Adet kanamasını getiren ( söktürücü)

ReinedelAmour

Euphoria
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
1.178
96
Ben nane çayının Adet söktürücü olduğunu eski bir şifa kitabında okudum. Sizin bildiğiniz reçeteler varmı ?

Paylaşırsak sevinirim

merhaba arkadaşlar adetlerim çok düzensiz oldu prımalut kullandım geldi bırakınca gene kendi ıstedıği zaman gelip gidiyor . bıtkiler varmı düzene sokaçak tşk. iii günler

kekik suyu iç marul ye düzenliyor

civanperçemi ve ege adaçayı kesinlikle iyi geliyor birde çuha çiçeği ben kullanırım devamlı olarak

belki konu disi olacak ama adacayini surekli iciyorsan ostrejen icerdiginden basen ve kalcada hic kilo problemin oldumu bend e bu aralar iciyorum kilo verecek diyede korkarak iciyorumfisfisfis

cnm bende hiç öyle bi problem olmadı aksine zayıflıyorum ama belkide metabolizma ile alakalıdır

Bende civanperçemi kullanıyordum bu aralar bıraktım gerçi ama civanperçemi çayı içtiğim zamanlarda regli döneminde hiç gecikme yaşamadan rahatlıkla oluyordum.

cnm bende hiç öyle bi problem olmadı aksine zayıflıyorum ama belkide metabolizma ile alakalıdır

saol canim. ben yaklasik bi aydir iciyorum gunde bi bardak adacayi bu ay adetim durmak bilmiyor iki hafta oldu daha once hic boyle olmadim cok duzenli adet olurum acaba bu ay adacayindanmi oldu bilen arkadaslar lutfen yazarsaniz sevinirim

ya ben napıyım..çivanperçemi farlutal kekik denemediğim şey kalmadı..napıyım..doktorda fayda etmedi..varmı önere bileceğiniz iyi bir doktor

aktardan çay olacak papatya alınır.çünkü iki çeşidi var.bir yemek kaşığı papatya bir bardak su ilavesi ile kaynatılır.iki yemek kaşığı bal,bir tatlı kaşığı çörek otu ve kaynayan PAPATYALAR bir tabakta macun yapılır.o tabaktaki tüm macun bitirilir ve papatya suyuda içilir.önemli bir rahatsızlığınız yoksa bir günde adetiniz gelir.

ya ben napıyım..çivanperçemi farlutal kekik denemediğim şey kalmadı..napıyım..doktorda fayda etmedi..varmı önere bileceğiniz iyi bir doktor

bir orta boy soğanın kabuklarını soyup iki bardak kaynayan suya koyup 5 dakika daha kaynat .suyunu süzüp öğlen ve akşam günde iki kez yemeklerden 5-10 dk önce iç.hep akıntıyı hem de adeti sökeceğini söylüyor ibrahim saraçoğlu ben de bugün başladım.
bir de emzikli olduğum için yapamadığım ama daha öce denediğim bir formül var;her sabah bir çay kaşığı öğütülmüş çörekotu (karahavuç)ılık su ile iç.umarım şifa olur...

Son düzenleme:
ben de kkda okuduyup maydonoz suyu içmeye başladım, adet olmadan 1 hafta önce içmeye başlıyorum ilk gün ağrıyı çok azaltıyo ve adet söktürücü etkisi var...

bende adet düzensiliği için hayıt suyu ve testere dişli aslanpençesini kulladım hem fsh düşürmede hemde prlaktini düşürmede etkili oluyo

bende soğan suyu çok etikli ama benim şekerim düşüyor sanırım çok tatlı yiyiyorum onun için onu bu ay yapmadım bu ay her gün 2 bardak adaçayı içmeye çalıştım birde fazla olmasda çörekotu yiyiyorum inş faydasıl olur ama olcak gibi durmuyor yazarım kızlar sonuçları

belki konu disi olacak ama adacayini surekli iciyorsan ostrejen icerdiginden basen ve kalcada hic kilo problemin oldumu bend e bu aralar iciyorum kilo verecek diyede korkarak iciyorumfisfisfis

Korkmana hiç gerek yok.Ben her seferinde büyük bir kupayla içiyorum.Hiç bir problem de yaşamadım.Ağrılarım onun sayesinde geçiyor. :KK34:

Merabalar siteye dün üye oldum, aklımdaki sorunun cevabını ancak burdan alabilceğimi düşündüm. Temmuz 15'de adet olacaktım primolut n kullanıp bunu 27sine erteledim. Fakat bu ayın 26sında tatile gideceğim ve tatilde yine yani 2 ay üstüste primolut n kullanmak istemiyorum. Öne çekmek için adetimi ne yapmalıyım??

X