Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

kıslarr bısı sorcam bu ağız ıcıne damağamı ne takılan apereler dişlerı ılerı gerı cekmeye atıyrum ust brs ondeyse gerı cekmeye yada alt gerıdeyse one almaya yardımcı oluyormukı bılen varmıııı kıslar yada yasla alakalı mı bu yasım 20falan acaba apereyle halledılebılrmı bu ufakta olsa kapanıs bozukluğu bayanlarr??

nasıl başardım bilmiyorum ama bu sabah benim lastiğim koptu:KK70:

Hehe :KK70: Benimde braketteki lastiklerim tek tek cıkıyo ya ama yarın randevum var bursaya gidicem işin yoksa 1 saat yol cek zaten geberiyorum atesten cok zor geliyo ama bayramlık falanda bakmalıyım kaydirigubbakcemile2

onlar sanki ergen yaştakilerde daha cok işe yarıyor ama tabi belli de olmaz.

:))bugun plastık cerraha gıttım mesut saraca ortodontıstım onu ve zekı beyı tavsıye etmıstı zaten.dr da bana altada tel taktır dedı eğer kararlıysan falan bnm suan sdc ust dişlerde tel var sadece ustler yapılcak dıe anlasmıstık.doktorda eeğer ortodontı ıle duselmesse gel ozaman amelıyatı dusuelım dedı kıslar sızce napsamm?

bencede altada taktır altlar ustleri de cok etkiliyor.lastikle cene uyumunu sağlıyorlar.doktorunun adı ne cnm?bence hafif bir kapanış bozukluğu cok etkilemez sanki seni ama biraz düzelsin sende anlarsın zaten rahatsız edicek mi etmicek mi

hayır kuzu ya hiçbirşey yiyemiyorum bardaktan bişey içerken bile zorlanıyorum. bide ayrık yere lastik takıldı orası çok fazla ağrıyor başka yerde pek bişey yokta.

hayır kuzu ya hiçbirşey yiyemiyorum bardaktan bişey içerken bile zorlanıyorum. bide ayrık yere lastik takıldı orası çok fazla ağrıyor başka yerde pek bişey yokta.

canım ik günler ağrının olması normal... gerekirse apranax alabilirsin; benim dişçim apranax öneriyor... 3-4 gün sonra o ağrı geçecek merak etme ...şimdilik yumuşak şeyler yemeye çalış ;çorba filan iç... :teselli:

Kızlar izninizle bende size bişey danışmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?
Benim oğlum 9 yaşında alt çenesi şimdi çok belli değil ama ilerde iyice öne çıkma durumu olacakmış..Diş hekimimiz bizi ortodontise yönlendirdi..
Ağzında önce dolgu ve kanal tedavisi olması gereken dişleri varmış,geçen haftadan beri o dişleriyle uğraşıyo doktoru..
Ben çok üzülüyorum nasıl dayanabilecekmi henüz ufak ya..Babayla gidip geliyo Bakırköyde doktoru...Dışdan takacağı bir alet varmış sanırım netden bakdık..bu çocuk bütün gün okulda tabii, anca akşamları kullanacak..İçerden de bişey takacakmış dişinin aralarından..Çok acısı olurmu kızlar nolur aydınlatın beni biraz..İçimi ferahlatın..Oğluma belli etmiyorum''Bu neki bak başka çocuklar ne zor hastalıklarla uğraşıyo'' diyorum ama gelinde bana sorun...Teşekkür ederim şimdiden.. bekliyorum sabırsızlıkla cevabınızı

canım ben öğretmenim benim okulumdada o apareyden kullanan bir öğrenci vardı hiçbir sızlanması yoktu ama okuldada kullanıyordu. hiç sorun etme bence. çünkü böyle bir tedavi yaptırmazsanız ilerde niçin yaptırmadınız diyebilir size,kemik gelişimi geçtikten sonra da ameliyat gerekebilir. sonuçta bu bir ameliyat değil. hiç kendinizi üzmeyin. bir sorun yaşamazsınız.

benim biR sorum oLucak
bnm ön üStte bulunan3 dişim yamuk çok aşırı
bi yamukluk değil ama bn rahatsız oluyorum far edilir bi yamukluk var.
bunun için teL taktırmayı düşünüyorum.
ama ne kadar takarlar ve sadece üç dişemi takarLar yoksa dişlerin tamamına mı?

X