ikil test aç karnına mı yapılıyo yardım kızlar

kardelenx

canım oğlum BERTUĞ'um
Kayıtlı Üye
13 Mart 2008
4.299
1
48
selam kızlar bişey soracaktım yarın ikili testim var yanlız ben şunu merak ediyorum ikili test yaptırmak için aç karnına mı yapılıyor bi bilginiz veya yaptıran arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi :sm_confused:

Ben hastaneden sormuştum farketmez demişlerdi bende tok karnına gittim öyle kan aldılar 15 gün sonrada sonuç çıktı..........

teşekkür ederim canım cevap verdiğin için yarın gidicemde inşallah iyi çıkar sonuçlarım sağolasın seni de Allah kurtarsın inşallah hayırlısı ile

kardelenx canım yaaa maşallah:nazar: bebiş büyüyor hergeçengün konu hakkında bilgim yok olsa yardımcı olmak isterdim..a.s.

ecenur sağol canım benim biliyorum bilsen yardımcı olurdun :))Allah sana da nasip etsin canım

canım önemli degilki tok olman aç olman ama şeker yuklemesine aç gideceksin onun dışında tum testler tok karnına olabilir dr un kim bu arada....yerimseniben

canım ben eşimin görev dolayısıyla vanda oturuyorum burdaki doktorlar batıdaki kadar tecrübeli değil bu arada şeker yüklemesi ne oluyo bn anlamadım ilk defa duyuyorum öyle bi test daha mı var

7 ci ayda yapılacak bir test aç olacaksın kan vereksin sonra sana şerbet vercekler içceksin 1 saat sonra gene kan verceksin şekerine bakacaklar eger yuksekse diyet vercekler canım benim gebelik kan şekerine bakcaklar yani

anladım canım sağolasın bilgin için inşallah yarın iyi haberleri almak nasip olur bu arada bu ikili testler formaliteymiş öyle diyolar sence doğrumu

neden öyleymiş formalite olması saçma degilmi birtanem nedne ugraşsınlar ki madem formalite o zaman yapılan tum testler formalite olmaz mıydı dr lar boş iş mi yapıyor yani ..... hiç öyle düşünme onların yapılması gerekiyor ki yapıyorlar boşver öyle diyenleri sen canım benim

anladım canım sağolasın bilgin için inşallah yarın iyi haberleri almak nasip olur bu arada bu ikili testler formaliteymiş öyle diyolar sence doğrumu

11-14 testi olarak da bilinen ilk trimester tarama testi Down sendromu ve Trizomi 18 adı verilen kromozomal anomaliye sahip bebekleri gebeliğin çok erken dönemlerinde saptamaya yönelik bir tarama testidir. Tüm tarama testlerinde olduğu gibi bu test de tanı koydurmaz. Sadece hastalık açısından yüksek risk altındaki bebekleri işaret eder ve bu bebeklerde kesin tanıya götüren tanısal testlerin yapılmasını sağlar. Bir başka deyişle testin yüksek risk göstermesi bebekte anomali olduğunun kanıtı olmadığı gibi, riskin düşük çıkması da bebeğin tamamen sağlıklı olduğunu garanti etmez.

ben yaptırdıgımda ac karna gıttım cogu kısı farketmez dıyo ama kan alacakları ıcın testın daha net cıkması ıcın bence ac olman daha ıyı doktorum oyle demıstı

hiçbir testte aç denilmedi bana sadece şeker için aç gittim yükleme yapılıyor çünkü.ama her testinde kendine göre özelliği var ve hiçbiride önemsiz değil hepsi kendince bazı önemli şeyleri ifade ediyor çünkü.bence şimdiki anne ve bebekler çok şanslı herşeyleri kontrol altında ben çok memnunum açıkçası.

benim doktorum 2 li ve 3 lü testin bi farkı olmadığını ikisinden birini yapmamızında sonuç vereceğini söyledi.diğer arkadaşlarımın dediği gibi tam bir kesinlik vermez testler.doktorum 3lü testi yaptırmamızın uygun olacağını söyledi bizde ona karar verdik.zaten doktorum çok açıklayıcı ve net konuşuyor aklıma hiç bir şey takılmıyor.( buca doruk şükran kopal doktorum.)

aç gitmene gerek yok canım ben sormuştum ve tok gittim.ayrıca bir saat önce çikolata yemiştim bebişim çok hareketliydi çırpınıp duruyordu :emir_bebek:hem cinsiyetini gösterdi hemde ensesi ölçüldü.çok şükür ense kalınlığı normal sonucuda yarın göstereceğim..umarım senin bebişinde çok sağlıklıdır..

selam kızlar bişey soracaktım yarın ikili testim var yanlız ben şunu merak ediyorum ikili test yaptırmak için aç karnına mı yapılıyor bi bilginiz veya yaptıran arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi :sm_confused:

hayir canim ac tok farketmez..bende cumartesi yaptiricam ksimetse..

Ben aç karnına gitmiştim,ne olur ne olmaz diye ama açmısın tokmusun diye sormadılar bile.

BEN ikili testimi yılbaşından iki gün önce gittim mutlaka ultrasonla gidilmesi gerekiyormuş özel laborutavara gitmiştim...Sonra araya yılbaşı girdi falan kaynadı ama yaptırmayan ve gereksiz bulan çok kişi hatta doktor var...Ben de 3,lü taramaya girmeye karar verdim ...BÜTÜN BEBEKLERıMıZ ıÇıN HAYIRLI GÜZEL GÜNLER DOĞUMLAR OLSUN ıNŞALLAHH

X