Tarçın ve zayıflama

bende kurutulmuş elma ve kabuk tarçın koyup demlendirdiğim çayı içiyorum çok lezzetli oluyor.

regl olmak üzereyim, sabahtan beridir dinmeyen tatlı kriziyle cebelleşiyorum. Az önce kayısı üstüne tarçın serperek yedim, resmen tatlı yemiş gibi oldum çok mutluyum :)

Ama iştah açtığı, damarları büzdüğü ve kabızlığa yol açtığı söyleniyor, ne derece doğru bilmem. Ama tatlı krizine bire bir olduğunu bizzat denedim ve gördüm :)

Ben dün duydum bir diyetisyen hekim bu karışımla birçok hatunu zayıflatmış diye duydum. deneyeceğim bende...

Kabuk tarçın ve kök zencefil bir bardak için yeteri kadar 5 dakika cezvede suyla beraber kaynatıp sabah ve yatmadan önce ılık veya soğuk bir şekilde tüketiyormuşsunuz günde 2 bardak yani. her seferinde taze demlemek lazımmış. kök zencefil bulamadım ondan yarına kaldı bakalım umarım işe yarar.

valla beni dıyet işlerinde tek yıldıran zorlayan sey tatlı krızı çikolataya tatlıya dayanamıyorum...

un yag dırekman seker tuz vs asla tuketmıyorum bunları basardım ama tatlı krızım gelınce elımde çikolata ıle buluyorum kendımı:KK43: tabı sonrasında buyuk bır pısmanlık...

eger bu tarcın sekerı dengelıyorsa engellıyorsa o zaman yasadım: ) hemen denemeye baslıcam umarım ıse yarar...

Ben dün duydum bir diyetisyen hekim bu karışımla birçok hatunu zayıflatmış diye duydum. deneyeceğim bende...

Kabuk tarçın ve kök zencefil bir bardak için yeteri kadar 5 dakika cezvede suyla beraber kaynatıp sabah ve yatmadan önce ılık veya soğuk bir şekilde tüketiyormuşsunuz günde 2 bardak yani. her seferinde taze demlemek lazımmış. kök zencefil bulamadım ondan yarına kaldı bakalım umarım işe yarar.

benim arkadaşım çubuk tarçın, zencefil kökü ve 2 damla limonla 3-4 ayda 15 kilo verdi....şimdi işyerinde herkes çılgın gibi bu karışımı içiyo tabi ben de:lepi:

benim arkadaşım çubuk tarçın, zencefil kökü ve 2 damla limonla 3-4 ayda 15 kilo verdi....şimdi işyerinde herkes çılgın gibi bu karışımı içiyo tabi ben de:lepi:

şimdi bunun tam tarifi nasıl oluyor...:)günde ne kadar içiliyor..
taze mi demlemek gerekiyor?
çok sordum ama:)

şimdi bunun tam tarifi nasıl oluyor...:)günde ne kadar içiliyor..
taze mi demlemek gerekiyor?
çok sordum ama:)

ben şöyle yapıorumm:emir_bebek:sabah işe gelol..aç karnına 1 adet çubuk tarçın, 1 adet kök zencefil 5-6 damla limonu kupam koyyom..üstüne sıcak su eklom..tam ılıdığında zaten demlenmiş olii onu içom...
aynı şeyi günde 4 defa içomalsanaalsanasmile
1 kullandığım malzemeyi 2. kez tekrar kullanıom..sonra teze demliomalkisalkisalkis

Kan şekerim dengeli degildi tarçını kan şekerimi düzenlemek için kullanıyorum.zayıflatıcı bır etkısını görmedim..

yanlış hatırlamıyosam
tarçın cinsel isteği arttırıyomuş

söyleyenlerin yalancısıyım

Selam Arkadaslar aranizda yeni sayilirim uzun zamandir girmiyordum.ve simdi burdayim benim size tavsiyem asla bilginiz olmadan zayiflatior diye her önerilen diyeti yapmayin aksi halde basiniza is acarsiniz . önce doktorunuzun size bir metabolizma taramasi yapmasi gerekli bunun haricinde zayiflamak istiyorsaniz en güzel yontem dengeli beslenmedir. Herseyden biraz yiyin ögünlerinizi kücültün SIKlastirin ve sabahlari ac karnina mutlaka bir bardak ilik su icin sabirla beklerseniz hem güzel bir fiziginiz hemde saglikli bir metabolizmaniz olacaktir bu arada düzenli yürüyüsleride eksik etmeyin size sabir ve basarilar diliyorum:)

benim bi tanıdığım herşeyin üzerine tarçın yapardı.
88 kilodan en son 75e düşmüştü.

tarçın kesinlikle zayıflatmıyor ama insülini dengelediği için tatlı yeme isteğinizi kesiyor. şeker almayınca da dolaylı olarak zayıflayabiliyorsunuz. son 1,5 aydır her sabah bir bardak light süte 1 t. kaşığı tarçın koyup içiyorum, şeker ve tatlıyı unuttum sayesinde.

Selam Arkadaslar aranizda yeni sayilirim uzun zamandir girmiyordum.ve simdi burdayim benim size tavsiyem asla bilginiz olmadan zayiflatior diye her önerilen diyeti yapmayin aksi halde basiniza is acarsiniz . önce doktorunuzun size bir metabolizma taramasi yapmasi gerekli bunun haricinde zayiflamak istiyorsaniz en güzel yontem dengeli beslenmedir. Herseyden biraz yiyin ögünlerinizi kücültün SIKlastirin ve sabahlari ac karnina mutlaka bir bardak ilik su icin sabirla beklerseniz hem güzel bir fiziginiz hemde saglikli bir metabolizmaniz olacaktir bu arada düzenli yürüyüsleride eksik etmeyin size sabir ve basarilar diliyorum:)

canım her önerilen dediğin bilinmiş doktorlar tarafından verilmiş karışımlar..kimse burada kafasına göre takımıyo bencee..tüm karılmlar ünlü dokorların programlarında tarif ettiği türden ve bize zarar verdiğini hiçsanmam tarife uygun kalındığı sürece

Arkadaşlar bu yazımı mutlaka okuyun..ben bi yakınımdan tarçın ve balın kilo verdirdiğini duydum .kendisi 21 günde 4 kg vermiş ve ben de hemen uygulamaya başladım.5 günde 1 kg vermişim :)

hazırlanışını yazıyorum;
-1 tarçın kabuğunu 1 bardak su ile beraber kaynatın
-bardağınıza 2 çay kaşığı bal koyun
-kaynamış tarçınlı suyu bardağa boşaltın
-sabahları aç karnına ve yatmadan önce olmak üzere,günde 2 kez tüketin.
-1 tarçın kabuğunu sabah yaptıktan sonra akşam da aynısını kullanabilirsiniz.
(yani günde 1 tarçın kabuğunu idare edin)
balın içerisindeki antioksidan tarçın ile birleşince metabolizmayı hızlandırıyor..
Denemenizde yarar var,yarın 6.günüm ve devam ediyorum..
Herkese bol şans.

selam bende bu tarcin bal ikilisini yapiyorum insallah veririm 2 gün oldu sabah ve aksam yatmadan önce iciyorum senin yazini okudumda basladim hayirlisi artik rahat hareket etmek istiyorum :KK1:

annem şker hastası şekeri düşürdüğü için tarçın iiyor çoktısmıyor yemeğindne ama zayıfladı bayağı tarçından mı yoksa kullandığı şeker ilaçları falan mı bilmiyorm...

X