Duphaston hapi ile hamile kalan varmi

ifsumnadial

Rütbem Yok:)
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
484
11
selam kizlar ben bugün duphaston isimli hapa basladim doktorum verdi günde 2 kez alicam 14-28 adet günleri arasinda icicem klomende kullandim 5-9 adet günleri arasinda folik asit vitamini kullaniyorum bu haplari kullanarak hamile kalan oldumu..1.5 senedir bebek istiyoruz hala olmadi insallah bu defa tutar oyüzden merak ediyorum bu haplari kullanipta faydasini gören oldumu acaba cevaplarinizi bekliyorum..

selam kizlar ben bugün duphaston isimli hapa basladim doktorum verdi günde 2 kez alicam 14-28 adet günleri arasinda icicem klomende kullandim 5-9 adet günleri arasinda folik asit vitamini kullaniyorum bu haplari kullanarak hamile kalan oldumu..1.5 senedir bebek istiyoruz hala olmadi insallah bu defa tutar oyüzden merak ediyorum bu haplari kullanipta faydasini gören oldumu acaba cevaplarinizi bekliyorum..

Merhaba
Benim doktorum da klomen benzeri ganophen isimli ilacı vardi.Adetin 3.Günü başlayıp günde 3 defa olmak üzere toplam beş gün içiliyordu.Sonra Adetten sonraki 22.Gün başlayıp Toplam 6 gün kullandığım (Günde 2 defa) duphaston verdi.Duphaston eğer döllenme gerçekleştiyse bebeği koruyormuş eğer döllenme gerçekleşmediyse Adet görmeni sağlıyormuş.Bana doktorum bu açıklamayı yaptı.Duphastonu 6 gün kullanıp bıraktıktan 3 gün sonra adet görüyorsun,tutmadıysa.
Ben 4 ay kullandım.Son ay duphastondan 3 gün sonra yine adet gördüm.Ama Adetten 13 gün sonra bir kanamam oldu .Doktora gittim.Kan değerime baktılar.BHCG 700 çıktı.Çok iyi bir değer 2 gün sonra gel bakalım dedi.Gittim 2.kan testimde bhcg 674 çıktı.Ertesi gün yine kan verdim.Bu sefer 703 çıktı.Bugun yine kan vereceğim.Allahım hayırlısını verir inşallah.Dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden.İşte böyle...
Sonuçta klomen yumurtlamanı sağlıyor.Folik asite başlamanda iyi.Çocuğun gelişimi için hamile kalmadan en az bir ay önce başlamak gerekiyormuş.Ben yumurtladıktan sonra birde çatlatma iğnesi oldum ondan sonra hamile kaldım.Çatlatma iğnesinin de faydası var sanırım.Çünkü 4 ay bu ilaçları kullandım sonuç yoktu.Bu ilaçlarla çatlatma iğnesi bir araya gelince böyle bir süpriz oldu.Ama hala sevinemedim.İnşallah hepimiz için en hayırlısı olur.
Sevgiler...

arkadasim tesekkür ederim bilgin icin cok aciklayici yazmissin evet bende bu tedaviye daha yeni basladim klomenle duphastona doktorum 2 ay bu tedaviyi deneriz dedi yani bu ay tutmadiysa bir dahaki ay yine aynisi olacak klomen ve duphaston gene tutmazsa ozaman yumurtlama ignesine baslariz demisti ama ben ondan biraz cekindim onu nasil yapiyorlar herhangi bir acisi varmi ??

bu arada tebrik ederim canim allah kucagina almayi nasip etsin ve darisi benim basima insallah sen dua et hamile kadinin duasi kabul olurmus:)

merhaba bende gebe kalmak ıstedıgımı doktoruma soledım bnada duphaston dıye bır hap verdı sıteden okuduguma gore sadece adet duzenlılıgını saglıyomus benımde hep aklımda acaba gebe kalırmıyım dıye bı dusunce gecmıyor degıl allah gonlumuze gore versın :KK49: ne dıyelımm..

arkadasim tesekkür ederim bilgin icin cok aciklayici yazmissin evet bende bu tedaviye daha yeni basladim klomenle duphastona doktorum 2 ay bu tedaviyi deneriz dedi yani bu ay tutmadiysa bir dahaki ay yine aynisi olacak klomen ve duphaston gene tutmazsa ozaman yumurtlama ignesine baslariz demisti ama ben ondan biraz cekindim onu nasil yapiyorlar herhangi bir acisi varmi ??

Wallah canim banada doktorum bir igne yapti ama tam bilmiyorum catlatma ignesimiydi yoksa yumurtlatma ignesimi bende kist olusturdu seni bilemem ama söylemek istedim sadece ben birdaha yaptirmam bir hafta hastanede yattim agriladan uyyuyamiyordum ondan ziyade 3 ay icinde 3 kez kist cikti daha sonra yinede senin bilecegin sey tatlim hayirlisi hakkinda..

canim hamile kalmayi istiyorsan iliskiden sonra en az 1 saat yatay bicim de kalman gerek vaginal dusch asla ama asla yapmamalisin . Iliski sirasinda alt bölgeleri tükürükle islatmaktan kacin tükürük icindeki enzimler spermleri öldürüyor. Bende duphaston kullaniyorum ve folik asit baslayali 5inci günüm ama hala adet belirtisi falan yok en son 13.09.2012 de adet oldum 18inde bitti hala adet olmadim test ytirdim 1 hafta önce negativdi .Neyse hayirlisi

tatlim ben yaptirdim bende kist cikardi 1 hafta hastanede kaldim sonr 2 ay icinde iki kez daha cikti . benim agzim yandi anliyacagin.

Merhaba kizlar eski bi topik ama merak ettim yinede duphaston kullanmissiniz ise yaradimi kizlar hamile kaldinizmi banada verdi doktor ama kullanip hamile kalan pek goremedim

Merhaba kizlar eski bi topik ama merak ettim yinede duphaston kullanmissiniz ise yaradimi kizlar hamile kaldinizmi banada verdi doktor ama kullanip hamile kalan pek goremedim
Bu ay banada vermişti doktorum hamilelik icin duphastonu canim salı günü adet günüm 1 gün kaldi bakalım görecez işe yarayip yaramadığını

Ayni benim gibisin ortada bi neden yok ama olmuyo olanlara zaten duphaston veriyolar adeti duzenlemesi icin bebek olustugunda korusun diye verdi banada doktor ama ikinci ayimdaym duphastonda 4 ay kullan dedi ben yine adet olucam sanirm hissediyorum

Ayni benim gibisin ortada bi neden yok ama olmuyo olanlara zaten duphaston veriyolar adeti duzenlemesi icin bebek olustugunda korusun diye verdi banada doktor ama ikinci ayimdaym duphastonda 4 ay kullan dedi ben yine adet olucam sanirm hissediyorum
Aynen kesin bende olacam yarin adet günüm belkide geceden olurum. Ben gelecek ay kullanmayacam. Ilaci biraktiktan kaç gün sonra adet olmustun gecen ay canım

Aynen kesin bende olacam yarin adet günüm belkide geceden olurum. Ben gelecek ay kullanmayacam. Ilaci biraktiktan kaç gün sonra adet olmustun gecen ay canım
Canim gecen ay ilaci 25 temmuzda son hapi ictim 31 temmuzda adet oldum yani 6 gün sonra oldum doktor 4 ay bunla deneyelim hem adetlerin duzenlensn dedi birikigun oynuyo dedim ama sanki bu 4 ay bosa gitcekmis gibi korkmaya basladm

Canim gecen ay ilaci 25 temmuzda son hapi ictim 31 temmuzda adet oldum yani 6 gün sonra oldum doktor 4 ay bunla deneyelim hem adetlerin duzenlensn dedi birikigun oynuyo dedim ama sanki bu 4 ay bosa gitcekmis gibi korkmaya basladm
Anladim canim. Benim adetlerim duzenlidir de rahmi temizliyo hamilelik olursa bebek tutunur dedi zaten sende biliyosun. Sancimdan anliyorum ama olacam adet

X