daha yeni evliyim 2 kez kürtaj oldum:(

duygussduyguss

Annesinin Küçük Annesi :)
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2008
1.815
0
40
yeni evliyim 2 kez kürtaj oldum bu ilerde tekrar hamile kalmamı engellermi bu içimdeki kuşkuya bi cevap verin lütfen:KK43::KK43: :çok üzgünüm:

pardon ama kendi isteğinle mi yoksa bi sağlık sorunu mu vardı?bildiğim kadarıyla kürajdan sonra gebelik zor oluyo diye duymuştum ama yinede bi araştır istersen

hayır kendi isteğimle oldum ama daha çok yeni evliyim ve eşiimle benim hatam yüzünden hamile kaldım ama korkuyorumda tekrar hamile kalamama riski nedir acaba:KK43:

hayır kendi isteğimle oldum ama daha çok yeni evliyim ve eşiimle benim hatam yüzünden hamile kaldım ama korkuyorumda tekrar hamile kalamama riski nedir acaba:KK43:

Hanımefendi, iki kez kendi isteğinizle daha yeni evli olanıza rağmen kürtaj olmuşsunuz. Unutmayınızki, kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir.

Her kürtaj rahim için risktir. Size söyleyebileceğim başka birşey yok.:1closedeyes:

sorun oluyo bıldıgım kadarı ile
hatta tüp bebek bölümünde evliligin ılk yılında aldırmıs şimdi tüp bebek ıle anne olmak ısteyen arkadaslarımız var :a015:

kuzuma katılıyom ve ekliyorum
yani tamam belki istemeyebilirsin ama çok kötü bişiy yaptığın 2 cana kıymışsın resmen ,
ve böle gidersen bunun 3. 4. de gelir .. bi doktor yardımıyla korunma yöntemi kullan allah aşkına.

he hamile kalırmısın kalmasmısın konusuna gelince 2 kez de olduğuna göre bi problemin yok gibi görünüyo :S

bazı bayanlar anne olmak ıcın ugrasırken sızın 2cana bırden kıymanız gercekten cok uzucu... kontrol ıcın doktora gıtmenızı onerıorum cunku bunu 1kez yapmamıssınız dewamı gelır yazık olur... kurtaj oldugunuz halde yıne hamıle kalmıssınız heralde tekrar da kalabılırsınız .......

evet bunun için şimdi çok pişmanım tabi ama öle olması gerektiği içinde bişiy yapamıyorum :KK43::KK43:
ve ayrıca kürtajın doğum kontrol yöntemi olmadığını biliorum:KK43:

tıbbi açıdan çok bir bilgim olmamakla beraber bende kürtajın bir korunma yöntemi olmadığını tekrar tekrar söylemek istiyorum...
vede bebek olmaması bir şey değil arkadaşım,kürtajın senin vücuduna yaptığı çok hasar var bunuda belirtmek isterim....
kızma ama bence en önemliside vicdani boyutu....umarım tekrar yaşamazsın canım......

spiral taktırsan keşke. hem canına hemde kesilip biçilen yavrucağa yazık. kürtaj korunma yöntemi değildir!

Çocuk yapmayı biliyorsunuz madem korunmayı neden bilmiyorsunuz anlamadım.Bu kadar mı cahilsiniz ki. Hayırda siz nerde yaşıyorsunuz. Korunma yöntemlerini küçücük çocuklar biliyor nerdeyse siz neden bilmiyorsunuz. Çok üzücü.

Mesaj yazimina bu konuyu kapatiyoruz. Konu sahibi acilmasini isterse bizimle iletisime gecebilir.

Son düzenleme:
X