transferden sonra

sibel'ce

Guru
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2007
353
0
Merhaba Arkadaşlar.

Şubatn 28 inde ilk tüp bebek denememiz için transfer işlemim yapıldı. (3 adet)
Şu an çok heyecanlıyım. Mart'ın 11 inde test yaptırıcam hayırlısıyla. Sanki adet olcakmışım gibi ağrılar var belimde ve karnımda ve bugün idrarımı yaparken yanma oluyor. Bunlar normalmi bilmiyorum.
Arkadaşlar benim merak ettiğim konu şu; bazıları transferden sonra 12 gün yatıyor, ama benim doktorum normal yaşamına dönebilirsin dedi ağır iş yapmamak kaydıyla. Bende şu an işyerindeyim çalışıyorum. Çünkü işim masabaşı. Sizler ne yapıyosunuz merak ediyorum.CADIARZU

Merhaba Arkadaşlar.

Şu an çok heyecanlıyım. Mart'ın 11 inde test yaptırıcam hayırlısıyla. Sanki adet olcakmışım gibi ağrılar var belimde ve karnımda ve bugün idrarımı yaparken yanma oluyor. Bunlar normalmi bilmiyorum.
Arkadaşlar benim merak ettiğim konu şu; bazıları transferden sonra 12 gün yatıyor, ama benim doktorum normal yaşamına dönebilirsin dedi ağır iş yapmamak kaydıyla. Bende şu an işyerindeyim çalışıyorum. Çünkü işim masabaşı. Sizler ne yapıyosunuz merak ediyorum.CADIARZU

merhaba canım hayırlısı olsun inşallah sana sımsıkı tutunurlar
bir sorum olacak niye 3 tane transfer ettiler ben 35 yaş altında olanların enfazla 2 diye biliyordum.cevap verirsen sevinirim.

sibel ce diğer formda sana yazı yazdım ağrı ve yannma ile ilğili okursan iyi olur

burada sibel benim ilk kinde senin gibi oldu. dr hemen ara ve idrar testi yaptır. bir enfetsiyon olabilir. bunun için sana bir ilaç önerecek geçikmesen iyi olur.
şimdi bile benim hafif yaman var bunun için ilaç ve bol miktarda su alıyorum.tüp denemne öncesi bu olasılıga karşı antbi. kulanmıştım ağrıların sebebi vücudunun daha fazla suya ihtiyaçı olduğunun belirtisi. ılık su dene yumurtalıklarının içi boş bir sıvı ile doluyo efn olma riski büyük düzensiz ve yetersiz su alıyorsun. burasını ancak su temiz tutuyo. bilğin olsun.

ayrıca aşağı ve kendini fazla dinleme tutuya yada tutmuyo diye tüp bebek garati değil hiç birimiz için sadece şamsımızı arttırıyorlar . bunu unutma normal yaşa hareket yoğunluğu yaşama , ıstıray et. çalışa bilirsin önemli olan ağır kaldırmaman bebek hayli kurma başka şeyler düşün çünkü bu dömemde beyinni fazla bebekle yormamalısın ki hormonların düzenli çalışsın. canımöpüldün.
ayrıca hep yazdım bebekler gelecekleri zamanı bilirler biz onlar için biraz sırarlıyız ve onlara yardımcı oluyoruz.

merhaba canım hayırlısı olsun inşallah sana sımsıkı tutunurlar
bir sorum olacak niye 3 tane transfer ettiler ben 35 yaş altında olanların enfazla 2 diye biliyordum.cevap verirsen sevinirim.

merhaba dileklerin için çok saol öncelikle.

bana 3 tane koydular çünkü embriyolarımı dondurmuşlardı. dondurulmuşlarla şans azaldığından 3 tane transfer edildi. benim transfer işlemim aslında bayramın 2. günü yapılacaktı. ama ben bayramın 2. günü hastaneye yattım. yumurtalarım çok fazla gelişti, ilaçlara çok tepki verdi. o yüzdende OHSS diye bi rahatsızlık geçirdim( en şiddetlisini). karnım şişti. 2 günde 10 kilo aldım, nefes alamıyordum, kalp atışlarlarım düzensizdi kısacası kabus gibiydi. karnımdaki suyu çektiler, 3 gün hastanede yatırdılar, 6 kg serum yedim.... ama neyseki yumurtalarım toplanmıştı 7 tane sağlıklı embriyom dondurulmuştu. Sık sık kontrollere gidiyordum hastaneye nihayet transfer günü gelmişti. o günde 28 şubattı. allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inşallah.

bu arada sendemi tüp bebek tedavisi görüyorsun?:emir_bebek:

burada sibel benim ilk kinde senin gibi oldu. dr hemen ara ve idrar testi yaptır. bir enfetsiyon olabilir. bunun için sana bir ilaç önerecek geçikmesen iyi olur.
şimdi bile benim hafif yaman var bunun için ilaç ve bol miktarda su alıyorum.tüp denemne öncesi bu olasılıga karşı antbi. kulanmıştım ağrıların sebebi vücudunun daha fazla suya ihtiyaçı olduğunun belirtisi. ılık su dene yumurtalıklarının içi boş bir sıvı ile doluyo efn olma riski büyük düzensiz ve yetersiz su alıyorsun. burasını ancak su temiz tutuyo. bilğin olsun.

ayrıca aşağı ve kendini fazla dinleme tutuya yada tutmuyo diye tüp bebek garati değil hiç birimiz için sadece şamsımızı arttırıyorlar . bunu unutma normal yaşa hareket yoğunluğu yaşama , ıstıray et. çalışa bilirsin önemli olan ağır kaldırmaman bebek hayli kurma başka şeyler düşün çünkü bu dömemde beyinni fazla bebekle yormamalısın ki hormonların düzenli çalışsın. canımöpüldün.
ayrıca hep yazdım bebekler gelecekleri zamanı bilirler biz onlar için biraz sırarlıyız ve onlara yardımcı oluyoruz.

aktüel çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. valla kendimi fazla dimliyorum sanırım. ilk denemem ve çok heyecanlıyım. tabiki tutmama şansıda yüksek. ama hayırlısıysa olsun diye dua ediyorum. ayrıca bu ağrı geçmezse dediğin gibi doktorumu arıyıcam. allah isteyen herkesi çocuk sahibi yapar inşallah.

sendemi tüp bebek yapyosun?

türlü türlüye

yasalara göre maksimin dört oda durumunuza bağlı anne yada babada sorun varsa embiriyoların durumuna bakılarak karar veriliyo eğer kaliteli ve çok embriyo varsa şansı artırmak için maksimium 4 tane olabiyiyo.sağlık bakanlığı 3 ön görüyo.

önemli olan 1- kadın veya eşten mi kaynaklanıyo
2- sebeb bu ise kaç yumurta kaliteli ve erkekteki hareketlilik oranı kaç
3- döllenme gerçekleştirildikten sonra (24 ssat) kaç tane oluşmuş ve durumları nasıl
4- 2 gün veya 3gün sonra 8 hücreli oluşmuş mu vr kalite durumu nedir.
5- yumurta alımı sonra anne adayı nasıl hem moral hemde ağrı anlamında
6- az gelişmiş varsa en kaliteli olanlar verilir bu durumu embriyolog ve dr karar verir.
7- transfer sonrası hareket ve ilaç durumunuzu lütfen öğrenin, herkesin farklı olabiliyo
8- bekleme süresi lütfen bebeğe olacak mı olmayacak mı diye yoğunlaşmayın ve en önemlisi gerekli suyu lütfen için.
9- umutlu olun çevrenizde durumunuzu bilen çok fazla kimse olmasın
10- bunu yaşayanla yaşamayan arasında çok farklı yaklaşım var bilgisi olanda konuşuyo olmayandada ister istemez üzerinide baskı oluşuyo 11- şunun böyle olmuş hikayeleri fazla dinlemeyin
12- paylaşımımız olbildiğince sizin gibi olayı yaşayanlar olsun
13- kendinizi elinizde olmasada kötüye alıştırın

şimdi diyeceksiniz ki ya sen
ikinci denemem sonuçu bekliyorum
umutlu değilim yaşadıklarımdan sonra ama hayat devam ediyo bende o şansı Allahın izniyle bir gün yakalayacağım hayırlı gün olur inşallah benim ve hepimiz için

evet ikinci denemem benim ve eşimin sorunu yok ama yok işte
açıklanamıyo
5 yıldır uğraşıyorum bizimki sadece sabır işi
ilk denemede yaşıma göre fazla yumurta verdim haylıyla canım yandı bayagı genelde fazla yumurta verenlerde böyle oluyo galiba
14 tane kaliteli embriyo oluştu 3 tane verdiler 5 gün sonra transfer yapıladı benimle beraber yurt dışında gelen yabancı ile evli bir bayanın 2 tane eşinden kaynaklanıyor muş 3 denemelri imiş falan onun oldu benim tutmadı ne yapayım elimde olan bir şey değil ki, üzüldüm aslında üzüntü öfkeyle karıştı.
sonra rar ve yine denem bu sefer ilaç dozu az oldu fakat yine fazla yumurta verdim agrım neredeyse yoktu. o gün allah oaraya bir kısmet vermiş oda onunmuş allh sağlıklı ve hayırlı avlet nasip etsin ona benim kuzukarımda melek oldular benim için.
7 embiyo çok kalite dediler diğerleri oluşmaya başlamış ama 3gün transfar oldu 3 tane verdiler şimdi bekliyorum 8 mart günüm aslında beklemek istiyorum
senin yaşadıklarını okudum dondurulmuşla şansın yalnız yüzde on azalıyo amam dinlenmiş bir rahimle bunu yaşamak o oranı yüksektiyo. çünkü önemli olan erime sırauında bozulmadan aynı kaliteyi korumak düşünsenizye donuyo ve yaşıyo böyle inaçlı embriyolar savaşmayı seviyorlar.
yaşında genç herhalde şansın benden daha yüksek.
umarım olur seninde hepimizin

AKTÜEL

inanıyorumki seninki bu denemede olacak. yani içimden geçenler 8 martta kadınlar gününde sende bir anne adayı olacaksın. bilmiyorum ama benim içimden öyle geçti.

aktuel seninkide hayırlı olsun.
inşallah vakti saati gelmiştirde bebişine kavuşursun.iyi haberlerini bekliyoruz canım.

bu dilekleri hepimiz için , bizimkisi uzun bir süreç temeli sabır ve umut
arada bir arıza olmuyor değilim ama insanız ve elimizden birşey gelmiyor.
sibel ce 11 mart da senin günün seninde olacak bende nedense bunu hissettiyorum.
sen benden de zahmetli atlanmışın yumurta toplamayı,ama seninkiler bak annelerine kavuşmayı geçikmelide olsa kavuşmuş.
şampiyonların gayet iyiler.

özel olmazsa senin inf durumun nedir?
öptüm.

Merhaba Arkadaşlar.

İnşallah güzel haberler alırsın 11 martta canım.

merhaba dileklerin için çok saol öncelikle.

bana 3 tane koydular çünkü embriyolarımı dondurmuşlardı. dondurulmuşlarla şans azaldığından 3 tane transfer edildi. benim transfer işlemim aslında bayramın 2. günü yapılacaktı. ama ben bayramın 2. günü hastaneye yattım. yumurtalarım çok fazla gelişti, ilaçlara çok tepki verdi. o yüzdende OHSS diye bi rahatsızlık geçirdim( en şiddetlisini). karnım şişti. 2 günde 10 kilo aldım, nefes alamıyordum, kalp atışlarlarım düzensizdi kısacası kabus gibiydi. karnımdaki suyu çektiler, 3 gün hastanede yatırdılar, 6 kg serum yedim.... ama neyseki yumurtalarım toplanmıştı 7 tane sağlıklı embriyom dondurulmuştu. Sık sık kontrollere gidiyordum hastaneye nihayet transfer günü gelmişti. o günde 28 şubattı. allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inşallah.

bu arada sendemi tüp bebek tedavisi görüyorsun?:emir_bebek:

canım çok geçmiş olsun inşallah alacağın mutlu haber bu yaşadıklarını unutturur.bende tüp bebek tedavisindeyim.3 gündür gonal f kullanıyorum. bir aksilik çıkmazsa inşallah haftaya yumurtalarım toplanacak.kendene iyi bak hayırlı haberlerini bekliyorum.

bu dilekleri hepimiz için , bizimkisi uzun bir süreç temeli sabır ve umut
arada bir arıza olmuyor değilim ama insanız ve elimizden birşey gelmiyor.
sibel ce 11 mart da senin günün seninde olacak bende nedense bunu hissettiyorum.
sen benden de zahmetli atlanmışın yumurta toplamayı,ama seninkiler bak annelerine kavuşmayı geçikmelide olsa kavuşmuş.
şampiyonların gayet iyiler.

özel olmazsa senin inf durumun nedir?
öptüm.

Ben Polikistiğim, eşimdede sperm hareketliliği az. 23 Ağustosta evliliğimizin 5. yılı doluyor. İlk 2 sene biz çocuk istemedik, daha sonrada baktıkki olmuyor. Memoriel Hastanesine gittik tüp bebek için. Orda tüp bebek yapmasanda tedavi olarak çocuk sahibi olabilirsiniz dediler. Biz beklemek istemedik. Orda ben bi ameliyat (operasyon) geçirdim. Rahim şeklim bozukmuş onu düzelttiler. Çünkü tüp bebekte ikiz olma şansı varya rahim dar olduğu için bebek gelişimini tamamlayamazmış. Ameliyattan sonra 7 ay beklemek gerekliydi Tüp Bebek işlemleri için, 7 ay geçtikten sonra tanıdıklarımız bize Amerikan Hastanesini tavsiye ettiler oraya gittik. Ordada tüp bebeğe başlamış olduk. Fakat Memoriel Hastanesinde MİKROENJEKSİYON yapılacaktı, sperm hareketliği az olduğundan ama Amerikan Hastanesinde doktorumuz tüp bebek olur dedi gerçektende o işlemlerle embriyolar oluştu. Bakalım şimdi ne olacak. 11 MARTTA.

canım çok geçmiş olsun inşallah alacağın mutlu haber bu yaşadıklarını unutturur.bende tüp bebek tedavisindeyim.3 gündür gonal f kullanıyorum. bir aksilik çıkmazsa inşallah haftaya yumurtalarım toplanacak.kendene iyi bak hayırlı haberlerini bekliyorum.

Seninde çok az kalmış. Sende kendine dikakt et. senide güzel günler bekliyordur inşallah. Allah emeklerimizi boşa çıkarmaz inşallah.

X