kaynanayı napmalı kaynar kazana atmalı diyenlerin topiği

Konu sahibi ben seni cok iyi anliyorum. Ceken bilir, yasayan bilir. Gerisine hava hos gelir.
Sanirim senin de problemin var.cozemediysen anlatir misin.belki bi cozum buluruz ya da ne bileyim bize de ornek olur.
Rabbim hakkinda hayirli olumlu sonuclar versin insaallah.
kaynana dediniz efkar bastı:KK47::KK14:
Peki neden
ahillam simdi gördüm konunu ve inan cok üzüldüm... sizin biraraya gelmeniz icin elinden geleni yapan kaynanan resmen u dönüsü yapmis nerden kaynaklandigini bi anlasak keske :KK43:
ama resmen sizi bozmak icin and icmis durumda bu durumda sen konusarak bisey cözemezsin gibime geliyor bence biraz mesafe tut zaten suan görüstünüz yok biraz bi nisanlininda akli basina gelmesi icin sen aradan cekil derim...
senin kirildigini ve mutsuz oldugunu anlamasi icin bu sart , kaynanan bu sözleri ciddi dediysede ki saka oldugunu sanmiyorum daha bugünlerin bile iyi sayilir
nisanlin görmesi lazim gercekleri yoksa kaynanan onu kolaylikla eline alir ikisi bir arada sana hedef tutar
bence biraz uzaklas onlardan nebilim biyerde akraban varsa baska bi sehirde o cagirdi biraz onla olcam diyip biraz uzaklas yada ne bilim ama kesinlikle aralarina sokulma seni istemeyen onlarsa seni istemelerini bekle
yani sen yine saygini sevgini eksik etme aradiklarinda yada karsilasinca ama bence ilk adimi da sen atma birak nisanlin göstersin seni nekadar isteyip istemedigini :KK43:
ya kndimi senin yerine koyarak diyorum bu sözleri ben öyle yapardim böyle bi duumlar karsilassaydim kndimi cekerdim kndi kabuguma ve sadece izlerdim
ama kndimi haksiz cikartcak sekildede degil resmen düsman olmus ya ;(

sana en icten mutluluk diliyorum ve mutlu olmani istiyorum nisan tabiki atma önce izle ve gör sensiz daha mutlu olcaklarmi hele biraz uzaklas derim
Aynen zeycanim.cozemiyorum...sanirim ovlunun beni sevip onu unutacagindan korkuyor.onceden her yere beraber giderdik.son iki aydir oglu yanimiza pek alip goturmuyor.salon da tutuldu.sanirim ciddi ciddi gidici gozuyle bakiyor ogluna...

Hala aynı şeyi söylüyorum, bunu kendine yapma.

Kim mutlu olmuş birlikte otururken de sen mutlu olacaksın. Ayrı ev için direteceksin başka çaren yok. Eğer nişanlın seni gerçekten seviyorsa ayrı oturma isteğini kabul eder. Yok sen kabul edersen ve oda bağımlıysa kırk yıl otursan ayrı eve çıkamazsın.

Hem benim bildiğim kızlar bakar anaya, niye kızları bakmıyor yada yanında olmuyor ?

kizlarrrrrrrrrrrrrrr ben buldum formulu ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanddddddddddddddaaaaaaaaaaa yaziyorum simdi her yere gidin gezin ama kayinvalideye ugramayin gozune gozukmeyin o size ozler zaten laf sokmak cin bi sekilde bahane bulur gelir oldumu kaldimi diye merak edip aramayin o mutlaka arar sonar size geldimi yorgun esekden dusmus gibi karsilayin yine o sorar ne oldu diye sormazsa catlar sizde bir baslayin cocuklar soyle boyle dertleri bitmiyor yika yika utule is bitmiyor sonar susmadan 1 saat ayni konu takilmis plak gibi tekrar edin ve yarin cok isim var yada hafta sonu cocuklari bakabilirmisin dedinizmi ortada ne kayinvalide need kayinpeder kalir viiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnn kacarlar :KK52:sende rahat huzurlu vakit gecirirsin:KK9:
Once guldum arkadasim Allah da seni guldursun emi :-) cocuk olunca denerim.

Bu da çözüm değil ki, ha aynı ev ha aynı apartmanda 2 daire. Biraz daha aç mesafeyi bir - iki durak gibi.

Arkadasim daha uzagina nisanlimin ikna olacagini sanmam.hem hasta ve yasli bi bayan.en azindan isten gelince bi durumuna bakariz.ihtiyaci olursa yemegini temizligini yapariz.hem nisalim arada kalmamis olur hem de ikisi de dizimin dibinde olacagi icin fitne cikarmasina firsat vermem.

Bir arkadasimiz neden kizlari bakmiyor dedi.buyuk iki kizinin kendine bile faydasi yok.eslerine yemek yapan insanlar degil ki yasli ve hasta birine baksinlar.kucuk kazi da obesite ve fitiktan ameliyatli.kendini tasiyamiyor ki...

Basliga bakmayin dusman degilim kaynanama sadece kirginim ve kizginim.aramizi durduk yere acma cabasinda olmasa...

Arkadasim daha uzagina nisanlimin ikna olacagini sanmam.hem hasta ve yasli bi bayan.en azindan isten gelince bi durumuna bakariz.ihtiyaci olursa yemegini temizligini yapariz.hem nisalim arada kalmamis olur hem de ikisi de dizimin dibinde olacagi icin fitne cikarmasina firsat vermem.

Bir arkadasimiz neden kizlari bakmiyor dedi.buyuk iki kizinin kendine bile faydasi yok.eslerine yemek yapan insanlar degil ki yasli ve hasta birine baksinlar.kucuk kazi da obesite ve fitiktan ameliyatli.kendini tasiyamiyor ki...

Basliga bakmayin dusman degilim kaynanama sadece kirginim ve kizginim.aramizi durduk yere acma cabasinda olmasa...

kızları niçin bakmıyor diyen de bendim.

Kaç yaşında ?

kızları niçin bakmıyor diyen de bendim.

Kaç yaşında ?

Tam yasini bilmiyor kutuge dogru kayitlanmamis.ama yetmis civarinda ve olmayan hastaligi yok...
Kusura bakma kafami toplayip isimleri aklimda tutamadim hatta alinti yaptim ama cvp vermwyi unuttum.

Tam yasini bilmiyor kutuge dogru kayitlanmamis.ama yetmis civarinda ve olmayan hastaligi yok...
Kusura bakma kafami toplayip isimleri aklimda tutamadim hatta alinti yaptim ama cvp vermwyi unuttum.

Az değilmiş, ben 50 yaşında kapris yapanlardan sandım. Olmadı bu, zor bi durum.

Son düzenleme:
Az değilmiş, ben 50 yaşında kapris yapanlardan sandım. Olmadı bu, zor bi durum.

Kapris yapsa belki daha farkli olurdu.ama bu resmen ara acma derdinde.nisanlima kendimden daha da cok uzuluyorum.o arada kaliyor sonucta.ama bir seyleri de gormeye calismiyor.zor olan da bu...

sen kndini nasil iyi hissedersen öyle yap canm kndini yiyip bitrme kndi sagligini düsün

aynı durumun benzerini yaşıyorum. sevgilim tek çocuk ve annesiyle yaşayacak. başlarda kabul etmiyordum ama sonra hastalığı çıktı ve ben de hasta kadın yalnız bırakılmaz diye kabul ettim. benimki iyi görünüyor beni de seviyor. ben de onu seviyorum.
nişanlanınca değişecek mi acaba?

aynı durumun benzerini yaşıyorum. sevgilim tek çocuk ve annesiyle yaşayacak. başlarda kabul etmiyordum ama sonra hastalığı çıktı ve ben de hasta kadın yalnız bırakılmaz diye kabul ettim. benimki iyi görünüyor beni de seviyor. ben de onu seviyorum.
nişanlanınca değişecek mi acaba?

Canim umarim sorun yasamazsin.herkes ayni olacak diye bir sart yok.sen seviyeni koru ama saygida kusur etme.sevgiyle yaklas.istenilmedigi hissine kapilmasin sakin.ins o zaman sorun yasamazsin.ben denedim ama bizimkinde fayda etmedi.sende eder ins.Allah yar ve yardimcin olsun.icini ferah tutarak yaklas kadincagiza...

Canim umarim sorun yasamazsin.herkes ayni olacak diye bir sart yok.sen seviyeni koru ama saygida kusur etme.sevgiyle yaklas.istenilmedigi hissine kapilmasin sakin.ins o zaman sorun yasamazsin.ben denedim ama bizimkinde fayda etmedi.sende eder ins.Allah yar ve yardimcin olsun.icini ferah tutarak yaklas kadincagiza...

cevabın için teşekkür ederim canım. aslında bana karşı hiç yanlış bir tutumu olmadı, tam tersine ne kadar çok gidersem görürsem o kadar mutlu oluyor. ben de ona moral vermek için elimden geldiğinde manevi olarak yardımcı olmaya çalışıyorum.

ama bazen de çok bunaldığımı hissediyorum, acaba bencil miyim diye düşünüyorum. hep bir şeylerden şikayet ediyor, oğlu ile kavga edince onu şikayet ediyor, kardeşinin karısı evini temizlemeye gelmemiş lafta gelin olacakmış anca misafir gibi geliyormuş. bunları bana söylüyor, eski kocasını şikayet ediyor 20 sene önceki olayları hatırlayıp sinirleniyor, bazen ağlıyor. ailede özel hayat olarak ne varsa öğrendim, istemesem de. yorum da yapamıyorum olumlu ya da olumsuz. bazen tüm hayatım böyle mi geçecek diye düşününce bunalma geliyor... bu durumun da hastalığı ile ilgisi yok huy yani. şimdi arada bir gördüğüm için tabiiki elimden geldiğince iyi davranıyorum ama aynı evde her gün bunları dinleyebilecek sabırda bir insan değilim. sevgilimle de çok kavga ediyorlar ona da çok karışan ve dominant yönetmeye çalışan bir insan. yönetemeyince kavga çıkıyor (Allah için anne kuzusu değil), sonra da onu gelip bana şikayet ediyor, ben de bence oğlun haklı diyemiyorum, demeyince içimde kalıyor. illa ona hak vereceksin başka türlü asla rahat edemez ve konuyu da kapatmaz.

ortalarda yazdığın yorumu okudum,
hani kayınvalidenle kızları konuşurken duymuşsun..?
kayınvaliden gerçekten çok cahil.
cahil insanla başedilmez.
kayınvalide melek de olsa aynı evde yaşamak çok zordur,
kaldıki böyle Allah korkusu olmayan cahil bir insanla yaşamak...
hayat kısa arkadaşım,
göm o sevgiyi içine yol yakınken dön.
emin ol ilerde çok daha pişman olursun.
hayatta unutulmayacak birşey yoktur.
insanoğlu unutmaya programlıdır,
öyle olmasa kimse tutunamazdı hayata..
gerçek olan tek şey ilahi aşktır,tükenmeyen odur.
aşık olursun evlenirsin,aşk biter yerini sevgi,huzur alır.
ama Allah aşkı tükenmez.
değmez bir adam için(seni kollayamayan bir adam diyelim) bir cahille ömrü tüketmeye.
ben kayınvalidenin bu derece had safhada kötü olduğunu bilmiyordum ilk yorumumda.
yorumum kaynanası ne çok kötü ne çok iyi,arada sırada tatsızlıklar yaşanan kaynana gelin ilişkileri içindi.
yani sindirilebilir boyutta olmasıydı,
fakat senin durum farklı.
neden kendine bu kötülüğü yapıyorsun?
ailene anlat duyduklarını.nişanlınada.
fakat dediğim gibi değmez....gerçekten değmez,
hayat kısa.zorlaştırma hayatını,zorlaştırmaya değecek çok insan çıkar karşına.
bu insanlarsa sadece vakit kaybı.

şimdi gördüm birde 70 yaşındaymış,daha çok kızdım.
o yaşa gelmiş az çok görüp geçirmişsindir,
hala dünyalığın derdine düşmüş,hemde en kötü şekilde...
o yaştakiler ne iyilik yapsak da Allah bizi affetse diye dolaşıyorlar tabiri caizse..
çok şaşırdım..
50 yaşında kadının yaptığı eziyete az çok aklım erer de 70 yaşındakini gerçekten anlamıyorum.
hiç mi Allah korkusu yok ya?

ama bence insanlar asıl yaşlandıkça daha bencil oluyorlar özellikle çocuklarına eziyet ediyorlar.

o kadar büyütüp gözün gibi bakıyorsun, sonra çocuğun büyüyünce de onun hayatını zindan ediyorsun. ayrıca hakkımı helal etmem diye vicdan yaptırıyorsun, eskiden yaptığın emeklerin ne değeri kaldı ki böyle sürekli kafasına kakınca...

Kapris yapsa belki daha farkli olurdu.ama bu resmen ara acma derdinde.nisanlima kendimden daha da cok uzuluyorum.o arada kaliyor sonucta.ama bir seyleri de gormeye calismiyor.zor olan da bu...

burda nişanlına üzüldüğünü yazmışsın, üzülme arkadaşım sakın üzülme, o sana üzülsün bence, nişanlın annesinin seni üzmesine üzülsün,
nişanlına sakın acıma, acınacak hale düşürmesin seni.Çünkü asıl nişanlının çabalaması lazım , sen söylemeden onun görmesi lazım annesinin seni üzdüğünü vs...

Eğer göre göre, yada sen söylediğin halde pasif kalıyorsa o adam evlendikten sonra bu konuda inan hiç değişmez, ama annesi değişir daha da çekilmez daha da paylaşamaz hale gelir.
Ben böyle olmasını istediğim için yazmıyorum, bunu birebir yaşadığım için yaşıyorum. Ölç tart düşün, pişman olma diye söylüyorum, herşey eşte erkekte biter, erkek pasifse, sürekli senden idare bekliyorsa,ağzını ailesine açmıyorsa, açsada zorla açıyorsa, ya da zamanla geçer diye peygamber sabrı gösteriyorsa, habire annesine kafa sallıyor, sonra sana da gelip kafa sallııyorsa o erkek sadece pasiftir. Gerçek eş, sevdiğini annesine de kimselere de üzdürmez, İşte o erkek , annesini gerektiğinde seninde idare etmene değecek erkektir de zaten.

bir de ha aynı ev, ha karşılıklı daire, ha altlı üstlü daire,hepsi eşit bence yani çekeceklerini değiştirmez. Uzak ol sen yine de uzak ol bari biraz daha.

Son düzenleme:
ama bence insanlar asıl yaşlandıkça daha bencil oluyorlar özellikle çocuklarına eziyet ediyorlar.

o kadar büyütüp gözün gibi bakıyorsun, sonra çocuğun büyüyünce de onun hayatını zindan ediyorsun. ayrıca hakkımı helal etmem diye vicdan yaptırıyorsun, eskiden yaptığın emeklerin ne değeri kaldı ki böyle sürekli kafasına kakınca...
canım sakın bana kaynanamla oturcam deme
üstteki yorumundan bunu mu anladım:KK53:

canım sakın bana kaynanamla oturcam deme
üstteki yorumundan bunu mu anladım:KK53:

evet doğru anladın benim sevgilimin annesi rahatsız, o yüzden yalnız yaşaması uygun değil Allah korusun birşey olailir hastalığı ilerler başka da çocuğu yok.
beraber yaşamakla ilgili kabllenmişliğim var ama bazı davranışlarına alışamıyorum o hep yanında kızı gibi göreceğibirini istiyor anladığım kadarı ile, beraber ev gezmelerine gitsin, evde beraber yemek yapsın sohbet etsin çok mutlu oluyor ben de bunları yapıyorum şu anda ama sürekli de yapamam bunalırım

evet doğru anladın benim sevgilimin annesi rahatsız, o yüzden yalnız yaşaması uygun değil Allah korusun birşey olailir hastalığı ilerler başka da çocuğu yok.
beraber yaşamakla ilgili kabllenmişliğim var ama bazı davranışlarına alışamıyorum o hep yanında kızı gibi göreceğibirini istiyor anladığım kadarı ile, beraber ev gezmelerine gitsin, evde beraber yemek yapsın sohbet etsin çok mutlu oluyor ben de bunları yapıyorum şu anda ama sürekli de yapamam bunalırım
allah yardımcın olsun canım

X