bebeğin doğum kanalına girmesi

kelebeksvcn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2010
48
2
merhaba herkese
haamileliğin son dönemleri gerçekten çok zor geçiyor. her gün yeni bir şey oluyor. 40+2 olduk bugün, dün doktor çatı muayenesi yaptı ve henüz kanala girmemiş dedi. normal doğum için bekliyoruz, ama kanala ne zaman girer, anlaşılır mı ya da yürüyüş falan iyi gelir mi? deneyimli anneler ya da benim durumda olanlar varsa paylaşırlar mı acaba? bir de eğer kendi sancım gelmezse 40+5 de suni sancı verecekler, o zaman da kanala girmemiş olursa suni sancı ile girer mi acaba?fisfisfis

Canım benim de bebeğim tam olarak doğum kanalına girmemiş. 39+2 olduk biz. ışin kötüsü plesenta yaşlanması da var. 7 Nisan'da tekrar kontrolüm var. Doktorum müdahale edebiliriz dedi. Yani suni sancı verilecek o güne kadar gelmezse bebişim. Çok dua ediyorum kendi sancımla doğurmak için... Allah yardımcımız olsun arkadaşım...

Hiçbir faydası olmadı bende yürümenin valla. Çatır çatır suni sancıyı verdiler 41. haftamda. O günü ve sancıları tekrar yaşıyorum sanki düşündükçe. Çok korkunç ya suni sancı.

Canım benim de bebeğim tam olarak doğum kanalına girmemiş. 39+2 olduk biz. İşin kötüsü plesenta yaşlanması da var. 7 Nisan'da tekrar kontrolüm var. Doktorum müdahale edebiliriz dedi. Yani suni sancı verilecek o güne kadar gelmezse bebişim. Çok dua ediyorum kendi sancımla doğurmak için... Allah yardımcımız olsun arkadaşım...

eceşimal benim de doktorum salı gününe kadar bekleyelim salı günü suni sancı veririz dedi. o güne kadar belki kendisi gelir diye dua edip duruyorum ama hala bir hareket yok kızımda. herhalde 6 ya da 7 sinde doğuracağım, aynı gün doğurmuş olabiliriz. allah yardımcımız olsun cidden

bir de kimi çok acı çekiyor suni sancıdan kimi de pek bişey olmadı diyor heralde değişiyor kişiden kişiye. yani benim istediğim inşallah suni sancı ile normal doğum olsun. bir de suni sancıyı çekip çekip sonra doğuramayanlar oluyormuş ya mecburi sezeryan oluyo onu hiç istemiyorum. artık hayırlısı diyelim naapalım, beklemekten başka bir çare yok şu an için

eceşimal benim de doktorum salı gününe kadar bekleyelim salı günü suni sancı veririz dedi. o güne kadar belki kendisi gelir diye dua edip duruyorum ama hala bir hareket yok kızımda. herhalde 6 ya da 7 sinde doğuracağım, aynı gün doğurmuş olabiliriz. allah yardımcımız olsun cidden

Dediğin gibi aynı gün doğum yapabiliriz canım. hihoyyyt Yarından sonra yani ayın 7'sinde kontrolüm var. Eğer bebeğin kalp atışlartında bi farklılık varsa ve plesenta daha da kötü olmuşsa akşamına bebeği suni sancı ile doğurtacak doktorum.

Normal doğum olmasını o kadar çok istiyorum ki sanırım suni sancıya dayanabilirim. Allah korusun ben de en çok suni sancının da işe yaramayıp sezeryana gerek kalınmasından korkuyorum..... Rabbim hayırlısını nasip etsin... İnşallah o güne kadar ikimizin de sancısı kendiliğinden gelir inşallahhhh........

Arkadaşlar allah yardımcınız olsunn..artık son günlerinizi yaşıyorsunuz.allahım hepinize hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin.hakkınızda kolayı ve hayırlısı nasılsa öyle olsun..
Buarada ben hiç doğum yapmadım ama; buralardan edindiğim bilgilere göre; son günlerde bol bol yürüyüşün, bol bol duş almanın filan doğum için faydalı ve doğumu başlatabilme açısından kolaylaştırdığını okumuştum..nacizane tavsiyem :KK66:)

Allah yardımcınız olsun arkadaşlar.sağlıkla bebeklerinizi alın kucağınıza inşallah.korkmayın umarım her şey yolunda gider bol bol yürüyüş ve duş bende bunu duymuştum ve stres yapmayın lütfen bebişleriniz etkilenmesin.sağlıklı doğumlar dilerim.

bişey sorucam kızlar..rahimde hiç açılma olmadan suni sancı verilse doğum başlar mı..yoksa suni sancı sadece başlayan doğumu mu hızlandırır..yada doğumun biraz erken olması için ne yapabilirim..

ben de 40+4'de yani dün muayene oldum benimki de inmemişti kanala,merak ettim bu durumda olup son anda bebeği kanala inen ve normal doğum yapabilen var mı diye?Benim doktorum sen bu bebeği normal doğuramayacaksın direnme sezeryan ol diyor ama ben beklemek istiyorum biraz daha :KK43:(

bu baslik nisanda açilmis fakat ben guncellemek istiyorum acaba dogum yapanlar yazabilir mi? kanala girmesi nasil oluyor? anliyoruyuz biz? VS

benim bebiş te kanala girmemişti galiba hala da girmeye niyeti yok. zaten başaşağı da yeni döndü iki hafta oldu döneli. gerçi doktorum hala normal doğuma bi engel yok diyo ama bakalım. ben de bu konuyu merak ediyorum. yanıtlayan olursa çok seviniriz.

benim bebeğim 31.haftada doğum pozisyonuna gelmişti,37. haftda da doğum kanalında oldukça ilerlemişti,40+0da ise nişanım geldi,(9 aöncesinden beklenen gün)hastaneye gittiğimde 4cm açılmam vardı ve sunni sancı verildi,6 saat sunnisancı aldım,epidural takıldı ama yinede zordu.sabah 04:26da meleğim dünyaya geldi.şimdide 5 aylık oldu:)):nazar:size tavsiyem 39. haftadan sonra doğum kanalına inmesi beklemeyin bebeklerinizin.rahimde açılma yok ise boşuna sunni sancı almayın,zor olur.şimdisezeryanlarda basit,sonrasında ağrınız olsada bebeğinizi ve kendinizi riske atmayın.hayırlı doğumlar!

benim bebeğim 31.haftada doğum pozisyonuna gelmişti,37. haftda da doğum kanalında oldukça ilerlemişti,40+0da ise nişanım geldi,(9 aöncesinden beklenen gün)hastaneye gittiğimde 4cm açılmam vardı ve sunni sancı verildi,6 saat sunnisancı aldım,epidural takıldı ama yinede zordu.sabah 04:26da meleğim dünyaya geldi.şimdide 5 aylık oldu:)):nazar:size tavsiyem 39. haftadan sonra doğum kanalına inmesi beklemeyin bebeklerinizin.rahimde açılma yok ise boşuna sunni sancı almayın,zor olur.şimdisezeryanlarda basit,sonrasında ağrınız olsada bebeğinizi ve kendinizi riske atmayın.hayırlı doğumlar!

zasa sen normal doğum yaptın değil mi? zor olmuş ama heralde . onun için sezaryen tavsiye ediyosun anladığım kadarıyla. ben bişey sorcam ama mesela suni sancı verilmesi için hiç kasılmaların başlamamış olması mı gerekiyo? mesela benim günde 4-5 kez baya bi kasılmam sancım oluyo. bu durumda normal doğum için suni sancı mı verirler yoksa normal doğum sancım olur mu???

ben de 32.haftada olan kontrolümde baş aşağı olduğunu öğrenmiştim 36 ya başladık hala baş aşağı ve vajinamdaki kemiklerim baya bi ağrıyor yatıp kalktığımda doktora doğumu ne zaman konuşcaz dediğimde daha erken dedi 38 de alttan muayene ederiz bebeğin kalp atışı kilosu vs ye bakarız işte normal doğum çok uzun süren bi süreç 40 geçtiği zamanda 3 günde bir kontrole giriliyo falan dedi biraz sezeryana yönlendirmek ister gibi bi hava aldım daha öncede bi kaç kontrolde sezeryanda olduğu için beklemiştim ama ben istemiyorum sezeryan normal olsun istiyorum.

benim ilk bebişim de 40+0 da nişanım geldi.sancılarım başlamıştı 16.00 gibi.herhalde herkesin acı eşiği denilen olaydan farklı oluyor.bana o ilk sancılar bile dayanılmaz gelmişti.5 dakikada birdi.doktora gittim.1 cm açılmış dedi.eve gittim.sancım şiddetlenince ben hastaneye gitmek istedim.20.00 gibiydi sanırım.keşke gitmeseydim.4 cm açılmış.ama hala kanala girmemiş.gelen giden alttan muayene etti.kanamam oldu,sancılar felaket.suni sancı verdiler.sabaha kadar çektim.inatçı meleğim kanala girmedi girmedi.sevgili doktorum sabah teşrif etti.ben o kadar suni sancıyı aldıktan 8 cm açıldıktan sonra.bebek hala yukardaydı.artık sezeryan için çok geç dedi.bu kadar açıldıktan sonra olmaz dedi.ebeler karnıma bastıra bastıra bebeği aşağı indirdiler.ben de ıkınmak için kendimi zorladım.çok bitkin düştüm.o kanama çok da normal değildi sanırım.pek bi açıklama yapmadılar.şuan 10-11 haftalık hamileyim.inanın şimdiden doğumu düşünüyorum.

kimseyi korkutmak istemem.ama herkesin yaşadığı tecrübe farklı oluyor.kolay doğum yapanlar da var.şunu anladım sancılar başladıysa bebek hala kanala girmediyse beklemeyeceksin sezeryan isteyeceksin.normal doğumdan yana olsam da yine aynı sıkıntıyı çekeceğimi anlarsam sezeryan isteyeceğim.

X