Çocuk Hastalıkları meme emen çocuklar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Muhittin

Guru
Pro Üye
29 Şubat 2012
10.404
17.698
bebeği emziren anneler kaka yapmıyorsa karnı doyuyor der büyükler
hemşirede çişini kakasını yapmıyorsa doymuyordur diyor sizce durum ne

pardn ama sız yanlıs bılıyor olabılırısnız karnı doyan cocuk nasıl kaka yapmaz catlasınmı?
benıme bıldıgım cok ıdrar yapan cocuk doyuyordur

sadece anne sütü alan bebekler ne kadar çok çiş yapıyosa o kadar karnı doyuyor demektir.
zaten siz de anlarsınız bir süre sonra ne kadar emerek doyuyor,ne kada r zamanda bir emzirmek gerekli diye<<.
bebeğiniz kaç aylık bilmiyorum ama çevrenizin sözlerine çok kulak asmayın,hurafeler genelde yanlıştır..

anne sütünden başka birşey almıyorsa bebek günde en az 5-6 defa çişini yapması 1 kez de kakasını yapması lazım. yapmıyorsa emin olun aç kalıyordur hem tecrübemle hem de doktorumuzun deyimiyle sabittir.

teşekkürler doyamdığını nasl anlarım sence

canım emdikten sonra memeyi ağzına vermeye çalış almıyorsa doymuştur. bazen 2 saat 3 saat geçmiş oluyo son emdikten sonra ama hala emmek istemiyo benim kızım mesela. ben de ısrar etmiyorum ne zaman memeyi alırsa o zaman emziriyorum,çok ısrar edince midesi bulanıyo çünkü,her bebeğin iştahı da aynı değil ayrıca, anne bebeğini tanıyıp ona göre davranmalı diye düşünüyorum. bir de memeyi ağzından çekme kendi doyunca çıkarır zaten. arada nefes almak için çıkarınca doymamışsa tekrar arar memeyi yani benim kızım öyle yapıyo. genelde tüm bebekler aynı tepkileri veriyo sen de deneyebilirsin.

canım emdikten sonra memeyi ağzına vermeye çalış almıyorsa doymuştur. bazen 2 saat 3 saat geçmiş oluyo son emdikten sonra ama hala emmek istemiyo benim kızım mesela. ben de ısrar etmiyorum ne zaman memeyi alırsa o zaman emziriyorum,çok ısrar edince midesi bulanıyo çünkü,her bebeğin iştahı da aynı değil ayrıca, anne bebeğini tanıyıp ona göre davranmalı diye düşünüyorum. bir de memeyi ağzından çekme kendi doyunca çıkarır zaten. arada nefes almak için çıkarınca doymamışsa tekrar arar memeyi yani benim kızım öyle yapıyo. genelde tüm bebekler aynı tepkileri veriyo sen de deneyebilirsin.

benmm kızım ağzını açıyor alıyor ama oyun oynuyor bence doymuş oluyor :KK1:

X