Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
merhaba arkadaşlar,
1 yıllık sıkı bir diyetin ardından çok şükür kızım artık yumurta hariç herşey yemeye başladı..
darısı sizlerin başına...

oğlum henüz 1 aylık reflü tanısı kondu şikayetleri anlatınca
bugn gaita tahlili yapıldı ve inek sütü alerjisi oldugunu söyledi bana diyet verdi
sizlerinki de gaita tahlili ile mi anlaşıldı

hamurişlerinde süt ve yoğurt oluyor diyet yaparken onlardan da mı uzak durdunuz

oğlum henüz 1 aylık reflü tanısı kondu şikayetleri anlatınca
bugn gaita tahlili yapıldı ve inek sütü alerjisi oldugunu söyledi bana diyet verdi
sizlerinki de gaita tahlili ile mi anlaşıldı

hamurişlerinde süt ve yoğurt oluyor diyet yaparken onlardan da mı uzak durdunuz

öncelikle geçmiş olsun
kızım bir yaşındayken süte karşı kandan alerjiye bakıldı ama testte çıkmadı. başka bir test de yapılmadı.. doktor, "eger deneyip gördüyseniz vermeyin, iki yaşından sonra tekrar deneyin" dedi..
içinde süt, süttozu, süt proteini olan hiçbir şey yemedik..
sütsüz ve yoğurtsuz yapacaksınız herşeyi, zor oluyor ama Allah sabrını veriyor..
Rabbim tüm bebişlere şifa versin..

öncelikle geçmiş olsun
kızım bir yaşındayken süte karşı kandan alerjiye bakıldı ama testte çıkmadı. başka bir test de yapılmadı.. doktor, "eger deneyip gördüyseniz vermeyin, iki yaşından sonra tekrar deneyin" dedi..
içinde süt, süttozu, süt proteini olan hiçbir şey yemedik..
sütsüz ve yoğurtsuz yapacaksınız herşeyi, zor oluyor ama Allah sabrını veriyor..
Rabbim tüm bebişlere şifa versin..

benim oğlumda 5 aylık 4,5 aylıkken süt allerjisi dendi diyet yapıyorum ama hiç ilerleme yok yüzü kötü oldu napıcam neyiycem lütfen bilen varsa yardım etsin yüzünde bişey yoktu sadece kakasında kan gördük ve süt allerjisi dendi piskopat oldum 10 günde yoğurt süt görmeye bile dayanamıyorum artık ama yavrum bir arpa boyu yol almıyor

KIZLAR ÇOK ÇARESİZİM ya 11 aylık bebeğim var anne sütü 2 ay aldı tabi o arada bile mama takviyesile birlikte 3 ayını geçmeye başladıktan sonra başladı deli gibi kaşınmaya heryerini kaşıyor doktorlara götürdüm anlamadılar sütten şüphelendim sütü vermedim 1 hafta laktozsuz mama verdim bebelac ama gene kaşındı birde kusması var ama şimdi 15- 20 günde bir kusuyor oda zorla yiyince falan doktor reflüdür dedi bebekken çok kusuyordu size sorum kızımın süte karşı alerjisi varmı belirtiler ne ? lütfen yardım edin offf karnını görseniz jilet gibi tırnak izleriyle dolu ama döküntü ve kabarcıklar falan yok

merhaba
öncelikle tüm bebişlere çok çok geçmiş olsun, alerji zor bir hastalık ama ne diyelim Allah dermansız dert vermesin..
kızım kolik tabir edilen bebeklerdendi, sanırım benim yeyip içtiklerimden rhatsız oluyordu, geceleri neredeyse 10 kez uyanırdı, bazen gazdan uzun uzun ağlar resmen çırpınırdı.
ek gıdaya geçtiğimizde gıdalardan sonra kusmaya başladı, dokunduğunu tahmin ettiğim şeyleri vermesem de kusmalar düzenli olarak devam etti..uykusuzluk ve sancılar da devam etti..
1 yaşından önce inek sütü denemesem de peynir, yoğurt ve içinde süt olan diğer gıdalara da tepki oluyordu...kızarıklık yoktu ama beli sırtı kaşınmaktan tırnak izleriyele doluydu
İnek sütüne başlayınca iyice emin oldum ve inek sütü diyetine başladım, diytten 3 hafta sonra kandan alerjiye bakıldı ama alerji görünmedi. doktor eminseniz diyet devam edin 2 yaşına kadar vermeyin dedivermeyin dedi..
bu arada kızımın özellikle bahar aylarında alerjisi müthiş arttı. yiyebildiği pek çok şeyi ve hazır gıdaları da özellikle bu dönemlerde kestim
test ve ilaçtan ziyade deneme yanılma ile alerjeni tespit edip ondan uzak durma yolunu izlemeye çalıştım..
yeri geldi bir günü bulgur bulamaçla geçirdik yeri geldi araştırmaktan bsayar başında sabahladım..
sonuçta kızımı hala şeker, cips, çikolata gibi hazır gıdalardan ve tespit ettiğim alerjenlerden uzak tutmaya çalışıyorum. örneğin bu aralar domatese tepki veriyor, yemeklerini ayrı yapıyorum..
emziren anneler yediklerine lütfen çok dikkat etsin, bu rahatsızlık tedavi edilmezse ileride daha büyük problemlere sebep olabiliyor..
sadece yiyecek değil, krem, parfüm, kolonya, kozmetik, şampuan, deterjan, yumuşatıcı hepsini düşünmek gerekiyor. örneğin biz asla parfümlü bez ve ıslak mendil kullanamadık, hep teki verdi..
çok zor ve sabır gerektiren bir rahatsızlık Rabbim herkese kolaylık versin

Bebeğimiz 4 aylıkken kakasında kan gördük. 1buçuk aydan beri diyet yapıyorum. Sabahları zeytin ekmek, öğleleri ve akşamları patates yemği ve pilav yememe rağmen haftada 2 kere kakasında kan görüyorum hala. prof. dr. ye götürdük. inek sütü ve eti dışında her şeyi yiyebilirsin dedi. kan testinde hiç bir alerji çıkmadı. mamaya başlıcaz kilo alımı çok az.
kan gelme durumu ne zaman biter?
Bizim durumumuzda olanlar cevap verirse teşekkür ederiz.

Bebeğimiz 4 aylıkken kakasında kan gördük. 1buçuk aydan beri diyet yapıyorum. Sabahları zeytin ekmek, öğleleri ve akşamları patates yemği ve pilav yememe rağmen haftada 2 kere kakasında kan görüyorum hala. prof. dr. ye götürdük. inek sütü ve eti dışında her şeyi yiyebilirsin dedi. kan testinde hiç bir alerji çıkmadı. mamaya başlıcaz kilo alımı çok az.
kan gelme durumu ne zaman biter?
Bizim durumumuzda olanlar cevap verirse teşekkür ederiz.

ben diyetten 1 ay sonra kakada kan görmedim, mukus ise 6-7 ay devam etti, çoklu gıda alerjisi vardı oğlumun. süt alerjimiz 15 aylıkken geçti, şimdi tüm süt ürünlerini tüketebiliyor çok şükür, geçen sene ben de sıkı diyetteydim ve senin yediklerini yiyordum hemen hemen, et tükettim ama oğluma da dokunmadı, umarım bebişinin başka bişeye alerjisi yoktur. sıkı diyetle geçiyor...

Kızlar bebeğimde de süt alerjisi olma riski var ,kakası mukuslu ve zorlanarak yapıyor.
Şuan ailemin yaynındayım ve Ankara 'da iyi bir alerji uzmanına bebeğimi göstermek istiyorum.
Tavsiye edebileceğiniz bi doktor ,hastane var mı acaba? İşlerimizin çabuk bitmesi de önemli
Bir de soya sütünden bahsetmişsiniz,soya sütünü nerden alabilriz acaba marketlerde satılıyor mu?

kızlar merhaba, bir sorum olacaktı, kakasında kan gören anneler, bebeğinizin her kakasında mı kan vardı? yoksa ara aramıydı? benim kızım 3 aylık ve geçen haftadan beri kaka sayısı 5-6 oldu, normalde 2-3 günde bir yapardı birde bu 2 gündür azar azar kan görmeye başladık 2 kakasında oldu yani..sizce alerjisi olabilir mi?pazartesi elazığa doktora götürcez, elazığda doktor tavsiye edebilirmisiniz? bu arada mama ve az da olsa anne sütü alıyor..

arkadaşlar lütfen yardım.7.5 aylık bebeğim var.inek sütüne alerjisi çıktı.hergün şiddetli kusmaları oluyor.hiç birşey yemiyor.doktor neoket verdi.ama kesinlikle yemiyor.içine vanilya şurubu pekmez koydum yine yemedi.anne sütüyle yaptım yine hüsran.hiç birşey yemiyor.dün gece açlıktan çok ağladı ben çok ıyprandım ne yapacağımı bilmiyorum.doktor bana diyetten hiç bahsetmedi ben siteyi dolaşırken öğrendim.gittikçe kilo kaybediyor.başka bi doktora götürmek istiyorum ama nereye götüreceğimi bilmiyorum doktorlar pek umursamıyor.hacettepede bir ay sonrasına gün veeriliyor.ankarada olup önerebileceğiniz kim var?ben ne yapmalıyım sinirlerim çok bozuldu.kızım çok aç,birşey yemiyor ve ben hiç bişey yapamıyoru.kendimi hiç bukadarçaresiz hissetmemiştim...

Hacettepeyi ben de denemiştim randevu alamamıştım, birkaç ay sonraya demişlerdi, o yüzden başkente gittik orda gastroda figen hanım, alerjide ise özlem hanıma gittik, alerjiye devam ediyoruz hala,süt bitti ama tahıl ve yumurta devam ediyor. Doç Dr. Özlem Yılmaz Özbek dr.umuz, ben memnunum. Temkinli bir dr, alerji değerlerimiz düşük ama şansa bırakmıyor, testlerde pozitif bizim alerjimiz, o yüzden önce test yapıp gerekliyse deneme yapıyoruz, sütü acele etmeden değerlerimiz iyice düşünce hastane ortamında verdi ve ilkinde hüsran oldu, kestik denemeyi, 6 ay sonra ikinci denemede oğlumun ve benim süt diyetimiz açıldı.

teşekkür ederm.ben hacettepenin doktorlaından birinin muayenehanesine götürdüm.kızım hala bişeyler yemiyor ama ben kafayı yemek üzereyim.yemeklerden tiksindi galiba...geçer inşallah diyorum artık...
sizin bebeğinizede geçmiş olsun çooook zooorrr...

Kızlar merhabalar,

Benim de oğlum da süt alerjisi çıktı ve yaklaşık 15 aydır bu sorunla mücadele ediyoruz. Şimdi 18 aylık oldu ve mmeyi bıraktı artık. Keçi sütü ve ürünleri ile hayatımıza devam ediyoruz. Fakat marketlerde keçi sütü arayıp bulmamız oldukça maceralı oluyor. İstanbul Levent civarında keçi sütü satan daha farklı kaynaklar varmıdır acaba? Düzenli olarak eve getirebilecek birileri falan.

Herkese kolaylıklar diliyorum.

çocuklarında inek sütü alerjisi olan annelere sormak istiyorum
ne zaman inek peyniri ve yoğurt vermeye başladınız 1 yaşından
sora geçer dedi dr ama bir arkadasım 9.5 aylıkken başladı peynire
hiç bir reaksiyon göstermedi vucüdu bebişin
tecrübeli anneler ne der bu konuda?

merhaba daha önce yazmıştım 1 aylıkken kanlı mukuslu kaka ile teşhis kondu 1 yaşına kadar diet yaptık ve 1 yaşında dieti bozduk ve baktık ki oğlumun süt alerjisi geçmiş şimdi 14 aylık ve süt ürünlerinin hepsini yiyor darısı sizlerin başına inşallah..

benim bebğmde 4 aylık, sümükümsü kanlı kakası olunca farkettik.dr.inek sütü alerjisi dedi. çok moralim bozuldu.anne sütü ile besliyorum bebeğimi , süt ve süt ürünleri yemezsek kalsiyum , protein nasıl alacak geişmesi nasıl olacak aklım almıyor. tecrübeli anneler neler yaptınız ne zaman geçti. korkuyorum kalıcı olacak diye

benim bebğmde 4 aylık, sümükümsü kanlı kakası olunca farkettik.dr.inek sütü alerjisi dedi. çok moralim bozuldu.anne sütü ile besliyorum bebeğimi , süt ve süt ürünleri yemezsek kalsiyum , protein nasıl alacak geişmesi nasıl olacak aklım almıyor. tecrübeli anneler neler yaptınız ne zaman geçti. korkuyorum kalıcı olacak diye

çok geçmiş olsun arkadaşım.üzülme dicem ama elde değil bende çok üzülüp ağlamıştım ama inan Allah başka dert vermesin.geçiyor inan..
bi kerebebeğin emiyor ne güzel o alıcak senden Calsiyumunu dişlerinden kemiklerinden çekilerek senin..bu nedenle sen diyette olduğundan başka gıdalardan alman gerekecek kalsıyumu örneğin en iyi bildiğim ve yediğim marul..hurma incir vsvs..
benim oğlum ne zaman peynir yicek derdim kahvaltıda önce keçi peyniri ile başladım yaşına doğru..1 yaşından sonrada inek peynirine geçtik şükür..çorbalarına tereyağ vs..herşey yavaş yavaş..hala emzirdiğimden inek sütü denemedim yoğurt tutturmayı deniyorum henüz başaramadım..
sabır gerekiyor,ben budiyet yüzünden 30 kilo olan doğum kilomu verdim..şimdi ise diyet vs bıraktık her gıdanın dibine vuruyoruz valla..darısı başınıza inşallah..Allah başka sıkıntı vermesin bebişlerimize..amin.

X