Adet Bitmeden İlişkiye Girmek

sandrella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2009
34
0
Merhaba arkadaşlarr bnmde sizlere bi sorum olucak 2 ay öncesnde yalnış olduğunu bildiğimiz halde adetliyken ilişkiye girdikk ve bn bi dha adet olamadım test yaptm negatif çıktıı içime boşalma olmadı ama bn yinede korkuyorum bayram üstü olduğu için doktorada gidemiyorum sizce hamile olma ihtimalim warmı??? yada mikrop flanmı kapmışımdırr

Merhaba arkadaşlarr bnmde sizlere bi sorum olucak 2 ay öncesnde yalnış olduğunu bildiğimiz halde adetliyken ilişkiye girdikk ve bn bi dha adet olamadım test yaptm negatif çıktıı içime boşalma olmadı ama bn yinede korkuyorum bayram üstü olduğu için doktorada gidemiyorum sizce hamile olma ihtimalim warmı??? yada mikrop flanmı kapmışımdırr[/QUOTE

bende adet bitti diye duşa girdim ve hemen arkasından ilişkiye girdik ama bitmemiş.herşey bittikten sonra bi baktık her yer kan olmuş ve ben bi süre sonra hamile olduğumu öğrendim.halen aklımdan çıkmıyo.acaba o zaman mı hamile kaldım???.....bilerek yapmadığımız içinde kefaret ödeyeceğiz bunun için.

Merhaba arkadaşlarr bnmde sizlere bi sorum olucak 2 ay öncesnde yalnış olduğunu bildiğimiz halde adetliyken ilişkiye girdikk ve bn bi dha adet olamadım test yaptm negatif çıktıı içime boşalma olmadı ama bn yinede korkuyorum bayram üstü olduğu için doktorada gidemiyorum sizce hamile olma ihtimalim warmı??? yada mikrop flanmı kapmışımdırr[/QUOTE

bende adet bitti diye duşa girdim ve hemen arkasından ilişkiye girdik ama bitmemiş.herşey bittikten sonra bi baktık her yer kan olmuş ve ben bi süre sonra hamile olduğumu öğrendim.halen aklımdan çıkmıyo.acaba o zaman mı hamile kaldım???.....bilerek yapmadığımız içinde kefaret ödeyeceğiz bunun için.

BENİMDE İLGİMİ ÇEKTİ KEFARET OLARAK NE VERİLMESİ YADA YAPILMASI GEREKİYOR

bende adet bitti diye duşa girdim ve hemen arkasından ilişkiye girdik ama bitmemiş.herşey bittikten sonra bi baktık her yer kan olmuş ve ben bi süre sonra hamile olduğumu öğrendim.halen aklımdan çıkmıyo.acaba o zaman mı hamile kaldım???.....bilerek yapmadığımız içinde kefaret ödeyeceğiz bunun için.[/QUOTEHEPİMİZİN BAŞINA GELEBİLİR AMA AKLIMIZDA BULUNSUN ADET BİTTİKTEN SONRAKİ TEMİZ AKINTI GELMEDEN İLİŞKİYE GİRMEYELİM EŞLERİMİZLE

eğerki kanama kırmızıysa 2 katre,akıntı pembemsi gibi bişeyse 1 katre altın kefaret verilmesi gerekiyomuş.böyleydi sanırım.ta m hatırlamıyorum.bende böyle bişey yazmıştım foruma ve cevap olarak böyle yazılmıştı.yinede yanlış olma ihtimali var.ama kefaret verilmesi lazımmış.biz bilmeden yaptık ama yinede günaha girdik heralde:KK43: allahım sen affet yarabbim.nefsimize hakim olamadık:KK43:

neden kefaret onu anlatsın birisii çok mu cahalım yavv :84: :KK1:

çünkü islamda kadının özel günlerinde eşiyle ilişkiye girmesi yasaktır.ve yasak çiğnendiğinde cezazı çekilir ama cezası kefaretmidir kefaretse ölçüsü nedir bilemiyorummmmm:KK47:

biz bilmeden yaptığımız için kefaret ödeyeceğiz.ama şuda var.bilerek yapanlar için kefaret oluyo onu bilmiyorum.katre gram olarak ölçü alınıyo canım.

Üye ne sormuş,sizler nasıl cevaplar vermişsiniz?
Sitede konuları dini bakımdan ele almak yasaktır.

Merhaba arkadaşlarr bnmde sizlere bi sorum olucak 2 ay öncesnde yalnış olduğunu bildiğimiz halde adetliyken ilişkiye girdikk ve bn bi dha adet olamadım test yaptm negatif çıktıı içime boşalma olmadı ama bn yinede korkuyorum bayram üstü olduğu için doktorada gidemiyorum sizce hamile olma ihtimalim warmı??? yada mikrop flanmı kapmışımdırr

Konuya yorum yapınız lütfen

valla bana sen bu olayı biraz stres yapmışsın gibi geldi yani neden yaptık ettik tüh vah derken biraz stres yaptıysan o bile adetini bi kaç gün geciktirmeye yeter canım.. şu da var adetli iken hamile kalma ihtimali çok düşük çünkü yumurtlama olmuyo o zaman.. çok endişe etme bence ama bi daha o hataya düşme sakın aman ha allah korusun mikrop kaparsınız bi de :KK45:

Allaaah Allaaaah bu sitenin işleyişine olan hayranlığıma şu verdiğiniz cevap sekte vurdu doğrusu.

arkadaş olaya fıkhi açıdan yaklaşmış kendince önemli olan açıdan .sanki herkes her konuya çok alakalı cevaplar veriyoda siz tutmuş sadece bu konuda sorulan sorunun ele alış şeklini eleştirmişsiniz.

ayrıca bu sitede siyaset,din,inanç,mezhep,cemaat misyonerliği yasak. konuyu dini bakımdan ele almak hiçte yasak değil.buna örnek yüzlerce konu gösterebilir forumda.üstelik hiç bir site sorumlusuda müdahale etmemiş.

kadınlar kulübü her konusuyla hayatın ta kendisi.yorumları kimi zamam bilimsel yada teknolojik,kimi zaman kalbi,felsefi bazende dini ,uhrevi ama ortak özellikleri : ihtiyaca binaen olmaları, işe yararlılıkları.

kimse bu mesajlarda dini bilgisini bi başkasına empoze etmeye çalışmamış.ben yapıcam yada şöyle şöyle demiş.illaki sende yapacaksın yoksa cehennemde yanarsın demiyor.

korkmayın burda herhangi bir irticai durumda söz konusu değil:KK1:

neyse uzatmayım.son yorumum sevgili konu sorumlusu : kraldan çok kralcı bi yaklaşım olmuş:KK61:

sevgiler...

bi defa adetliyken ilişkiye girilmez aşırı günah ve sağlığa da sakıncalı bu yüzden yasak zaten :KK6::KK6:ama zaten adetliyken ilişkiye girenlere şaşıyorum o kanla birlikte nsaıl yapıyosunuz ki ve şunu da diyim ben evli olsam tamamen bitmeden ilişkiye girmezdim sonuçta yumurta tam gelişimini tamamlayamamış oluyo bi da<mla pembe bi kan bile gelse :KK17:

Allaaah Allaaaah bu sitenin işleyişine olan hayranlığıma şu verdiğiniz cevap sekte vurdu doğrusu.

arkadaş olaya fıkhi açıdan yaklaşmış kendince önemli olan açıdan .sanki herkes her konuya çok alakalı cevaplar veriyoda siz tutmuş sadece bu konuda sorulan sorunun ele alış şeklini eleştirmişsiniz.

ayrıca bu sitede siyaset,din,inanç,mezhep,cemaat misyonerliği yasak. konuyu dini bakımdan ele almak hiçte yasak değil.buna örnek yüzlerce konu gösterebilir forumda.üstelik hiç bir site sorumlusuda müdahale etmemiş.

kadınlar kulübü her konusuyla hayatın ta kendisi.yorumları kimi zamam bilimsel yada teknolojik,kimi zaman kalbi,felsefi bazende dini ,uhrevi ama ortak özellikleri : ihtiyaca binaen olmaları, işe yararlılıkları.

kimse bu mesajlarda dini bilgisini bi başkasına empoze etmeye çalışmamış.ben yapıcam yada şöyle şöyle demiş.illaki sende yapacaksın yoksa cehennemde yanarsın demiyor.

korkmayın burda herhangi bir irticai durumda söz konusu değil:KK1:

neyse uzatmayım.son yorumum sevgili konu sorumlusu : kraldan çok kralcı bi yaklaşım olmuş:KK61:

sevgiler...

Güzel açıklama:)

Fakat siz yine de lütfen bu kurala uyun olur mu:KK66:

adetliyken cinsel ilişki çok ciddi hastalıklara hatta kansere yola açabiliyor
bu yüzden günah olmasın
sırf insanları korumak amaçlı e insanlarada yanlış deyince iplemiolar
ama günah denildiğinde Allah korkusu ile yapmayabiliolar
neyse
konu sahibi arkadaşım günah ile ilgili birşey demiyorum
sadece sağlığın için birdaha yapma kesinlikle hatta adet bitip sonrasında gelen hafif akıntıda bitene kadar yapmamanın en doğru olduğunu düünüyorum
çünkü gerçekten çok çok çok zararlı hem erkek için hemde kadın için
eğerki kanama kırmızıysa 2 katre,akıntı pembemsi gibi bişeyse 1 katre altın kefaret verilmesi gerekiyomuş.böyleydi sanırım.ta m hatırlamıyorum.bende böyle bişey yazmıştım foruma ve cevap olarak böyle yazılmıştı.yinede yanlış olma ihtimali var.ama kefaret verilmesi lazımmış.biz bilmeden yaptık ama yinede günaha girdik heralde:KK43: allahım sen affet yarabbim.nefsimize hakim olamadık:KK43:

valla bana sen bu olayı biraz stres yapmışsın gibi geldi yani neden yaptık ettik tüh vah derken biraz stres yaptıysan o bile adetini bi kaç gün geciktirmeye yeter canım.. şu da var adetli iken hamile kalma ihtimali çok düşük çünkü yumurtlama olmuyo o zaman.. çok endişe etme bence ama bi daha o hataya düşme sakın aman ha allah korusun mikrop kaparsınız bi de :KK45:

:KK20::KK20::KK20:yanlış canım,adetliyken yumurtlama oluyoo bikere bu biir,,ikinciside canlı örnek karşınızdaa,ben ilk bebeğime adetimin bittiği gün gebe kalmıştım,yanii annemin deyişiyle kan bulaşığına çabuk gebe kalırsın diyodu öylede oldu,adetimin son günüydü 4.gün yani,,banyomu olduktan sonra burun kanı gibi kanama olurken girdik ilişkiyee vede uyduk gebe kalma kurallarına:KK23:ve sonuç 1ay sonra gebeyiimm:KK64::KK64:
yani yumurtlama ayda 2 kez oluyoo biri adetliyken,diğeri adetten 14. günü ve bikaçgün sonrası:KK36::KK36::KK36:

Son düzenleme:

en ufak bir riskiniz dahi yok. içiniz rahat olsun.
reglken bir daha ilişki teklifini hiçbir şekilde kabul etmeyiniz...

X