kiloyum boyumsa 163. Yüzümün güzellgine aldandım bende senin gibi ama cok tombullaştm. Mesela bugün etli pilav yedim hemen arkasndan iki dilim ekmek yedim yaglayp. Ama yerken icim icimi yiyor biliyorum bilincindeyim cok yedigimi ama durduramyorm kendimi

saolasın cnm :) ben de aynen senin gibiydim, sürekli bişiler yeme isteği vardı, farkındaydım ama yemek beni mutlu ediyordu. ama bir yerde dur dememiz gerekiyor, kilonun hiçbir faydası yok. ben 2 adım atınca yoruluyordum, belim sürekli ağrıyordu, sağlığım da bozulmaya başlamıştı. mesela bir mağazaya giriyordum, pantolon bulamıyordum bana uygun. kıyafetler yakışmıyordu. şimdiyse çok rahatım, hatta sürekli alışveriş yapasım var. kuzenimin düğünü için elbise denerken herkes dönüp bana bakıyordu falan, yada şuan acayip güçlü kuvvetli hissediyorum. 3-4 km yolu hiç zorlanmadan yürüyebilirim. genel olarak hayat kaliteni arttırıyor. çok sıkı diyet yapmadan da yavaş yavaş belli şeyleri kısıtla, mesela akşam 8 den sonra bir şey yememeye çalış. bu şekilde alışırsın, sonrası zaten kolay:)

azmin zaferi işte inş bende veririm ama bazen açıkınca yine ekmek yiyorum özellikle evde yemek olmadığı zaman
tumblr_inline_mnt29yi8bK1qz4rgp.gif
tutamıyorum :)) biraz daha sabret tehlikeli bir evredesin

Fıstık gibisin Maşallah 10 değil 5-6 kilo vermek bile yeterli olur senin için bence :) Devamını diliyorum bir an önce hiç bozma:)

okulum bitti ve ben yine buradayım. ben de hep stres yüzünden yemek yiyorum. geçen yaz 1 ayda 7 kilo vermiştim aynı senin gibi ekmek, seker, yagdan uzak durup evde egzersiz yaparak. hedefim bir dahaki dönem okula bomba gibi başlamak. abartılacak bir kilom yok ama bu benim yıllardım takıntım. fit olmak istiyorum.seni de tebrik ederim azminden ve sabrından dolayı. benimde omuzlarımda çatlaklar var. kahveyle limonu karısıtrıp direk sürüyor musun?

3 tatlı kaşığı kahveye, 1 sulu limonu sıkıp bulamaç haline getiriyorsun. sonra masaj yaparak çatlak olan bölgelerine yediriyorsun. 5 dk bekletip yıka. 2 gün yapıp 1 gün ara veriyorsun cnm. gerçekten devamlı bıkmayıp yapınca işe yarıyor. kolay gelsin :)

İnanılmaz güzel kilo vermişsin, resmen eski sen gitmiş bambaşka birisi gelmiş, çok tebrik ediyorum, ben de 2 sene önce 80 kilodan 60 kiloya indim yani toplam 20 kilo verdim, şimdi asıl hedefim 52ye doğru ilerliyorum :)

İnanılmaz güzel kilo vermişsin, resmen eski sen gitmiş bambaşka birisi gelmiş, çok tebrik ediyorum, ben de 2 sene önce 80 kilodan 60 kiloya indim yani toplam 20 kilo verdim, şimdi asıl hedefim 52ye doğru ilerliyorum :)

saolasın canım :) şuan 61 kiloyum ben de, hedefim 55 ama çok zayıf gözüktüğümü söylüyorlar. yine de devam!! ben de seni tebrik ederim, insan kafasında bitirince oluyor her şey. birçok kişi için ilham da oluyoruz. inş herkes çabucak istediği kiloya ulaşır :))

selam kızlar, bende diyet yapmıştım üç yıl önce, 11 kilo verdim, en önmeli şey bence az yemek, bilmem şu hapmış şu çaymış hepsi palavra bence. az yiyeceksiniz birdeçok uyumayacaksınız. hareketli olacaksınız. allah kolaylık versin sizlere

merhaba kızlar,

diyete başladığım ilk günden beri buraya şu yazıyı yazmayı bekliyorum. çünkü beni de harekete geçiren böyle yazılardı. ben kendimi bildim bileli çok zayıf değil ama yine de ince uzun bir kızdım. sonra 2 sene evvel amerikaya gittim yaz için ve döndüğüm sene acayip kilo aldım. sürekli yiyordum zevk için. gecenin bir vakti yarım ekmek tost yiyip yatardım. (şuan 10 yıl önce gibi geliyor) müthiş mutlu oluyordum yemek yerken. kilo aldığımında farkındaydım, kıyafetlerimin hiçbirine giremez olmuştum ama kendimi o kadar kilolu görmüyordum nedense. boyum uzun, yüzüm güzel diye diye önemsemiyordum taki yazın foto çekilene kadar. tatildeki resimlerimde farkettim ki iri yarı, tuhaf bişi olmuşum. yüzüm gözüm şiş, güzellikten eser kalmamış. tartıldığımda da tam 86 kiloyu gördüm. önceleri tartı kesin yanlış dedim ama sonra sonra inandım ve 3 buçuk ay evvel diyete başladım. şuana kadar yaklaşık 20 kilo verdim. hala devam ediyorum diyete, inş bir 10 kilo daha gitsin istiyorum. nasıl yaptığımı anlatayım. ekmeği, şekeri,yağı nerdeyse tamamen hayatımdan çıkardım. onun dışında herşeyi yedim ama. kahvaltılarda genelde haşlanmış yumurta, domates, zeytin yedim. öğlen ve akşam normal ev yemeği yedim ama suyunu yememeye dikkat ettim. akşam 7 den sonra meyve dahi yemedim. fazla yogurt tükettim. ve her gün 50 dk plates yaptım. bunun o kadar faydasını gördüm ki, vücudum çok sıkı şuan, selülit vs eser yok. ayrıca çatlaklarım oluşmuştu kırmızı, onlar içinde bir arkadaşın kahve-limon karışımını kullandım düzenli ve inanamayacaksınız ama hepsi gitti. değişimi görünce iyice gaza geldim, artık her şeyime dikkat ediyorum. ve herhalde en önemlisi diyet boyunca stresten uzak durmak. ben dersleri saldım, erkek arkadaşımı düşünmemeye çalıştım. stresten olabildiğine uzak durdum çünkü farkettim ki o kadar yemek yememin tek nedeni içten içe mutsuz olmammış. her canım sıkıldığında yememmiş. bu yüzden stres başlıca düşman. ve sabır! insan başta diyor ki, 2-3 kilo değil ki 20 kilo nasıl vercem vs, ama sabredip devam edince veriliyor. bu yüzden de 10 günde bir tartılın. yoksa bazen hiç veremeyebilirsiniz ve moraliniz bozulur. tartıldığınız günler de kendinize mola verin. canınızın çektiğini yiyin abartmamak koşuluyla. ve bir de eğer 10-15 günlük bir müddette kilo vermenizin durduğunu farkettiyseniz, 1 buçuk gün falan diyeti bozun, herşeyi yiyin, sonra devam ettiğinizde eskisi gibi kilo verdiğinizi görürsünüz. bu diyetim boyunca hiçbir özel listeye uymadım, sadece 1 haftalığına 5 gün 5 kilo diyetini uyguladım ve hiç kilo veremedim. bence çok yanlış ve gereksiz bir diyet..biraz yemenize dikkat edin, spor yapın ve sabredin. inanın çok da zor değilmiş. artık bir tabak dolusu yemek yiyemiyorum, hemen midem ağrımaya başlıyor. bir süre sonra alışıyorsunuz yani. inş. hepimiz sağlıklı bir şekilde veririrz kilolarımızı :)

Nasıl sarkmadın nasıılll :KK43: ben hic spor yapmadan verdm o 20 kiloyu ve vücudm suan yaşlı nine gibiii :KK43:

spor yaptım çünkü , pilates yaptım her gün. bir ara spor salonuna da gittim. spor yapmadan zayıflarsan sarkmalar olur ama geç kalmış sayılmazsın, vücudun zamanla toplar kendini.

spor yaptım çünkü , pilates yaptım her gün. bir ara spor salonuna da gittim. spor yapmadan zayıflarskmalar olur ama geç kalmış sayılmazsın, vücudun zamanla toplar kendini.

Canm slm... sana bi sorum olacak . Diyet yapıyorum şuan. . 10 kilo fazlam var 70 kiloyum hedefim 60 kilo olmak.. plates yapmak istiyorum nerden nasıl baslamami önerirsiniz. Hiç plates yapmadım daha önce..

X