Ah kocam vah kocam

cnm mesela ev işlerini yetiştiremesen. Makineye çamaşır atamasan. kıyafetler makinede kalsa sermeye yetişemesen. kuruyanları ütülemeye yetişemesen. Yorgun olsan bulaşığı yıkamasan. veya hasta olsan. yemekten sonra hemen uyusan. Bir süre böyle yapsan . nasıl olur.

Desen cnm bugün kendimi çok kötü hissediyorum. ayakta duracak halim yok çamaşırı asarmısın veya mutfağı sen toplarmısın diyerek yavaş yavaş inceden alıştırsan. Örneğin yemek masasını hazırlarken cnm kan şekerim düştü galiba başım dönüyo salatayı yaparmısın. hemen hazırlayalımda sofrayı oturalım desen vs.

Veyaaa gezmeye gideceksiniz . cnm biraz yardım etsen bana. yoksa yetiştiremeyeceğim desen. Elin biraz yavaş olsa mesela.

tv meselesine gelinceeeee ortak izleyebileceğiniz bir cd al eve giderken. Güzel bir çay demle. biraz çerez. mısır. aşkım çok güzel bir film aldım . beraber izleriz diye düşündüm dersin. Birde ateşli öpücük oldu bitti.

Erkeklerin biraz yontulması gerek. Ben yaptım oldu valla. şimdi o benim çayımı ayağıma getiriyor :)))))))Hadi bakalım kolay gelsin
başlarda benım kocam mukemmeldı herseyı yapartı utu camasır bulaşık ev sıl supur vs... ne zaman oglum dunyaya geldı ben ev kadını olmaya basladım ustunden cıkanı bıle katlamaz oldu kı yaptıgını bılmesem aılesı alıstırmıs derdım ama malesef sırtını bana dayadı gormezden geldım yapmadım yardım eder yetısemedıgımı gorurse dedım ıhh ıhhh yok nasıl bıraktıysam gunlerce bıraktıgı yerde buldum herseyı sonra oglum 10 aylık olduktan sonra calısmaya gerı basladım... dedım artık yardım eder... nerde dahada beter oldu

bulaşıkları toplamadım kaç gece cok yorgunum hayatım sen makıneye dızsen dedım sabah kalktım bulaşıklar bana bakıyo (toplamak zorundayım cunku sabaha annem ogluma bakmak uzere bana gelıyo ona kalsın ıstemem mecburen topluyodum)
evı supurmedım hafta sonları yetısemıyorum dıe hıc umursamadı camasırlarını yıkamadım yada utulemedım ınanın kırlı sepetındekı esyasını ınatla gıydı ama temız olan gomlegı utulemedı...

bak hayat musterek ben yetısemıyorum eskıden her ısıme yardım ederdın beraber yemek fılan yapardık dedım o o zamandı şimdi ısım farklı yoruluyorum kaldıkı bunları yapmak ıcın evlenmedım dedı:KK53:
peki bende calısıyorum ben ne zaman dınleneyım yatmadan yatmaya yatakta dınlenebılıyorum dedım calısma ben sana zorla calıs mı dıyorum ılk oncelıgın evıne ve cocuguna bakmaktır bır kadının dıger vazıfelerı sonra gelır yapamıyosan bırak hımm bırakayım sonra ıstanbulun sartlarında 2 kişi çalışırken ancak gecınıyoruz oyle olursa cocugumuzun gelecegı ne olcak?? ses yok... sonuc bu malesef
mecburen yapıyorum yapmak zorunda kalıyorum kayıtsız kalıyorumm

evlılıgımızın 2 yılı mantı hamuru bıle acan kocam gıttı yerıne rahat vurdum duymaz kayıtsız bırı geldı yaptıgı tek yardım oglumla lgılenmek dolaştırmak oynamak vs...

O seni düşünmüyorsa sen niye o ütülü gömlek giysin, temiz çorabı olsun, sıcak yemeği olsun, temiz evde otursun, çayını da içsin keyfine baksın diye düşünüyorsun ki ?
İkiniz de çalışıyorsunuz, üstelik kadınların bünyesi daha zayıf erkeklerden.
Her şeyi tam yapıcam diye uğraşma bakalım bir süre. Dolaba baksın gömleği yok, yemek hazırlama çok yorgunum de uyuyuver vsvs. :21:
Eşinin huyunu bilmiyorum belki alıştığı için tartışma çıkarabilir.
Ama nazlat kendini, ağırdan al. İşler bitsin diye hırpalama kendini, bırak kalan kalsın, senin canından değerli mi ? Çalışmasam yaparım da çalışınca olmuyor canım, yetişemiyorum falan deyiver.
İlk baş oflar puflar, belki tartışır. Daha sonra mecburen paşa paşa yapar canım, sen akıllı davran, değiştirebileceğini unutma :KK14:
yapmıyolar guselımm ınankı denedım ama olmuyo ev yansa umursamıycak yanıı cokta tınn dıyolar bole tıpler
maalesef senin dediğin gibi aile böyle alıştırıyor. benim eşimde öyleydi ilk başlarda. hatta şöyle söyleyeyim. ilk biz sevgili olduktan 2 ay sonra benim yanıma geldi. üni okuduğum yerde staj yapıyordum. arkadaş falan geldi akşam yemeğini beraber hazırladık. sonra yemek yedik ben mutfağı toparladım tam içeriye girip oturucam canım hadi bize bir kahve yap da içelim dedim.:KK53:rahatlığına o kadar şaşırdım ki. ama sonra sonra düzeldi.
evlendikten sonra da fazla birşeye elini sürmedi ama şimdi yemek yaparken özellikle hafta sonları daha bir özenli olur yemeklerimiz salatayı falan o yapar, masayı hazırlarken toplarken yardım eder. ama o kadar. kıyafetlerini çıkarır ve bırakır hadi banyoya atayım falan demez.
bende çalışıyorum ve benimde 1 gün tatilim var. bir de 9,5 aylık bir oğlum var. artık bende kasmıyorum. elimden geldiği kadar yapıyorum. mesela iki haftalık ütü birikiyor. o gün giyeceği kıyafeti sabah ütülüyorum. ya da giymek istediği kıyafet eğer kirliyse kusura bakma hayatım makinaya atamadım diyorum ve geçiyorum. önceden oğlum bensiz durmazdı her ne kadar almak istese de durmuyordu. ama şimdi beraber dışarı falan çıkıyorlar oyalıyor onu bende o arada işlerimi yapıyorum.

ama birde şu var mesela abim her şeyi yapar. işten gelirler beraber yemek hazırlarlar. yengem bulaşık yıkarken abim kahve yapar. meleknaz demiş ya annesi alıştırmamış falan bahane diye. bahane değil. annem hep abime odanı topla, şu işini de kendin yap, hadi yardım et masayı hazırlayım falan diye hep iş yaptırırdı.
bir de eniştem var hayatta bir şeye elini sürmez. kalkıp bir bardak su bile almaz. ama onun annesi de öyle mesela. annem bir gün eniştemin kardeşine dedi ki hadi şu çaydanlığı içeri götürüver, hemen eniştemin annesi atıldı ordan yok o götüremez diye. 30 yaşında adam yapamıyormuş!
kusura bakmayın ama bende aileden kaynaklandığını düşünüyorum kesinlikle. tabi değiştirmek de bizim elimizde. tatlı dille biraz da nazla her şey yoluna girer.:KK34:
aıleden kaynaklanıyor ok ama tatlım benım kocamda herkesınkinden degısık bısı var aıle hazıra alıstırmamıs 2 yıl boyunca her turlu yardımı yaptı hemde ben hıc demeden cogu akşam prensesım sen otur ben yemek hazırlıyım kafamı dagıtmaya ıhtıyacım var deyıp mutfakta saheserler yaratan adam gıttı sonradan odunsu bısı oldu benden kaynaklanmadıgına %100 emınım ama hersey dogurduktan sonra degıstı nedenını zerre bılemıyorum nasıl olsa evde yapacak yapmak zorunda felsefesı yuklendı sımdı calısıyorum ama nafıle huyunu degıstırmıyo soledıgımde yetısemıyorum dıe yapmak zorunda degılsın yoruluyosan calısma dıyıp kestırıp atıyo :26:

başlarda benım kocam mukemmeldı herseyı yapartı utu camasır bulaşık ev sıl supur vs... ne zaman oglum dunyaya geldı ben ev kadını olmaya basladım ustunden cıkanı bıle katlamaz oldu kı yaptıgını bılmesem aılesı alıstırmıs derdım ama malesef sırtını bana dayadı gormezden geldım yapmadım yardım eder yetısemedıgımı gorurse dedım ıhh ıhhh yok nasıl bıraktıysam gunlerce bıraktıgı yerde buldum herseyı sonra oglum 10 aylık olduktan sonra calısmaya gerı basladım... dedım artık yardım eder... nerde dahada beter oldu

bulaşıkları toplamadım kaç gece cok yorgunum hayatım sen makıneye dızsen dedım sabah kalktım bulaşıklar bana bakıyo (toplamak zorundayım cunku sabaha annem ogluma bakmak uzere bana gelıyo ona kalsın ıstemem mecburen topluyodum)
evı supurmedım hafta sonları yetısemıyorum dıe hıc umursamadı camasırlarını yıkamadım yada utulemedım ınanın kırlı sepetındekı esyasını ınatla gıydı ama temız olan gomlegı utulemedı...

bak hayat musterek ben yetısemıyorum eskıden her ısıme yardım ederdın beraber yemek fılan yapardık dedım o o zamandı şimdi ısım farklı yoruluyorum kaldıkı bunları yapmak ıcın evlenmedım dedı:KK53:
peki bende calısıyorum ben ne zaman dınleneyım yatmadan yatmaya yatakta dınlenebılıyorum dedım calısma ben sana zorla calıs mı dıyorum ılk oncelıgın evıne ve cocuguna bakmaktır bır kadının dıger vazıfelerı sonra gelır yapamıyosan bırak hımm bırakayım sonra ıstanbulun sartlarında 2 kişi çalışırken ancak gecınıyoruz oyle olursa cocugumuzun gelecegı ne olcak?? ses yok... sonuc bu malesef
mecburen yapıyorum yapmak zorunda kalıyorum kayıtsız kalıyorumm

evlılıgımızın 2 yılı mantı hamuru bıle acan kocam gıttı yerıne rahat vurdum duymaz kayıtsız bırı geldı yaptıgı tek yardım oglumla lgılenmek dolaştırmak oynamak vs...

yapmıyolar guselımm ınankı denedım ama olmuyo ev yansa umursamıycak yanıı cokta tınn dıyolar bole tıpler

aıleden kaynaklanıyor ok ama tatlım benım kocamda herkesınkinden degısık bısı var aıle hazıra alıstırmamıs 2 yıl boyunca her turlu yardımı yaptı hemde ben hıc demeden cogu akşam prensesım sen otur ben yemek hazırlıyım kafamı dagıtmaya ıhtıyacım var deyıp mutfakta saheserler yaratan adam gıttı sonradan odunsu bısı oldu benden kaynaklanmadıgına %100 emınım ama hersey dogurduktan sonra degıstı nedenını zerre bılemıyorum nasıl olsa evde yapacak yapmak zorunda felsefesı yuklendı sımdı calısıyorum ama nafıle huyunu degıstırmıyo soledıgımde yetısemıyorum dıe yapmak zorunda degılsın yoruluyosan calısma dıyıp kestırıp atıyo :26:

bak canım sen ne güzel demişsin ben ev kadını olmaya başladım o saldı kendini. demek ki öyle görüyor artık. anne oldun sen evine daha çok bağlı olmalısın. erkekler hakikaten garipler. hele ki çocuk doğurduktan sonra iyice çocuk oluyorlar. vallahi kıskançlık yapmaları an meselesi gibi geliyor bana.:KK1:

bak canım sen ne güzel demişsin ben ev kadını olmaya başladım o saldı kendini. demek ki öyle görüyor artık. anne oldun sen evine daha çok bağlı olmalısın. erkekler hakikaten garipler. hele ki çocuk doğurduktan sonra iyice çocuk oluyorlar. vallahi kıskançlık yapmaları an meselesi gibi geliyor bana.:KK1:

valla bıdıgım bu durum benı ınanılmaz kırıyo dun aksam daha hayatım yardım etmeyı denesen dedım de kaşının bırı havada neden dedı bana yoruluyorum bunun bı onemı yok mu?? yapma gel otur eee ben yapma sen yapma kım yapacak (eee dogru tabı sabaha annem gelıyo cocugu bakmaya ona kalır o yapar nasılsa...)soledıgım sey havada kalıyo kalk ecmel yap dıyorum kendı kendıme sonradan yıne senden cıkıyo barı zamanında yapta ust uste bınmesın...

Son düzenleme:
valla bıdıgım bu durum benı ınanılmaz kırıyo dun aksam daha hayatım yardım etmeyı denesen dedım de kaşının bırı havada neden dedı bana yoruluyorum bunun bı onemı yok mu?? yapma gel otur eee ben yapma sen yapma kım yapacak (eee dogru tabı sabaha annem gelıyo cocugu bakmaya ona kalır o yapar nasılsa...)soledıgım sey havada kalıyo kalk ecmel yap dıyorum kendı kendıme sonradan yıne senden cıkıyo barı zamanında yapta ust uste bınmesın...

haklısın canım zor bir durum. benim ki de sen yapmıyorsun bari birini bulalım da gelsin yapsın falan diye takılırdı. bende getir kadın yapsın derdim. ama ogün bu gün kadın yok nerde bilmem herhalde yolu bulamadı :KK9:
bir de o var tabi anneler var ya onlar yapar nasıl olsa. benim annemde dayanamaz illa ki düzeltecek orayı burayı. zor canım vallahi zor.:KK50:

ya işte beni anlayanlar varmış :KK43:
aynı şekilde yapmasam umrunda değil birikip gidiyor herşey..çalışma konusunda da 2 yoruldum desem çalışma çalışmak zorunda değilsin oluyor hemen.. canım bizim kaderimiz aynıymış , sadece sen eşinden 2 yıllık hizmet görmüşsün:)) mesela benim ablamın eşi de öyle çok titizdi yerleri süpürürdü silerdi.. ama sonra nedensiz bir şekilde bıraktı herşeyi ablamdan istiyor maalesef.. çevremde eşine yardımcı çok az erkek var genelde kadının görevi olarak görüyor erkekler ev işlerini..çocuk da olursa yandım desenize iyice kötüleşiyormuş işler:KK43:(

haklısın canım zor bir durum. benim ki de sen yapmıyorsun bari birini bulalım da gelsin yapsın falan diye takılırdı. bende getir kadın yapsın derdim. ama ogün bu gün kadın yok nerde bilmem herhalde yolu bulamadı :KK9:
bir de o var tabi anneler var ya onlar yapar nasıl olsa. benim annemde dayanamaz illa ki düzeltecek orayı burayı. zor canım vallahi zor.:KK50:

zaten birazda anneme guvenıyo farkındayım durumun ... allah nasip ederse seneye yaza kadar tasınmayı planlıyoruz yasadıgımız yer cocugumuzun gelişimine uygun bır semt ve ev degıl... o zaman teke tek kalacaz bı ıhtımal belkı yardımcı olur dıe umuyorum aksam gelıyorum yemek hazır ev derlı toplu anacıgım yapmıs allah razı olsun utu vs yapıyo şimdi benım hayatım on numara ama yaza annem yok kardeşlerım unı okuyolar yazlıga gıdecekler onların basına gıdecek cocuk ben esım napcaz bakalımm :26: benım ayvayı yıyecegım kesınde.... oglanda krese gıdecek sanırım yada kayınvalıdem gelecek bakmaya onuda hıc ıstemıyorum:KK14: yıne ortalıgı karıstıtır ve 3 ay aynı evde yapamayız bız annem ogluma bakıo ama evı ayrı akşam oldumu evıne gıdıyo o yuzden esımı yada benı rahatsız etmıyo bu durum yanıı ama kaynanam bızde kalcak buda en basta dır dırları yuzunden ılıskımızı yıpratır ınsallah gelmez dıyorum ama ıcımden tabı:26:

zaten birazda anneme guvenıyo farkındayım durumun ... allah nasip ederse seneye yaza kadar tasınmayı planlıyoruz yasadıgımız yer cocugumuzun gelişimine uygun bır semt ve ev degıl... o zaman teke tek kalacaz bı ıhtımal belkı yardımcı olur dıe umuyorum aksam gelıyorum yemek hazır ev derlı toplu anacıgım yapmıs allah razı olsun utu vs yapıyo şimdi benım hayatım on numara ama yaza annem yok kardeşlerım unı okuyolar yazlıga gıdecekler onların basına gıdecek cocuk ben esım napcaz bakalımm :26: benım ayvayı yıyecegım kesınde.... oglanda krese gıdecek sanırım yada kayınvalıdem gelecek bakmaya onuda hıc ıstemıyorum:KK14: yıne ortalıgı karıstıtır ve 3 ay aynı evde yapamayız bız annem ogluma bakıo ama evı ayrı akşam oldumu evıne gıdıyo o yuzden esımı yada benı rahatsız etmıyo bu durum yanıı ama kaynanam bızde kalcak buda en basta dır dırları yuzunden ılıskımızı yıpratır ınsallah gelmez dıyorum ama ıcımden tabı:26:

aynen canım bende kendi annemlerle altı üstlü oturuyorum. bir şey olunca hemen annem yapar oluyor.
allah sabır versin canım. çalışmazsak olmuyor, çalışsak ayrı sorun çıkamıyorum bende bazen işin içinden. kv işi zor olur. hele bir de sizle kalınca daha kötü.
bizimde eşimin babaannesi gelecek bir süre bizde kalacak. annem o arada biraz daha rahatlar diye düşünüyorum. en azından babaanne kv gibi değil. boş durmayı sevmez bir şeyler yapayım diye uğraşır. köstekten çok destek olur.

yorumlara çok şaşırdım vallahi. nasıl da bağladınız ev işi yapmayan erkek karısı sevemeyen erkektire. vallahi eşim de babam da öyle her gün şunu bunu yapayım demezler ama eşim beni, babam da annemi çok sever ve saygı gösterirler. o kadar şaşırdım ki hemen sevmiyor deyip geçmişsiniz. pes doğrusu.

Ben sadece onu sebep olarak göstermedim pek çok sebep saydım bu da onlardan bir tanesi malesef herkes eşine öyle çok aşık sevgi filan beslemiyor ülkemizde genelde sevdiği aşık olduğu kadınla değil de annelerinin bulduğu kadınla evlenen hala pek çok da erkek var .

Son düzenleme:
Ben sadece onu sebep olarak göstermedim pek çok sebep saydım bu da onlardan bir tanesi malesef herkes eşine öyle çok aşık sevgi filan beslemiyor ülkemizde genelde sevdiği aşık olduğu kadınla değil de annelerinin bulduğu kadınla evlenen hala pek çok da erkek var .

sadece sizin yorumunuza dayanarak söylemedim yanlış anlamayın lütfen. neredeyse yorumdan yarısından fazlasında var bu durum. ona takıldım sadece.
bende öyle çok aşık olup da evlenmedim. tabi ki seviyordum ama kör kütük gözüm kör aşık değildim. çünkü biliyorum ki öyle olduğu zaman bazı şeylere tahammül daha zor oluyor. ben biraz da mantıklı düşünerek eşime evet dedim. eşim de aynı şekilde düşünüyor.
evet hala daha annelerinin bulduğu kızlarla evlenen erkeklerimiz var. nereye giderseniz gidin mutlaka karşınıza çıkar.

Evleneli 5 yil gecmis biraz gec kalmissin ama her seyi yapmayi birak.
Sen esinin annesi degilsin.

Ayrica kimse kusura bakmasin evlilik bir hayati paylasmaksa,
durum sevgiyi davranisa dokmekle dogru orantilidir...
Yoksa o evlilikte kadin mutlu olmaz, tum sorumluluk ondadir,
erkek de gel keyfim gel yaparsa bir yerde patlak verir...

peki bende calısıyorum ben ne zaman dınleneyım yatmadan yatmaya yatakta dınlenebılıyorum dedım calısma ben sana zorla calıs mı dıyorum ılk oncelıgın evıne ve cocuguna bakmaktır bır kadının dıger vazıfelerı sonra gelır yapamıyosan bırak hımm bırakayım sonra ıstanbulun sartlarında 2 kişi çalışırken ancak gecınıyoruz oyle olursa cocugumuzun gelecegı ne olcak?? ses yok...

yerinde olsam işten çıkarım erkeğin görevide evini geçindirmektir o zaman, canına yazık o düşünsün bu aş nasıl kaynayacak diye nasıl olsa senin yapacağını dayanamıcanı bildiği için rahat adam, valla ben iki koşturunca çarpıntım tutuyo istesemde yapamam hem niye yapayım

ne demek yha seni resmen hizmetçi olarak görüyor. çalışmasan bunları yapmamak olmak bir nevi görevin çünkü eşin işten yorgun geliyor sen bütün gün evde boş duracak değilsin yha. fakat sen çalışıyorsun ,hem para getiriceksin hemde hizmetçiliğini yapıcaksın iyi oldu. arkadaşım kesinlikle eşine resti çek bu konuda. biliyorum ilk başlarda öyle alıştırdığın için sorun çıkaracak,nazlı filan olduğunu düşünücek tüm erkekler böyle çünkü.ama anlaması lazım anlamıyorsa eğer hiç bir işin ucundan tutmuyorsa sne sadece kendi işleri gör. yada eve kendisi bi hizmetçi tutsun :s hiç sevmedim kocanı :KK47: bide kalkmış beni seviyor diyorsun e sever tabi öyle eşle kim evlenmez . lütfen ezdirme kendini arkadaşım erkeklerin çoğu sırf düzenli bir hayatım olsun rahat edeyim diye evleniyor. tam olarak aşık olsalar böyle yapmazlar gibigeliyor.

Kardesım 15 yasında ve annem hala yemek yemıyorsun dıye pesınde dolanıyor
bende gelecektekı gelınımıze sımdıden acıyorum yazık olcak kıza

benim eşimde bazen yarıdm eder temizlik yaaprız beraber yada uyuyakaldıysam çamaşırı asar,toplar , ortalığı düzenler ben işteyken o evdeyse vss, sonrada başıma kakar söylenir bende derim ben sana yaptığım yemeği , temizliği söyleniyor muyum ee senin görevin bayansın , ee dedim bende çalışıyorum o zaman boş boş evin erkeğiyim reisiyim diye dolanma ortalıkta ay başında maaşımı almayı biliyosun benim görevlerim daha ağır o zaman benim burda reis ... ya yapacak yada ben yaptığım zaman olucak şu niye böyle bu niye böyle diye söylenmiycek ( benim aşırı titiz,takıntılı bir adam da )

ne demek yha seni resmen hizmetçi olarak görüyor. çalışmasan bunları yapmamak olmak bir nevi görevin çünkü eşin işten yorgun geliyor sen bütün gün evde boş duracak değilsin yha. fakat sen çalışıyorsun ,hem para getiriceksin hemde hizmetçiliğini yapıcaksın iyi oldu. arkadaşım kesinlikle eşine resti çek bu konuda. biliyorum ilk başlarda öyle alıştırdığın için sorun çıkaracak,nazlı filan olduğunu düşünücek tüm erkekler böyle çünkü.ama anlaması lazım anlamıyorsa eğer hiç bir işin ucundan tutmuyorsa sne sadece kendi işleri gör. yada eve kendisi bi hizmetçi tutsun :s hiç sevmedim kocanı :KK47: bide kalkmış beni seviyor diyorsun e sever tabi öyle eşle kim evlenmez . lütfen ezdirme kendini arkadaşım erkeklerin çoğu sırf düzenli bir hayatım olsun rahat edeyim diye evleniyor. tam olarak aşık olsalar böyle yapmazlar gibigeliyor.

Valla canım biz 2 yıl birlikteydik hatta ben bi ara evlenmekten korktum diye ayrıldım peşimi bırakmadı öldü bitti😄hadi görücü usulü falan olsa dicem sevmiyordu böyle oldu..adama evlendikten sonra bir haller oldu..hatta hep derim benimle değil de annenin bulduğu bi kızla evlenseydin daha iyi olurdu diye...
Neyse işte buraya üye olup derdimi paylaşınca bi gaza geldim tekrar çabalayayım bakayım ne olcak ama nafile aramız bozuldu küstük oturuyoruz😄😄
Bu şekilde bebekte olursa vay benim halime😔

ya işte beni anlayanlar varmış :KK43:
aynı şekilde yapmasam umrunda değil birikip gidiyor herşey..çalışma konusunda da 2 yoruldum desem çalışma çalışmak zorunda değilsin oluyor hemen.. canım bizim kaderimiz aynıymış , sadece sen eşinden 2 yıllık hizmet görmüşsün:)) mesela benim ablamın eşi de öyle çok titizdi yerleri süpürürdü silerdi.. ama sonra nedensiz bir şekilde bıraktı herşeyi ablamdan istiyor maalesef.. çevremde eşine yardımcı çok az erkek var genelde kadının görevi olarak görüyor erkekler ev işlerini..çocuk da olursa yandım desenize iyice kötüleşiyormuş işler:KK43:(
ne olacak halimiz bilmem canım fena sıkılıyo daralmıs durumdayım ısten cıksam yıne kendıme yapacam kımseye degıl bu durumda geçinemiyoken kıt kanaat bırseyler yapabılıyoken otekı turlu eve hapıs gıbı kapanan bır kadın olacagım bunada boyun egmek ıstemıyorum aslında cozum basıt kadın tutmak bu seferde baska turlu konusacak .... bakacagız ve gorecegız bakalım umut dunyası ıste belkı bırgun duzelır ....
çocuk olursa ıyıce pert hale gelıyorsun guselım vıyak vıyak aglayan cocuk oncelıgın o gece yattıktan sonraya kalan ıslerr :26:
allahtan uyku denen bısı var yoksa totom yer yuzu gormeyecek sanırıım ya bız kadın olmayı beceremedık yada başkaları bu konuda uzman eşi peşinde pır donuyoo :KK14:
aynen canım bende kendi annemlerle altı üstlü oturuyorum. bir şey olunca hemen annem yapar oluyor.
allah sabır versin canım. çalışmazsak olmuyor, çalışsak ayrı sorun çıkamıyorum bende bazen işin içinden. kv işi zor olur. hele bir de sizle kalınca daha kötü.
bizimde eşimin babaannesi gelecek bir süre bizde kalacak. annem o arada biraz daha rahatlar diye düşünüyorum. en azından babaanne kv gibi değil. boş durmayı sevmez bir şeyler yapayım diye uğraşır. köstekten çok destek olur.
valla bıdıgım kara kara dusunmekten ne etcem bılmem yaz gelsın ıstemıyorum dertlendım beee ıcım sıstı bı yanım ısten ayrıl dıo bı yanım bı sosyal yasantın var calıstıgında kendıne ayırdıgın oturursan onuda bulamıycan dıo bı yanım oglumun bana ıhtıyacı oldugunu anneme cok yuk oldugumu dusunuyorum ne etcegımı bılemememk cok kotu bısı asağı tukursen sakal yukarı tukursem bıyık...

ne olacak halimiz bilmem canım fena sıkılıyo daralmıs durumdayım ısten cıksam yıne kendıme yapacam kımseye degıl bu durumda geçinemiyoken kıt kanaat bırseyler yapabılıyoken otekı turlu eve hapıs gıbı kapanan bır kadın olacagım bunada boyun egmek ıstemıyorum aslında cozum basıt kadın tutmak bu seferde baska turlu konusacak .... bakacagız ve gorecegız bakalım umut dunyası ıste belkı bırgun duzelır ....
çocuk olursa ıyıce pert hale gelıyorsun guselım vıyak vıyak aglayan cocuk oncelıgın o gece yattıktan sonraya kalan ıslerr :26:
allahtan uyku denen bısı var yoksa totom yer yuzu gormeyecek sanırıım ya bız kadın olmayı beceremedık yada başkaları bu konuda uzman eşi peşinde pır donuyoo :KK14:

valla bıdıgım kara kara dusunmekten ne etcem bılmem yaz gelsın ıstemıyorum dertlendım beee ıcım sıstı bı yanım ısten ayrıl dıo bı yanım bı sosyal yasantın var calıstıgında kendıne ayırdıgın oturursan onuda bulamıycan dıo bı yanım oglumun bana ıhtıyacı oldugunu anneme cok yuk oldugumu dusunuyorum ne etcegımı bılemememk cok kotu bısı asağı tukursen sakal yukarı tukursem bıyık...

Valla canım işten ayrılma konusu çok zor..Ben 10 ay çalışmadan oturdum kafayı yedim..Tamam çalışmadan ev işleri süper oluyor ama boş oturmak çok kötü..Evde oturmayı geç benim ailem şehir dışında ben burada tekim kv yalnız sıkılıyorum diye beni sürekli ev gezmelerine oraya buraya götürmek istiyor bu seferde o sıkıntı başlıyor.. Ama çocuk yapınca mecbur işi bırakacağım ben kimseye çocuğumu güvenip bırakamam..Çocuk biraz büyüyünce belki onu yuvaya verir tekrar iş aramalarına başlarım..
Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyeyim :KK43:

aynı model kocadan bende de var 11 yıldır aynı değişmedi değişmezde hiç umudum yok:KK19: tek fark ben ev hanımıyım ama yine de zaman zaman bunalıyorum canım sen çalışıyorsunda işin zor Allah yardımcın olsun tek tavsiyem şu olabilir erkekler kavgadan zıtlaşmadan pek anlamıyrlar tatlı dil güler yüzle yola getirmeye bak belki öyle biraz başarılı olabilirsin:KK31:

burada birçok kişi çalıştığı için eşinden yardım istediğini ve az yardım ettiklerinden yakınmış.
Ben o arkadaşları az aldıkları yardımdan dolayı bile çok kıskandım:KK43:

evlendiğimizde başka şehirden geldiğim için ilk başta iş bulamadım.bütün evin işlerini yapmanın yanında evin alışverişi ve eşimin banka işleri bile bana bakıyordu.
şu anda 5 aydır çalışıyorum ve tam anlamıyla canım çıkıyor.
Eşim eve geliyor ve ayaklarını uzatıp kanepesinde uzanıyor. Bense yemek hazırlamakla meşgul oluyorum.kalkıp bir su bile doldurmadan sofraya oturuyor ve yemek bittikten sonra da tabağını bile kaldırmadan kalkıp tekrar o değerli kanepesine ve tv'sine dönüyor.ben bulaşıkları hallettikten sonra haftada 6 gün çalıştığım için yetiştiremedeğim diğer ev işlerine bakıyorum.yani oturduğum en az 21:30-22:00 oluyor. O saatten sonra bi de çerez kola gibi isteklerde bulunuyor. üstüne üstlük izlemek istediğim hiçbirşeyi de izletmiyor.hep kendi maçları ve sevdiği programlar.onu da geçtim dönüp benimle konuşmuyor bile..ev alışverişi yapmazsam dolap bomboş oluyor onu da hala benden bekliyor.kendi kıyafetlerini kuru temizlemeye vermekten bile aciz...

Ilk başlarda çok mücadele ettim çok ağladım çok kavga ettim.ama mücadele etmekten yoruldum onu değiştiremeyeceğim kesinlikle bu bir gerçek hiçbir erkek değişmez! Ama evliliğimi de bitirmek istemem çünkü bu kadar şeye rağmen kocamı çok seviyorum.o da beni çok seviyor bunu biliyorum ama beni küçücükte olsa düşünmüyor.

Sizce ne yapabilirim bana fikir verin lütfen :KK43:(

ama genelde maalesef eşlerimizi bize karşı böyle duyarsız ve bencil yapan şey eşlerimizin aileleri... Erkek çocuk diye küçücük yaşta önüne yemeğini taşıyan annelere sesleniyorum : çocuğunuzun eşine karşı bencil ve duyarsız birisi olmasını istemiyorsanız o şekilde alıştırmayın ve gelecekteki gelininize bir iyilik yapmış olun:)
bu mesajı ben yazsam bu kadar aynısı olur canım ya noktasına kadar aynı bu kadar olur benden başka bunları yaşayanlarda varmış inanmıyorum şuan ya

bende de aynı modelden vardı baktım tartışırsam inada bindirecek olayı hiç lafını açmadım yapmadım yemek falan yetiştiremiyorum dedim yorgunum oram ağrıyo buram ağrıyo şöyle böyle deyip yattım baktı ki olmuyor naz yaptım yani sonra baktım kendi gidiyor mutfağa alışverişi pazara vs kendi gidiyor alıp geliyor inanın şimdi herşeyi o yapıyor toz alma hariç ve severek yapıyor bunu :KK1: insanların alışkanlıklarını değiştirmek elbette çok zor ama tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demişler doğru taktiklerle yola getirilmeyecek hiçbirşey yok umarım sizde çözüme kavuşturursunuz yoksa işiniz gerçekten çok zor:KK19:

Son düzenleme:
X