Milupa rezene çayı hk. yardım lütfen ??

Charm

Whats up ?
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
10.881
24
Arkadaslar merhaba,
aranızda bebıslerı ıcın yada kendileri için milupa rezene cayı kullanan var mı ? faydasını gordunuz mu ?
oğlum 38 gunluk..denemek ıstedm ama yaklasık 1,5 aylık bebek ıcın nasıl ve ne kadar kullanmalıyım bılmıyorum ?
kutunun uzerınde 100 ml e tepeleme 1 tatlı kasıgı dıyor. ve gun ıcınde 100 ml e kadar kullanılabılır dıyor ama yapılan karısımda 2 saat ıcınde tuketılmedılır dıyor ?
ben anlamadım :bbo: hem 1,5 aylık bebege gunlukte olsa 100 ml cok degıl mı sonucta ılk 6 ay su bıle vermeyın denılyor ?
kafam karıstı kullananlar yardımcı olabılır mı lutfen sımdı karısımı yaptım ama veremıyorum oğluma yanlıs olmasın dıye bır seferde ne kadar verılıyor ?
bırde rezene yı ıcerken aynı zamanda gaz ılacıda kullanılıyor mu ??
tesekkurler.. fisfisfis

kıbela pekı kendın ıctın mı ? faydasını gordun mu ? ne kadar ıctın gunde ölçü olarak ?

Benim doktorum oğlum için verebilirsin demişti birkaç çay kaşığı. Onunla birlikte sab simplex isminde gaz ilacı vermişti. Kendimde içiyorum hala günde bir bardak.

Arkadaslar dun gece 12 de 2 tatlı kasıgı verdım bırde kullandgımız gaz ılacı sımplexı..
3,5 a kadar uyudu uyanıcak gıbı oldu baktım mıkırdanıyor tam uyanmadan aldım emzırdım tekrar uykuya devan ettı bırde sabah 7 bu kadar yanı cok hosuma gıttı yaa... hihoyyyt kaydirigubbakcemile5

Emre'nin uyumasına sevindim. Zaten 6-8 hafta gazın en alevli zamanı sonra hiçbirşey kalmıyor merak etme. Bu günlerin değerini bil en kolay zamanlar :)

ben kullandım bebeğim için rezeneyi
30cc ye 1 çay kaşıgı koyup veriyordum günde 1 ya da bazen 2 kere
içine nurse harveys ilaç koyuyordum
bizim bebeğimiz aşırı gazlı bir bebekti
işe yaradı diyebilirim rezene

ben kullandım bebeğim için rezeneyi
30cc ye 1 çay kaşıgı koyup veriyordum günde 1 ya da bazen 2 kere
içine nurse harveys ilaç koyuyordum
bizim bebeğimiz aşırı gazlı bir bebekti
işe yaradı diyebilirim rezene

pekı o yaptıgın 30 cclık karısımı 1 gunde mı bıtıryorsun yoksa dokup yenıden mı yapıyorsun ?
kutunun uzerınde karısımın 2 saat ıcınde tuketılmesı gerektıgı yazyorda ben bu yuzden gecelerı veremıyorum kalkıp yapmak zor gelıyor gece yatmadan once verıyorum sonra cay bıtmemesıne ragmen zamanı gectı dye veremeıyorum anlamadım dogrusu :S
halbukı neden zamanı gecsın anlamadım 1 kac saatten ne olur.
sen nasıl yaptın arkadasım merak ettım ?

canım benim oğlumda çok gazlı bende milupanın rezene çayını aldım 100ml yazıyo ama hepsini içemezki ben üçe böldüm 2 çay kaşığı veriyorum özellikle geceleri veriyorum rahat uyusun diye....sen 2 tatlı kaşığımı verdin yanlış yazmadın demi yoksa çay kaşığımı bu arada benim oğlum 2aylık...:emir_bebek:

pekı o yaptıgın 30 cclık karısımı 1 gunde mı bıtıryorsun yoksa dokup yenıden mı yapıyorsun ?
kutunun uzerınde karısımın 2 saat ıcınde tuketılmesı gerektıgı yazyorda ben bu yuzden gecelerı veremıyorum kalkıp yapmak zor gelıyor gece yatmadan once verıyorum sonra cay bıtmemesıne ragmen zamanı gectı dye veremeıyorum anlamadım dogrusu :S
halbukı neden zamanı gecsın anlamadım 1 kac saatten ne olur.
sen nasıl yaptın arkadasım merak ettım ?

canım 30cc nin içmediği kısmını döküyordum
ama içmediği pek olmadı
gece verme zaten bence
yatmadan ver,rahat uyusun
gece kalkınca emsin sadece

canım benim oğlumda çok gazlı bende milupanın rezene çayını aldım 100ml yazıyo ama hepsini içemezki ben üçe böldüm 2 çay kaşığı veriyorum özellikle geceleri veriyorum rahat uyusun diye....sen 2 tatlı kaşığımı verdin yanlış yazmadın demi yoksa çay kaşığımı bu arada benim oğlum 2aylık...:emir_bebek:

evet canım ıkı tatlı kasıgı bende 100 ml e degıl 25 ml e yapıp bır cay kasıgı kadar koyuyorum mılupanın sıtesındekı uzmanlara sorup o sekılde fıkır aldım..
ama ıkıncı kez sorumu sordum onun cevabı henuz gelmedı..
bu yaptıgımız 25 ml lıgı bır seferde vermenın bır sakıncası var mı acaba cunku sankı bı ıkı tatlı kasıgı sankı az gelıyor gıbı faydası olmaz heralde.. bugun butun gun gazlıydı mesela aralarda 2 tatlı kasıgı verdım yaptıgım caydan ama pek bırsey farketmedı bılmıyorum.. tabı bunun yanında sab sımplex te kullanıyorum ama... :sm_confused:

benim oglum 25 gunluk bende rezene cayi veriyorum gunde 2 kezfalan

hic bir yan etkisi yoktur rahatlikla verebilirisn kizima da hep veriyodum iyi gelio karin agrilarinaa

benimde 1,5 aylik kizim var tek seferde 30cc cok fazla degilmi benimde kafam karisik kac kasik kac olcek kafam karisyi aslinda yazmasi lazim arkasinda ay ay olceklerini :KK43:(

benim eşim doktor oğlumuz kolik oldu çok ağlıyordu eşim arkadaşından duymuş aldık kullandık sanki içindeki gazların hepsini ilk vermemizde birden attı çocuk :KK9: tabi daha sonra da gaz sancıları devam etti ama çayın etkisiyle ağlama nöbetlerimiz azaldı 3. ayında. çay biraz tok karnına biraz kusturuyor ona dikkat ederek kullanırsan faydasını görürsün derim ben

X