Sivilceli Ciltler Gözeneklerim geniş

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
E

EU1

Ziyaretçi
lutfeeen yardııımmm
yuzumdekı gozenekler okadar genıskı artık ruyalarıma gırıyo kabusum oldu
herseyı denedım ama faydası olmadı
kıl maskesınınde faydası sadece 1 gun suruyo ertesı sabah gene aynı genıs gozeneklerden bıktım artık
tıbbı olarata caresı yok
ne yapabılırım bu gozeneklerı yok etmek ıcın

başka bir topikte okuduğum bir tarif...
biberiye ve kekiği kaynat, 10 dk. demlenmesini bekle, süz, tonik olarak kullan...
ben bu gün hazırladım hatta şu anda buz dolabında soğumasını bekliyorum. bakalım işe yarayacak mı???
bu arada sinüzit nedeniyle uzun zaman buhar banyosu yaptığım için hafif bir genişleme oldu bende, buhar banyosuna devam etsem tertemiz bebek oluyor cildim ama artık sinüzit sorunsalımı çözdüğüm için buharla uğraşmak istemiyorum. şimdi de gözenekleri eski haline getirmek lazım... senin de hatalı bir uygulaman mı oldu, yoksa kendiliğinden mi öyle?? bir de sigara içmeyince 1-2 ay içinde acayip farkediyor gözenekler...

ya kızlar benimde cok geniş gözeneklerim.. burnum ve yanaklarım... clean&clearın toniğini kullanıyorum 2-3 gündür ve yine 2-3 gündür yaş maya ve süt maskesi yapıyorum.. faydası olur muki?? bi heves basladım ama.. bu arada sigarada içiyorum.. bugün bıraktım bakalım basarabilecekmiyim.. sigaradan sonra daha bi dirileşir degilmi cildim.. :KK43:

Hemen sonuç almayı beklemeyin ama yüzünüze her su değdiğinde güzel bir tonikle silerseniz iyice çok faydasını görürsünüz.

ya kızlar benimde cok geniş gözeneklerim.. burnum ve yanaklarım... clean&clearın toniğini kullanıyorum 2-3 gündür ve yine 2-3 gündür yaş maya ve süt maskesi yapıyorum.. faydası olur muki?? bi heves basladım ama.. bu arada sigarada içiyorum.. bugün bıraktım bakalım basarabilecekmiyim.. sigaradan sonra daha bi dirileşir degilmi cildim.. :KK43:

Gül suyu ile sabah akşam yüzünü yıkadıktan sonra sil canım
sabun olarak ya dove salatalık özlü kullan yada dalinin bebe sabunu
olmadı sebamed sabun gül suyunu ihmal etme zamanla farkı görürsünyerimseniben

canım ben gül suyunu kullanamıyorum lekelenme yapıyo bende.. bi ara kullanmıstım kötü oldu yüzüm.. tesekkürler ayrıca... bu arada bişey daha sorayım yeni bir baslık acmadan.. yüz için ayrı güneş koruyucuları varmı yoksa vücut için olanda iş görür mü,

kzlar benimde cildim gözenek gözneketi amaa bir sihir gibi geçirdi ablamın ve benimkileri
markası dermalogica nın sprey olan toniği fiyatı ortalama 80 ytl ama bence değdi
tabii cildi iyice temizliceksiniz ondan snra bunu sürüceksiniz
ben sebamedte kullanıyorum temizlikte

canım ben gül suyunu kullanamıyorum lekelenme yapıyo bende.. bi ara kullanmıstım kötü oldu yüzüm.. tesekkürler ayrıca... bu arada bişey daha sorayım yeni bir baslık acmadan.. yüz için ayrı güneş koruyucuları varmı yoksa vücut için olanda iş görür mü,

Yüz için ayrı var canım ben hiç kullanmam şahsenyerimseniben

maden suyunu tonik olarak kullanmaya ne dersiniz

benim önceden gözeneklerim belli değildi ama son zamanlar cildimle her zamankinden fazla uğraştım, ondan sanırım hem gözeneklerim belirginleşti hem de siyah noktalar oluştu, alışık değil tabi cilt :)) çok sinir oldum ya, fazla kurcalamamak lazım sanırım. haklısın isuwaelis, küçülmesi için sabırlı olmak lazım

arkadaşlar ben hergece yatmadn önce yüzümü elma sirkesiyle siliyorum ama aklıma bişey takıldı ...Acaba yıkamam gerekir mi ? ben yıkamadn yatıyorum sabah yıkıyorum..

kizlar bende de gözenkler derdi var, sivilcelerim de cok ve kizariklik var cildimde bir zamanlar cok sey denedim yüzüme ve hepsi agir oldugu icin yakti simdi yüzüm kirmizi geziyorum yillardir :KK43:( ne yapcagimi bilmiyorum bi fikriniz varmi. artik fazla ellemiyorum ciltime sadece sabah aksam bi lotionla temizliyorum ama faydasini hala göremedim! ne yapcagimi gercekten bilmiyorum artik yeme aliskanligimi degistirmeye calisiyorum günde en az 2-3 litre su iciyorum ve agirlikli meyve yemege calisiyorum belki faydasi olur diye ve karbonhidtratlardan da vazgecmeye calisiyorum cünkü onlarda sivilce yapiyormus vucuttaki yagi artiriyormus! bu arada mayayi deneyen oldumu ise yaradimi eger deneyen varsa lütfen sonuclarini yazsarsa cok sevinirim eger sivilcelere karsi ii gelen seyler biliyorsaniz kizlar lütfen yazin cok ihityacim var
öptümm sizii

arkadaşlar ben hergece yatmadn önce yüzümü elma sirkesiyle siliyorum ama aklıma bişey takıldı ...Acaba yıkamam gerekir mi ? ben yıkamadn yatıyorum sabah yıkıyorum..

ben önceden elma sirkesi kullaniyordum artik biraktim cünkü cilte cok zarar veriyor yakiyor üst tabakayi eger kullaniyorsan mutlaka bol suyla karistir ve yüzünü en gec 5-10 dk sonra temizle bence canim ama senin cildine nasil ii geliyorsa öyle kullan :)

Bu siteden öğrendiğim bir şey var arkadaşın biri yazmış gözeneklerinin tamamen geçtiğini söylüyor şu tarif :

250 gr. kaynar suda birer çorba kaşığı kekik ve ısırgan yaprağını çay gibi demleyip süzün ve süzdükten sonra bir çay kaşığı şap ekleyin (şap tozu sanırım) ...Bu sıvı bitene kadar sabah akşam yüzünüzü bununla silin görün bakalım neler olacak demiş

Yalnız burdaki şap cilde zarar vermez mi ? Saatlerdir araştırıyorum suna dumakayadan öğrenmiş bu tarifi internette buna benzer bir tarif var(suna dumankayanın) içinde sadece şap yok (şap dan şüphelendim arkadaş belki başka amaçlarda mı bilemedim günahını almayalım ) kendisine aynı topik içinde soracaktım fakat bende önce biri sormuş ona da dönüp cevap vermemiş sorsam boş yre soracaktım.

bu topik keseyle ilgili kese saysinde gözeneklerimden kurtuldum gibi bir başlığı vardı.

Bu tarifteki şap doğru mu yanlış mı bir bilen var mıdır?

Bugün aktara gidip ısırgan ve kekik alıp bunları kaynatıcam şap ı da şimdilik atmayıp yanıt bekliycem arkadaşlar. Alah hepimize şifa versin saygılar.

Arkadaşlar şap ile ilgili şu bilgilere ulaştım :

(*)ŞAP:Bir çeşit yakıcı tedavi edici doğal bir tuzdur.Bahar mevsiminde çiftleşmeye hazırlanan hayvanlara da iç organların dezenfekte edilmesi için yalatılır.Yaralara,mantar hastalıklarına iyi gelir.Islak cilde sürülerek uygulanır.Cildi gerer.Kadınlar için vazgeçilmezdir.Yıkandıktan sonra vücuda sürülerek beş on dakika beklenirse saç dökülmesi,cilt hastalıkları,yaralara iyi gelir.Yarayı çok yakar dayanması zordur.Nişadır adı ile de bilinir.Aktarlarda kilo ile satılır.

Ayrıca başka bir stede bir yemek kaşığı kile 1.5 çay kaşığı ölçülerinde şap karıştırılırsa gözenek küçültücü etkisi de olacaktır yazdığını gördüm.

Yakıcı bir tuzmuş yani hassas ciltler için uygun olmayabilir sanırım.

Arkadaşlar şap ile ilgili şu bilgilere ulaştım :

(*)ŞAP:Bir çeşit yakıcı tedavi edici doğal bir tuzdur.Bahar mevsiminde çiftleşmeye hazırlanan hayvanlara da iç organların dezenfekte edilmesi için yalatılır.Yaralara,mantar hastalıklarına iyi gelir.Islak cilde sürülerek uygulanır.Cildi gerer.Kadınlar için vazgeçilmezdir.Yıkandıktan sonra vücuda sürülerek beş on dakika beklenirse saç dökülmesi,cilt hastalıkları,yaralara iyi gelir.Yarayı çok yakar dayanması zordur.Nişadır adı ile de bilinir.Aktarlarda kilo ile satılır.

Ayrıca başka bir stede bir yemek kaşığı kile 1.5 çay kaşığı ölçülerinde şap karıştırılırsa gözenek küçültücü etkisi de olacaktır yazdığını gördüm.

Yakıcı bir tuzmuş yani hassas ciltler için uygun olmayabilir sanırım.

Canım eğer kullanırsan sonuçlarını paylaşır mısın?
Ben de çok dertliyim gözeneklerden yana...:1no2:

Merhaba island;

Tabi ki paylşırım,
Dün atara gittim ve ısırgan ve kekik aldım ayrıca şap ve nişadır ı sordum , bana ikisi aynı şey değil , nişadır çok zararlı ama şap ı kullanabilirsin, gözeneklere iyi geliyomuş dedi. Ben de şap aldım hatta kristal şeklindeydi ben evde onu sarımsak döveceğinde dövdüm toz haline getirdim baya bir ses çıktı bu arada hihoyyyt

ve bir de kantaron otu aldım onu da kayattım rengi kızıldı (içimden bir ses kantaronun da gözeneklere etkili olacağını söylüyor içnde A ve C vitaminleri olduğu için ve hücre yenilediği için) ben dünden itibaren yüzüme ısırgan kekik ve şap karışımını sürmeye başladım tuhaf bir şey gözlemlledim önceden yatık olan gözeneklerm yaak bölgesindeki şimdi dikleştiler tam anlatamdım ama başka anlatım yolu yok şu anda iğne batırılmış delik şeklinde gözüküyolar belki ilerde bu şekilde kapanırlar.

Bir de ben tek bir şeye güvenmek taaftarı değilim yani tek bir şey yapıp diğerlerini önemsememek gibi mesela çok sıcak suya tabi olunmamak aynı zamanda sık sık peeling yapmak etkili olur şu an yüzümde yaralar var o yüzden peeling yapamıyorum iyileştiğinde yapacağım..

Benim cildimle uğraşmalarım uzun süredir var ve çok pahalı ürünleri bi kenara atıp yani bi anlamda paramı emeğimi çöpe atıp doğaya sarıldım ne varsa doğada var ...Allah hepimize şifa versin tek isteğim düğünümden önce bunların gitmesi.

Bu dünyada sadece ölüme çare yoktur ...
Çare yi arayan bulur...
Kapıyı çalana kapı açılır...

Sevgiler.

Merhaba island;

Tabi ki paylşırım,
Dün atara gittim ve ısırgan ve kekik aldım ayrıca şap ve nişadır ı sordum , bana ikisi aynı şey değil , nişadır çok zararlı ama şap ı kullanabilirsin, gözeneklere iyi geliyomuş dedi. Ben de şap aldım hatta kristal şeklindeydi ben evde onu sarımsak döveceğinde dövdüm toz haline getirdim baya bir ses çıktı bu arada hihoyyyt

ve bir de kantaron otu aldım onu da kayattım rengi kızıldı (içimden bir ses kantaronun da gözeneklere etkili olacağını söylüyor içnde A ve C vitaminleri olduğu için ve hücre yenilediği için) ben dünden itibaren yüzüme ısırgan kekik ve şap karışımını sürmeye başladım tuhaf bir şey gözlemlledim önceden yatık olan gözeneklerm yaak bölgesindeki şimdi dikleştiler tam anlatamdım ama başka anlatım yolu yok şu anda iğne batırılmış delik şeklinde gözüküyolar belki ilerde bu şekilde kapanırlar.

Bir de ben tek bir şeye güvenmek taaftarı değilim yani tek bir şey yapıp diğerlerini önemsememek gibi mesela çok sıcak suya tabi olunmamak aynı zamanda sık sık peeling yapmak etkili olur şu an yüzümde yaralar var o yüzden peeling yapamıyorum iyileştiğinde yapacağım..

Benim cildimle uğraşmalarım uzun süredir var ve çok pahalı ürünleri bi kenara atıp yani bi anlamda paramı emeğimi çöpe atıp doğaya sarıldım ne varsa doğada var ...Allah hepimize şifa versin tek isteğim düğünümden önce bunların gitmesi.

Bu dünyada sadece ölüme çare yoktur ...
Çare yi arayan bulur...
Kapıyı çalana kapı açılır...

Sevgiler.

Canım benim üşenmemiş yazmışsın çok teşekkür ederim ederim ilgilendiğin için.:1hug:
İnşallah iyi gelir canım ya Sivilce falan zamanla geçen bir problem ama bu baş belası gözeneklere hiçbir şey fayda etmiyor.
Umutlandım valla yazdıklarından umarım etkili olur ben de denemeyi düşünüyorum bakalım yazarız yine buraya öpüyorum çok...a.s.

canım elma sirkesi damlatılmış suyla buğu ardından kil maskesii(yeşil)

X