Tuvalet Eğitimi 2,5 yaşında oğlum kakasını ısrarla altına yapıyor

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

ayse35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2009
20
0
kızlar günaydın...oğlum tam 2,5 yaşında 1,5 ay önce tuvalet eğitimine başladık, çişi çok çabuk öğrendi hatta geceyi bile ama kakamızı bu zamana kadar 6-7 defa ancak lazımlığa yada tuvalete yapabildik.her yolu denedim artık çiş olayını tamamen çözdü gelince haber veriyor ama kakayı yaptıktan sonra söylüyor.2 haftadır kreşe gidiyor orda öğrenir diyorum ama öğretmeni o kadar üzerinde durmasına rağmen şimdiye kadar 1 ada 2 kere tuvalete yapmış. ne yapacağımı şaşırdım varmı aranızda böyle bir durumla karşılaşan...

aslında öğretmeninde bu konuda daha bilgili olması gerekir ama neyse.... internette şu tuvalet terbiyesini bir araştırın derim... çünkü; oğlunuzun bulunduğu yaş aralığı anal dönem... yani kakası onun için o kadar önemli ki... demek ki henüz o kakasını bırakmak istemiyor... kısa geçtiğim için üzgünüm ama naçizane önerim; bu tuvalet terbiyesini hem araştırın hemde erteleyin.... araştırdıktan sonra hakvereceğinize inanıyorum... bol şans.........

Evet, bence de erteleyin. Benim oglum 3 yasinda ve hala bezleniyor. Tuvalete gitmek dusuncesi onu delirtiyor, asiri agliyor hickira hickira. Ben de zamana biraktim. Annem benim cok tembel oldugumu soyluyor ama nasilsa ogrenecek. Hic alti bezli insan var mi? Benim yaptigim da yanlis olabilir ama ben onun hazir olmadigini dusunuyorum. Sizin oglunuzun da zamana ihtiyaci olabilir

kızlar günaydın çok mutluyum oğluşum geçen haftadan beri artık kakasınıda söylemeye başladı.çok şükür inşallah hepinizin kuzuları en kısa zamanda öğrenir....

kızlar günaydın...oğlum tam 2,5 yaşında 1,5 ay önce tuvalet eğitimine başladık, çişi çok çabuk öğrendi hatta geceyi bile ama kakamızı bu zamana kadar 6-7 defa ancak lazımlığa yada tuvalete yapabildik.her yolu denedim artık çiş olayını tamamen çözdü gelince haber veriyor ama kakayı yaptıktan sonra söylüyor.2 haftadır kreşe gidiyor orda öğrenir diyorum ama öğretmeni o kadar üzerinde durmasına rağmen şimdiye kadar 1 ada 2 kere tuvalete yapmış. ne yapacağımı şaşırdım varmı aranızda böyle bir durumla karşılaşan...

selam benimde 34 aylık bir oğlum var bizde birbuçuk aydır bezi çıkardık.çiş olayını gece gündüz hallettik.bez istemiyor ama kakasını kiloduna yaptıktan sonra söylüyor bende şaşırdım.acaba geçici bir durummu.ne yapmalıyım bilmiyorum.kreşe vercem bu durumun düzelmesini bekliyorum.

kızlar günaydın çok mutluyum oğluşum geçen haftadan beri artık kakasınıda söylemeye başladı.çok şükür inşallah hepinizin kuzuları en kısa zamanda öğrenir....

kendi kendine mi söylemeye başladı.kullandığınız yöntemler varmıydı.buarada gözünüz aydın.tuvalet işi çok zor bir süreç bence.

kendi kendine mi söylemeye başladı.kullandığınız yöntemler varmıydı.buarada gözünüz aydın.tuvalet işi çok zor bir süreç bence.

Gozunaydin bende merak ettim nasil soylemeye basladi bizde yeni basladik egitime kakasini tutuyor nereye yapiyor sizinki lazimlik mi adaptormu kullaniyosunuz:26:

selam benimde 34 aylık bir oğlum var bizde birbuçuk aydır bezi çıkardık.çiş olayını gece gündüz hallettik.bez istemiyor ama kakasını kiloduna yaptıktan sonra söylüyor bende şaşırdım.acaba geçici bir durummu.ne yapmalıyım bilmiyorum.kreşe vercem bu durumun düzelmesini bekliyorum.

bence hiç beklemeyin kreşe vermek için çünkü kreşin çok faydası oldu bize 2.hatada söylemeye başladı.öğretmeni çok ilgilendi sürekli tuvalete götürdüğünde kakan varmı diye sordu tabi ilk hafta oradada yok deyip altına yapıyordu.İnsan inanamıyor ama bi anda söyleyiveriyorlar işte.size tavsiyem hiç beze dönmeyin ve kreşe hemen başlatın....

Gozunaydin bende merak ettim nasil soylemeye basladi bizde yeni basladik egitime kakasini tutuyor nereye yapiyor sizinki lazimlik mi adaptormu kullaniyosunuz

teşekkür ederim. ben lazımlıkta aldım adaptörde normal tuvaletede götürdüm.her yolu denedim.sizinkide inşallah en kısa zamanda öğrenir.

X